Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie w nadziei, że ktoś komuś sprezentuje pod choinkę :-)

Edytowane przez paul221

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma trochę więcej wolnej gotówki :D :

https://allegro.pl/oferta/zloty-zegarek-rakieta-cccp-583-19-5-20cm-warszawa-8785628326

 

PS

Tym razem szanse na zakup są wyrównane :)

 

Zegarek piękny, ale cena 2x za wysoka. Bransa taka (38 g) za 5000 zł stoi na grupach

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Bransa taka (38 g) za 5000 zł stoi na grupach

Jak rozumiem sama bransoleta o wadze 38g na grupach kosztuje 5tys.  Cena za 1g złota wynosi więc ok. 131zł

Pozostaje więc 34,56g złota.

Jeśli sprzedawca wyciągnął mechanizm do pomiaru i faktyczna waga złota wynosi deklarowane 72,56g to 1g złota kosztuje tutaj ok 170 zł.

Nie orientuję się w cenach złota. Ale nie wydaje mi się by cena była dwa razy za wysoka.

Edytowane przez pabloo_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena 1 grama 999 złota na giełdzie dziś to 47.40 dolara x kurs nbp na dziś 3,83 daje 181.54 za gram złota 999. Tutaj jest próba 583. Czyli cena za gram tego złota na giełdzie to 105,29 gr na dziś. Jeżeli cena tu za gram 170 zł to sprzedawca przytula 61 procent za samo złoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam (mogę się mylić) to ta koperta to około 20-22 gramy.

Edit. Tu macie podobną z paszportem 19,8gram:  https://meshok.net/item/134746640_%D0%97%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D1%8B%D0%B5_%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%8B_%D0%A0%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0_583#&gid=1&pid=1

Zegarek ok 2500 zł +bransa 5000 czyli 7500. 5000 za dużo jak nic :)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wydaje mi się, że trochę za bardzo skupiliście się na cenie złota, a za mało na tym, że jest to bardzo rzadki zegarek, z dużą wartością kolekcjonerską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wydaje mi się, że trochę za bardzo skupiliście się na cenie złota, a za mało na tym, że jest to bardzo rzadki zegarek, z dużą wartością kolekcjonerską.

Realia Przemek. Spróbuj go sprzedać za więcej niż cena złomu i +-10-15%. Chętnych nie ma zapewniam cię.

Edit. Zegarek nie jest rzadki, jest złoty i drogi i dlatego nie lezy na każdym rogu ale można go w każdej chwili kupić kwestia kasy, a bransa to wartość dodana, owszem piękny wyrób jubilerski ale kto to kupi?

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, chodzi mi tylko o to, że cała strona tematu wygląda jak z forum miłośników złomu złota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jubilerów

 

Wysłane z mojego SNE-LX1 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze pamiętam (mogę się mylić) to ta koperta to około 20-22 gramy.

Edit. Tu macie podobną z paszportem 19,8gram:  https://meshok.net/item/134746640_%D0%97%D0%BE%D0%BB%D0%BE%D1%82%D1%8B%D0%B5_%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%8B_%D0%A0%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%82%D0%B0_583#&gid=1&pid=1

Zegarek ok 2500 zł +bransa 5000 czyli 7500. 5000 za dużo jak nic :)

 

Pierwotnie to samo napisałem, ale edytowałem i skasowałem, żeby nie wyceniać :)

 

EDIT:

 

Nie przeczę, chodzi mi tylko o to, że cała strona tematu wygląda jak z forum miłośników złomu złota.

 

 

 

Dyskutowaliśmy o realnej wartości i możliwej cenie zakupu tego zegarka a ta determinowana jest masą złota w kopercie i bransolecie. 

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przeczę, chodzi mi tylko o to, że cała strona tematu wygląda jak z forum miłośników złomu złota.

No tak. Bo my lubimy złotko :-D oj nenene :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Realia Przemek. Spróbuj go sprzedać za więcej niż cena złomu i +-10-15%. Chętnych nie ma zapewniam cię.

Edit. Zegarek nie jest rzadki, jest złoty i drogi i dlatego nie lezy na każdym rogu ale można go w każdej chwili kupić kwestia kasy, a bransa to wartość dodana, owszem piękny wyrób jubilerski ale kto to kupi?

