Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
kotylozaur

Właśnie obejrzałem film...

Rekomendowane odpowiedzi

No tak - z nim i z Melem zawsze się muszę zastanowić chwilę, jak to jest z ich australijskością :) Z tamtych regionów pochodzi wielu ciekawych filmowców, m.in. jedna z moich ulubionych aktorek Kerry Fox.

 

A dziś w amerykańskim kinie niby dużo dobrych aktorów, ale czy znalazłbyś w jakimś współczesnym filmie kadr ze składem dorównującym temu (nota bene - dla niektórych akurat dziś aktualnemu)?

 

 

Dzisiaj bardziej aktualny jest tytuł innego filmu "Absolute Power"  Clinta .,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie wróciłem z Pitbulla - niebezpieczne kobiety, no i jestem pod wrażeniem, zdecydowanie lepszy od poprzedniego, powiem nawet że bardzo dobry

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sobie wczoraj przypomniałem, dość przypadkowo, "Incepcję". I z tej okazji, Leo (który dzisiaj świętuje 42 urodziny i jest, podobnie, jak ja, Skorpionem) wraz z mamusią na zaręczynach z dziewczyną, z którą jednak... się nie ożenił, hehehehe. ;)

_88277347_getty_leomum2.jpg


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

Sci-fi zamiast na efekty nastawione na próbę ukazania jak moglibyśmy zareagować w sytuacji przybycia obcych.

Do historii kinematografii pewnie się nie zapisze, ale były to ciekawie spędzone 2h.

Jak komuś podobał się 'Dystrykt 9' to jest to ten sam klimat.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ouJVz36b7fc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wybrałem się z Żoną na Arrival. (byłem z Nią na trzeciej części Bridget Jones kilka dni wcześniej, więc teraz coś dla mnie )

 

arrival_ver4.jpg

 

Film zrobił na mnie niesamowite wrażenie, dawno w takim skupieniu nie oglądałem żadnego filmu, a Sci-Fi nie jest moim ulubionym gatunkiem. Bez zbędnych hollywoodzkich wybuchów, ckliwych tekstów, wyniosłych momentów. Nie będę się rozpisywał, żeby nie popsuć Wam frajdy, ale... film godny polecenia. Jak dla mnie 8/10 w skali FilmWeb

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pitbull - pierwsza czesc byla lepsza

Jestem morderca - dobry

Przelecz ocalonych - bardzo dobry

Taka oto moja krotka recenzja ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sci-fi zamiast na efekty nastawione na próbę ukazania jak moglibyśmy zareagować w sytuacji przybycia obcych.

Do historii kinematografii pewnie się nie zapisze, ale były to ciekawie spędzone 2h.

Jak komuś podobał się 'Dystrykt 9' to jest to ten sam klimat.

 

"Dystrykt 9" wymiata, jeśli, jak mówisz ten jest w jego klimacie to muszę koniecznie się wybrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość vitriol

"Dystrykt 9" wymiata, jeśli, jak mówisz ten jest w jego klimacie to muszę koniecznie się wybrać.

 

To jest ten sam film, o którym pisze pepepatryk.

 

Przy okazji,  jest jakaś dobra ekranizacja Silver surfera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wybrałem się z Żoną na Arrival. (byłem z Nią na trzeciej części Bridget Jones kilka dni wcześniej, więc teraz coś dla mnie )

 

 

 

Film zrobił na mnie niesamowite wrażenie, dawno w takim skupieniu nie oglądałem żadnego filmu, a Sci-Fi nie jest moim ulubionym gatunkiem. Bez zbędnych hollywoodzkich wybuchów, ckliwych tekstów, wyniosłych momentów. Nie będę się rozpisywał, żeby nie popsuć Wam frajdy, ale... film godny polecenia. Jak dla mnie 8/10 w skali FilmWeb

Też zamierzam jutro go obejrzeć w towarzystwie żony.

