Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
michalop

Jaki zegarek masz dziś na ręku?

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Fota nie mojego autorstwa, ale za to zegarek mój.  :)

 

281940074_10160433968677052_7046982517913901266_n.thumb.jpg.b2bdfd01b59d5500efeb9737f3d157ba.jpg

..a resztę zegareczka można prosić :) abym miał szerszy pogląd :) bo zapowiada się bardzo ciekawie :) rozumiem  ...stopniowanie napięcia :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

Fota nie mojego autorstwa, ale za to zegarek mój.  :)

 

281940074_10160433968677052_7046982517913901266_n.thumb.jpg.b2bdfd01b59d5500efeb9737f3d157ba.jpg

I tak go oddasz w dobre ręce. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

Nie, żadne tam "stopniowanie".  ;) Po prostu już go wrzucałem parę razy - to ten:

 

 

 

 

282027867_10160434800302052_1863690369488804735_n.jpg

dużo koledzy wrzucają zegarków wiec ciężko wszystkie spamiętać - a fajny wiec nic nie przeszkadza powtarzać zegareczek - z sellita sw210 - ręczne nakręcanie ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Paulus57 napisał(-a):

I tak go oddasz w dobre ręce. :) 

 

A skąd ta pewność?  ;)

2 minuty temu, unadarek napisał(-a):

dużo koledzy wrzucają zegarków wiec ciężko wszystkie spamiętać - a fajny wiec nic nie przeszkadza powtarzać zegareczek - z sellita sw210 - ręczne nakręcanie ?  

 

Powtarzam, powtarzam ;) - i zapewne jeszcze niejeden raz powtórzę.  ;) Tak, manual od Sellity.  :)


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

A skąd ta pewność?  ;)

 

Niecne podejrzenie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

A skąd ta pewność?  ;)

 

Powtarzam, powtarzam ;) - i zapewne jeszcze niejeden raz powtórzę.  ;) Tak, manual od Sellity.  :)

..też przeoczyłem powtarzanie :) ale już mam niezbędne informacja ze zdjęciem i mogę już sobie wyrobić wstępną opinie o ty m zegareczku - dziękuje  (stronę producenta już też mam z  wstępną ceną  - także wszelkie dane już mam) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

To akurat jest mój prywatny zegarek - ja raczej rzadko obracam "używkami". 

Dlatego określiłem swoje podejrzenie jako "niecne" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Lincoln Six Echo napisał(-a):

 

A skąd ta pewność?  ;)

 

Powtarzam, powtarzam ;) - i zapewne jeszcze niejeden raz powtórzę.  ;) Tak, manual od Sellity.  :)

...a czekaj ...jeszcze najważniejszego nie zapytałem - jak się sprawa ma z odchyłkami dziennymi - nie musi być dokładnie - ile ma z 5,10,20 sekund ? i to już będzie ostanie pytanko :) (dzisiaj :) ) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, alpaczino napisał(-a):

Ponadprzeciętnie wygodny kajdan IMHO. emoji848.png
20220519_085636.jpg

Pozdrawiam
 

Zdecydowanie potwierdzam, moje doświadczenia są identyczne 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Widzisz jest zasadnicza różnica między awarią Rolka a chińczyka. Moje nie wymagają przeglądów, jak przestaną działać, wymieniam cały mechanizm. U mnie 1 przypadek na 4 lata. NH 35 kosztuje 150 zł. Przeciętny koszt utrzymania mojej skromnej kolekcji, to 50 gr na rok.  (na 1 zegarek)

Kwestia gustu i podejścia do życia - można kupić samochód TATA (albo nawet 5 samochodów) zamiast np Audi czy jakiejkolwiek innej marki. TATA wyjdzie taniej (kupując 5 samochodów) na bank starczy na dłużej :-)

Każdy kupuje wg zasobności portfela, swoich podobać itd.

Oczywiście nie należy nikogo krytykować za podejście do sprawy.

Gratuluje kolekcji :-)


Tapnięte  za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Luke102 napisał(-a):


Kwestia gustu i podejścia do życia - można kupić samochód TATA (albo nawet 5 samochodów) zamiast np Audi czy jakiejkolwiek innej marki. TATA wyjdzie taniej (kupując 5 samochodów) na bank starczy na dłużej 🙂

Każdy kupuje wg zasobności portfela, swoich podobać itd.

