Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość

Klub Miłośników Zegarków TISSOT

Rekomendowane odpowiedzi

@Edmund
również jestem zakochany w tym vintage'u, jest zarazem mega młodzieżowy a jednocześnie pasowałby do bardziej sportowego wydania garnituru. Nie mówiąc już o tych urokliwych kolorach na tarczy. Ach może kiedyś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

keruj15, Twój zegarek prezentuje się świetnie, gratuluję! Bardzo podobają mi się automatyczne modele Quadrato, a Chrono Valjoux jest spośród nich chyba najbardziej efektowny (chociaż ten cały czarny z ETA mniej skomplikowany, ale... bardziej czytelny). A na Twoim zdjęciu wygląda masywnie jak Kenworth k100 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, zgadzam się z Tobą jest faktycznie masywny. Mimo to bardzo Mi się podoba, i ta świadomość jaki posiada mechanizm.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mój pierwszy Tissot więc pokazuję bo przypadł mi do serca.

 

post-60538-0-69558700-1379015450_thumb.jpg


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tą lumą to szału nie ma, co prawda nie miałem gdzie naświetlić w ten piękny (tfu) trzynasty/piątek, ale coś tam świeci.

 

 

post-60538-0-83660800-1379088941_thumb.jpg

post-60538-0-14103900-1379088950_thumb.jpg


"Czas jest zbyt cenny żeby go odmierzać byle czym"

  Omega Speedmaster Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No fakt, nie świeci jak w legendarnym Seiko ale i tak to świetny zegarek, niech Ci się dobrze nosi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wykonanie "Ballade pour Adelin" Richarda Claydermana 

tak samo mnie zauroczyła ta Balladka. :wub:

Co by nie mówić, dla mnie jest poprostu piękna :rolleyes:

i w mym zbiorze różnistych zegarków,

cieszy me oczka wyjątkowo.   :)           

post-63153-0-46312200-1379201981_thumb.jpg

post-63153-0-43133600-1379202003_thumb.jpg

post-63153-0-97116100-1379202025_thumb.jpg


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trafił się taki Tissot w krabie.

 

paen.jpg

gd6n.jpg
 

Edytowane przez Dar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lec

rzeczywiście, jest coś w tych eleganckich Tissotach w rodzaju Le Locle czy Ballade. W Twoim modelu bardzo podoba mi się datownik i oczywiście wyeksponowanie mechanizmu. Choć bardziej by mi się podobał, gdyby zamiast złota była srebrna stal.

@Dar

stare logo wygląda jak zawsze świetnie. A w jakim stanie jest tarcza (na zdjęciach efekt często jest trochę inny)? Planujesz jakies renowacje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaleziony w kartonie zegarmistrza razem z innymi przyjaciółmi i towarzyszami :) .

Teraz czeka go SPA, a później nowe fotki i powrót do świata aktywności.

post-57210-0-58940100-1379352643_thumb.jpg

post-57210-0-69692500-1379352645_thumb.jpg

post-57210-0-45517300-1379352648_thumb.jpg

post-57210-0-07174800-1379352652_thumb.jpg

post-57210-0-17637500-1379352654_thumb.jpg


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem takiego Tissota w super cenie (dwuliczbowej).Zegarek juz po przegladzie i ma przygotowane miejsce w szkatułce. Pokazał bym werk  ,ale nie chcę ponownie go otwierać i sciągac wskazówek , taczy  itd - dziwny model żeby zajrzec do werku, trzeba ściagnąc tarczę która nie jest przykręcana do niego i następnie wyciągnąć werk . Zamykanie  zegarka też dosyć specyficzne ,bo na zasadzie zasunięcia tylnego dekla dwoma pręcikami.

 

el87.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetnie wygląda w tym brązie, muszę pomyśleć o podobnym pachu do swojego Le Locle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest akurat Bros. Sam się zdziwiłem, że będzie tak dobrze wyglądał na brązowym pasku. Chyba nawet zyskał na tej zmianie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto i mój trzynastolatek :)

 

 

p1000120p.jpg

 

 

p1000124b.jpg

Gratuluję, mam od 13 lat dokładnie ten sam model, lecz z szarą tarczą, do tej pory go noszę:) Zastanawiam się teraz nad powermatic 80 cosc, lecz obawiam się awaryjności ety c07.111, co uważacie o tym mechaniźmie? Macie wiedzę, jak często są one oddawane do naprawy? dzięki za podpowiedzi:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dar

stare logo wygląda jak zawsze świetnie. A w jakim stanie jest tarcza (na zdjęciach efekt często jest trochę inny)? Planujesz jakies renowacje?

