Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

  A film świetny.

A nie mówiłem :)

Można obejrzeć też "Źle się dzieje w El Royale".

Dla tych co są na mocnym odlocie; "Dom, który zbudował Jack" Larsa von Triera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem, miałeś rację Piotr.

No i jeszcze ze Skandynawskich "Łowcy głów"

Czad :)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj widziałem, miałeś rację Piotr.

No i jeszcze ze Skandynawskich "Łowcy głów"

Czad :)

Oko look, na "Dziewczyna we mgle" i " Wszystkie pieniądze świata" :)

Jeszce "Kartoteka 64" jak ktoś nie widział :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja ulubiona piątka, którą mogę oglądać na okrągło:

1. Żądło

2. Szeregowiec Ryan

3. Braveheart - Waleczne Serce

4. Bękarty wojny

5. Ronin/Leon Zawodowiec/Gorączka

 

Wyszła siódemka ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oko look, na "Dziewczyna we mgle" i " Wszystkie pieniądze świata" :)Jeszce "Kartoteka 64" jak ktoś nie widział :)

Pisałem dziś o kartotece :)

Moja ulubiona piątka, którą mogę oglądać na okrągło:

1. Żądło

2. Szeregowiec Ryan

3. Braveheart - Waleczne Serce

4. Bękarty wojny

5. Ronin/Leon Zawodowiec/Gorączka

 

Wyszła siódemka ;)

Dobre filmy, tylko ten Tarantino słaby :)

 

Ja bym dodał jeszcze.. Wszystkie filmy z Hopkinsem, no super aktor.

 

"Ojciec chrzestny"

"Znachor"

"Ziemia obiecana"

"Star Wars" :)

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pisałem dziś o kartotece :)

Dobre filmy, tylko ten Tarantino słaby :)

 

Ja bym dodał jeszcze.. Wszystkie filmy z Hopkinsem, no super aktor.

 

"Ojciec chrzestny"

"Znachor"

"Ziemia obiecana"

"Star Wars" :)

Bękarty słabe...? ;) "Znachor" jest super. Podobnie jak "Ojciec Chrzestny" I i II :) "Star Wars" - nigdy nie udało mi się obejrzeć żadnej części do końca...;) No i dodałbym jeszcze "Wielką ucieczkę"...


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Pisałem dziś o kartotece :) Dobre filmy, tylko ten Tarantino słaby :)

Ja bym dodał jeszcze.. Wszystkie filmy z Hopkinsem, no super aktor.

"Ojciec chrzestny"

"Znachor"

"Ziemia obiecana"

"Star Wars" :)

Marek, a te Star Wars to Ep. IV-VI, czy może pozostałe też? :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No słabe :) Christopher Waltz grał jak manekin, w drugim filmie Tarantino też.. (Django)

Koszmarny.

 

A o "Wielkiej ucieczce" pisałem tu:) :

 

Założyciel firmy Rolex to był jednak "gość"

 

Podczas II wojny światowej  brytyjscy oficerowie którzy znależli się w niewoli niemieckiej, a ich zegarki zostały skonfiskowane, otrzymali propozycję o Hansa Wilsdorfa, a mianowicie- wystarczyło podać w jakich okolicznościach utracili zegarek i w jakim miejscu obecnie przebywają, a firma przyśle im zegarek , którego opłata będzie pobrana po zakończeniu wygranej wojny ;)

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0ahUKEwjngNnzgOPUAhXhJ5oKHWfeDYEQFggmMAA&url=http%3A%2F%2Fwww.filmweb.pl%2Ffilm%2FWielka%2Bucieczka-1963-11669&usg=AFQjCNHztd-hFc9AO6UmXGDP12qXLVAUrA

 

Kanwą dla filmu była powieść The Great Escape Paula Brickhilla oraz historia tzw. „Wielkiej ucieczki” z niemieckiego obozu jenieckiego dla lotników Stalag Luft III niedaleko miejscowości Żagań na terenie dzisiejszej Polski.

 

Raz że pomógł tym ruchem w zorganizowaniu tzw. "Wielkiej Ucieczki", dwa że wsparł moralnie jeńców sugerując że Niemcy przegrają wojnę.

Wedle szacunkowych wyników około 3000 egzemplarzy trafiło do stalagu VII B w Żaganiu.

W dniu 10 marca 1943 roku, jeszcze jako jeniec wojenny, kapral Clive James Nutting, jeden z organizatorów Wielkiej Ucieczki, zamówił Rolex 3525 Chronograph (o wartości bieżącej£ 1200) drogą pocztową bezpośrednio od Hansa Wilsdorfa w Genewie, chcąc zapłacić za niego z pieniędzmi które zarobił pracując jako szewc w obozie. 

