Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, art_69 napisał(-a):

Raduga 350 zł . Trochę inna tarcza, też  w średnim stanie ale może ktoś szuka.

 

rad.jpg

305 po aktualizacji a i jeszcze Drużba się pokazała:):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.11.2023 o 15:32, art_69 napisał(-a):

Raduga 350 zł . Trochę inna tarcza, też  w średnim stanie ale może ktoś szuka.

 

rad.jpg

Dla członków KMZiZ cena dużo niższa...po starej znajomości 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Ziben86 napisał(-a):

Dla członków KMZiZ cena dużo niższa...po starej znajomości 😁

Szkoda że mostek z Ałmaza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeden z Eta 7750, według mnie to okazja za około 3 tys jest na zatoce. 

Dodam że szukam takich ale ceny jakie znalazłem to ponad 5 tys więc nie bardzo.

No i zostaje jeszcze koszt 3 tys za ETA 7750 dla mnie to okazja

Fakt cygański wizerunek, mnie akurat nie leży.

 

Zrzut ekranu 2023-11-09 081606.png

Zrzut ekranu 2023-11-09 081528.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Elob500 napisał(-a):

Jeden z Eta 7750, według mnie to okazja za około 3 tys jest na zatoce. 

Dodam że szukam takich ale ceny jakie znalazłem to ponad 5 tys więc nie bardzo.

No i zostaje jeszcze koszt 3 tys za ETA 7750 dla mnie to okazja

Fakt cygański wizerunek, mnie akurat nie leży.

Where radziecki zegarek?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Where radziecki zegarek?

Ale wiesz, że grupa jest nie tylko o radzieckich?

 

3 godziny temu, Elob500 napisał(-a):

cygański wizerunek

Nawet nie do końca cygan, dla mnie to całkiem spójnie wygląda. Stal nierdzewna, szafir, ETA 7750 to i cena musi być odpowiednia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Ale wiesz, że grupa jest nie tylko o radzieckich?

Pewnie tylko tamten zegarek ma tyle z rosją wspólnego co napis made in poland z produkcją w polsce w balticusie ;)

Edytowane przez Kacperek_77u

,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Kacperek_77u napisał(-a):

Pewnie tylko tamten zegarek ma tyle z rosją wspólnego co napis made in poland w balticusie ;)

przeczytaj jeszcze raz, a jeśli nie zrozumiesz, to przeczytaj ponownie.. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, zadra napisał(-a):

przeczytaj jeszcze raz, a jeśli nie zrozumiesz, to przeczytaj ponownie.. 

Jak nie jesteś w temacie to szybko wytłumacze

Owa ,,polska" marka zegarków która ponoć od paru lat ma składać zegarki w zakładzie zegarmistrzowskim który nie ma mocy przerobowych by tyle zegarków robić zamiast jak na początku historii marki zamawiać gotowce w Hongkongu zalegali trochę z fakturami myfrendom rok temu i chińczycy postanowili powystawiać je na swoich portalach powystawiać żeby kase odzyskać

To tak w skrócie :rolleyes:


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Jak nie jesteś w temacie to szybko wytłumacze

Owa ,,polska" marka zegarków która ponoć od paru lat ma składać zegarki w zakładzie zegarmistrzowskim który nie ma mocy przerobowych by tyle zegarków robić zamiast jak na początku historii marki zamawiać gotowce w Hongkongu zalegali trochę z fakturami myfrendom rok temu i chińczycy postanowili powystawiać je na swoich portalach powystawiać żeby kase odzyskać

To tak w skrócie :rolleyes:

No ale nic z tego co napisałeś nie powoduje, że o balticusie nie powinni się pisać w dziele "polskim".

Więc zrób co radzi ci kolega @zadra


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wy mi lepiej powiedzcie co to w ogóle jest bo nawet nazwę kolega sprytnie zasłonił wskazówkami i faktycznie ja tu radzieckiego czy rosyjskiego zegarka nie widzę z wyjątkiem"ruskich" napisów na deklu. Werk szwajcarski, a produkcja zapewne w kraju ryżu. Jak się dowiem co to jest to jeszcze przemyśle czy to temat do okazji czy do "nie przepłacaj"...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ło matko czy ja jestem tu jedyny co ogarnia Poljoty 3133?

Pewnie, że w końcu produkcji pchali ETA 7750 by coś sprzedać, poluję na nie od LAT!

Kuowli werki i kładli do kopert 3133

Werk jest ETA 7750 no i co? Pełno go było wszędzie.

Ja mam ETA 7750 wraz z wariacjami trochę ... Panowie automat chronograf to nie byle co ....

No dobra trzeba trochę fabuły grzebnąć...

Ma gdzieś kilka opisów zegarków.... ale nie mogę znaleźć....

Dodam to co znalazłem...

Wiobraz.png.60ee648a1e97fb40a532e8dff5e6d44d.png

Wiem, żę są. Widziałem wiele po około 1,5kUSd

Ten jest okazją, gdyby te ze zdjęciabyło po 400-500 euro  już by ich nie było :). Nerkę bym oddał.

 

Mało wiecie :). Taką mam przewagę :).

 

 

 

 

Zrzut ekranu 2023-11-09 205203.png

Zrzut ekranu 2023-11-09 210802.png

 

Czasem myślę, wiem że wkur.... ale co mi tam wiedza kosztuje.