Rzeczywiście, to stare logo ma coś w sobie. Dynamiki mu nie brakuje. W dodatku jest bardzo wyraźne. Nie jest nawet trochę rozmyte, jak to się często zdarza w starych zegarkach. Tarcza pokryta jest równomierną patynką. Wygląda to ciekawie. Zwłaszcza dla kogoś, kto siedzi w vintagach. Myślę, że drugie zdjęcie nieźle oddaje stan tarczy.

 

Nie planuję za dużo dłubać przy tym zegarku. Nie miałem jeszcze czasu aby nad tym pomyśleć i się nim zająć. Wiadomo przegląd mechanizmu go czeka. Dobrze, że niedaleko mam speca od takich spraw. Chciałbym coś zrobić ze szkłem, może wymiana wskazówki sekundowej, pasek i finito. Zastanawiałem się jeszcze nad pozłoceniem wskazówek. Ale o tym pomyślę dopiero jak będę miał więcej czasu. Ten zegarek, to taki trochę nieplanowany zakup. Trafił się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście, to stare logo ma coś w sobie. Dynamiki mu nie brakuje. W dodatku jest bardzo wyraźne. Nie jest nawet trochę rozmyte, jak to się często zdarza w starych zegarkach. Tarcza pokryta jest równomierną patynką. Wygląda to ciekawie. Zwłaszcza dla kogoś, kto siedzi w vintagach. Myślę, że drugie zdjęcie nieźle oddaje stan tarczy.

 

Nie planuję za dużo dłubać przy tym zegarku. Nie miałem jeszcze czasu aby nad tym pomyśleć i się nim zająć. Wiadomo przegląd mechanizmu go czeka. Dobrze, że niedaleko mam speca od takich spraw. Chciałbym coś zrobić ze szkłem, może wymiana wskazówki sekundowej, pasek i finito. Zastanawiałem się jeszcze nad pozłoceniem wskazówek. Ale o tym pomyślę dopiero jak będę miał więcej czasu. Ten zegarek, to taki trochę nieplanowany zakup. Trafił się.

@Dar, dzięki za odpowiedź. Z eleganckim paskiem, nowym sekundnikiem i odnowionym szkiełkiem będzie prezentować się z klasą - w sumie więc fajnie Ci się trafiło. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a tu taki Seastar

Bardzo mi się podoba (koperta kształtem przypomina mi trochę moją ulubioną wersję Zenitha El Primero). A byłby moim zdaniem jeszcze fajniejszy, gdyby zamiast MIT miał WED lub MIE ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niestety ma MIT albo...MIT :) ale nie zdążę się chyba przyzwyczaić 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój najnowszy Tissot z mechanizmem "tuning fork", czyli kamerton o wdzięcznej nazwie Tissonic.

Produkcja - pierwsza połowa lat 70-tych.

Mechanizm - Tissot 2010 czyli ETA 9162 - podobno jeden z lepszych kamertonów.

Zakupiony od Kolegi klubowego, który wcześniej nabył go od innego Klubowicza - czyli taki klubowiec ;) ;)

Stan - wygląda nie najgorzej, a przez dwa dni odchyłki nie wykazał.

Niestety, nie mogę Wam zademonstrować, jak buczy, ale wygląda tak: (fotki częściowo zapożyczone od poprzedniego właściciela):

 

post-23302-0-59016400-1380313874_thumb.jpg

 

post-23302-0-92121700-1380313903_thumb.jpg

 

 

I na mojej ręce:

 

 

post-23302-0-88365800-1380313983_thumb.jpg

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój Tissot T-Touch zakupiony kilka lat temu. Ogólnie polecam ze względu na sporo bajerów, jeżeli ktoś to używa :)(jakby ktoś chciał, jest na sprzedaż pudełko itd)

 

2969bdb11fb3ec7cm.jpg

 

 

 

c74dcf4b401d24adm.jpg

Edytowane przez Piotr Ratyński
mod.edit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, może tutaj któryś z forumowiczów ma na zbyciu używaną bransoletę do Tissota Quadrato Valjoux ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.