Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Piotr dwie sprawy wg mnie do uzyskania lepszego wyniki spalania.

1 auto musi się dotrzeć.

2 musisz nauczyć się jeździć hybryda (nie chodzi mi o jazdę o kropelce ale poznanie układu hybrydowego).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odcinek 50 km, dynamiczna jazda. Wczoraj ten sam odcinek z taką samą prędkością przelotową i tylko nieco mniejszą dynamiką dochodzenia do niej Favorit pokonał ze zużyciem 6,5. Spodziewałem się podobnego rezultatu, może niesłusznie. Więc 7,5 traktuję jako kiepski wynik.

 

Hiob ma 328i, ktoś jeszcze miał trójkę czy czwórkę z podobną mocą. Ciekaw jestem ile one paliły w takich warunkach.

 

Piotrek 7,5L to super wynik. U mnie na Mini nie schodzi poniżej 11L w mieście :) Niemniej rozumiem fascynację zabawą w zużycie paliwa ale z frajdą z jazdy tego nazwać chyba nie można? Przecież to 250 koni :) Trzeba je gonić... Sprawdzałeś ile spala przy takim naprawdę ostrym traktowaniu? No i właśnie - czy w ekstremalnych warunkach silnik elektryczny wspomaga benzynowy czy tez poprostu się wtedy ładuje i nie ingeruje w pracę napędu? A może ma jakieś strzały mocy jak KERS?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu testować, deutsche koni i tak nic nie dogoni... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, spalanie podajesz na podstawie kompa, czy obliczeń na rzeczywistym zużyciu? bo to różnica...

U mnie w XC60 (2.0 diesel) aktualnie na kompie pokazuje 7,4 (jazda mieszana - szybko na autostradzie i w korkach po Wa-wie/Kielcach).


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co tu testować, deutsche koni i tak nic nie dogoni... ;)

Każdy włoski ogier ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łukasz, na razie z komputera.

Pierwszy bak idzie dopiero.

 

Mikołaj, oczywiście że elektryczny robi zastrzyk przy każdym przyspieszaniu gdy benzynowy nie wystarcza.

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek, w papierach BMW piszą że średnie zużycie paliwa wg "jakiejś tam normy" ( teraz nie pamiętam jakiej, ale jak będzie Ci zależało to to odkopie) jest 1.9-2.1l/100km :D


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem :D A w Kanadzie ile podają?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7.8l/100km :)

 

Ale jeszcze poszukam dokladniej żeby sie upewnic ze to sa ich officjalne dane 

Edit 

 

Chyba sie w bmw boja,  oficjalnie tak jak podalem, ale w testach wyszlo ze na trasie 155km samochod zuzyl tylko 6.5l na 100km, miasto -trasa 

 

Na autostradzie wychodzilo testujacym 6.4l na 100km

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maja rozmach skur....

 

Czyli Piotr jeździ ECO ;)

Edytowane przez overrange

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzilem 

 

Miasto 8.5 l dla porownania 340 12.5 

Miasto trasa7.8l 

 

Czyli u nas zawyzaja, natomiast Wasze dane sa troche jakby to delikatnie powiedziec, nieprawdziwe w zła strone 


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak porównanie miasto i trasa do 330i w Kanadzie?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tymi ratings jest chyba nie tak, bo np dla nowego BMW 530e nie podają oficjalnego zużycia paliwa. Piszą tylko że "zależy od kierowcy "

 

Ale za godzinę będę przyjeżdżał koło dilera to wejdę i poproszę o oficjalne materiały

A jak porównanie miasto i trasa do 330i w Kanadzie?

10.5l miasto

7.5l autostrada


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli hybryda 330e wg. danych na trasie pali więcej od benzyny 330i?

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byłoby naturalne, bo jest cięższa, a z akumulatorów już nie czerpie, bo puste...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś z tymi ratings jest chyba nie tak, bo np dla nowego BMW 530e nie podają oficjalnego zużycia paliwa. Piszą tylko że "zależy od kierowcy "

 

Ale za godzinę będę przyjeżdżał koło dilera to wejdę i poproszę o oficjalne materiały

 

10.5l miasto

7.5l autostrada

 

W końcu kraj który nie kłamie... Posiedzę dzisiaj na stronach kandyjskich różnych firm - aż jestem ciekaw jakie kwiatki w stosunku do naszych "norm" wychwycę :D

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrek tak sami podają, ale tak jak pisałem, testującym wyszło 6.4l/155km

 

 

Musze poszukać czy BMW czasami nie było jedna z tych firm co została ukarana za reklamowanie zanizonego zużycia paliwa.

Bo jest jakiś powód że oficjalnie nie podają danych dla nowego 530e

Edytowane przez irekm

Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale super sprawa z tymi kanadyjskimi danymi. Przykład: MINI Countryman S wg danych z Kanady pali średnio 9,1. (miasto 10,5, trasa 7,4 wersja JCW ma określone TBA?). Wg polskiej strony to samo auto pali 6,2L średnio!!! :D Co za klimat u nas dobry że te auta takie oszczędne :P

 

Edit - np krowa taka jak GLS AMG u nas pali 12L w mieście - tyle co w Kanadzie MINI. A w Kanadzie pali 16,3 ale średnio :D

Edytowane przez Mikołaj N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

TBA - to be announced


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co byłoby naturalne, bo jest cięższa, a z akumulatorów już nie czerpie, bo puste...

Tomek, no właśnie niekoniecznie. Baterie to w kwestii masy jakby dodatkowa osoba i ewentualnie trochę bagażu. A każde zwalnianie i hamowanie to odzysk energii również na trasie i późniejsze jej wykorzystanie przy przyspieszaniu. Powtarzały się u mnie w firmie opinie, że na trasie hybrydy takie jak Auris palą nieco mniej niż Aurisy benzyny. Choć nie słyszałem raportu z jazdy 180 kph, która w wykonaniu Mikołaja zamknęła się zużyciem większym niż w benzynie.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjeździ się kilka zbiorników i to będzie miarodajne info na temat zuzycia paliwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do dyspozycji A4 z 2.0 TDI. Wyjezdziłem w zeszłym tygodniu po Francji 2 zbiorniki. Po Francji to znaczy 110km/h i 130km/h (radary co 10km). Wg komputera i według wyliczenia spaliła 4,6 L / 100km. Samochód załadowany gratami na narty i psem.

Ten sam samochód po Niemczech -160-180km/h na pewnych odcinkach i spalanie skacze do 7,6 L. Więcej niż w 3l A6.

 

Konkluzja - dla takich miejsc jak Belgia, Francja etc gdzie nie jeździ sie 200km/h 2.0 L jest optymalnym rozwiązaniem.


nie spiesz się ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Maźdzue 6 2,5 w Kanadzie podają 0,4l więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to jest z 330e ale mi gs450h podczas jazdy ładuje baterie i przy autostradowych prędkościach bateria wspomaga silnik spalinowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.