Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

A ja myślę, że to nie jest ostateczna cena tej Iskry........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja myślę, że to nie jest ostateczna cena tej Iskry........

 

Bo ja wiem? Zajrzałem na zakończone aukcje na Allegro i widzę takie ceny:

- oryginał z lekko podniszczoną tarczą: 1,50 (jeden złoty pięćdziesiąt groszy), 3 osoby licytowały, nie wiem jak to się stało, ale gratulacje dla kupującego

- jakieś niewiadomoco bez wskazówek i fotki mechanizmu: 15,50 zł

- absurdalny składak ze schyłkowym werkiem Mołni (15 kamieni i "żółty" mechanizm, co w tym przypadku oznacza surowe płyty bez niklowania z okolic roku 2000): 56 zł

- nawet ładny egzemplarz, ale balans trafiony (oś balansu nie do dostania), brak wałka z koronką i zły sekundnik: 80 zł

- zmęczony składak ze zniszczoną tarczą, wskazówkami od czapy i półmostkiem balansu przełożonym z Mołni z lat '60: 99 zł

- omawiana Iskra była wystawiana co najmniej 2 razy, za 150 i 125 zł - jakoś nikt nie wziął

 

To porównanie cen jest zupełnie absurdalne, ale:

- kieszonki są generalnie tańsze od naręcznych

- ludzie mają o nich blade pojęcie i nie zawsze wiedzą co kupują

 

To już nie są czasy, kiedy na Allegro w miarę regularnie wisiały 2-3 ładne i oryginalne Iskry w cenach 40-60 zeta, ale jakoś nie ma na nie wielkiego parcia, mimo że to ostatnio dość rzadki zegarek o  parametrach bardziej wyśrubowanych niż w zwykłej Mołni z tego okresu (kurde, nawet co ciekawsze Mołnie wymiotło z Allegro).

Kto wie, może reklama w tym wątku wspomoże sprzedaż ;) ale wielkiego popytu jakoś nie ma, mimo że to obowiązkowy eksponat w kolekcji.

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak to różnie jest. Jak ja szukałem mojej, to albo stan był bardzo kiepski, albo przełożony mostek albo jakiś w ogóle składak z kilku. Gdy już trafił się ładny egzemplarz, to po przysłaniu okazało się, że oczywiście balans się chwieje. A ironia losu jest taka, że potem trafia się sztuka za 1,50. Tak więc reasumując: gdy chce się mieć oryginalny, ładny egzemplarz w swoim zbiorku, to chyba warto dołożyć parę złotych i mieć już, zaraz, natychmiast coś swojego  :)  Albo czekać na okazję...... :ph34r:

 

Pozdrawiam

Edytowane przez AWG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda http://allegro.pl/wojskowy-kirow-k-43-oficerskie-z-1939-moskwa-i4610987922.html nie była mołnią ani iskrą ale sądzę, że  438,99zł była przyzwoitą ceną za tego sowieta

post-54348-0-56101200-1412234513_thumb.jpg

post-54348-0-84191300-1412234564_thumb.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda http://allegro.pl/wojskowy-kirow-k-43-oficerskie-z-1939-moskwa-i4610987922.html nie była mołnią ani iskrą ale sądzę, że  438,99zł była przyzwoitą ceną za tego sowieta

 

Niby ładna sztuka i K-43 są cenione, ale tego sprzedawcę traktuję ze sporą rezerwą, a tu mamy składaka - co najmniej półmostek balansu przełożony.

K-43 od Kirowa miały kamień nakrywkowy przykręcany wkrętami od góry i nieco inny kształt, łatwo rozpoznać. Tutaj mamy zdaje się balans ze Złatousta, chociaż to może być też Druga Moskiewska - musiałbym poszukać.

