Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Pogadajmy o samochodach :-)

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra cena jak na volvo. Awd?

Nie. Między innymi dlatego stanęło na sedanie zamiast suva.


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy nowa Mazda 6 uchodzi za auto na tylnej kanapie ciasne, przeciętne czy przestronne?


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W wersji kombi w dolnych stanach przeciętności, w wersji sedan prawie przestronne ;)

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam  bo dziś porównawczo mierzyłem ilość miejsca na nogi za kierowcą, gdy fotel ustawiony był dla mnie ( 176 cm ). Mazda 6 aktualny model oraz BMW 3 aktualne, uchodzące generacja po generacji za auto ciasne na tylnej kanapie. Szok polegał na tym, że o ile w Maździe siedząc z tyłu od kolana do oparcia przedniego została mi szerokość 4 palców - w BMW wyszło, że zostało na 5 palców. Z tego zaskoczenia wróciłem do Mazdy i po ustawieniu dokładnie po mojemu fotela - tyłek najniżej jak się da, przód siedziska o wiele wyżej, oparcie prawie pionowo - wyszło, że w Maździe z tyłu od kolana do oparcia mam na 6 palców. Więc ostatecznie prawdopodobnie jakieś 1,5 - 2 cm dłuższe wnętrze niż w F30.

Spodziewałem się totalnej miazgi na korzyść Mazdy. Jutro porównam z BMW 5 e60 a w tygodniu spróbuję z aktualnym Audi A4. Wydaje mi się, że aktualna trójka na tle poprzedników jest nadzwyczajnie przestronna


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

Ciekawe jak te male super doladowane 3 cylindrowki maja sie do np 20 stopniowego mrozu, nagrzeje sie to chociaz nie mowiac o odmrozonych szybach?

Pytam bo kiedys mialem suzuki 1.5 i 10 lat temu mialem zimy po -30 st i nie dawalo sie tym jezdzic, automat wyl a szyby wiecznie zamarzniete.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

np w audi można już spotkać pompy ciepła więc ogrzewanie niedługo przestanie zależeć od silnika. Elektryki też chyba muszą jakoś nagrzać środek? W A-klasie 2 gen w nawiewach są grzałki, gdyby grzanie zależało tylko od silnika to z ropolem nawet latem wiało by zimnem 

Edytowane przez trollu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytam  bo dziś porównawczo mierzyłem ilość miejsca na nogi za kierowcą, gdy fotel ustawiony był dla mnie ( 176 cm ). Mazda 6 aktualny model oraz BMW 3 aktualne, uchodzące generacja po generacji za auto ciasne na tylnej kanapie. Szok polegał na tym, że o ile w Maździe siedząc z tyłu od kolana do oparcia przedniego została mi szerokość 4 palców - w BMW wyszło, że zostało na 5 palców. Z tego zaskoczenia wróciłem do Mazdy i po ustawieniu dokładnie po mojemu fotela - tyłek najniżej jak się da, przód siedziska o wiele wyżej, oparcie prawie pionowo - wyszło, że w Maździe z tyłu od kolana do oparcia mam na 6 palców. Więc ostatecznie prawdopodobnie jakieś 1,5 - 2 cm dłuższe wnętrze niż w F30.

Spodziewałem się totalnej miazgi na korzyść Mazdy. Jutro porównam z BMW 5 e60 a w tygodniu spróbuję z aktualnym Audi A4. Wydaje mi się, że aktualna trójka na tle poprzedników jest nadzwyczajnie przestronna

 

... a we wtorek z aktualnym A6 :)

Miejsce na nogi to nie wszystko, ważna jest też szerokość i wysokość wnętrza. Siedziałem ostatnio w nowym A5 sportback, gdzie dzięki wyprofilowaniu tyłów siedzeń jest dość dużo miejsca na nogi, ale siedząc z tyłu miałem pierwsze objawy klaustrofobii :) A wysiadanie stamtąd przez wąskie i niskie drzwi to masakra.

Ale generalnie samochody rosną wraz z kolejnymi wersjami tego samego modelu. Podejrzewam, że w Twojej trójce jest mniej więcej tyle samo miejsca, co w E60.

 

 

Ciekawe jak te male super doladowane 3 cylindrowki maja sie do np 20 stopniowego mrozu, nagrzeje sie to chociaz nie mowiac o odmrozonych szybach?

Pytam bo kiedys mialem suzuki 1.5 i 10 lat temu mialem zimy po -30 st i nie dawalo sie tym jezdzic, automat wyl a szyby wiecznie zamarzniete.

 

Największy problem z dogrzewaniem wnętrza mają jednak diesle, z uwagi na większą sprawność silnika, czyli mniejsze oddawanie ciepła. Tam poradzono sobie z tym montując dodatkową nagrzewnicę (przynajmniej w droższych modelach). Nie widzę powodu, żeby nie można było tego zrobić w benzynach, wszystko jest kwestią ceny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

silniki benzynowe TSI także mają problemy z nagrzewaniem ( zachowują się jak diesle).

Tzn to nie jest problem! to dobrze świadczy o silniku, że jest wydajny energetycznie, że para nie idzie w gwizdek, ale dla użytkownika to gorszy komfort zimą.