 

W przypadku tych Rakiet jak i innych zegarków są okresy "wysypu" i "posuchy". Obecnie możesz kupić, bo stoją, ale potrafiły się przez rok nie pokazywać w ofertach, a zaraz potem 4-5 sztuk na raz i znów nic.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są chętni na złote radzieckie zegarki i spokojnie można sprzedać złote łucze i rakiety (te płaskie) nawet za 2500zł bo one są po prostu ładne.

Ta Rakieta jest obciachowa jak nie wiem co - na pasku trudno to nosić (wąski pasek i od razu szeroka koperta) ze złotą bransoletą totalny obciach no chyba że jest się Don Wasylem Roma.Ten zegarek to taki złoty kartofel - za dużo złota żeby go kupić tanio a kupić za wartość złota to już lepiej tą kasę przeznaczyć na cieńszego Poljota (zdecydowanie ładniejszy i tańszy) a więc kupić i schować do szuflady  :wacko:  ???

Na złote Łucze, Poljoty nie ma problemu znaleźć chętnych ale na tego niestety nie ma - one schodzą za wartość samego kruszcu (środek gratis) za ciut więcej nikt nie chce

A kruszywa w nim jest za plus,minus 1940zł na dzień dzisiejszy.

Na bransolety to są chętni ale za wartość kruszcu i ani zeta więcej - nie da się tego nosić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są chętni na złote radzieckie zegarki i spokojnie można sprzedać złote łucze i rakiety (te płaskie) nawet za 2500zł bo one są po prostu ładne.

Ta Rakieta jest obciachowa jak nie wiem co - na pasku trudno to nosić (wąski pasek i od razu szeroka koperta) ze złotą bransoletą totalny obciach no chyba że jest się Don Wasylem Roma.Ten zegarek to taki złoty kartofel - za dużo złota żeby go kupić tanio a kupić za wartość złota to już lepiej tą kasę przeznaczyć na cieńszego Poljota (zdecydowanie ładniejszy i tańszy) a więc kupić i schować do szuflady  :wacko:  ???

Na złote Łucze, Poljoty nie ma problemu znaleźć chętnych ale na tego niestety nie ma - one schodzą za wartość samego kruszcu (środek gratis) za ciut więcej nikt nie chce

A kruszywa w nim jest za plus,minus 1940zł na dzień dzisiejszy.

Na bransolety to są chętni ale za wartość kruszcu i ani zeta więcej - nie da się tego nosić

Sugerujesz Paweł, że jak bym się w TO przybrał to mógłbym się ubiegać o zaszczytny tytuł "Cygańskiego Cara"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałem tego pisać co Paweł żeby nie urazić fanów Rakiet. Ale podpisuję się pod tym obiema rękami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sugerujesz Paweł, że jak bym się w TO przybrał to mógłbym się ubiegać o zaszczytny tytuł "Cygańskiego Cara"?

Nie ma szans - trza się urodzić królem

post-68206-0-00651900-1576776261_thumb.jpg

post-68206-0-78911800-1576776267_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi się ten "złoty kartofel" podoba :P

Wbrew pozorom delikatny, cienki zegareczek - w realu. Szkiełko za bardzo wystaje jedynie.

Znakomicie oddaje styl lat 70-tych.

W każdym razie zostaje w szkatule ;) Założę na Święta :D

Co do zakupu zegarka w cenie złomu - te czasy mijają. Kolekcjonerów przybywa, zegarków nie. Nikt ich już nie wyprodukuje, mnóstwo poszło na przetop.

Miałem kiedyś cynk o złotej strzale po jakimś generale - zanim zdążyłem cokolwiek pomyśleć strzały już nie było - poszła, i to bardzo drogo.

Natomiast nie dałbym takiej kasy , za jaką się sprzedaje, za podobną drewnianą rakietę. Ale cóż - towar tyle warty, ile da kupiec ;)

Edytowane przez zbylak

Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są chętni na złote radzieckie zegarki i spokojnie można sprzedać złote łucze i rakiety (te płaskie) nawet za 2500zł bo one są po prostu ładne.