 

Tak to powinno wyglądać:

 

Poljot_4302_Ankerbr%C3%BCcke.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No własnie tak to różnie jest. Jak ja szukałem mojej, to albo stan był bardzo kiepski, albo przełożony mostek albo jakiś w ogóle składak z kilku. Gdy już trafił się ładny egzemplarz, to po przysłaniu okazało się, że oczywiście balans się chwieje. A ironia losu jest taka, że potem trafia się sztuka za 1,50. Tak więc reasumując: gdy chce się mieć oryginalny, ładny egzemplarz w swoim zbiorku, to chyba warto dołożyć parę złotych i mieć już, zaraz, natychmiast coś swojego  :)  Albo czekać na okazję...... :ph34r:

 

Pozdrawiam

Aukcja zakończona 1.50 bo pewnie się dogadali i sprzedajacy zakończył przed czasem - ten przelał mu co się tam dogadali i juz - prowizja w zasadzie zerowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o K43 to ja kupując je mam na uwadze że te zegarki jednak były używane i naprawiane - czasem podmieniano części zamieniano itp.. zegarek miał działać i tylko to się liczyło

Dzisiaj trudno o jakikolwiek egzemplarz więc jak się trafia nawet taki troszkę poskładany to ludzie walczą i cena idzie oczywiście fajnie jak uda się upolować taki w IGIEŁCE :)

post-68206-0-13568100-1412185210.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co prawda http://allegro.pl/wojskowy-kirow-k-43-oficerskie-z-1939-moskwa-i4610987922.html nie była mołnią ani iskrą ale sądzę, że  438,99zł była przyzwoitą ceną za tego sowieta

Nie nazwał bym przyzwoitą ceną chociażby z uwagi na fakt iż tarcza i wskazówki w nim są od kieszonki, czyli zwykły składak tak jak pisał o tym Narfas wymieniając kolejne nieścisłości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o K43 to ja kupując je mam na uwadze że te zegarki jednak były używane i naprawiane - czasem podmieniano części zamieniano itp.. zegarek miał działać i tylko to się liczyło

Dzisiaj trudno o jakikolwiek egzemplarz więc jak się trafia nawet taki troszkę poskładany to ludzie walczą i cena idzie oczywiście fajnie jak uda się upolować taki w IGIEŁCE :)

 

No tak, ale o ile się nie mylę, mamy tu Złatousta, chyba najpopularniejszego K-43, produkowanego prawie do końca lat '50. Nie chciałbym psuć dobrego nastroju, ale chyba pasy półmostka balansu nie trafiają w te na mostku napędu. BTW: też mam coś takiego "w igiełce". :)

 

DSCF2610b.jpg

 

DSCF2617b.jpg

 

(fotki stare, w parce z jakąś Iskierką)

 

Radzieckie zegarki z lat '30 czy '40 to zupełnie inna historia. Cokolwiek wtedy wyprodukowano szło od razu do użytku (aż się ciśnie żeby napisać "na front"), więc egzemplarze szufladowe z tamtych lat są niezmierną rzadkością, a nawet egzemplarze styrane ale sprawne i niegrzebane są spotykane niezbyt często.

 

pozdrawiam

Narfas

 

Edit: jeszcze jedna uwaga a propos K-43. Ludzie nie wiedzą albo zapominają, że te najstarsze K-43 miały numer bity również na spodniej stronie półmostka balansu. Zabawa polega na tym, żeby te numerki się zgadzały.

 

DSCF1471b.jpg

 

...a jeżeli to jest w dodatku służbówka kolejowa to w ogóle. :D

 

DSCF1460b.jpg

 

(zegarek niestety nadal w kawałkach, ale się w końcu zrobi)

 

DSCF1445b.jpg

 

pozdrawiam

Narfas

Edytowane przez Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narfas - o ile w "igiełce" Pawła nie zgrywają się pasy o tyle w Twojej koronka jest z innej bajki  :P I tak zazdraszczam Wam tych "igiełek"

 

