carlito1 59 #39476 Posted December 23, 2012 Zmniejszam poprzez photoshopa. Jeżeli to przyczyna, to możesz podać linka do jakiegoś programu, który nie będzie mi niszczył zdjęć ? 0 "Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman. Share this post Link to post Share on other sites
Mirosuaw 38030 #39477 Posted December 23, 2012 Michał, to sprawa zmniejszania zdjęć do publikacji na forum. Jakiego programu używasz do tego?Karol, ja też obrabiam w photoshopie, zmniejszam rozmiar zarówno zdjęć z lustrzanki, jak i z kompaktu. Zawsze te z lustrzanki tracą ostrość na forum. Z poprzedniej lustrzanki było tak samo i na innym forum też jest tak samo. Z kompaktu zawsze i wszędzie jest ok. Wrzucałem już zdjęcia na forum z różnych serwisów (imageshack, iv.pl), efekt jest zawsze ten sam - z kompaktu dobrze, z lustrzanki gorzej, chociaż na kompie jest odwrotnie. W wolnej chwili spróbuję wrzucić 2 podobne zdjęcia (jedno z lustrzanki i drugie z kompaktu), może ktoś znajdzie przyczynę. 0 Share this post Link to post Share on other sites
karol1302 187 #39478 Posted December 23, 2012 Chłopaki, nie ma znaczenia z jakiego aparatu zdjęcia obrabiacie to jedynie kwestia sposobu obrabiania 0 kupię doxę sub...zawsze i każdą Share this post Link to post Share on other sites
klapouch 1 #39479 Posted December 23, 2012 Dzisiaj tak. BTW AP naprawdę znakomity. Uploaded with ImageShack.us 0 Seiko Aviator SNK809K2 modified ;p ;Sturmanskie Arctic 2623/0241181 ;Vodolaz; Seiko SKX007; Poljot Aviator Automatic; Simths PRS-27; Poljot De Luxe; Citizen VO10-6612H; Stowa Marine Automatic; Klubowy Zeno Share this post Link to post Share on other sites
@rtur 10 #39480 Posted December 23, 2012 Moje zdjęcia z telefonu - dają radę? 0 @rtur Share this post Link to post Share on other sites
karol1302 187 #39482 Posted December 23, 2012 Moje zdjęcia z telefonu - dają radę?Artur, wymieniacie się kożuszkiem z akism'em 0 kupię doxę sub...zawsze i każdą Share this post Link to post Share on other sites
akism 1243 #39483 Posted December 23, 2012 Mój ma dłuższe futerko 0 Share this post Link to post Share on other sites
krisp1 2815 #39484 Posted December 23, 2012 (edited) AP piękny, tylko szlag mnie trafia, bo nie wiem dlaczego mi tak niszczy zdjęcia, kiedy wrzucam je na forum... Czy mógłby mi to ktoś wytłumaczyć? U mnie na kompie jak zgrywam z aparatu wyglądają jakościowo dużo lepiej, natomiast po wrzuceniu na forum są dosłownie zniszczone. Mam ten sam problem jak wrzucam to niestety tracą ostrość Kroll_czarli - nie wiem czy Ci gratulowalem juz Seiko - jeśli nie to gratuluje zakupu piękny jest Edited December 23, 2012 by krisp1 0 Share this post Link to post Share on other sites
kfgz 3 #39485 Posted December 23, 2012 (edited) Zasada jest prosta - zmniejszasz zdjęcie to przed zapisaniem wyostrz. Druga zasada jest jeszcze bardziej prosta (ktoś już o tym pisał ) - chcesz mieć pewność, że to co wrzucisz nie zostanie w żaden sposób zmodyfikowane podaj link do zdjęcia z serwisu lub konta FTP, w którym masz pewność, że plik po wrzuceniu nie zostanie zmodyfikowany (w przypadku FTP żadne modyfikacje nie nastąpią - z definicji). Dla paranoików kłaniają się funkcje skrótu MD5, SHA-1 itp. Edited December 23, 2012 by kfgz 0 Share this post Link to post Share on other sites