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może i jest warty tych pieniędzy ale z wyglądu trochę jak z odpustu. Ok, ok o gustach się nie dyskutuje 🤷‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, o gustach się nie dyskutuje... gdyby był jednym z obrazka który pokazałem  :). To by go nie było.... tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Elob500 Niby dlaczego okazja? Co go nią czyni? Że to Poljot z Valjoux? Czy że to po prostu Valjoux i ten werk jest wart 3-4k?

Edit. Chyba nawet mam ten katalog gdzieś w wersji papierowej ale te roczniki zawsze były poza moimi zainteresowaniami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary Eta 7750 to naprawdę dobry mechanizm, jak ma fajna oprawę to już luks.

Ja kupiłem eta7750 za 6 kafli bo miał fajną oprawę, do dziś wile osób pyta co się co zacz....

Ten akurat mi nie leży, cygański cccp, ludzie to lubią w rosjii. Ja nie, no ale to jest Eta 7750, automat w chrono z datą ... to nie jest byle co.

Serwis tego kosztuje od 300-do1000 ...

 

Fakt może to nie tu... gdzie każdy patrzy by kupić zegarek za 100 ale by był warty 300 ....

Wiesz, kiedyś ktoś mi powiedział , gdy handlujesz szpilkami masz szpilki a gdy handlujesz domami masz domy....

Takie majo zdanie.

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok. Rozumiem tok myślenia. Tylko wydaje mi się że gdyby polować to zegarek z 7750 dałoby się znaleźć w niższej cenie i trochę mniej cygański. W każdym razie mnie się udało przypadkiem. Certina kupiona za 999 zł w lipcu tego roku. A wracając do bloku wschodniego i przytoczonej stylistyki to jeszcze nie pokazywałem tutaj Aviatora na tradycyjnym 31681. Stan igła kupiony za 549 zł w sierpniu tego roku :) Swoją droga jakoś mnie te Aviatory nie przekonywały na zdjęciach ale na żywo bardzo fajna maszyna i sporo zyskuje.  I to są prawdziwe okazje :)

Edit. Tak poza wszystkim to Certina (podobna) z brązowa tarczą, nówka w sklepie 3235 zł. Nie podam linku żeby nie reklamować ale kto chce to znajdzie. Więc "cygan" to chyba taka średnia okazja...

DSC04097.JPG

DSC04102.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Certina przy tych wszystkich 3133, Okeanach czy Aviatorach to mistrzostwo swiata we wzornictwie przemysłowym.  Gratulacje 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oba bym chętnie przytulił szczególnie za taką kasę :).

Wiesz Certin było sporo a cyganów kilka u ruskich poginęły...

Jak już o tych noworuskich to mnie się udało kupić ... takie sztuki

Niestety ale za kasę od 1...

IMG_20230905_093154.jpg

Zrzut ekranu 2023-11-10 084403.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Elob500 napisał(-a):

Stary Eta 7750 to naprawdę dobry mechanizm, jak ma fajna oprawę to już luks.

Ja kupiłem eta7750 za 6 kafli bo miał fajną oprawę, do dziś wile osób pyta co się co zacz....

Ten akurat mi nie leży, cygański cccp, ludzie to lubią w rosjii. Ja nie, no ale to jest Eta 7750, automat w chrono z datą ... to nie jest byle co.

Serwis tego kosztuje od 300-do1000 ...

 

Fakt może to nie tu... gdzie każdy patrzy by kupić zegarek za 100 ale by był warty 300 ....

Wiesz, kiedyś ktoś mi powiedział , gdy handlujesz szpilkami masz szpilki a gdy handlujesz domami masz domy....

Takie majo zdanie.

 

 

 

 

Stary valjoux 7750 zdecydowanie fajny i obok lemania 5100 to mój ulubiony mechanizm ze względu na bezawaryjnie działanie jak i układ na tarczy.

Pytanie tylko czy w tym chrono nie siedzi Chinski klon 7750 ? 

Z wyglądu są identyczne.

Te klony nowe po 500zł są 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, art_69 napisał(-a):

Przecież to @kchrapek i jego aukcja a zdjęcie jest jak podpis.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednoprzyciskowy chronograf kieszonka z 2 Moskiewskiej, taki jak tu, w 2019 na Violity poszedł za ok. 200 zł. Aktualnie na jednej z aukcji widzę cenę ok. 2000 zł. To bardziej nadawałoby się do tego działu, czy do "nie przepłacajcie"?

https://violity.com/pl/102518375-chasy-hronograf-2-moskovskij-chas-3-d


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej do okazji jeśli zegarek jest bardzo ładny, ciężko go trafić


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/szturmanski-chronograf-z-fabryki-kirow-poljot-CID87-IDAZr1g.html?reason=observed_ad

Część z zegarków na zdjęciu sprzedała się, więc o Szturmana nie pytajcie, bo nie ma. To co jest aktualne, jest wystawione. W tym konkretnym ogłoszeniu - jednoprzyciskowy chronograf Sława. Dekiel podrapany, przycisk wytarty, podobno po serwisie - 1999 zł. Czy to okazja - sami oceńcie.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.