Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Recommended Posts

Oczywiście od strony prawnej, prawdopodobnie rolexowi i innym znanym markom przysługują roszczenia. Z pewnością firmy te chronią swoje mechanizmy, rozwiązania patentami. Niewykluczone, że np. submariner rolexa ma cechy, które pozwalają uznać go za przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze. Jednakże dopóki "klony" nie stanowią konkurencji dla oryginałów (a tutaj decyduje cena),  dopóty firmy te nie podejmują działań. Inna byłaby sytuacja, gdyby chodziło o produkty o podobnym pułapie cenowym. Przykładem jest sprawa fiat contra chiński koncern great wall o pandobodobny pojazd - tutaj fiatowi udało się zablokować import aut z Chin do Europy. I jak mi się wydaje, fiat podjął kroki prawne, ponieważ mógł zakładać, że import nieco tańszych aut chińskich może zagrozić sprzedaży fiata pandy. W przypadku zegarków inspirowanych, ryzyko takie w mojej ocenie nie istnieje. Nie ma też mowy o wprowadzaniu klienta w błąd, ponieważ zegarki te nie są sprzedawane jako rolexy, lecz pod inną marką.

Edited by Tomek z Wrocławia

Master Yoda I inny o podobnym zdaniu

Dołącze sie , dlatego ze jak by nie patrzeć to dalej zegarek a od tego jest to forum. Pokazywanie , omawianie , komentowanie zegarków. Wiadomo ze czasami można usłyszeć coś przykrego , ale takie jest życie Nie każdego stać na kolekcje o wartosci domu w centrum Warszawy , ale czy to znaczy ze ten ktoś nie podziela z nami wspólnej pasji ? Raczej nie! Są tacy którzy dumnie pokazują swoją Sławę ( bez urazy :) ) za 100zl i tacy którzy maja Rolexa za 40k. A co do chińczyków , nasi skośni koledzy wprawiają sie w fach i kto wie jak to sie skończy :)

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

O, właśnie to jest sól naszej pasji-zegarek, o której częśc kolegów raczy zapominać "otumaniona" -[marketingiem, mamoną?]

Pozdrawiam, Marek

Skończy się tak, jak w przypadku Japończyków po IIWŚ i Koreańczyków w ostatnich latach. Ci pierwsi kopiowali Amerykanów, Ci drudzy Japończyków. Jak to się mawia, uczeń w końcu przerósł mistrza. Z pożytkiem dla konsumentów.

O, właśnie to jest sól naszej pasji-zegarek, o której częśc kolegów raczy zapominać "otumaniona" -[marketingiem, mamoną?]

Oberwie Ci się za ten post ;) Lepiej powiedzieć dyplomatycznie: Kolegów będących  targetami, na których fokusują się producenci i sprzedawcy luksusowych zegarków  :D

Ot gremium sie wypowie....

Herezja :):):)

;) ;) :)

Edited by Slaw

"....uczymy sie cale zycie , a i tak umieramy jako glupcy ..."

Skończy się tak, jak w przypadku Japończyków po IIWŚ i Koreańczyków w ostatnich latach. Ci pierwsi kopiowali Amerykanów, Ci drudzy Japończyków. Jak to się mawia, uczeń w końcu przerósł mistrza. Z pożytkiem dla konsumentów.

Oberwie Ci się za ten post ;) Lepiej powiedzieć dyplomatycznie: Kolegów będących  targetami, na których fokusują się producenci i sprzedawcy luksusowych zegarków  :D

Tomku, co bełkoczą ci z korporacji.....zal mi ich :P

Plantacja bawełny 21 wieku....

Pozdrawiam, Marek

Tomku, co bełkoczą ci z korporacji.....zal mi ich :P

Plantacja bawełny 21 wieku....

Każdy ma bzika na miarę własnych możliwości. Niestety.... że bzik, a nie że możliwości... 