Mirosuaw 38030 #39487 Posted December 23, 2012 Z telefonu. 0 Share this post Link to post Share on other sites
revolta4 15681 #39488 Posted December 23, 2012 Uploaded with ImageShack.us 0 Share this post Link to post Share on other sites
ja21184 0 #39489 Posted December 23, 2012 rafi, napisz ile masz w nadgarstku, interesował mnie ten oriencik ale nie wiem czy dla mnie nie będzie za mały 0 Share this post Link to post Share on other sites
akism 1243 #39490 Posted December 23, 2012 (edited) Sprawiłem sobie 2 prezenty pod choinkę,jeden przyjechał 2 dni temu i dziś jest 1 raz na łapie.Jestem pełen podziwu dla tego zegarka,który za tak niewiele oferuje tak wiele:) Drugi "prezent " przybędzie tuż po nowym roku i to właśnie jego nie mogę się doczekać.. Uploaded with ImageShack.us Uploaded with ImageShack.usUploaded with ImageShack.usUploaded with ImageShack.us Edited December 23, 2012 by akism 0 Share this post Link to post Share on other sites
rafi 16491 #39491 Posted December 23, 2012 rafi, napisz ile masz w nadgarstku, interesował mnie ten oriencik ale nie wiem czy dla mnie nie będzie za mały W zależności od pory dnia i roku - od 17 do 17,5 cm. 0 Share this post Link to post Share on other sites
karol1302 187 #39492 Posted December 23, 2012 z prawdziwym zegarkiem do zadań specjalnych nawet odkurzanie nie jest straszne 0 kupię doxę sub...zawsze i każdą Share this post Link to post Share on other sites
SphinX 77 #39493 Posted December 23, 2012 aksim - świetny wybór.... Jestem zdania, że każdy w kolekcji winien mieć zegarek SEIKO.Ja w Nowym Roku dołącze Marine Mastera 0 Share this post Link to post Share on other sites
eye_lip 27730 #39494 Posted December 23, 2012 To luźny plan czy podjąłeś kroki? Dziś konik morski: 0 Instagram.com/horlobby.watches Share this post Link to post Share on other sites
akism 1243 #39495 Posted December 23, 2012 MM od sumo dzieli przepaść cenowa,ale czy jakościowo relacja wyglada podobnie?Wątpię.Ja podszedłem do sprawy pragmatycznie..Zresztą po nowym roku przybędzie do mnie konkretny nuras 0 Share this post Link to post Share on other sites
eye_lip 27730 #39496 Posted December 23, 2012 (edited) MM od sumo dzieli przepaść cenowa,ale czy jakościowo relacja wyglada podobnie?Pod względem mechanizmu tak, a na zewnątrz - moim zdaniem też, mam na myśli konstrukcję bezela, koperty i tarczy, wskazówek - co wcale nie oznacza, że dla laika jest widoczna specjalna różnica. Edited December 23, 2012 by eye_lip 0 Instagram.com/horlobby.watches Share this post Link to post Share on other sites
@rtur 10 #39497 Posted December 23, 2012 A mój nie jest kożuszkiem:) 0 @rtur Share this post Link to post Share on other sites
akism 1243 #39498 Posted December 23, 2012 Nie widziałem MM na żywo,ale na fotach optycznie od sumo jakościowo nie odbiega..Mało tego koperta sumiaka wydaje mi si e bardziej wysublimowana,, 0 Share this post Link to post Share on other sites
primabaleron 1175 #39499 Posted December 23, 2012 Ze zmianą zegarka nie ma problemu, natomiast zmiana kobiety niesie czasami ciężkie konsekwencje:)Akis, taka zmiana umniejsza radykalnie siłę nabywcza...A Seiko fajne i bardzo mnie ciekawi co będzie to drugie... Wysłane z mojego HTC One S 0 https://www.instagram.com/primabaleron/ Share this post Link to post Share on other sites