Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość mugi

Eppner

Rekomendowane odpowiedzi

Może któryś z Kolegów tu czytających włączy się do dyskusji i potwierdzi lub obali nasze tezy i przedstawi jakieś twardsze dowody na poparcie np. swojej tezy. 

Co by nie pisać, to nabyłeś bardzo fajnego, nietypowego i rzadko spotykanego krzyżowca w idealnym stanie. Nie wiem oczywiście w jakim stanie jest obudowa, ale znając Ciebie, to doprowadzisz ją do perfekcji. :)

 

Edit. Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Czy ten wklęsły frez pod kołki blokujące płyty jest na całej płycie (czyli po obydwóch stronach słupka) jednakowej głębokości, czy jest stożkowy i dopasowany do stożkowych kołków?

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, LESKOS napisał:

No tak , w zasadzie jesteśmy zgodni co do przyczyn powstania tego mechanizmu. Osadzenie w czasie będzie trudne bo nie ma (ja przynajmniej nie wiem że istnieje) dokumentacja techniczna produkcji , ani też katalogi tych zegarów z mechanizmem krzyżowym.  Jedno wydaje się pewne ( wydaje się 😉) powstał w Srebrnej Górze.

Dlatego tak mnie fascynują ... 

Leszek  ja sie  czepiam bo  po prostu  zazdroszcze  i  juz.

A tak  n a powaznie  podtrzymuje  tez e ze  zegar przez  ten mostek nie  pasuje mi na Epnera  prototypowego,to  troche nielogiczn edla  mnie,pierwsze  nam  znane  sygnowan e Eppnery  mialy mostki  frezowane,Beckery tez  te pierwsze  ,sztanca weszla  przy masowce..


Znane są tysiące sposobów zabijania czasu,ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Janek , Ja nie odczuwam tego że ktoś się czepia 😉. 😁. . Dyskutujemy , ja sobie tak po prostu  składam fakty , ale to nie znaczy że nie jestem w błędzie.  A dla mnie to właśnie logiczne że ktoś próbuje coś zmienić i obniżyć koszty (stosuje gotowe materiały) , ale nie podoba mu się to co wyszło, bo nie pasuje do marki  i rezygnuje z takich zmian. Zostaje jeden, dwa , kilka mechanizmów na składzie, leży i część kiedyś tam trafia do obiegu ....

Dyskutujemy i tyle 😉

Zdjęcie które chciałeś zobaczyć ... ... na brudno - bo mechanizm nie umyty jeszcze .

ee4.jpeg

ee5.jpeg

IMG_6057.jpg

32 minuty temu, dziadek napisał:

Może któryś z Kolegów tu czytających włączy się do dyskusji i potwierdzi lub obali nasze tezy i przedstawi jakieś twardsze dowody na poparcie np. swojej tezy. 

Co by nie pisać, to nabyłeś bardzo fajnego, nietypowego i rzadko spotykanego krzyżowca w idealnym stanie. Nie wiem oczywiście w jakim stanie jest obudowa, ale znając Ciebie, to doprowadzisz ją do perfekcji. :)

 

Edit. Mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie. Czy ten wklęsły frez pod kołki blokujące płyty jest na całej płycie (czyli po obydwóch stronach słupka) jednakowej głębokości, czy jest stożkowy i dopasowany do stożkowych kołków?

Jest t frez ale  tylko przy górnym słupku ... ale słupki numerowane i dopasowane stroną. Obrócenie słupka może powodować blokowanie pracy.  Dwa razy miałem taki przypadek - jak nie zwróciłem uwagi ...

IMG_6064.jpg

IMG_6074.jpg

IMG_6072.jpg

IMG_6073.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do płyt jeszcze - to frezowania w tym modelu tak wyglądają...

IMG_6106.thumb.jpg.d756c2ac18dac3228bec308f4e2f7b3f.jpg

IMG_6105.jpg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eppneroza... 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek, może byś policzył ząbki temu eppneru we wszystkich kołach 😊
Koło wychwytowe ma 22/8 jak widzę, pośrednie chyba 80 - sprawdzisz?


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok

Mam zrobione zdjęcia - lepiej się liczy 😉

A mechanizm umyty i tak na sucho  ładnie idzie ...

tak więc

- koło napędowe -100 zębów

- zębnik minutowy -8

- koło minutowe 88 zębów

- zębnik pośredni 8

- koło pośrednie 80 

- zębnik  wychwytowy 8

- koło wychwytowe 22 

mam nadzieję że się nie pomyliłem ...