@Jash fajny sikor :)

Ciekawe jest to, że na zdjęciu robionym z takiej perspektywy zegarek wydaje się być większy niż w rzeczywistości ;)

Heh, mnie to nawet koperty 37mm wychodzą jak 45 :D

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Tomku, jak rozmawiać, na forum, z pacjentem co zarabia 150 tys rocznie, codziennie "fokusuje" i "binduje" sie we firmie, dwa razy do roku jeżdzi na wakacje-raz w ciepłe kraje, dwa w Alpy :D, ma Omegę i chatę oraz auto w kredycie?

Przecież on jest najmądrzejszy :lol:

Forum przekształca się w platformę pod tytułem "co mam" :lol:

Pozdrawiam, Marek

Marku,

nie znam takich Kolegów. Myślę,że oceniając jedynie po stanie posiadania można potraktować kogoś niesprawiedliwie. Chodzi raczej o stosunek danej osoby do dóbr materialnych. Jeżeli dany temat prowokuje, czy inspiruje do dyskusji, to jest dobrze. Zgadzam się, że nie jest celem forum propagowanie postaw narcystycznych czy hedonistycznych... Każdy człowiek, niezależnie ile zarabia,gdzie pracuje, staje przed trudnym wyborem: być czy mieć. I jest to wybór codzienny.... Jest trudny nie dlatego, że nie wiadomo, co wybrać, ale dlatego, że niestety człowiek raczej wybiera to, po co łatwiej sięgnąć. Dobrami materialnymi człowiek się nie nasyci, mimo to często poświęca się rzeczy wartościowsze, jak np. czas dobrom przemijającym.

Doceniam tych co "posiadają" -okupili to z pewnością ciężką pracą, wyrzeczeniami, itd....

Ci na forum są skromni, wyrozumiali, kulturalni- przynajmniej Ci których znam, fantastyczni ludzie od których wiele można się nauczyć...

Pisałem o zwykłych "bucach" typu "wiesz kim ja jestem?" :)

Pozdrawiam, Marek

A ja dziś kolegi cygana przymierzałem . I gdybym go miał , byłby to mój najbrzydszy zegarek.

10e56284cf7a08632b0717ef426b9fda.jpg

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Tomku, jak rozmawiać, na forum, z pacjentem co zarabia 150 tys rocznie, codziennie "fokusuje" i "binduje" sie we firmie, dwa razy do roku jeżdzi na wakacje-raz w ciepłe kraje, dwa w Alpy :D, ma Omegę i chatę oraz auto w kredycie?

Przecież on jest najmądrzejszy :lol:

Forum przekształca się w platformę pod tytułem "co mam" :lol:

Tak samo jak z pacjentem co zarabia 20 tys rocznie, codziennie tyra i pracuje we firmie, dwa razy do roku jeździ na wakacje-raz nad Bałtyk, dwa w Tatry :D , ma Tissota i mieszkanie komunalne oraz auto w kredycie.

Co-Axial

Tak samo jak z pacjentem co zarabia 20 tys rocznie, codziennie tyra i pracuje we firmie, dwa razy do roku jeździ na wakacje-raz nad Bałtyk, dwa w Tatry :D , ma Tissota i mieszkanie komunalne oraz auto w kredycie.

Marzenia.... :)  :wub:,Ci od Tissota przeważnie są świetnymi kumplami z forum...a najlepsi są na tym forum i tak goście z działu "Zegary", wiem i dam się zabić jak ktoś myśli innaczej...

Edited by Master Yoda

Pozdrawiam, Marek

Bert, swietne foto tudora!

Tissel to tissel, a nie rolexus. Chociaz i tak jest tanim klonem suba. Parnis natomiast sam nazywa sie luminous, cos ala rolexous, a w koncu mogl dac napis zupelnie inny. Problem ten rozwiazal getat i klepal "maryny" bez napisow na tarczy.

Guest Passero

Jeśli coś UDAJE coś czym nie jest to jest to UDAWANIE czegoś czym się nie jest… bez względu na napis na tarczy ;)