Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
neuro

Nóż

Recommended Posts

Panowie co to za cudo?Kupiony przez przypadek w TK Max za jakieś grosze,chyba 21 pln.Tnie jak zły :D

3d5dc8c2a601.jpg

Edited by loco50

Coś w rodzaju stali 440. Ekonomiczny nożowy standard chyba. Może nawet 420.

Edited by Adi

Na razie tnie jak żyletka.Zobaczymy jak długo i zobaczymy jak będzie trzymał ostrość po pierwszym ostrzeniu.Jak będzie g... to za 21 pln nie szkoda wyrzucić. Do większych cięć :D w kuchni mam kilka Tojiro

Panowie.

Szukam składanego noża, którego ostrze, otwiera/wyciąga się w jakiś nietypowy sposób, ale dość łatwo.

Mam np. nóż CRKT Snap Lock. Spełnia wymóg nietypowego sposobu otwierania, ale otwiera się go dość trudno. 

Powitoł

Wiela kasy do wydania?

Niestety, jeśli coś jest udziwnione to zwykle nie obsługuje się tego łatwo.

CRKT lubi takie dziwne projekty. Fulcrum na przykład. Kumpel na nożowych spotkaniach sporo darmowego browaru nałapał, gdy nowi próbowali otworzyć i zamknąć jego crkt 5010 :) ale tu tylko zamykanie jest dziwne.

Któryś schrade viper otwiera się na bok dosyć łatwo.

A. G. Russell Funny Folder.

IMO poluj na kershawa et - ciekawa konstrukcja sama w sobie.

porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Fox Cutlery Dobolock - ciekawy pomysł ale cena i ewentualna problematyczność otwierania...

Kershaw? Mirek, naprowadziłeś mnie na rozwiązanie - Jakaś nietypowa blokada otwarcia, to rozwiązuje problem.

I oczywiście łatwe zamknięcie. Tutaj nie jest łatwo.

Fulcrum? pomysłowe. Może i dość oczywiste.

Kapitalne zdjęcia i piękne noże. Jak tylko znajdę mojego Bockera., to wrzucę fotę. Niby to mój EDC, ale często go szukam, bo lubię się nim bawić :)

'Hipcio' :)

Bardzo poręczny na codzień, do otwierania paczek i przecinania różnych rzeczy.

Model: Böker Plus DW-2 

Nie mam już opakowania tego noża, nie potrafię znaleźć tego modelu w sieci, najbliżej mu do tego: https://goo.gl/images/BpBVtF

Potwierdzam :) Byłem z nim też na grzybach, ale średnio się spisuje, ma zbyt krótkie ostrze. Trzeba też uczciwie przyznać, że dość ciężko otwiera się ostrze jedną ręką, wymaga to wprawy. Mam zamiar rozebrać nóż i przesmarować oś obrotu, powinno to dać pozytywny efekt. Edited by herbee

Taki nóż to wynalazek bez sensu.Mam podobnego Gerbera Fatty.Za krótka klinga, krótka rękojeść.Do "mania" ok, ale do niczego innego.

Taki nóż to wynalazek bez sensu.

Mi się świetnie sprawdza jest na tyle mały że mam go przypiętego do kluczy, tak jak pisałem idealnie nadaje się do otwierania paczek, przecinania różnych niewielkich zabezpieczeń itp.

Największą jego zaletą jest właśnie rozmiar który pozwala go mieć zawsze przy sobie. 

Oczywiście jako narzędzie do bardziej poważnych zadań się nie nadaje, ale do tego do czego moim zdaniem został zaprojektowany sprawdza się idealnie.

Dziękuję.

Edit. Sprawdziłem i długość klingi OK, ale rękojeść za krótka.

Edited by szuwi

U mnie rękojeść sprawdza się dobrze, wbrew pozorom to wygodny w uchwycie nożyk. Największą zaletą jest wielkość i poręczność właśnie. Używam go od ponad roku i sobie chwalę. Rozglądam się jednak już za czymś poważniejszym, podobają mi się noże Spyderco.

Taki nóż to wynalazek bez sensu.Mam podobnego Gerbera Fatty.Za krótka klinga, krótka rękojeść.Do "mania" ok, ale do niczego innego.

Do przecinania taśmy na paczkach. Chyba tylko.