 

Wysłane z mojego D5803

Edytowane przez DawPi
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że swoją młodość spędziła w bloku na warszawskim Ursynowie za PRLu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj byłem na Pitbullu, z filmu na film coraz lepiej, a już poprzednia część była bardzo dobra. Szedłem bez jakichś wyobrażeń i nadziei "co będzie" i Pitbull bardzo mnie zaskoczył na plus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś. Film jest ok, w porównaniu z pierwszą częścią jest o wiele więcej śmiechu -  "Olka" i "Strachu" - robia klimat komediowy doskonale.

Jedyne co na początku zrobiło na mnie złe wrażenie to tekst- "Film inspirowany prawdziwymi wydarzeniami" czy tak jakoś.

Kluczem jest słowo inspirowany.  To jakaś nowa forma? Coś pomiedzy "opartym na faktach" a SF? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" inspirowany" znaczy ze dalej paliwem handlują i VAT wyłudzają :)

 

Tak poważnie, prawdziwe wydarzenia skłoniły reżysera do nakręcenia filmu w rzeczonym ( tu kryminalnym) temacie, dotykającym pewien problem, pozwalając na swobodną interpretacje....

Myślę ze słowo "kanwa", czy " oparty” by było odpowiedniejsze, ale "inspirowany" jest bardziej medialny :)

Synonimy słowa „kanwa” z podziałem na grupy znaczeniowe:

» kanwa - np. w odniesieniu do podstawy czegoś

» kanwa - np. w odniesieniu do akcji utworu literackiego

» kanwa - np. w odniesieniu do historii

» kanwa - np. historii

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pomyśleć, że swoją młodość spędziła w bloku na warszawskim Ursynowie za PRLu :)

Quoi?


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem na tym pitbullu ostatnio - tylko dlatego że zabrakło biletów na jestem mordercą. Tragedia, nic tam się kupy nie trzyma. Kilka scen śmiesznych ale jako film porażka.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też byłem na tym pitbullu ostatnio - tylko dlatego że zabrakło biletów na jestem mordercą. Tragedia, nic tam się kupy nie trzyma. Kilka scen śmiesznych ale jako film porażka.

Jesteś mordercą i biletów zabrakło? :)

 

@tarant

To Sophie Marceau, jak była zona Żuławskiego to na Ursynowie w bloku mieszkała

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem kto to, ale nie wiedziałem, że mieszkała z Żuławskim w Polsce.


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem jakiś dokument, kobiety opowiadały jak to w kolejkach stała i z wózkiem po osiedlu ganiała :)

Zauroczyła się " starym dziadem" :)

 

Później mieszkali w Starej Miłosnej.

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

" inspirowany" znaczy ze dalej paliwem handlują i VAT wyłudzają :)

 

Tak poważnie, prawdziwe wydarzenia skłoniły reżysera do nakręcenia filmu w rzeczonym ( tu kryminalnym) temacie, dotykającym pewien problem, pozwalając na swobodną interpretacje....

Myślę ze słowo "kanwa", czy " oparty” by było odpowiedniejsze, ale "inspirowany" jest bardziej medialny :)

Synonimy słowa „kanwa” z podziałem na grupy znaczeniowe:

» kanwa - np. w odniesieniu do podstawy czegoś

» kanwa - np. w odniesieniu do akcji utworu literackiego

» kanwa - np. w odniesieniu do historii

» kanwa - np. historii

Bardzo ładnie to rozwinąłeś - ja to szybko zwinę niestety :)

 

 

"Zainspirowany pięknem IWC postanowiłem kupić sobie Parnisa"  taka inspiracja :P .

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to jest bardzo dobra koncepcja, ta inspiracja...taka tradycja, znaczy ekstradycja :)https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=https://www.youtube.com/watch%3Fv%3DAlv9Qbe3aG8&ved=0ahUKEwjhipGS-rDQAhXBXCwKHfTOAnMQtwIIHzAB&usg=AFQjCNEWh1x3F8ziZXWVsSjDtabBTy1J6A

Edytowane przez Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.