Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Chyba kupię drugi i będę go oszczędzał. Idealnie leży w dłoni i jest lekki przy sensownych wymiarach.

Muszę mieć składany, gdyby nie pewne ograniczenia z przyjemnością nosiłbym Ka-Bar USMC ;-)))


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ka-Bar Mule w ciągu tygodnia stracił powłokę, SOG-a zamordowalem kawałkiem drewna... Co polecicie bardziej pancernego?

Mam i polecam https://www.muziker.pl/fallkniven-f1z?gclid=CjwKCAjwwZrmBRA7EiwA4iMzBFZcIWfSf6dP7bwsrId9aMAYriPKkS60Q7b_1mfeRTw-ghw0mpaLABoCw0IQAvD_BwE Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój klocek do cięższych prac

 

e8f7a5bcf8fa.jpg

 

95d6fae45cc0.jpg

 

50a895ab447d.jpg

 

Plastic fantastic i do tego serrated,brr nie lubię,chociaż ostrze o dziwo sztywno siedzi

 

9f5a11c9ecc9.jpg

 

a8e9ca5ba40a.jpg

 

1bb5072e1063.jpg

 

Maluch, bardziej do czyszczenia paznokci :D

 

e63bed107a11.jpg

 

d8d6aa5997c6.jpg

 

I też kawał noża.Dobra, pewna rękojeść, ale dwa minusy- zęby i brak kołka

 

340f6205a4da.jpg

 

54649c4affc0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zamordowaniu poprzednika, będę używał takiego Tridenta. Ale już leci do mnie docelowy...

post-1617-0-65006800-1558713867_thumb.jpg


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie a co to za noże ?   reate starboy knife....Podoba mi się taki jeden ale za bardzo nic o nich nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość D@dik

... a ja mam na co dzień swoje dwa ulubione wołki robocze ;-)

Kto siedzi w folderkach rozpozna te domowe customy

 

is_knife_2019_1.jpg

 

is_knife_2019_2.jpg

 

is_knife_2019_3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na strychu taki nóż, który należał do mojego taty. Niestety jest w kiepskim stanie. Ostrze pordzewiałe, delikatnie wyszczerbione, rękojeść - drewno i mosiądz z dużą ilością patyny. Chciałbym go odnowić ale nie wiem jak się za to zabrać.

535bbc748b172b756710c6aed4af61d2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem na strychu taki nóż, który należał do mojego taty. Niestety jest w kiepskim stanie. Ostrze pordzewiałe, delikatnie wyszczerbione, rękojeść - drewno i mosiądz z dużą ilością patyny. Chciałbym go odnowić ale nie wiem jak się za to zabrać.

Po pierwsze, kup papier ścierny w kilku gradacjach. Warto również rękawiczki lateksowe. I do roboty. Ale nie za dużo, żeby nie zatracić charakteru jakby nie było zabytkowego przedmiotu.

Bo gdybyś chciał go zrobić "jak nowy", to raczej lepiej takowy nabyć drogą wymiany pieniężno - towarowej :)


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wykonany ze srebra.Ostrze ze stali węglowej,co jest rzadkością(pierwszy okres produkcji).Później ostrza byly już robione ze stali inox.

post-71502-0-29753300-1562352026_thumb.jpg

post-71502-0-93543900-1562352034_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze, kup papier ścierny w kilku gradacjach. Warto również rękawiczki lateksowe. I do roboty. Ale nie za dużo, żeby nie zatracić charakteru jakby nie było zabytkowego przedmiotu.

Bo gdybyś chciał go zrobić "jak nowy", to raczej lepiej takowy nabyć drogą wymiany pieniężno - towarowej :)

Tak zrobiłem

5b5407a1ba4ac9100ad22484d6bef61b.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobiłem

Wyszło pięknie. Widzę że go chyba nie rozmontowywałeś (ostrze przy jelcu jest ciemniejsze). Może i dobrze, bo rozebrać jest łatwo, a złożyć ... różnie to  bywa :unsure:


"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Tak, nie rozbierałem go ale w rzeczywistości to miejsce nie jest takie ciemne jak na zdjęciu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... a ja mam na co dzień swoje dwa ulubione wołki robocze ;-)

Kto siedzi w folderkach rozpozna te domowe customy

 

 

Też bawiłem się na tych samych bazach ;)

MmHj1xwh.jpg

fdak00Gh.jpg

mroQL8kh.jpg


Instagram: @my.nickname.was.taken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No  Piękny  :) .  Będziesz używał, czy tylko do pudełka, by chronić przed promieniowaniem UV  ?  Te "cywilne"  mają numer seryjny ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może  do lasu go wezmę raz na jakiś czas przewietrzyć ale bardziej tak kolekcjonersko do nacieszenia oka bo mi się podoba. Numerów tam nie widzę. Jest to wersja 5.5 jakby kto pytał. Miałem też wersję 7cali ale za wielki był do mnie i poszedł do ludzi. Ten jest w sam raz.

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ZlyNY

racja ale chodziło mi o podbramkową sytuację, jak przyjdzie co do czego to ratujesz siebie/kogoś tym co masz pod ręką, gładkie ostrze jest tutaj lepsze.

jak ktoś chce nóż typowo do wożenia w aucie na wypadek dzwona to takie coś będzie najlepsze - z nożem do pasów i wybijakiem do szyb

 

ja różnie, najczęściej mam przy sobie kerschawa albo forumowego visa głównie przez klips, mam też kilka scyzoryków ale jakoś nóż na klipsie jest dla mnie wygodniejszy, głównie przez świadomość, że wiem gdzie dokładnie jest. Scyzoryk pałętający się po kieszeniach to coś innego ale też czasami ze sobą wożę 

Czolem Panowie.

Na kilku zdjeciach z zegarkiem Vis  wystepuje  tez  noz Vis. Czy  ktos wie  gdzie  takie cudo  mozna znalesc ?

Edytowane przez ZlyNY
Nie cytujemy zdjęć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faaajny67753ca618f7c4389a74e384417ee05f.jpgf1ddd9f454ad71feb155ebd3a17264ec.jpg

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czolem Panowie.

Na kilku zdjeciach z zegarkiem Vis wystepuje tez noz Vis. Czy ktos wie gdzie takie cudo mozna znalesc ?

Noże VIS i zegarki tej samej prowieniencji rozprowadzał kolega z Wrocławia. Quadrifolio Verde czy tak jakoś. Popytaj. Tylko ze zrobiono ich ograniczoną ilość. Nawyżej daj ogłoszenie że poszukujesz. Insza inszość to że to są małe relatywnie nożyki :) Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno taki sprzedałem nówke sztuke. Jak kolega pisał fajne ale małe.To był taki nożyk tylko miał polskie napisy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze taki Vis i tez polski bo Maćka Szczerbiaka. Ten do małych noży z pewnością nie należy;)

 

4296ecff5727ee267acc4e94e2abd8e1.jpg


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.