Przydało by się dogrzewanie jak w MB.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ford montuje grzalki do ogrzewania kabiny w silnikach 2l diesel i w ecoboostach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, samochód dla studenta do ok 20k, mysle nad ibizą 2009 1,4 benzyna, co myslicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest to zły wybór, pod warunkiem że nie oczekujesz miękkiego zawieszenia .


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywar

A Maluchy jezdza po Kubie i maja sie dobrze :)

post-76898-0-61013200-1488126303_thumb.jpg

post-76898-0-37928500-1488126799_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja zresetowałem Webasto w swoim czołgu, to po przejechaniu 500m w czasie mrozów,już czuć, że zaczyna wiać ciepełkiem. Wcześniej nie nagrzewał sie nawet po 6 km


Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, samochód dla studenta do ok 20k, mysle nad ibizą 2009 1,4 benzyna, co myslicie?

Swift 1.3 , Yaris 1.3, moc każdego koło 90KM, do ekon. jazdy, czy na co dzień czy  na wakacje we 2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 20k można też nabyć Skodę Fabię 2 generacji z silnikiem 1,6 - takie auto jest już dość dzielne nawet w trasie, nadal też niewiele pali. Tyle że wygląda jak miś Yogi w wersji hatchback tudzież pies robiący kupę w wersji kombi. Natomiast Monte Carlo wygląda nawet, nawet:

post-68982-0-76277000-1488136057_thumb.jpg

Edytowane przez gustaw6666

Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie to udana wersja fabii. Co do nowej mam mieszane uczucia :)

 

Gustaw pochwał się w końcu tutaj swoim "prądem" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, samochód dla studenta do ok 20k, mysle nad ibizą 2009 1,4 benzyna, co myslicie?

 

Samochód zgrabny i na tym zalety się kończą. Ciasnota, kiepskie materiały, zawieszenie jak w taczce, ogólna siermiężność i jesli ma najechane powyżej 100k to zaczną się problemy z awaryjnością, zawieszenie, silnik ( odma, przepustnica )... Każdy Japończyk za tą kasę będzie o wiele lepszy chodź nie bezie wyglądał tak dobrze.

Polecam w tej cenie Punto evo, lub Grande Punto, tańsze w serwisowaniu, wygodniejsze zawieszenie - dobre silniki ( każdy ) większe prawdopodobieństwo dostania nie zajechanego egzemplarza, bo jest ich dużo na rynku i w większości z org przebiegami.

Edytowane przez QuadrifoglioVerde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Punto jest dużo bardziej tandetnie wykonane niż Fabia.

Dla mnie to udana wersja fabii. Co do nowej mam mieszane uczucia :)

 

Gustaw pochwał się w końcu tutaj swoim "prądem" ;)

post-68982-0-17222800-1488151559_thumb.jpg

post-68982-0-83019500-1488151583_thumb.jpg

post-68982-0-28577600-1488151609_thumb.jpg


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabia II jest wąska i wyjątkowo szkaradna, jak gość szuka alternatywy dla Ibizy to raczej na wygląd tez patrzy i Fabii nie weźmie i tutaj Punto jest naprawdę dobrą alternatywą. Materiały są w środku tak samo kiepskie jak w Ibizie ale resztą jest lepsza i stylistyka nie ciągnie na wymioty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko, samochód dla studenta do ok 20k, mysle nad ibizą 2009 1,4 benzyna, co myslicie?

A ja polecę Hondę jazz II bezawaryjne autko sam planuje zakup tylko że już nowszy model w budżecie do 25k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za podpowiedzi, wszytskie auta sprawdzę.

A może lepiej dozbierać z 5k i kupić civica 8gen ok 2006 (do tego mnie ciagnie najbardziej, ale nie wiem czy dam rade finansowo) lub kie ceed ok 2008r?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dobrymi samochodami beda propozycje kolegów wyżej. A zbierać i dokładać można w nieskonczosc. Pamiętaj, ze prócz zakupu samochodu trzeba je ubezpieczyć, zrobić duży przegląd, kupić opony i do tego ewentualne naprawy, a dozbierac do lepszego zawsze zdążysz :) wiec nie kombinuj :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowa Fiesta ST bedzie miala 3cyl.silnik z mozliwoscia odlaczania jednego z cyl. :).  

Juz niedlugo jak  ktoś bedzie chciał zalozyc wiekszy silnik do swojego samochodu to bedzie wkladal silnik z motocykla :)


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek dobrymi samochodami beda propozycje kolegów wyżej. A zbierać i dokładać można w nieskonczosc. Pamiętaj, ze prócz zakupu samochodu trzeba je ubezpieczyć, zrobić duży przegląd, kupić opony i do tego ewentualne naprawy, a dozbierac do lepszego zawsze zdążysz :) wiec nie kombinuj :)

biorę to wszystko pod uwagę, bo to nie pierwsze auto i wiem z czym to sie je ^^

budzet pisany przeze mnie to budzet calkowicie na auto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obecne xc60 prowadzi sie fatalnie mam na myśli wersję 2wd. A fakt schodzi ze sceny a lepiej wyposażone wersje cena kosmos

Pozdrawiam Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.