Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

A to ciekawe bo ja słyszałem niemal same niepochlebne opinie o księgowym. Z tego też powodu odwiodłem siebie i żonę o wyjścia do kina.

Może jak znajdę gdzieś w internecie z lektorem to obejrzę.

 

Posted via EDGE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja "Księgowego" bardzo polecam, z tym, że na odwrót niż Kosma film na początku kozak, potem zwalnia, ale ogólnie super kreacja Afflecka  :) . Zdecydowanie warto, po seansie trochę poczytałem o autyzmie. Ja polecam.

 

Ja dzisiaj, po baaardzo długim leżakowaniu na półce, obejrzałem na blue-reyu:

 

KrHKfP.jpg

 

Tylko dla fanów tematu. Ja patrzyłem przez 90min z otwartą gębą  :o  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe bo ja słyszałem niemal same niepochlebne opinie o księgowym. Z tego też powodu odwiodłem siebie i żonę o wyjścia do kina.

Może jak znajdę gdzieś w internecie z lektorem to obejrzę.

 

Posted via EDGE.

Trzeba samameu ocenić, wielowarstwowość postaci, splątanie wątków, ich wspólna puenta. Majstersztyk

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj oglądnąłem ( może za dużo powiedziane bo w połowie wymiękłem) nowego Mad Maxa / The fury road . Niestety film jest potwornie głupi , i nie ma za dużo wspólnego ze starym dobrym Mad Maxem. Cały czas coś tam wybucha, gdzieś tam walczą, gdzieś tam jadą ... ale połączyć to wszystko w logiczny ciąg zdarzeń, cóż ciężka sprawa. 

Post-apokaliptyczny klimat ... też lipa zamiast tego jest jakieś przerysowane zoo. W starym Mad Maxie samochody to były  jakieś zmodyfikowane gruchoty po przejściach, w tym nowym połowa aut wygląda bardziej jak jakieś odpicowane bryki z Pimp  my Ride. 

Nie polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Ostatnie co oglądałem na dużym ekranie to "Pasażerowie". Jeżeli ktoś oglądał "Marsjanina" to nieco podobny klimat. Nikt do nikogo nie strzela, nie biega z "odpustowym" rewolwerem, ... . Raptem w porywach 3 osoby  :)  . Nie mniej film ogląda się przyjemnie. 

Można mieć uwagi co do strony fizycznej np. fenomenu bliźniaków. Nie mniej jest prawda faktu i prawda ekranu :) . Nie o tym jest w sumie film by czepiać się szczegółów.

 

Polecam,

Kinomaniak Ritter

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bart8

Oglądałem w TVP "Pucz". Tragedii nie ma, szkoda tylko, że poseł Nitras podczas nagrywania iphonem trzęsie rekom jakby miał Parkinsona i pier**li głupoty w momentach, w których nie potrzeba nic komentować. To psuje cały odbiór i zmniejsza jego szansę na zdobycie Oscara za rolę pierwszoplanową. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmarł Jan Szczepański. Bardzo lubię tę chyba jedyną dobrze zagraną scenę z "Przepraszam, czy tu biją?" (pomimo słabego aktorstwa cały film też lubię):

 

przepraszamczytubija3.jpg

 

 

Nagrałem sobie "The Persecution and Assassination of Jean-Paul Marat as Performed by the Inmates of the Asylum of Charenton Under the Direction of the Marquis de Sade", obejrzę pewnie później.

 

Widziałem:

- "Egzamin" - świetny.

- "Powidoki" - poprawne, ale dość "chłodne". Kilka dialogów kiepskich, ale świetna scena z portretem Stalina. Boguś ok, choć mi się ostatnio trochę przejadł... ;)

- "Dzieciństwo wodza" - każde ujęcie wyraża wielkie ambicje debiutującego reżysera, a jednocześnie pokazuje, jak bardzo go przerosły.

 

Czekam na "La La Land", "Milczenie", "T2" i "Dunkierkę" z Rylance'em.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc jestem po pierwszym i póki co jedynym sezonie serialu The Young Pope. Serial nie dla każdego, ale w moje gusta trafia. Jak dla mnie REWELACJA, w końcu coś innego. Świetny Jude Law, Diane Keaton, Silvio Orlando. Moja ocena na FilmWebie 9/10! Polecam na zimowe wieczory

 

the-young-pope-poster.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

"Księgowy". Szczególnie polecam ludziom z branży finansowej, zwłaszcza tym co myślą, że fajnie byłoby pracować dla mafii :D

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Kamienne pięści widzieli.Historia Roberto Durana.Lubię takie filmy o boksie.Jak ktoś coś zna to niech da znać.

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Poseł Nitras, zbieżność nazwisk czy to ten cofał na niemieckiej autostradzie :D ?! A potem jak go zgarnęli bawarscy policjanci bo w sumie to bardzo, że tak powiem nietuzinkowy sposób poruszania się po autostradzie, to załonił się paszportem dyplomatycznym  :) . Ukarać wprawdzie nie mogli ale co sobie pomyśleli to ich. Jak tacy geniusze są w PO to jacy są w sejmie pozostali?! Normalnie ogarnia czarna rozpacz. A potem Polacy się dziwią, że Niemcy mają ich za idiotów.

 

Nie oglądam tego typu "dzieł" jak "Pucz". Jak jednym z wykonawców tego "puczu" był wspomniany poseł to zgaduję, że się nie udał... .

