Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Gustaw pięknie skomponowane wnętrze!

Tak se mysle, ze Gustaw nie ma dzieci w wieku przedszkolnym / szkolnym ani psa  :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tuner TV nawet?? Masz fajny wóz. Najwyżej sprzedasz z niewielką stratą za jakiś czas, dzięki tak okazyjnemu zakupowi.

 

 

Czyli hybryda wykazuje oszczędność 40% względem benzyny przy aż 40% udziału jazdy na trasie. To jeszcze odrobinę lepiej niż sądziłem.

 

Gdyby dołączyć opcję Auris TS 1,6 benzyna plus gaz i przyjąć, że gaz kosztuje przeciętnie 40% ceny benzyny, że silnik nadal spala pół litra benzyny na rozruch - taka Toyota spali równowartość 4,4 litra benzyny. Ta opcja wygrywa :)

 

A klekot śmierydziel w tym porównaniu pali aż 71,5% tego co benzyna :)

 

Jest DAB ale nie działa w PL. Nie będę go sprzedawać bo nie będę wykupowac z Comfort Lease :). Twoja bunia śliczna ale kurcze te fotele to będą miały trudne życie z malcem jak i z Twoimi dżinsami :)

 

Ja miałem Auriskę Hybrid zastępczą z PZU i kurde mi nic nie dawała oszczędności. Porównuję do Octavii 2,0 w Dieslu. W mieście paliła mi 7,5L średnio a na autostradzie to już masakra - przy 160-180 czyli blisko maxa jakieś 15-16L wyszło bo tankowałem jadąc do katowic i wracając drugi raz :D A skrzynia to masakra - wyje a nie jedzie ;)

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Auris hybryda vs Auris 1,6 w zależności od wersji różnica w cenie 13 tys,  15 tys zł. Na mojej jeździe testowej  hybryda spalila  6,8. Aby jechać trzeba  naciskac gaz (podobnie jak w aurisie 1.3,żeby jechało trzeba kręcić, jak się kręci do spalanie wzrasta) . Owszem można jeździć hybrydą w  trybie eco, spalanie spadnie, ale  co to za jazda.

Prius-avensis 1.8 , 23 tys zł różnicy.

Każdy liczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałeś do 1,6 manual, tak?

 

Jak widać bardzo wiele zależy od stylu jazdy. Natomiast jeśli przy 160-180 spaliła ponad 15 to należałoby zauważyć, że benzynowa pali w takich warunkach ponad 11 czyli sporo mniej.

Pewnie to nie przypadek, że sporo hybryd już poddaliśmy konwersji na LPG. Przy czym był już na przeglądzie klient, który fascynował się zużyciem w mieście na poziomie 5l... gazu!

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, jeśli porównam do avensisa 1.8 cvt będzie mniejsza różnica.

 

 

Suma sumarum,  benz + lpg to najlepsza opcja,  nie kastruje osiągów i nie rujnuje portfela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie aby porównanie było adekwatne to trzeba byłoby porównać Aurisa hybrydę do benzyny automat. Nadmienić należy, że oba są wtedy sprawiedliwie wykastrowane z osiągów. ;)

 

Tak se mysle, ze Gustaw nie ma dzieci w wieku przedszkolnym / szkolnym ani psa :D

Ma jedno i będzie miał drugie czyli psa marki bokser. Ma też kolegę z forum- Bartka, który rzucił dobry pomysł z pokrowcem uszytym na miarę. Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy avensisie klient ma wybór manual czy cvt, przy priusie musi wybrać priusa  cvt. Mało jest pochlebnych opinii na temat skrzyni cvt,

Oddzielam tu jazde automatem hydrokinetycznym czy dwusprzegłówką, a cvt, bo to niebo a ziemia.

 

Zagazowac hybryde można, ale to dodatkowe  koszty, dopłata do hybrydy, dopłata go  instalacji i to o czym wspomniałem wcześniej, żeby zarabiac, trzeba najpierw wyjść na zero.

Edytowane przez rafi87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma jedno i będzie miał drugie. Ma też kolegę z forum- Bartka, który rzucił dobry pomysł z pokrowcem uszytym na miarę.

 

Podoba mi sie takie wnetrze, ale nie wyobrazam sobie co ja bym musial robic żeby nie wstydzić sie po jakims czasie otworzyc drzwi.  Tak samo jak baaardzo podoba mi sie czarny lakier na samochodach ( w salonie)  tak wiem ze nigdy wiecej nie kupie czarnego samochodu.  

