Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Do przecinania taśmy na paczkach. Chyba tylko.

I do tego głównie mi służy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Co z super noży, które ktoś trzyma w szafie bo są za duże, za ciężkie, za coś tam? ;)

 

Najczęściej używany bo i najczęściej noszony - SOG FLASH 1:

lsWmHmE.jpg?1

 

Stołówka w robocie już dawno zaopatrzona w pikutki, więc przygotowanie śniadań odpada.

Na mieście zgrzewki, folia na palecie, przesyłki to 80-90% roboty.


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na co dzień to używam Deliki (Spyderco), która jest mała, za to można ją wpiąć w kieszeń bez obawy urazu biodra. Natomiast w teren jest już poważny nóż taktyczny: Extrema Ratio Col Moschin. Dlaczego ten? To jeden z najlepiej ukształtowanych noży uniwersalnych z odchyleniem funkcję bojową. Nadaje się do wszystkich prac obozowo-terenowych, ma bardzo poręczną rękojeść dającą oparcie dla dłoni i kciuka, wykonano go ze świetnej stali, nie jest to obosieczny sztylet, a jednocześnie jest piekielnie ostry i szpic ma uformowany w coś takiego, że nawet kamizelka kewlarowa by wymiękła. Włosi wciąż potrafią robić noże dla zabójców, a ten wygląda naprawdę konkretnie. Wada? Konieczność wpinania w oporządzenie (lub do pasa) w dość dużej dedykowanej pochwie. Nie jest to wielki nóż, określiłbym go jako średni, ale jednak nie do noszenia przy sobie na co dzień. Chyba że jest się studentem pierwszego roku biologii czy innym harcerzem.

post-106853-0-61530900-1542625640.jpg

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nabyłem   sobie takie coś :  Ostrzałka Lansky Deluxe - zestaw (LKCLX) .

post-100173-0-78404000-1542732120_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Col Moschin ma ostrze krztałtem nawiązujące do tanto.

Bardzo ładne!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj taki bydlaczek przyjechał!

 

9c93c9af05533d0a8fe0671015b6baeb.jpg


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A do mnie taki

 

2vdlkjr.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Col Moschin ma ostrze krztałtem nawiązujące do tanto.

Bardzo ładne!

Do pewnego stopnia tak, ale Extrema robi też prawdziwe tanto. Col Moschin to hybryda. Warto zwrócić uwagę, że sam szpic jest nietypowo "podciągnięty" do przodu jak na uniwersalny nóż, daje to w efekcie agresywną szpilkę ma końcu. Taki sztylet nie będący sztyletem. W naturze to jeszcze lepiej widać. Może to grozić ukruszeniem przy nieostrożnym używaniu, ale póki co to straszny penetrator.

post-106853-0-02952000-1542884359.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Skąd "socoma" brałeś?

Chodził za mną MT kilka lat temu, przegapiłem dobre ceny a teraz sięgają poziomu absurdu :)

Z forum , wisiał ponad tydzień 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z okazji czarnego piątku   

9130dd32728412e6gen.jpg

 

2afda584fbe3d18dgen.jpg

17eb9b2b76a6eb7fgen.jpg

2a6272fcc2b831adgen.jpg

stal 440C ,mam słabość do Jima ,mój 3ci )

przygoda zaczęła się od wersji RRB auto AUS8

ddf9fc52bb69e9f2gen.jpg

kupiony okazyjnie ze względu na żle opisaną stal i okazało się że to świetne edc ,kartony taśmy ,tubki z silikonem nie maja szans

po kilku latach złamał się trochę czubek ,cały czas na chodzie, a w tym roku  trafiła się promocja na limitowany  w stali VG-10

e3de614633bf95d6gen.jpg

 

wiec jeżeli chodzi o Jima to mam małą rodzinę ,polecam togo.com.pl ,wszystkie kupione właśnie tam,

zamiast zbijaka do szyb ,każdy ma możliwość kamuflażu jako długopis ,widać to na auto

jeszcze coś tam mam ,ale to następnym razem )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój nowy nabytek, szybko się go pozbyłem z powodu wyśmienitego smaku. Zakupiony na jarmarku szkolnym u syna, za całe 1 zł.