Szukam i ja takiej perełki  a jedyne co można znaleźć w takim stanie to właśnie Złote usta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasy na mostku balansu są minimalnie przesunięte w dół tak samo jak w twoim (patrz na górną krawędź) jest lekko przesunięta w dół tak samo jak u ciebie - u mnie może wygląda na bardziej ale to zdjęcie trochę przekłamuje jak zrobi się widniej to zrobię zdjęcie

Mam jeszcze jednego Zlatoustowskiego i jest dokładnie tak samo

U mnie jeszcze dopatrzyłem że te dwa dolne mostki maja przesunięte frezowanie mnimalnie w dół względem tej dużej płyty

Mam też kilka 2 czasowyj i tam frezowania pasów są że tak powiem w pionie do tych omawianych i tu z kolei nie zgrywaja się w 100% pasy na mostku balansu są minimalnie pod innym kątem - też w pionie ale minimalnie odchylone (dodam zdjęcia za 2-3 godziny)

A u ciebie to jak napisał kolega koronka daje po oczach :P

Kiedyś podeśle ci zdjęcia moich z prośbą o ich opisanie który skąd itp... oczywiście czteropaczek przynajmniej wyśle :)

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to my chyba temat pomylili zaraz po uszach ktoś na da

Więc wkleje http://allegro.pl/unikat-kirow-k-43-ityp-oficerskie-z-1937-moskwa-i4657542781.html

Przyznam że tarcza jakas za nowa taka i biała - no i ten nieszczęsny mostek balansier

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tak na marginesie to my chyba temat pomylili zaraz po uszach ktoś na da

Więc wkleje http://allegro.pl/unikat-kirow-k-43-ityp-oficerskie-z-1937-moskwa-i4657542781.html

Przyznam że tarcza jakas za nowa taka i biała - no i ten nieszczęsny mostek balansier

osoba sprzedającego tłumaczy wątpliwości;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasy na mostku balansu są minimalnie przesunięte w dół tak samo jak w twoim (patrz na górną krawędź) jest lekko przesunięta w dół tak samo jak u ciebie - u mnie może wygląda na bardziej ale to zdjęcie trochę przekłamuje jak zrobi się widniej to zrobię zdjęcie

Mam jeszcze jednego Zlatoustowskiego i jest dokładnie tak samo

U mnie jeszcze dopatrzyłem że te dwa dolne mostki maja przesunięte frezowanie mnimalnie w dół względem tej dużej płyty

Mam też kilka 2 czasowyj i tam frezowania pasów są że tak powiem w pionie do tych omawianych i tu z kolei nie zgrywaja się w 100% pasy na mostku balansu są minimalnie pod innym kątem - też w pionie ale minimalnie odchylone (dodam zdjęcia za 2-3 godziny)

 

W dwóch swoich mam dokładnie, ale to dokładnie tak samo jak opisuje Paweł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 55zł warto, ale nie wiadomo jak werk :/.

Wystarczy tradycyjnie uwalona ośka balansu i ch... bombki strzelił.

Ośki do Iskry różnią się od tych Mołniowych i są kompletnie niedostępne.

 

pozdrawiam

Narfas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy tradycyjnie uwalona ośka balansu i ch... bombki strzelił.

Ośki do Iskry różnią się od tych Mołniowych i są kompletnie niedostępne.

 

pozdrawiam

Narfas

Szczerze mówiąc właśnie to bym podejrzewał niestety. Chodził i przestał... Wystarczy że spadł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spawie dyskusji jaka miała miejsce na poprzedniej stronie o mechanizmach K43 zapraszam tutaj http://zegarkiclub.pl/forum/topic/101252-nasze-najstarsze-czyli-wczesno-rosyjskie-vintyge/page-7?do=findComment&comment=1302245

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia wujowe i nikt nie ryzykował. Tak naprawdę to wyglada nieźle oprócz wsakzówek. No i cena minimalna nie została osiągnięta :P

Ciekawa jaka była?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.