Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie wróciłem z jazdy Aurisem hybrid.

Jeśli komuś nie przeszkadza wycie silnika przy każdej próbie w miarę dynamicznego przyspieszania to generalnie auto OK.

Chociaż jakość wykończenia i materiałów w środku o klasę niżej niż w Golfie.

Chyba decyzja podjęta :)

Cytując klasyka: "będziesz Pan/Pani zadowolony".

JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, są auta nowsze, bardziej luksusowe i droższe, jednak skoro można, to i ja się pochwalę. ;)

 

post-28334-0-71679800-1453312706.jpgpost-28334-0-03516400-1453312712.jpgpost-28334-0-59026600-1453312733.jpgpost-28334-0-96848600-1453312744.jpgpost-28334-0-63588100-1453312750.jpgpost-28334-0-89563100-1453312754.jpg

 

Auto - jak auto, powiecie. Niby tak, ale...

Ostatnio wymieniałem meble w pokoju córy i facet przyjechał po nie Fordem Transitem. Niestety przed blokiem jest zlikwidowana piaskownica - to znaczy murek zlikwidowany, piasek pozostał. Facet wjechał i zapadł się po sam zderzak. To mówię mu: "Nie ma wyjścia, idę po auto i wyciągnę pana".

Podjechałem - facet zrobił duże oczy jak 5 złotych. Zaczepiłem linkę holowniczą na hak, po czym bez dodawania gazu wyciągnąłem Fordzika. Facet zrobił jeszcze większe oczy (nie ma większej monety niż 5 złotych ;)) i pyta  - "Panie, a co to za auto?". No jak, Citroen C5 2001 rok. Tyle tylko, że pod maską ma V6 3.0 benzynka 207 KM. Szkoda, że nie miałem aparatu - mina gościa - bezcenne;)

Edytowane przez mrosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i HYDRO... pewnie ma, a to już rzadkość u innych nawet luksusowych półkach...

 

a to mój bezpośrednio przed odbiorem...

 

2.0 HDI z automatem i 180KM.

 

post-62679-0-81960500-1453317295_thumb.jpeg


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i HYDRO... pewnie ma, a to już rzadkość u innych nawet luksusowych półkach...

 

Ano ma. I sprawne nawet. ;)

Ma swoje zajawki, jak to "Francuz", ale jak dotąd najlepsze auto jakie miałem. Komfort - pierwsza klasa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i HYDRO... pewnie ma, a to już rzadkość u innych nawet luksusowych półkach...

 

a to mój bezpośrednio przed odbiorem...

 

2.0 HDI z automatem i 180KM.

 

attachicon.gif20151105_153335.jpeg

Bardzo pyszne auto, zwłaszcza efekt podążających za kierunkiem jazdy reflektorów świetnie widocznych w nocy i we mgle, to mnie urzekło... Niestety mam problem z wsiadaniem do w/w. Nie wiem kto zaprojektował tak niskie "nadproże"... :wacko: A kupiłbym....


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt samochód ma wiele zalet i bajerów. Ale ma też parę wad. Ale nie widziałem jeszcze perfekcyjnego auta typowo dla mnie. Zawsze jakiś niesmak został. Ale co tam. Na razie cieszy mnie...

 

Asus tapnął...


Kupię wszystko, rozsądek zachowując, co ma związek z marką ENICAR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od 3 miesięcy rozglądam się i totalnie zagubiony jestem w sprawie zakupu samochodu - podobają mi się citroeny ale straszą że awaryjne - sam juz nie wiem - kasa też ograniczona więc salony omijam łukiem 

Rozważam młodszego Superba niż mam (mam 2006) ,Avensis albo Mondeo chodzi mi po głowie Insygnia no i Kia Sportage ale one za drogie i tak chodzę oglądam i tyle z tego a kupić chcę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od 3 miesięcy rozglądam się i totalnie zagubiony jestem w sprawie zakupu samochodu - podobają mi się citroeny ale straszą że awaryjne - sam juz nie wiem - kasa też ograniczona więc salony omijam łukiem 

Rozważam młodszego Superba niż mam (mam 2006) ,Avensis albo Mondeo chodzi mi po głowie Insygnia no i Kia Sportage ale one za drogie i tak chodzę oglądam i tyle z tego a kupić chcę

 

Też bałem się Citroena. Póki co, owszem, parę rzeczy musiałem zrobić - wymiana świec i jednej z cewek zapłonowych, usunięcie błędu modułu haka holowniczego. Tyle tylko, że mnie to auto kosztowało 7k. To po pierwsze. Po drugie, kupując jakiekolwiek, podkreślam jakiekolwiek auto kilku czy kilkunastoletnie, trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie coś przy nim robić. Nawet moja "babcia" Mazda 626 (poprzednie auto) się psuła. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano ma. I sprawne nawet. ;)

Ma swoje zajawki, jak to "Francuz", ale jak dotąd najlepsze auto jakie miałem. Komfort - pierwsza klasa.

