Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak naprawdę, to nie za wiele można o nim napisać. Zwykły czterdziestoletni zegarek, typowy garniturowy złoty vintage o wymiarach 34/36/40/9. Mechanizm o naciągu manualnym 6942, oczywiście in-house. Charakterystyczne złote nakładane indeksy z paskiem w kolorze antracytu. Wskazówki delikatne współgrające kolorystycznie z indeksami i kopertą. Tarcza ze szlifem słonecznym i nakładanym logo Longinesa, przepiękna, decydująca o charakterze i urodzie zegarka. Ocena całkowicie subiektywna, jak dla mnie jeden z najładniejszych, klasycznych garniturowców. O dokładność proszę nie pytać, bo ten egzemplarz zawstydza pozostałe moje zegarki :).        

 

34 mm to średnica koperty?


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A u mnie dziś sportowo:

 

01t8.jpg


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tomek ... Może kilka słów: twoje Seiko vs Rolex ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba Stenek na rynek amerykański. Firma już nie istnieje zdaje się. Siedzibę miała w Utah.

Dokładnie tak.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Burns - strasznie trudno mi porównać te dwa zegarki, chociaż wiele osób się o to pyta.

Mają zupełnie inny charakter, to trochę tak, jakby porównywać Ferrari Italię z Mercedesem G.

 

GS ma niesamowite nagromadzenie wszelakich smaczków. Szlify na kopercie czy bransolecie, wzór tarczy, indeksy, wskazówki - to wszystko wykonane jest niesamowitą pieczołowitością i dbałością o szczegóły. Ma świetne proporcje i niesamowitą wygodę noszenia, przewyższającą moim zdaniem nawet Submarinera. Do tego wymyślny mechanizm.

 

Submariner to tak jak ktoś kiedyś napisał, wół roboczy. Zegarek również perfekcyjnie wykonany, ale zaprojektowany jako surowy tool-watch, bez zbędnych udziwnień, szlifów i wymyślnych wzorów na tarczy. Ma być surowy, praktyczny i prosty w formie. I taki jest. Zapięcie glidelock to mistrzostwo świata, świetna luma, znakomita czytelność mimo braku AR, niezawodny i dokładny mechanizm.

 

Muszę przyznać, że te dwa zegarki zaspokajają 99,9% moich potrzeb w zależności od okoliczności. Jedynie, gdy wieczorem będę wracał przez ciemne uliczki to założę coś ... tańszego. Ale tu też mam komplecik: elegancki SARB045 i utylitarna tytanowa Attesa.

 

Pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A gdybyś sam podszedł do tego jako ignorant/laik lub pokazał komuś, kto się tym nie interesuje. Zasłonił logo, powiedział, że oba warte są 300zł - to co ? Jaki będzie odbiór jakości wykonania, właśnie tych smaczków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Burns, a jakie będą odpowiedzi na pytanie czy wolisz blondynki czy brunetki?<br />To zegarki zupełnie różne i różnym ludziom będą się podobały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wrażenie wtedy jest jedno: GS to lepiej wykonany zegarek. I wygląda bardziej "bogato".

 

Wiem, wiem, zaraz mnie zlinczują...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wrażenie wtedy jest jedno: GS to lepiej wykonany zegarek. I wygląda bardziej "bogato".

 

Wiem, wiem, zaraz mnie zlinczują...

 

Ale dlaczego? To zupełnie różne zegarki. Submariner ma być z założenia prosty, a ten konkretny model GS'a bardziej elegancki, a w konsekwencji jest oczywiste, że GS wygląda bardziej "bogato".

Takie porównanie jest trochę bez sensu. Są inne modele Rolexa, które można byłoby zestawiać z GSem cer_toma. Suba fajnie ostatnio porównał z Marinemasterm chyba Kolega pablo.


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego 3 posty wyżej jest moje rzeczywiste porównanie.

A to jedno zdanie jest takie trochę wymuszone przez kolegę Burnsa :)

W weekend będę miał możliwość porównać GS-a z Datejustem, to będzie bardziej miarodajne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-46046-0-45935200-1389871749.jpgA ja dzisiaj mam tak:

 


atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze zegarek z kukułką też można...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

równie dobrze zegarek z kukułką też można...

A czemu z takim przekasem? zegar zakupionu u kolegi jagr, pasek od kolegi mkleathers to gdzie sie nim pochwalić jak nie na forum? a że duży, dla niektórych za duży, dla mnie ok. a jak "cyka" - muzyka!

Edytowane przez mararg

atlantic seahunter, certina ds spel, aerowatch les grandes classiques, steinhart marine black anchor, atlantic milano,  mondaine sport I date, cyma conquistador auto day date, hy moser, auguste reymond tytan, alpina startimer pilot, davosa argonautic ceramic lumis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego 3 posty wyżej jest moje rzeczywiste porównanie.

A to jedno zdanie jest takie trochę wymuszone przez kolegę Burnsa :)

W weekend będę miał możliwość porównać GS-a z Datejustem, to będzie bardziej miarodajne.

 

O to, to :)


Omega Seamaster 300 M, Certina DS-1 Limited Edition, Atlantic Seahunter 7035, Casio G-Shock GW-9400-1ER

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odrobina telewizji…

kddw.jpg

Pozdrawiam,


Wasyl
Mam różne zegarki

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:rolleyes:  Kawał grubasa , malinowy !


Schaumburg Aquamatic II chrono , Citizen EcoZilla , Glycine Lcc 3k Le , Citizen Skyhawk , Temption CGK 204   ( sprzedam ew. zamiana ) , Oris ProDiver date ( zam. na chrono ) . Pam sub 243 , Fortis square chrono , Citizen Aqualand Depthmeter , OMEGA plo - prof 

i inne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czemu z takim przekasem? zegar zakupionu u kolegi jagr, pasek od kolegi mkleathers to gdzie sie nim pochwalić jak nie na forum? a że duży, dla niektórych za duży, dla mnie ok. a jak "cyka" - muzyka!

Jestem tego samego zdania.

Każdy nosi to co lubi,co mu się podoba i ma prawo do pochwalenia się swoim zegarkiem w odpowiednim dziale/temacie.

To,że kolega nie wkleił zdjęcia zegarka uznawanego przez ogół za fajny,cool nie oznacza,że należy mu się krytyka.

Oczywiście mamy wolność słowa i nikomu nie mam zamiaru tego prawa ograniczać ale pamiętajmy,że jesteśmy na Forum Miłośników Zegarów i Zegarków.

PEACE


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Czekajcie, zaraz tu wpadnie kolega cook, to dopiero,wtedy zobaczycie co to znaczy "posty z przekąsem". Kolega Burns to taki więcej wydelikacony jest w swoich opiniach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.