 

Zegarek został dostarczony do stalagu w 10 lipca 1943 roku wraz z notatką Wilsdorfa przepraszającego za opóżnienia i informacją że angielski dżentelmen taki jak kapral Nutting " nie powinien nawet myśleć" o płaceniu za zegarek przed końcem wojny.

Ostatecznie po wojnie Nutting dostał fakturę na kwotę 15 funtów z powodów podatkowych)

Zegarek i związana  korespondencja między Wilsdorfem a Nuttingiem zostały sprzedane na aukcji za £ 66.000 w maju 2007 roku, podczas gdy we wcześniejszej aukcji w wrześniu 2006 roku zegarek sprzedano za  $ 54.000. 

Marek, a te Star Wars to Ep. IV-VI, czy może pozostałe też? :-)

Tylko te, w innych wnuk Vadera np płacze.. daj spokój Rafał :)

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

Ja miałbym kłopot z wytypowaniem tych kilku, najbardziej ulubionych filmów. Ale na pewno Blade Runner, na pewno Nowy Początek, na pewno Ojciec Chrzestny II, na pewno Trylogia Bezimiennego z C. Eastwoodem i na pewno rozszerzony Czas Apokalipsy. I wiadomo, Star Wars - Imperium Kontratakuje :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam wszystkie te tytuły a żadnego nie widziałem. Jedynie Leona zawodowca :P

Mój nr 1 Forrest Gump

Edytowane przez Rebrov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powrócę jeszcze raz do filmu "Pewnego razu w...." Nie każdy lubi kino w ujęciu Tarantino. Jedni oceniają go jako najsłabszy z tych które nakręcił, inni jako całkowicie inny od poprzednich. Jego filmy nie są typowymi filmami akcji, są inne i przez to moim zdaniem warte obejrzenia.Niektóre fragmenty może za długie, ale nie nazwałbym filmu nudnym. Nieraz warto doszukać się czegoś więcej niż tylko prostego przekazu. Całe szczęście , że każdy z nas inaczej to odbiera, przez co ten sam film może być dla jednych ciekawy, a dla innych nudny. :D      


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś się nastawia na typowy film Tarantino, to się zawiedzie bo nawet w Jackie Brown było więcej humoru i rozpierduchy, ale ogólnie fajny, ja się nie nudziłem, mimo że oczekiwania miałem inne.

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

GoT się skończyło... na siódmym sezonie ;) więc zapychamy pustkę :)

Dwa seriale do rozważenia:

Terror - https://www.filmweb.pl/serial/Terror-2018-769361

The Boys - https://www.filmweb.pl/serial/The+Boys-2019-801842

IMO ciekawe podejścia do sci-fi.

Pierwsze na kanwie wyprawy Franklina, historii która jest ciekawa sama w sobie.

Drugie polecam wszystkim, którzy gardzą papkami o superbohaterach :D

 

No i Czarnobyl, jeśli ktoś jeszcze nie słyszał ;)

https://www.filmweb.pl/serial/Czarnobyl-2019-799827

Edytowane przez porcelanowy

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.Gorączka

2.Szpieg(na podst. LeCarrie)

3.Szeregowiec Ryan

4.Pluton

5.Pulp Fiction

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie ciężko jest zlepić top 5, bo jednym tchem wymienię z 6 absolutnie ukochanych filmów, po czym do głowy przychodzą kolejne i nawet w 10 się nie mieszczę. Część z nich znam już na pamięć i mogę oglądać do porzygu, a inne po prostu zrobiły na mnie piorunujące wrażenie i mogę je umieścić jedynie w szufladce z etykietą ulubione/najlepsze. :)

Więc tak:

Miś
Na pamięć oraz zawsze i wszędzie.

Dzień świra
Jak wyżej. :)

Podziemny krąg
Świetny Pitt, świetny Norton. A tak w sumie to nie mogę o tym mówić. :)

Przekręt
Guy Ritchie w pigułce - świetne dialogi, humor, montaż. Znów niezapomniana rola Pitta, ale reszta również wyborna.

Amelia
Jest tak pozytywny, że nie wiem, ile razy ładowałem sobie nim akumulatory. No i ta urocza Audrey Tautou!

Purpurowe skrzypce
Przepiękna i poruszająca historia. Wciąż nie mogę się nadziwić, że ten film jest tak mało popularny.

 

Aż poleje się krew

Ten film dosłownie wgniótł mnie w fotel. Ciężki, brudny i niesamowicie zagrany.

 

Czas Apokalipsy

Chyba ze trzy lata leżał i czekał, aż się za niego zabiorę. W końcu zainspirowany świeżo przeczytanym "Jądrem ciemności" Conrada obejrzałem i urwał mi d***. :)

 

Mroczny rycerz

Wg mnie najlepszy z Batmanów. Chyba dlatego, że jest przytłaczający i taki właśnie... mroczny. :) A ten Joker Ledgera? Niesamowity! <3

 

Ghost in the Shell

Nie jestem fanem anime, ale to jest niesamowite. Muzyka, klimat, fabuła i cała oprawa wizualna. Super. Remake mnie nie przekonał mimo szczerych chęci (nawet Scarlett nie pomogła).