post-70090-0-48803700-1543444595_thumb.jpg

post-70090-0-50578900-1543444662_thumb.jpg

Edytowane przez albiNOS 01

Kocham Zegarki i nie dlatego, że pokazują która jest godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie maleństwo kupiłem synowi67684ff5e83bd322a61ff87c601a5502.jpg4ca63f07f2b0709008ccd65253a6c916.jpgebe390f7a5fd1334a04d6cd9cd81914f.jpg

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przyszedł - Schrade SCHF2  - minusy to słaba pochwa (samo wykonanie jest ok, tylko materiał wydaje się  słaby- będę polował na niedostępną chwilowo  SPEC-OPS long). Sam nóż jest wykonany ok - kawał żelastwa.

post-100173-0-65567900-1543493915_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie na EDC? Podoba mi się SOG TAC Automatic.

 

Ma jakieś wady?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

każdy taktikal jest gruby sam w sobie i jako edc musi mieć ząbki inaczej przegrywa przy krojeniu bułki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właśnie, czy wybrać ostrze z ząbkami?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie Będziesz strugał patyków za dużo - to na miasto może być.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wybieram noże z 50% uzębienia. Nawet małe edc z takim wsparciem tną wszystko. Oczywiście jeśli piła jest sensowna, typu spyder edge albo zbliżona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze wybieram noże z 50% uzębienia. Nawet małe edc z takim wsparciem tną wszystko. Oczywiście jeśli piła jest sensowna, typu spyder edge albo zbliżona.

A jakie może tego typu byś polecił? Chodzi mi po głowie zakup nowego EDC, jakiś niewielki folder, ale większy od Bokera, którego teraz noszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mały, to Spyderco Delica, jeśli większy, to Spyderco Endura. Mają przewagę nad innymi popularnymi nożami w postaci możliwości otwierania jedną ręką. To bardzo wygodne. Miałem przez pewien czas Chrisa Reeve Inkosi, był lekki i elegancki, ale wymagał drugiej ręki dla otwarcia ostrza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spyderco Paramilitary 2. Nóż składany średniej wielkości, otwierany kciukiem, z najlepszej stali CPM S30V, rękojeść z tworzywa G-10. Dobra blokada, klips bardzo mocny z możliwością montażu w dwóch pozycjach. Wchodzi do kieszeni. Folder Spyderco trochę kosztuje ale jest tego wart. Polecam! https://cqb.pl/spyderco-para-military-c81gp2-p-9714.html

Znajdziesz nóż o zbliżonych parametrach za połowę tej ceny ale jak chcesz mieć niezawodny folder, łatwy w konserwacji, taki odpowiednik Rolexa w zegarkach to tylko Spyderco. Jeżeli trochę tańsza wersja to Spyderco Manix 2 lub jeszcze w dół z ceną wspomniana przez poprzednika Delica 4. Na samym szczycie jest rewelacyjna wersja Military lub Police 4.

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zacząć przygodę z SOG ST-06 jako EDC?


Co-Axial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto zacząć przygodę z SOG ST-06 jako EDC?

Szczerze nie wiem. Ja od razu poszedłem w Spyderco i tylko to mam w domu. Przy wyborze EDC ważna jest minimalna grubość ostrza, wg mnie niezbędne min.3-3,5 mm, jakość stali b.dobra lub premium wg katalogu jakości stali, mocny klips, ostrze nie mniej jak 8-9 cm. Do tego ergonomia (konieczna przymiarka), możliwość otwarcia noża jedną ręką/kciukiem, dobra i trwała blokada, materiał użyty do wykonania rękojeści, wielkość otworu na linkę mocujacą itd. Podobnie jak w zegarkach trzeba poczytać opinie na różnych forach, następnie wybrać model który najbardziej przypadł Ci do gustu. A później dalej czytać, dołożyć 300zł za lepszą stal, 100zł za lepszą rękojeść, kolejną za blokadę, i tak dojdziesz do swojego ideału, na którego wydasz zawsze więcej niż planowałeś Ten SOG ST-06 z Twojego zapytania spełnia większość powyższych parametrów. Jedynie stal użyta do produkcji ostrza mogłaby być odrobinę lepszej jakości, bo AUS-8 to raptem taki słabszy średniak w tej materii.

 

Wysłane z mojego S9 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.