 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leszek. Mechanizm piękny, ale te recepturki na twoich epnerach są cudne.😍. Lubie je.👌


Pozdrawiam Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest najlepsze zabezpieczenie drążka kotwicy przed złamaniem i zgięciem ... 😉

Polecam - na poważnie :rolleyes:


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Idziemy z robotą do przodu .Wskazówki wymagały dopolerowania i ponownego oksydowania , ale chyba nieźle wyszło 😉 , a i tarcza nabrała blasku po wyczyszczeniu. Praca nad mechanizmem skończona ... powoli zabieram się za skrzynkę :blink:

as1.jpeg

as2.jpeg

as3.jpeg

Edytowane przez LESKOS

Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wahadło też udało się doprowadzić do ładnego stani , choć korozja wżerowa zostawiła ślady ... ale to historia 😉 

IMG_6139.jpg

as4.jpeg

IMG_6136.jpg

IMG_6137.jpg

IMG_6138.jpg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do Eppnerów - to nie wiele mam do powiedzenia... ale znajomy znalazł taki przypadek ... no i pomyślałem, że się nim podzielę:

 

1626785778__57.thumb.jpg.152eafa48765921fe28125333b7a122d.jpg732036827__57(1).thumb.jpg.c6ca2b4a67eaaec0fdc1b24f4e2e8be0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładny i o ile kojarzę był niedawno, że tak powiem, w obiegu handlowym 😉  (ale nie udało mi się go kupić 😞  ) . Chyba trafił do Polski , co mnie osobiście b. cieszy.


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chyba 1470 Euro, czy jakoś tak...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety jeszcze w DE ... na zatoce zacumowany za 1275 EUR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no sprzedany, i odpłynął już dawno ...az.thumb.jpeg.950cc10b84cbeb4d9bb4a61380bfcc3b.jpeg


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest u tatusia, liczymy ząbki.

 

_788a.jpg


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wojtku , nie wiem czy dobrze liczę (jestem dyslektykiem cyfrowym i przecinkowym 😜 ) ale dokładnie  od lewa koła 22,80,88,100 i zębniki po osiem o ile dobre policzyłem czyli tyle ile w moim ...

Czy się pomyliłem :blink: ?

Chyba nie ... 


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jakieś oszustwo , albo ktoś nie odwołał aukcji , bo to dokładnie ten sam zegar , który teraz jest już Wojtka ... 

porównajcie  z zamkniętą aukcją na zatoce ...

https://www.ebay.de/itm/A-Eppner-amp-Co-Breslau-amp-Soehne-Regulator-Wanduht-Pendeluhr-/402297650321?hash=item5daacefc91%3Ag%3AudIAAOSwN1Je6QKJ&nma=true&si=psdy4ccC4oylv4PA%2F%2Fg9GsDNp%2Bo%3D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też mi tak wyszło. Zatem 4840 wahnięć na godzinę i okres drgań 180/121 sekundy.
Pracuję nad tabelką, wkrótce opublikuję. Policzysz jeszcze jakieś eppnery? 
Policzyłem przekładnie w zegarach z książki Tomka, też jest ciekawie.


Wojtek + Certina Club 2000 od lat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ale  to trochę to potrwa 😉  


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, LESKOS napisał:

No to jakieś oszustwo , albo ktoś nie odwołał aukcji , bo to dokładnie ten sam zegar , który teraz jest już Wojtka ... 

porównajcie  z zamkniętą aukcją na zatoce ...

https://www.ebay.de/itm/A-Eppner-amp-Co-Breslau-amp-Soehne-Regulator-Wanduht-Pendeluhr-/402297650321?hash=item5daacefc91%3Ag%3AudIAAOSwN1Je6QKJ&nma=true&si=psdy4ccC4oylv4PA%2F%2Fg9GsDNp%2Bo%3D&orig_cvip=true&nordt=true&rt=nc&_trksid=p2047675.l2557



No faktycznie... coś tu nie gra... To obecne na zatoce jest z 27.08.2020 ...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem do wystawiającego ... zobaczymy co odpowie i czy w ogóle....


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, LESKOS napisał:

Napisałem do wystawiającego ... zobaczymy co odpowie i czy w ogóle....

Noo , też jestem ciekawy ! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.