 

 

Bronson

Komiczna i niemal absolutnie niewiarygodna historia kompletnego psychola okraszona odrobiną wizji artystycznej, przez co z jakiegoś powodu kojarzy mi się z Mechaniczną pomarańczą. Tom Hardy!!!

 

Las Vegas Parano

Chciałem raczej odpuścić sobie adaptacje, ale ten film jest za dobry, żeby go nie wymienić. Historia sama w sobie jest wybitna, ale to, co tu robi Depp, przechodzi wszelkie pojęcie.

Pulp Fiction i Django

Te razem bo to moje ulubione filmy Tarantino, u którego najbardziej cenię rewelacyjne dialogi, humor i zdjęcia dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Musiałbym dwa razy pisać to samo. :)

 

Skazani na Shawshank

Nie wiem, co jest w tym filmie, ale zawsze oglądam go z prawdziwą przyjemnością. Może to przez to ciepło i nadzieję, które leją się z ekranu?

 

 

Ostatnio robią też na mnie wrażenie filmy Wesa Andersona i Denisa Villeneuve'a (zwłaszcza Sicario).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

"Lock stock and two smoking barrels" IMO ciekawsze od Przekrętu ;)

 

Villeneuve targnął się na "Dune"...

Według mnie, tej książki nie da się zobrazować filmem o akceptowalnej długości :)

Przebąkiwali o miniserialu, chyba będzie pocięte na dwa filmy. Obaczy się.

Zobaczymy w przyszłym roku.

 

Na dziś wieczór kombinacja piwa i wina (dzielone z Żonką), i coś ładnego: Podwodne życie ze Stevem Zissou :)

W sumie dla obrazu i dźwieku, bo treść taka trochę miałka :D


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele ulubionych filmów by się pokryło z tymi już wymienionymi, ale u mnie przez długie lata numerem jeden był Trainspotting. Kolejna część to już skok na kasę i popłuczyny, ale "jedynka" dla mnie świetna.

Edytowane przez Ceteth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

porcelanowy, Snatch jednak minimalnie u mnie wygrywa. No i czarny charakter zdecydowanie lepszy. ;)

 

Diuny nie znam, więc się nie wypowiem. Niesamowite dla mnie jest natomiast to, jak w jego filmach dźwiękiem i obrazem powoli nakręca się uczucie niepokoju.

 

A co do Andersona, to właśnie takie audiowizualne perełki. Super się to ogląda.

Edytowane przez brz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość fidelio

 

Villeneuve targnął się na "Dune"...

Według mnie, tej książki nie da się zobrazować filmem o akceptowalnej długości :)

Przebąkiwali o miniserialu, chyba będzie pocięte na dwa filmy. Obaczy się.

Zobaczymy w przyszłym roku.

 

 

 

To książka wielowątkowa, którą można czytać na różnych płaszczyznach, że pewnie musieli dokonać jakiegoś wyboru, choć akurat informacja o tym, że będą dwa filmy, to w tym kontekście dobra informacja  :) Po obejrzeniu Nowego początku czy nawet Blade Runnera 2049 uważam przy tym, że Villeneuve to jedyny obecnie reżyser, który także od strony artystycznej może sobie z tym projektem poradzić. Jak tam czekam z niecierpliwością na premięrę, a do tego momentu, od czasu do czasu będę sięgał po ekranizację D. Lyncha  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy Tarantino to udany film. Jest w nim wszystko co znamy z jego wcześniejszych dokonań. Na plus ogromna ilość nawiązań do popkultury i historii. Niesamowicie napisany. Bardzo podobały mi się fragmenty skonstruowane na za sadzie: film w filmie w filmie.

 

Wes Anderson to niesamowity reżyser.

Paul Thomas Anderson też.

Edytowane przez kkwpk

rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film wybitny.

Rzeczywisty, odarty z blichtru, autentyczny, podobnie jak postaci...


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mrovka

Ja własnie jestem po seansie filmu ''KALWARIA'' - jak dla mnie dość poruszający film i to chyba z każdej strony. Jest wciągający od pierwszych minut.

Film dostępny na kanale CDA

 

Temat filmu jest ostatnio modny i znany bo jest poruszany temat pedofili w kościele - tylko z tą róznic,ze w tej odsłonie,widz sledzi losy dobrego księdza któremu przyjdzie zapłacić za grzechy wszystkich innych

 

chyba nie przesadze dając ocene 9,5/10

 

https://www.cda.pl/video/50204450?t=30

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.