Sasiad mial kiedys BXa z pneumatycznym zawieszeniem.

Pod koniec lat 90 robil ogromna furore.

Jako dzieciak bylem ogromnym fanem tego auta :)


Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od 3 miesięcy rozglądam się i totalnie zagubiony jestem w sprawie zakupu samochodu - podobają mi się citroeny ale straszą że awaryjne - sam juz nie wiem - kasa też ograniczona więc salony omijam łukiem

Rozważam młodszego Superba niż mam (mam 2006) ,Avensis albo Mondeo chodzi mi po głowie Insygnia no i Kia Sportage ale one za drogie i tak chodzę oglądam i tyle z tego a kupić chcę

mam podoby problem.

Od 2 miesiecy szukam rodzinnego ,,powozu,,

Jak jest autko, ktore mi sie podoba, to kosztuje tyle co nowsza generacja...

Do tego dochodzi jeszcze poszukiwanie ,,bryczki rekreacyjno-sportowej,,

 

Ciezko znalesc dobre autko w dobrej cenie... ale to chyba wie kazdy, kto chce cos kupic ;)

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój tata miał takiego Citroena (C5) od nowości, z identycznym silnikiem i zawieszeniem, odziedziczyłem go w spadku 11 lat temu i trochę pojeździłem, zanim sprzedałem.

Niestety nie miałem miłych wrażeń, pneumatyka psuła się na okrągło, stuki w przednim zawieszeniu naprawiał chyba z 5 razy, na szczęście na gwarancji.

Fotel miał luzy na prowadnicach i w serwisie nie byli w stanie tego naprawić - stuk - puk przy każdym przyśpieszaniu i hamowaniu. Zawieszenie może wygodne, ale nie dające kompletnie żadnej informacji o drodze, czułem się jak w symulatorze jazdy, w dodatku bujało jak autobusie.

Jedynie silnik robił dobre wrażenie, moc i moment rewelacyjne. 

Ja w tym czasie jeździłem Audi A6 2,8 i kompletnie nie było porównania, 3 klasy różnicy pod każdym względem.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irekm, świetne masz to auto. Jak mnie się podobają te F150, szkoda, że u nas ich nie ma. Mustanga planujesz kupić?

Ja gdybym był singlem, już dawno woziłbym się nowym Mustangiem, no ale, jako, że nie ma Mustanga kombi ;), to czekam na moje piękne Mondeo. To już będzie 3 Mondeo, którym będę jeździł. Żadne nigdy mnie nie zawiodło, a lekko ze mną nie mają ;)

Twóje auto utwierdza mnie w przekonaniu, że wybrałem za namową żony słuszny kolor :)

Co do Citroenów z hydro powiem krótko - kozackie fury. W tej chwili z tym zawieszeniem to już historia. Nie wiem czemu Citroen zrezygnował z tego zawieszenia, które rozwijał tyle lat i stworzył parę generacji. To naprawdę mega wygodne i trwałe zawieszenie.

Alfa 166 również wspaniała.

Gratuluję Kolegom tak fajnych aut :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volkswagen Golf 1,4 tfsi DSG 125 KM

 

1. Kultura pracy silnika (pełna moc w całym zakresie obrotów)

2. DSG

3. Lepsze zawieszenie

3. Lepiej wykonane wnętrze (mniej plastików, dobre materiały i ergonomia)

4, Hybrid b.ciężko sprzedać na rynku wtórnym 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Volkswagen Golf 1,4 tfsi DSG 125 KM

 

1. Kultura pracy silnika (pełna moc w całym zakresie obrotów)

2. DSG

3. Lepsze zawieszenie

3. Lepiej wykonane wnętrze (mniej plastików, dobre materiały i ergonomia)

4, Hybrid b.ciężko sprzedać na rynku wtórnym 

 

5. Niespotykany w innych autach system odprowadzania spalin...

 

Sorry, ale nie mogłem się powstrzymać. ;)

Edytowane przez mrosi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irekm, świetne masz to auto. Jak mnie się podobają te F150, szkoda, że u nas ich nie ma. Mustanga planujesz kupić?

