Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Guest

Pogadajmy o samochodach :-)

Recommended Posts

Ten jest fajniejszy:

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Szalony kierowca maluszka  ^_^  :D

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Angelo co do 55amg to tylko po liście a najlepiej sięgnij jednak po xkra jezeli ma być szybko i miękko. :) Kompresor to niezapomniane doznania dźwiękowe :)

Ale tak na marginesie, jezeli chcesz ang i liczysz sie z pewnymi kosztami to kup quattroporte i będzie stylowo i pięknie.

Nie, nie, nie. Odpinanie całego tylnego zawieszenia i podnoszenie karoserii, żeby wymienić tarczę sprzęgła w Quattroporte... :-)

Edited by lewandek

Jaguara nie biore pod uwage... nie moja bajka.

Ostatnio ogladalem nastepne E55 i troche jestem zawiedziony  <_<

bardzo ciezko znalesc dobrze utrzymany, oryginalny bez tjuningu egzemplaz  :mellow:

Jesli jest, to cena przeraza  :(

quattroporte, to piekne auto  :), ale takie Maserati, to dwa E55 w210... na to chwile troche za duzo. :(  ... ale moze kiedys  ;)

ps. Zona namawia na disla :)

... dzisiaj jak jechalismy mowi ,,o popatrz!!! disel po 92 centy  ,,  ^_^ 

Edited by Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Nie, nie, nie. Odpinanie całego tylnego zawieszenia i podnoszenie karoserii, żeby wymienić tarczę sprzęgła w Quattroporte... :-)

Że co?

Poprzednia generacja, że skrzynia F1, jak najbardziej. Do tego (o ile dobrze pamiętam), wal napędowy biegnie w osłonie w formie rury. Więc do wymiany sprzęgła, uszczelnień, lub zabawy przy skrzyni:

- odkręcamy ramę pomocnicza na której spoczywa silnik i do której zamocowane jest zawieszenie,

- odkręcamy ramę pomocnicza z tyłu, z mostem/skrzynią,

- odkręcamy detale, przewody hamulcowe, chłodnicze, klimatyzację, jakieś tam wydechy, i inne wiązki elektryczne,

- unosimy karoserię, a układ napędowy z zawieszeniem zostaje na podłodze.

Edited by lewandek

Poprzednia generacja, że skrzynia F1, jak najbardziej. Do tego (o ile dobrze pamiętam), wal napędowy biegnie w osłonie w formie rury. Więc do wymiany sprzęgła, uszczelnień, lub zabawy przy skrzyni:

- odkręcamy ramę pomocnicza na której spoczywa silnik i do której zamocowane jest zawieszenie,

- odkręcamy detale, przewody hamulcowe, chłodnicze, klimatyzację, jakieś tam wydechy, i inne wiązki elektryczne,

Czyli odkręcamy tylko dwie rzeczy i trochę drobnych elementów. 

Jakie to proste. :)

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

I czym to się różni w stosunku do wymiany sprzęgieł np w S klasie? Ramę pod silnikiem sobie odpuść bo ten spoczywa na podłużnicach... W S klasie dla przykłady musisz jeszcze spuścić ciśnienie z zawiasu. Nie wdrazajac sie w szczegóły - nic w tym wyjątkowego a uwierz mi że e55amg nie będzie tańsze w obsłudze :)

No ale masz konwerter, który też podlega wymianie.

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

zepsuć się może wszystko ale żywotność sprzęgła ciernego a konwertera są zupełnie inne. 

Widziałem już konwertery niebieściutkie po 50tys km... ;)

Aktualizacja mojego garażu...

Do tej pory miałem trzy "osobiste" samochody, plus samochód żony. O dzieciach nie wspominam, bo choć mieszkają z nami, to ich aut nie ruszam.

IMG-2353.jpg  

GOPR0332.jpg

To moje M3 i 328i Grażynki:

IMG-4376.jpg

Ale ja pracuję 4 dni w tygodniu, a żona mi nie chce pożyczać auta, bo sama nim co dzień jeździ, więc musiałem dwa razy jechać do pracy tym samym autem. Ale no more! Do mojej kolekcji dołączył czwarty pojazd i teraz mogę każdego dnia pokazać się w robocie w innym samochodzie. :lol:

IMG-7029.jpg  

IMG-7027.jpg

IMG-6979.jpg

IMG-6962.jpg

Ten nie rzuca się w oczy ;)23638b072a6629139b18311f2ce1576f.jpg

A autka w poprzednim poście - super. Jeden to cadillac, a drugi oldtimer?

Edyta: juz widzę - Mercury !

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edited by alex_k

No różni się kilkoma detalami, przede wszystkim tym, że w S-klasie nie ma sprzęgła...

Cos tam jednak musi być takiego bo na fv mam wyraźnie napisane wymiana sprzęgła i podpory wału. Rozebrane było pół auta...

No i jebitnie sie ślizgało.

Auto nie moje ale informacyjnie s320cdi.

Edited by Mikołaj N

Sprzęgło w mechanice to coś, co łączy ze sobą jakieś 2 elementy i przekazuje energię, więc konwerter to nic innego jak sprzęgło, tyle że działa na innej zasadzie niż "zwykłe" cierne w manualu. Cierne sprzęgło można spalić w ciągu paru minut, i tak uważam że konwerter ma większą żywotność, oczywiście pomijam rzeczy pt wyliczona żywotność, czynnik ludzki czyli niewłaściwe użytkowanie.

niezły garaż hiobie ;)

Ale ja pracuję 4 dni w tygodniu, a żona mi nie chce pożyczać auta, bo sama nim co dzień jeździ, więc musiałem dwa razy jechać do pracy tym samym autem. Ale no more! Do mojej kolekcji dołączył czwarty pojazd i teraz mogę każdego dnia pokazać się w robocie w innym samochodzie. :lol:

Cougar?

@Hiob - do pracy jeździłbym wyłącznie M3, a pozostałe podziwiał w czasie wolnym i zabierał na przejażdżki dla przyjemności.

Ale co by nie powiedzieć, robi się piękna kolekcja.

@Hiob - do pracy jeździłbym wyłącznie M3, a pozostałe podziwiał w czasie wolnym i zabierał na przejażdżki dla przyjemności.

Ale co by nie powiedzieć, robi się piękna kolekcja.

Ale jazda do pracy także może być przyjemnością. :D

Cougar?

Tak, 1972 Mercury Cougar XR7