Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

toyoty dwie, pan zdzisio już nie zarabia na mnie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maxgear to części niegodne kubłów na śmieci z kółkami. Syf nad syfy.

Toyoty dwie to problemyx2. No chyba, że masz carine II albo Corolle I lub II gen.

Edytowane przez Adi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Toyota 'Auris' jaki olej silnikowy?

Jutro mają wymienić, co najlepiej?

Dzieki.

Podobnież i ja, polecam u siebie w warsztacie Motula. Jednakowoż miast X-cess, cokolwiek nieco już "przeżytego" - wybrałbych X - Clean FE tudzież Eco Clean. Celuj w linie Specific lub chociaż olej z rekomendacja Toyoty jak ww.

 

Ogólna zasada- lepkość kinematyczna przy 0 st. C - jak najniższa, lepkość w temperaturze pracy - w miarę ściśle dobrany do zaleceń producenta czyli konstrukcji motoru.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja do swojej Rolki leję i polecam olej z ASO 5W-30 (nie Castrol!). Wychodzi niewiele drożej niż zamiennik o podobnych parametrach a ile to człowiek się nie naczytał o czułości silników VVT-i na olej...

Edytowane przez Marcusfff

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do toyoty auris w benzynie xcess wystarczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie żeby odejść od tematu LPG.  Co byście polecili auto używane, diesel, nadające się do lasu (żeby sobie w piachu i koleinach poradziło) i na autostradę (cicho i wygodnie) no i budżet około 42 tyś. Teraz jeżdżę Laguną 3 kombi i komfort  mi odpowiada tylko te że strasznie nabiera piachu wszędzie jak się nią troszkę po terenie pojeździ :)

Jak nie musi być "lansu" na dzielni w starym prestiżowym gracie to może Nissan Qashqai, Suzuki Grand Vitara?


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co do cen części - pierwsze z brzegu dla przykładu - X5 pierwszej generacji, wahacz dolny lewy przód - OEM 702zł, Lemforder 228zł. Dla niewajemniczonych - lemfoder jest montowany w fabryce, na oryginalnym wahaczu znajdziemy znaczki lemfordera i BMW, na kupionym lemforderze poza ASO czasami znaczki BMW sa usuwane. Są oczywiście tańsze jak febi za 180zl czy maxgear za 120zł. Oczywiście wszystkich części nie ma w zamienniku ale nie ma tragedii 

 

 

To znaczy ze do forka nie ma zamiennikow czy o co chodzi?

Co chcesz w ogole porownywac?

 

Ktora gen forka z ktorym x3?


 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

domyślam się że o forestera chodzi - nie miałem i to nie ja pisałem że jest problem z częściami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To znaczy ze do forka nie ma zamiennikow czy o co chodzi?

 

 

 

Nie wiem, czy to do mnie, ale pamiętam, że miałem problem z przepływomierzem. W zamienniku nie występował, oryginał 1200 albo 1400 zł. Dla porównania - 2 sztuki przepływomierzy do mojej M5, produkcji Boscha, kosztują w sumie 700 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

e39? najlepsze jest to, ze te same przepływki co w M5 były stosowane w M62 i tam nie ma info o takich problemach, panuje opinia że w M5 padaja jak muchy. Oryginał 1700zł/szt, bosch (to samo co z ASO) niecałe 400zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Padają, jak użyszkodnicy kombinują z filtrami albo zapominają je wymieniać. Ogólnie bez paniki, zwłaszcza, że cena przystępna ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasami warto poszukać zamienników w ramach tej samej marki.

Przykład: w 6-cylindrowych dieslach w E60 często pękają kolektory wydechowe, bo są z gównianego tworzywa. A do tego są koszmarnie drogie.

A można zamontować żeliwny kolektor z E39 - trzeba tylko chwilę pogłówkować przy montażu i zaakceptować minimalną zmianę dźwięku silnika.

Jest trwalej i taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mr - verso i yaris, od 3 lat zero problemów, oczywiście PB z dyszla jestem już wyleczony, więc zero problemów x 2 równa się zero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja Nissana 350z  tym do pracy 

Nissana Murano a tym cala rodzinka do Polandi 

Oba kupione 4 lata temu. bez problemowo wszystko z nimi, tylko standardowe wymiany olej, klocki itp itd :D 

tylko kierownica po innej stronie niz normalnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem Hamiltona Jazzmastera, dołożyłem kilka monet i od listopada powożę się Mazdą Xedos 2.0 v6 w jedynym słusznym paliwie, czyli elpegie =D od tego czasu wyleczyłem się z "drogich zegarków" po prostu mnie na nie nie stać =(  ... jeszcze  :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprzedac zegarek, by kupic samochod!? :o

 

bana Mu!!! ;)

Edytowane przez Angelo

Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel miał xedosa, wuj innego kumpla 3 xedosy, fajne auta. Jak eksploatowane z głową to robiły po 700tys km przebiegu (wuj kumpla), xedos znajomego był jakiś drutowany, długo go nie miał, sypał się i tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel miał xedosa, wuj innego kumpla 3 xedosy, fajne auta. Jak eksploatowane z głową to robiły po 700tys km przebiegu (wuj kumpla), xedos znajomego był jakiś drutowany, długo go nie miał, sypał się i tyle

U mnie nie działa elektrycznie chowana antena i silnik żre olej, sądzę, że te 7 lat w gazie zrobiły swoje. Na budziku 274 tysiące, ale myślę, że 600 to ma =d Kupione z pełną premedytacją, w takiej śmiesznej cenie mam niecodzienne auto z alcantarą, sportowymi fotelami, czterema elektrycznymi szybami i automatyczną klimą. Dwa mankamenty, pierwsze to bardzo słabe światła, a drugi taki, że jest niski, a ja gruby i muszę się zapierać łokciem o "futrynę", żeby wysiąść z godnością =D

 

 

@Angelo

sprzedac zegarek, by kupic samochod!?  :o

 

bana Mu!!!  ;) 

Użytkownik Angelo edytował ten post wczoraj, 22:25

 

 

 

Mam jeszcze trzy inne, a tylko dwie ręce =(

Edytowane przez Dandrax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiem ile mam zegarków a mutantem nie jestem


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy znacie kogoś kto sprowadza auta z USA i możecie go polecić?


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie powiem ile mam zegarków a mutantem nie jestem

Człowiek stonoga? ;):D


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy czy znacie kogoś kto sprowadza auta z USA i możecie go polecić?

Tak. Jesteś na facebooku? Bo moje kontakty działają przez niego.

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.