Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

@Wasyl: o co chodzi z tym dźwiękiem rewolweru po nakręceniu ?

środkowa wskazówka to druga strefa czasowa ?

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nasza rodzima produkcja :) Ten zegarek musi mieć ponad 20 lat, więc gratuluję, iż udało Ci się tak długo zachować ten czasomierz w tak dobrym stanie. Wygląda trochę jak z filmu SF :) Stare dobre czasy!!

 

Rodzimy to był montaż i koperta ewentualnie, tam jest mechanizm Sanyo z zegarek ma ponad 30 lat.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rownież nie wyobrażam sobie nie mieć Rolka i Paneraia, dla mnie w każdej kolekcji jest to pozycja obowiązkowa.

...te zegarki idealnie się dopełniają

Święte słowa!

Edytowane przez carlito1

"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś się polubiliśmy z tą Alfą:

 

p1060996.jpg


Pozdrawiam

TomeK (Teston)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4252996F-983F-4C60-BC1B-6DB167CB49A3-698-000000E53C4B2916.jpg

Tarant napisał: Albowiem w polskim piekle nie ma diabłów do pilnowania. Którykolwiek z kotła się zbytnio wynurzy zaraz jest przez rodaków z powrotem w smołę wciągany.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Wasyl: o co chodzi z tym dźwiękiem rewolweru po nakręceniu ?

środkowa wskazówka to druga strefa czasowa ?

Objaśniam: środkowa wskazówka to wskazówka budzika a strzały, które słychać w 20 sekundzie to dźwięk onego alarmu. Budzi. sprawdzone.

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja przez dłuuugi czas myślałem, że te telewizorki są od Omegi!! Nie masz takiego drugiego tyle tylko, że pomarańczka z niebieskim?

Srebrno niebieska jest faktycznie Omega. Ona nie dzwoni :)


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rodzimy to był montaż i koperta ewentualnie, tam jest mechanizm Sanyo z zegarek ma ponad 30 lat.

 

Ponad 30 lat, a zegarek nie wygląda na te lata. Pewnie właściciel dbał o niego i mało nosił!

Sanyo to była kiedyś w Polsce bardzo znana firma. Ciekawe czy jeszcze istnieje?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Srebrno niebieska jest faktycznie Omega. Ona nie dzwoni :)

 

Czyli dobrze widziałem! Myślę, że jutro dla odmiany telewizorek Omegi założysz :)


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objaśniam: środkowa wskazówka to wskazówka budzika a strzały, które słychać w 20 sekundzie to dźwięk onego alarmu. Budzi. sprawdzone.

Pozdrawiam,

dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponad 30 lat, a zegarek nie wygląda na te lata. Pewnie właściciel dbał o niego i mało nosił!

Sanyo to była kiedyś w Polsce bardzo znana firma. Ciekawe czy jeszcze istnieje?

 

Sanyo już chyba nie istnieje. Unitrę Warel mam taką samą jako pamiątkę I komunijną - szalałem za tym zegarkiem jako dzieciak, nawet w nim spałem. To chyba był taki na poważnie początek pasji zegarkowej, oczywiście z perspektywy dziecka i możliwości PRL-u.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanyo w 2008 zostało kupione przez Panasonic a od 2011 zniknęło już całkowicie logo Sanyo na rzecz Panasonic...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nadal z moim ukochanym "cyborgiem" czyli Unitra Warel

dsc03117j.jpg

 

Nasza rodzima produkcja :) Ten zegarek musi mieć ponad 20 lat, więc gratuluję, iż udało Ci się tak długo zachować ten czasomierz w tak dobrym stanie. Wygląda trochę jak z filmu SF :) Stare dobre czasy!!

 

Cieszę się, że nie tylko mnie sie podoba :) Zegarek jest starszy, ma jakieś 30 - 35 lat (pochodzi z drugiej połowy lat '70), trochę "cyborg", ale na zaczepki ze spokojem mogę odpowiadać, że taka "śmieszna babska" zegarynka była z Hermaszewskim w kosmosie i pytać gdzie był perfect pytającego (poza .... samocenzura dotycząca rasizmu, ale chodzi o "ciemno").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sanyo w 2008 zostało kupione przez Panasonic a od 2011 zniknęło już całkowicie logo Sanyo na rzecz Panasonic...

Marka Sanyo jako taka istnieje, tylko może jest mniej popularna w Polsce niż kiedyś. Ponadto Panasonic w dużym stopniu przekierował ją w ten sposób, że mniej jest produktów powszechnego użytku pod marką Sanyo, a więcej specjalistycznych np w dziedzinie tzw "green energy", jakieś systemy zasilania, panele słoneczne, klimatyzacje itp..

To jest off topic

A jaki zegarek? Zgaduj zgadula ;)

 

img2509vv.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już nie istnieje, napisałem to wyżej - logo całkowicie zniknęło i nic nie ędzie nim sygnowane nawet jeżeli to ten sam produkt - wszystko, łącznie z obsługą gwarancyjną przejął Panasonic

szczegóły napisane są na stronie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

HM. Mam akumulatory Eneloop, które kupiłem w tym roku razem z ładowarką. na wszystkim jest logo SANYO. Na stronie również:

http://eneloop.pl/t/1,Strona_glowna

Chyba więc logo jednak nie zniknęło.

W najnowszych ulotkach jest SANYO by Panasonic :)

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka Sanyo jako taka istnieje, tylko może jest mniej popularna w Polsce niż kiedyś. Ponadto Panasonic w dużym stopniu przekierował ją w ten sposób, że mniej jest produktów powszechnego użytku pod marką Sanyo, a więcej specjalistycznych np w dziedzinie tzw "green energy", jakieś systemy zasilania, panele słoneczne, klimatyzacje itp..

To jest off topic

A jaki zegarek? Zgaduj zgadula ;)

 

img2509vv.jpg

 

To chyba jakieś SEIKO Kinetic?


Przemek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nadal z moim ukochanym "cyborgiem" czyli Unitra Warel

dsc03117j.jpg

 

 

 

Cieszę się, że nie tylko mnie sie podoba :) Zegarek jest starszy, ma jakieś 30 - 35 lat (pochodzi z drugiej połowy lat '70), trochę "cyborg", ale na zaczepki ze spokojem mogę odpowiadać, że taka "śmieszna babska" zegarynka była z Hermaszewskim w kosmosie i pytać gdzie był perfect pytającego (poza .... samocenzura dotycząca rasizmu, ale chodzi o "ciemno").

 

Ta Unitra to moje marzenie z dzieciństwa. Pamiętam jak zazdrościłem koledze, który był ją posiadł jako prezent komunijny.

Powiem jeszcze, że dzisiaj wygląda równie "epicko" co w tamtych czasach :)

Edytowane przez bert69

Pozdrawiam, Wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z cyklu "którą gre wybrać" :mellow:

 

IMG_7109.jpg


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.