Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

Piąteczek, za oknem cieplej i słonecznie, zapowiadał się ładny dzień, a tu Tomek znowu zmiażdżył swoim El Primero ;)

Jak żyć?

Ja skromny lotnik jestem.

 

Dzięki Mirek. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie te szpetne środkowe ogniwa wyszczotkuj....

 

;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie te szpetne środkowe ogniwa wyszczotkuj....

 

;)

Uszy polerowane, luneta się świeci... Pasuje :)

 

Edytka: właściciel mnie uprzedził ;)

Edytowane przez Krygo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To rozumiem doskonale, że są fajne zegarki za przyzwoite pieniądze, jest ich masa, która nie kopiuje niczego. Ale firma która istnieje tylko i wyłącznie dzięki temu, że jadą na czyimś dorobku i ludzie to kupują to tego nie rozumiem, ale może i nie muszę.

 

 

 

Jest to forum Klubu Miłośników Zegarów i Zegarków stąd te dyskusje, bo jako miłośnik zegarków nie popieram takiego "okradania" firm które pracowały na swój sukces dziesiątkami lat. Postawcie się na ich miejscu. Zgadzam się, że niektóre zegarki są nieproporcjonalnie drogie do tego co sobą reprezentują, ale koszt utrzymania pracownika, 13 pensje, wakacyjne, chorobowe kosztuję trochę więcej niż miska ryżu :(

 

Wracając do tematy, dziś taka nowość, bardzo cieszy :D

 

Czytam sobie właśnie tę dyskusję i musiałem dodać jakiś komentarz po Twoim poście. Nie mogę zrozumieć tego co napisałeś, również w poprzednim poście, a następnie wstawiłeś, zadowolony, zdjęcie nowego nabytku, który wg mnie (liberalnie) intensywnie nawiązuje do droższego wzorca - Calatravy (i nie widzę w nim absolutnie nic złego, żeby nie było), inaczej nazywanego homarem, a przez paru kolegów piszących wcześniej to poprostu chamska podróbka uderzająca w dobro pierwowzoru :).

Dlatego nie wiem do końca, czy ten Twój post był ironiczny, to była hipokryzja, czy może niewiedza? Przypuszczam, że to ostatnie, a jeśli tak to jak teraz się czujesz z otrzymaną wiedzą? Warto rzucać jako pierwszy kamieniem? ;)

 

Żeby było wiadomo o jakim pacjencie mowa:

f90f17aa2a1dadb962d67f22b64618e0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Weź sobie te szpetne środkowe ogniwa wyszczotkuj....

 

;)

Wygląda dobrze, do snieżnobialego mankietu, czy błekitnego- idealnie.

Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

@pharmacom - serio, podobieństwo w kształcie indeksów nazywasz intensywnym wzorcem? Inne - koperta, tarcza, koronka, wskazówki :blink:

Edytowane przez Jash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś tak słonecznie, że nie mogło być inaczej :)

 

4dbfeccb6b8d5151.jpg


Myślę, że bez Słońca nie byłoby zegarów...  www.mojekrajobrazy.pl

Galeria zegarkowa: zegarekonline.pl/galeria/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ltgRKFg.jpg


Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś dla odmiany na elegancko, bo ostatnio tylko nurkowo i g-shockowo.

 

2njycg6.jpg

Edytowane przez gryson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jash, serio myślę, że akurat ten FC jest bardzo inspirowany. Nie chodzi o idealne odwzorowanie, bo takich nie ma, Tisell też ma inną kopertę od Suba. Jednak gołym okiem widać, że te dwa zegarki są bardzo podobne. Moim zdaniem są do siebie na tyle podobne, co jakieś mariny do pamów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czytam sobie właśnie tę dyskusję i musiałem dodać jakiś komentarz po Twoim poście. Nie mogę zrozumieć tego co napisałeś, również w poprzednim poście, a następnie wstawiłeś, zadowolony, zdjęcie nowego nabytku, który wg mnie (liberalnie) intensywnie nawiązuje do droższego wzorca - Calatravy (i nie widzę w nim absolutnie nic złego, żeby nie było), inaczej nazywanego homarem, a przez paru kolegów piszących wcześniej to poprostu chamska podróbka uderzająca w dobro pierwowzoru  :).

Dlatego nie wiem do końca, czy ten Twój post był ironiczny, to była hipokryzja, czy może niewiedza? Przypuszczam, że to ostatnie, a jeśli tak to jak teraz się czujesz z otrzymaną wiedzą? Warto rzucać jako pierwszy kamieniem?  ;)

 

Żeby było wiadomo o jakim pacjencie mowa:

 

 

 

Po pierwsze jestem zdziwiony, że dopiero teraz padł ten "strzał" w moją stronę jeśli chodzi o moje poprzednie posty, plus mój nowy nabytek, no ale się doczekałem ;)

 

Uważam, że zegarek ten jest podobny nie tylko do PP, ale do tryliona innych zwykłych klasycznych zegarków. Zwykła niewyróżniająca się koperta, jasna tarcza, szpiczaste wskazówki. Jeśli dobrze się przypatrzysz, to tak dużo nie ma wspólnego z PP, pewnie są inne zegarki bardziej podobne z moim FC. Z tym Parnisem chodziło mi o to, że Panerai jest na tyle charakterystyczną firmą zegarków (koperta, czcionka, sandwich, system ochrony koronki), że po prostu od razu widać skąd taka chińska firma czerpie swoje pomysły na "swój" sukces. Wystarczy wejść na ich stronę, lekko przymrużyć oczy, żeby nie było widać napisów i co widzimy: same Panerai, Rolex, IWC, U-Boat... Nie mam nic do chińskich firm, nie mam nic do chińczyków, dopóki zegarek jest dobrej jakości i nie udaje czymś czym nie jest, a mi się podoba: "BIERE!!" 

 

Z tym "rzucaniem kamieniem" jako pierwszy... po dłuższym przemyśleniu, żałowałem że napisałem ten post. Nie należę do ludzi konfliktowych, ale uważałem, że jak jeden może napisać że coś jest RULEZ, to drugi może napisać, że NIE JEST RULEZ. I nie miałem zamiaru nikogo obrazić, atakować, po prostu napisałem co o tym myślę i tyle. 

 

Jeszcze tylko dodam (bo może paść tego typu oskarżenie) nie bronie tych firm bo kupiłem PAMa i źle się czuje, że ktoś za ułamek tej kasy ma "prawie" to samo. Bo nie stać mnie póki co na tego typu zegarki, więc to nie jest powód moich wywodów. 

 

Aaaa na koniec; proponuję zakończyć ten tamat konkluzją, że każdy nosi co chce :)

 

Miłego dnia wszystkim!

Edytowane przez pepepatryk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.