Jak już jesteśmy przy komedii absurdów to proponuję "dr Strangelove" bardzo pouczający film okraszony bardzo specyficznym humorem.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Yoda, Lumet należy do moich ulubionych reżyserów. Widziałem chyba 27 jego filmów kinowych (czyli jeszcze sporo zostało), w tym także "Nim diabeł dowie się..." - to bardzo dobre zakończenie kariery. Lumet bywał twórcą nierównym (sam przyznał, że jeden z filmów zrobił tylko po to, by kupić sobie nowy dom). Ale gdy trafił na odpowiedni scenariusz i temat (bo aktorów prawie zawsze prowadził najlepiej, jak się dało), to tworzył wyborne kino. Najbardziej lubię "Sieć", ale oprócz tych jego wielkich klasyków ("Dwunastu gniewnych ludzi", "Werdykt", filmy z Pacino) polecam też nieco mniej znane, takie jak "Fail Safe", "Running on Empty", "The Pawnbroker", "Daniel" czy "Książę miasta". Bardzo lubię też "Pytania i odpowiedzi", ale to niestety film nierówny. Nick Nolte jest genialny (Josh Brolin skserował później tę rolę w nieudanym "Amercian Gangster"), Guzman, Assante i Hutton dobrzy, ale niestety - fatalna jest córka Lumeta i cały jej wątek. 

 

A z filmów nowych - bardzo podobało mi się włoskie "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". Bardzo zabawne, ale mądre kino, do tego świetnie zagrane. No i piękny polski akcent w obsadzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

"Księgowy". Szczególnie polecam ludziom z branży finansowej, zwłaszcza tym co myślą, że fajnie byłoby pracować dla mafii :D

 

Oglądałem i też polecam, kreacja Assfleka lepsza niż ta w Batmanie

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Batman z niego żaden też niestety.

 

(0).(0)


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dziewczyna z pociągu". Film super ale tłumaczenie na zalukaj.com woła o pomstę do nieba. W pewnym momencie kobieta mówi policjantce "dark haired" lub " dark hair" - tłumaczenie to "blondyn". Innym razem gorsza rzecz bo facet mówi "walnęłaś się" a tłumaczenie:"walnąłem Cię"- co wprowadza totalny zamęt u widza.

 

Dobrze, że wcześniej czytałem książkę. Polecam.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obejrzałem Ksiegowego. Całe szczęście, że nie wziąłem żony do kina bo to strata pieniędzy.

Film co najwyżej przeciętny.

Fabuła dziurawa jak ser szwajcarski.

Zresztą od samego początku przewidywalna.

Film z kategorii jak nie mam nic do roboty to obejrzę.

Ja nie polecam tego tytułu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lalaland.png

 

Były emocje a będą Oskary. Wraz z żoną jesteśmy pod wrażeniem. Wybitny. Polecam.

 

ARRIVAL-Banner-1-FINAL.jpg

 

Ciekawa końcówka, która osobiście mnie ujęła (może dlatego, że jestem rodzicem). Film trzyma w napięciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Dziewczyna z pociągu". Film super ale tłumaczenie na zalukaj.com woła o pomstę do nieba. W pewnym momencie kobieta mówi policjantce "dark haired" lub " dark hair" - tłumaczenie to "blondyn". Innym razem gorsza rzecz bo facet mówi "walnęłaś się" a tłumaczenie:"walnąłem Cię"- co wprowadza totalny zamęt u widza.

 

Dobrze, że wcześniej czytałem książkę. Polecam.

Oglądaliśmy akurat wczoraj i podobał nam się.

 

Tapaltak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"dziewczyna z pociągu " jakoś mi nie trafiła ,zagmatwana sytuacja , z prostej fabuły troche napopowany scenariusz. Momentami można było sie pogubić , co ? kto i dlaczego ?, a tylko z tego powodu że przynudzał i zniechęcał  uwagę widza przeciąganiem akcji . Ciekawszy repertuar oferuje francuskie kino lat 70 ....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy okazji zwrócę uwagę na kawał starzyzny  The Longest Day z 1962 roku ponad 3 godziny jest wersja kolorowa czyli lądowanie w Normandii .

Moim zdaniem najwięcej zaangażowanego sprzętu , potwornie rozbudowane sceny batalistyczne , tysiące statystów....film zrobiony manualnie bez efektów komputerowych bo wtedy komputery były na poziomie enigmy czy colosusa ... :P  .film emitowany w Polskiej telewizji jakieś 20 lat temu , prawdopodobnie niedostępny ale jak ktoś trafi i lubi 2WW to się nie zawiedzie . Takie obrazy jak bitwa o Midway , o jeden most za daleko wykonane również manualnie są porównywalne ale nieco słabsze .

 

Na uwage zasługuje atak komandosów francuskich czy lądowanie w "sand mary gleeez " ( miałem okazje poznać uczestnika tego lądowania osobiści ) to tez zmienia spojrzenie na film

 

poniżej link do początku , zaskoczony Pluskat w bunkrze ....  4m5s rozpoczęcie ostrzału z ponad 5000 okrętów poprzedza symfonia Betovena ...   7m57s uciekający generał uderza samochodem w przydrożny krzyż , z krzyża spada figura drwnianego Jezusa , wygląda to tak jak spadający spadochroniarz ....

 

 

Edytowane przez artiplast

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.