Ta Rakieta jest obciachowa jak nie wiem co - na pasku trudno to nosić (wąski pasek i od razu szeroka koperta) ze złotą bransoletą totalny obciach no chyba że jest się Don Wasylem Roma.Ten zegarek to taki złoty kartofel - za dużo złota żeby go kupić tanio a kupić za wartość złota to już lepiej tą kasę przeznaczyć na cieńszego Poljota (zdecydowanie ładniejszy i tańszy) a więc kupić i schować do szuflady  :wacko:  ???

Na złote Łucze, Poljoty nie ma problemu znaleźć chętnych ale na tego niestety nie ma - one schodzą za wartość samego kruszcu (środek gratis) za ciut więcej nikt nie chce

A kruszywa w nim jest za plus,minus 1940zł na dzień dzisiejszy.

Na bransolety to są chętni ale za wartość kruszcu i ani zeta więcej - nie da się tego nosić

 

Pozwolę sobie nie zgodzić się z Twoją opinią. Wg mnie podałeś wysokie ceny, Łucza czy Rakietę 2209 jak są naprawdę ładne to 1300-1400 zł i wisi. Jedynie automaty Poljota sprzedają się szybko po cenie dużo wyższej niż cena złomu. Co do tej Rakiety Breżniewa to kwestia gustu, na zdjęciach może nie wygląda szczególnie atrakcyjnie, ale na ręce to już co innego, poza tym bardzo wygodny zegarek, nie czujesz że masz go na ręce, jedynie to szkiełko jest trochę odstające. Bransa po cenie złomu to też ciężka sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisalem o cenach i sprzedaży na allegro. Allegro i licytacje tam nie są wyznacznikiem cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł opisał realia . Sam handluje więc wie. Niestety niektóre  zegarki to po prostu złoty złom...

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisalem o cenach i sprzedaży na allegro. Allegro i licytacje tam nie są wyznacznikiem cen

 

Dlaczego mają nie być - jak wyznaczyć wartość przedmiotu zabytkowego jak nie m. in. na podstawie dostępnych cen transakcyjnych takich samych przedmiotów w podobnym stanie? Do tego te ceny są zawyżone o 10% prowizji. Na eBayu jest trochę drożej, ale nie aż tak, chyba że NOS lub unikat. Nawet lombardy maja "tylko" 50% przebitki a nie 100%.

 

EDIT: Chodzi oczywiście o świadome kupowanie, bo jak ktoś się napali a kasa dla niego nie gra roli, to wiadomo... sky is the limit

Edytowane przez Kirov57

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie pisalem o cenach i sprzedaży na allegro. Allegro i licytacje tam nie są wyznacznikiem cen

Do tej pory  jako wyznacznik cen braliśmy kilka ostatnich transakcji  na allegro lub innych portalach sprzedażowych  i nie wiem kiedy to się miałoby się zmienić i dlaczego?

Piszę o tych realnych transakcjach a nie tych holowanych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem Panowie, gdzie Wy widzicie radzieckie zegarki męskie w cenie złomu. U mnie w mieście zegarki radzieckie sprzedawane za kilkaset złotych więcej niż ceny złomu schodzą się bardzo szybko, nawet te bardziej pospolite egzemplarze. Ostatnio widziałem Blancpaina za 6600 złotych i zastanawiałem się, kto go kupi, a tutaj cyk i nie ma (inna sprawa, że miał bardzo ciekawy szlif na tarczy). Może to zależy od regionu Polski?

 

Inna sprawa, że złote zegarki dalej da się kupić całkiem okazyjnie, ale nie radzieckie. Przecież one w przeciwieństwie do szmelcu typu Doxa czy innych zachodnich wydmuszek trochę tego złota w sobie mają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Inna sprawa, że złote zegarki dalej da się kupić całkiem okazyjnie, ale nie radzieckie. Przecież one w przeciwieństwie do szmelcu typu Doxa czy innych zachodnich wydmuszek trochę tego złota w sobie mają.

No właśnie, wszystkie ruskie złotka są solid gold i może je kupować nawet laik. Za to je lubię ;)


Pozdrawiam,
Zbyszek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.