Ja gdybym był singlem, już dawno woziłbym się nowym Mustangiem, no ale, jako, że nie ma Mustanga kombi ;), to czekam na moje piękne Mondeo. To już będzie 3 Mondeo, którym będę jeździł. Żadne nigdy mnie nie zawiodło, a lekko ze mną nie mają ;)

Twóje auto utwierdza mnie w przekonaniu, że wybrałem za namową żony słuszny kolor :)

Co do Citroenów z hydro powiem krótko - kozackie fury. W tej chwili z tym zawieszeniem to już historia. Nie wiem czemu Citroen zrezygnował z tego zawieszenia, które rozwijał tyle lat i stworzył parę generacji. To naprawdę mega wygodne i trwałe zawieszenie.

Alfa 166 również wspaniała.

Gratuluję Kolegom tak fajnych aut :)

Dzieki, kolor jest fajny, teraz duzo fajniejszy niż wtedy gdy ogladalem go za pierwszym razem, wtedy był cały w blocie bo dopiero zjechal z lawety a wcześniej musial przejechac Rockies. Wygladal jakby dopiero od niego plug odczepili :)

 

Czy Mustanga chce kupic to sam nie wiem, ale chce jakas zabawke co zastapi mi motocykl, co drugi dzien mam inny pomysł :(,chciaz pewnie najrozsadniejsze bedzie pozbierac jeszcze troche I kuoic cos co zawsze chciałem ( jak bozia da) .

 

Ogolnie co do fordow to mam mieszane wspomnienia, miałem kiedys taurusa SHO ( lata 90) I wszystko w nim skrzypialo I zgrzytalo, strasznie mnie to irytowalo, jeszcze tylko Mercedes tak mi dal popalic. Miałem też Forda contour z 2.5 v6 nigdy sie nie zepsul oraz F350 z 7.3L powerstroke, solidny samochod ale kurna martwego mozna bylo nim obudzic tak halasowal, ale ze nigdy sie nie zepsul wiec wspominam go całkiem fajnie

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Irek, amerykańce z przed kryzysu to zupełnie co innego.

Ja w końcu przejechałem się Mustangiem GT i dźwięk silnika jest niesamowity.

Trochę to auto nie dla mnie, bo albo musiałoby być twardsze i ostrzejsze jako auto do zabawy, albo w wersji pięciodrzwiowej na co dzień.

Ale postęp w stosunku do poprzednika jest spory - prowadzi się znacznie lepiej (tylny zawias), a materiały w środku są już na poziomie europejskich fordów. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja od 3 miesięcy rozglądam się i totalnie zagubiony jestem w sprawie zakupu samochodu - podobają mi się citroeny ale straszą że awaryjne - sam juz nie wiem - kasa też ograniczona więc salony omijam łukiem 

Rozważam młodszego Superba niż mam (mam 2006) ,Avensis albo Mondeo chodzi mi po głowie Insygnia no i Kia Sportage ale one za drogie i tak chodzę oglądam i tyle z tego a kupić chcę

Ja muszę kupić obszerne auto rodzinne i padło na Chryslera Grand Caravana 3.3 w benzynce, powinno wystarczyć na dziesięciolatka ;) ...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, jak dla mnie nikt nie robi ladniej brzmiacych v8 niż amerykanie, wiem ze zaraz padnie argument w postaci ferrari itp ale dla mnie Mustang czy srt8 czy 6.2l gm brzmia lepiej

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porsche czy ferrari brzmią bardzo "technicznie", natomiast gulgot amerykańskiej V8-ki jest nie do podrobienia.

Miałem kiedyś Jeepa Grand Cherokee 5.2 V8. Nigdy nie uruchamiałem radia i prawie zawsze jeździłem z pootwieranymi szybami...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, V8-ki AMG też brzmią pięknie.

Jeździłem (jako pasażer) AMG GT i C coupe AMG, w tym drugim nawet chyba brzmi ładniej, pewnie miał mniej wyciszone wnętrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

RTK-WGM, zacny wybór - chyba najlepszy w tym przedziale cenowym :) co miałeś wcześniej?

Mrosi, a co jest nie tak z systemem odprowadzania spalin w 1.4TSI? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ferrari nie ma co porównywać soundem bo ma płaski wał chociaż któryś z nowych mustagów też ma takie rozwiązanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT350, zawsze mnie zastanawialo jak sie tlumaczy flat-plane crankshaft


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   2 użytkowników

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.