 

Mam nadzieje ze nie odebrales mojego poprzedniego  komentarza zbyt powaznie, 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś Ty, luz. Jutro dostanie zabezpieczającą powłokę na tapicerkę. A i tak myślę, że co pół roku będzie pranie. Ale za to wóz będzie regularnie odświeżany.

 

Overrange, dzięki. Lubię jasne fotele i część plastików w połączeniu z czarnymi wykładzinami. Bo jasne wykładziny to już za trudne w utrzymaniu czystości dla mnie.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam regularnie niebieskie boczki od dżinsów. Ale łatwo schodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A coś nakładałeś ochronnego?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi auris hybrid spalił na jeździe testowej 6.1l po pokonaniu 14km. Pół trasy miasto/pół trasy autostrada i prędkość 170km/h. Nie wiem jak to się ma do rzeczywistości bo długo nim nie jeździłem ale nauczony jazdy hybryda i cvt może pomogłem temu spalaniu :)

 

A Piotr ma piękne wnętrze tylko musi je zabezpieczyć. Mi w tym pomaga Clinic car z Elbląga :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gliptone  - ale od dżinsów chyba nic nie zabezpieczy - ocierasz i tyle....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raz w życiu miałem beżową, tkaninową tapicerkę. To był pierwszy i ostatni raz - jedyny sposób to pozbyć się niebieskich jeansów, albo zakładać  te przynajmniej z 5 razy wyprane :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da. Nawet te prane zostawiają ślady. Jak miałem czerwona skórę to tez się przebarwiala.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie miałem jasna tkaninę z alcantara i niebieskie jeansy to była tragedia. W ogóle wszystko było tragedia. Ale.

No właśnie jedno ale. Po wizycie w clinic car w elblagu został nałożony jakiś środek, którego jeansy przez pierwsze pare miesięcy nie ruszały, a po roku od zabiegu wnętrze oczywiście było brudniejsze mimo dbania o czystość, ale nie było tak brudne ani nie nosiło oznak jeansów. Ogólnie brud nie trzymał się go zbytnio :)

 

Nie wiem co to był za środek ale po np wylaniu wody na fotel tworzyły się krople, a fotel nie wchłaniał wody.

 

Fajna sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ile coś takiego kosztuje? Tylko na tapicerkę czy ochrona całego wnętrza?

 

Przejechałem odcinek drogi krajowej dwupasmowej z prędkością 120, często zwalniając i co parę km stając na światłach. W trybie który utrzymuje constans naładowania baterii. Wyszło 7,5 l/100. To dużo czy mało?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie był jakiś duży koszt szczególnie jeżeli chodzi o sam środek to kosztował coś koło 100zl (bez pozostałego detalingu) i mi starczył na 2-3 miesiące takie efektywne. Tylko warunek taki by fotele były wcześniej przygotowane i dopieszczone pod zabieg.

Wiadomo, ze na chama da się ubrudzić. Chodzi mi o traktowanie auta z poszanowaniem.

 

U mnie był chyba tylko nakładany na fotele, boczki, podłokietnik. Nie pamietam.

Jutro jak nie zapomnę to podpytam jak się ten środek nazywa i wyślę jakiś link do YouTube.

 

Piotr teoretycznie 7,5l to wg mnie nic nadzwyczajnego ale podejrzewam, ze nie była to jazda o kropelce, a samochód swoją moc tez ma :) z ilu km to średnia?:)

Edytowane przez overrange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcinek 50 km, dynamiczna jazda. Wczoraj ten sam odcinek z taką samą prędkością przelotową i tylko nieco mniejszą dynamiką dochodzenia do niej Favorit pokonał ze zużyciem 6,5. Spodziewałem się podobnego rezultatu, może niesłusznie. Więc 7,5 traktuję jako kiepski wynik.

 

Hiob ma 328i, ktoś jeszcze miał trójkę czy czwórkę z podobną mocą. Ciekaw jestem ile one paliły w takich warunkach.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3er jest ponad pół tony cięższe od fabii, 7,5l ok.

3er jest ponad pół tony cięższe od fabii, 7,5l ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uznałbym taki wynik za ok. w 330i. W hybrydzie pachnie worem. :)

 

Jutro jadę do Białystoku to obadam przy 160 i 180. Favoritka odpowiednio 9,4 i 11,5, tyle akurat było wczoraj. Auris 2 1,6 - bardzo podobnie.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, nie pisz takich rzeczy, bo zjedzą Cię zaraz Ci poprawni politycznie.

Chyba, że do Białegostoku pojedziesz przez Niemcy, to rozumiem.  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.