Oczywiście nie należy nikogo krytykować za podejście do sprawy.

Gratuluje kolekcji 🙂


Tapnięte  za pomocą Tapatalk

Dziękuję, ale Twoje porównanie kolekcji zegarków do samochodowej ma jedną logiczną słabość - gabaryty. Inaczej też  w moim przypadku podchodzę do samochodów, mam jeden moim zdaniem przyzwoity z odpowiednią ilością koników pod stopą ;) . 

Wracając do sedna, czyli koncepcji tworzenia własnej kolekcji zegarków, to oczywiście każdy z nas ma inne, swoje podejście i niech tak zostanie. Ja w zasadzie docieram powoli do wypełnienia luk w typach zegarków, które mi się podobają. Myślę, że coraz mi bliżej do wejścia na wyższy pułap sztuki zegarmistrzowskiej. Zdaję sobie sprawę, że posiadanie droższych zegarków na niemasowych mechanizmach znacząco podniesie koszty utrzymania kolekcji, dlatego proces będzie stopniowy. Póki nie będę tego odczuwał jako kłopotliwego przy moich dochodach będzie OK, jak poczuję to jako dolegliwość pozostanie wybór albo STOP, albo redukcja ilości i pozostawienie tych "naj-naj". Obym tylko nie doszedł do zminimalizowania do 2-3 ;). Tego sobie nie wyobrażam, co nie oznacza, że nie szanuję takich wyborów, gdyż jak napisałem na początku - każdy ma swoją indywidualną koncepcję i gusty. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dziękuję, ale Twoje porównanie kolekcji zegarków do samochodowej ma jedną logiczną słabość - gabaryty. Inaczej też  w moim przypadku podchodzę do samochodów, mam jeden moim zdaniem przyzwoity z odpowiednią ilością koników pod stopą  . 
Wracając do sedna, czyli koncepcji tworzenia własnej kolekcji zegarków, to oczywiście każdy z nas ma inne, swoje podejście i niech tak zostanie. Ja w zasadzie docieram powoli do wypełnienia luk w typach zegarków, które mi się podobają. Myślę, że coraz mi bliżej do wejścia na wyższy pułap sztuki zegarmistrzowskiej. Zdaję sobie sprawę, że posiadanie droższych zegarków na niemasowych mechanizmach znacząco podniesie koszty utrzymania kolekcji, dlatego proces będzie stopniowy. Póki nie będę tego odczuwał jako kłopotliwego przy moich dochodach będzie OK, jak poczuję to jako dolegliwość pozostanie wybór albo STOP, albo redukcja ilości i pozostawienie tych "naj-naj". Obym tylko nie doszedł do zminimalizowania do 2-3 . Tego sobie nie wyobrażam, co nie oznacza, że nie szanuję takich wyborów, gdyż jak napisałem na początku - każdy ma swoją indywidualną koncepcję i gusty. 

Dokładnie, zgadzam się - z gustami się nie dyskutuje :-)

Każdy robi i kupuje wg zasobności i chęci.

Posiadanie 2 lub 3 sztuk wcale nie jest takie złe :-)

Najważniejsze by każdy był zadowolony z tego co posiada - a co myślą inni to ich sprawa :-)

Ja podchodzę tak, Ty inaczej :-) i wg mnie nikt nie jest lepszy oraz gorszy


Tapnięte  za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Ciebie jakoś lepiej się prezentuje niż u mnie. Fajny zegarek


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Paulus57 napisał(-a):

Dlatego określiłem swoje podejrzenie jako "niecne" :)

 

Dobra, poddaję się - meandry Twoich subtelnych niedomówień mnie przerastają.  ;)

3 godziny temu, unadarek napisał(-a):

...a czekaj ...jeszcze najważniejszego nie zapytałem - jak się sprawa ma z odchyłkami dziennymi - nie musi być dokładnie - ile ma z 5,10,20 sekund ? i to już będzie ostanie pytanko :) (dzisiaj :) ) 

 

 

Dane z Caliber Corner może warto przejrzeć: https://calibercorner.com/sellita-caliber-sw210-1/

 

 


WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.