Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, disaster3 napisał:

do swoich kuchennych kupiłem takie "ustrojstwo"

 

https://www.militaria.pl/lansky/ostrzalka_lansky_masters_edge_deluxe_medge1_p100638.xml

 

mam nadzieje, że scyzoryk też tym naostrze?

 

Ps. Wstyd się przyznać ale i tak tego nie ogarniam, jak powinno się prawilnie robić. Biorę te 2 ciemniejsze pręty, wsadzam chyba w 17'tke, i ostrze szefa kuchni i tyle.

Pewnie, powinien najpierw wziąć jakąś jedną parę pretów, poostrzyć, później wziąć drugą aby wykończyć. Kąt też ma znaczenie, itd...

 

Jakby się komuś chciało wytłumaczyć jak chłopu na miedzy :) to będę bardzo wdzięczny ;) 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, goral_ napisał:

Ostrza z plasteliny nie golą. Z całym szacunkiem.

Golą i to całkiem nieźle, ale tylko przez chwile. Niestety o nożach wiem trochę więcej niż o zegarkach.

Twojego nie oceniałem po zdjęciach. Ostrzyłem dokładnie takiego. To zwykły badziew i nic mojego zdania nie zmieni. Fakt że może Ci taki sprzęt wystarczyć to Twoja sprawa. Nie naśmiewam się czy coś w tym stylu. Stwierdzam jedynie fakt że to byle jak nagrzana w piecu gównolina, koło stali na klingę nawet nie leżała. Zwykły vicek przy tym błyszczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Disaster ja ostrzę na kamieniu na mokro. Na początku można kupić prowadnicę do trzymania kąta, a później już z ręki jak lapniesz wprawę. 

 

 

DSC_0773.JPG

DSC_0774.JPG

DSC_0775.JPG

DSC_0776.JPG

DSC_0782.JPG

DSC_0783.JPG

DSC_0786.JPG

DSC_0787.JPG

DSC_0781.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat przelatałem z Charge Tti w kieszeni. Świetny sprzęt. Reszta też niezła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, mariaczi napisał:

Golą i to całkiem nieźle, ale tylko przez chwile. Niestety o nożach wiem trochę więcej niż o zegarkach.

Twojego nie oceniałem po zdjęciach. Ostrzyłem dokładnie takiego. To zwykły badziew i nic mojego zdania nie zmieni. Fakt że może Ci taki sprzęt wystarczyć to Twoja sprawa. Nie naśmiewam się czy coś w tym stylu. Stwierdzam jedynie fakt że to byle jak nagrzana w piecu gównolina, koło stali na klingę nawet nie leżała. Zwykły vicek przy tym błyszczy.

Nie będę się z Tobą sprzeczał. O nożach też wiem sporo i o stali również, ale nie zamierzam się licytować. Gdyby sprawa była warta zaangażowania mógłbym udowodnić. Faktem jes jednak,t że stanley robi narzędzia z wyższej średniej pólki. Na tym temat zamykam, niech Twoje będzie na wierzchu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, goral_ napisał:

Nie będę się z Tobą sprzeczał. O nożach też wiem sporo i o stali również, ale nie zamierzam się licytować. Gdyby sprawa była warta zaangażowania mógłbym udowodnić. Faktem jes jednak,t że stanley robi narzędzia z wyższej średniej pólki. Na tym temat zamykam, niech Twoje będzie na wierzchu.

Tu chodzi o to aby być zadowolonym z przedmiotu który się używa. Wystarczy Ci taka stal, no i git, ja potrzebuję proszku bo jest po prostu lepszy. Używam ostrza na co dzień i nie chce mi się ostrzyć co 2-3 dni.

 

Co do narzędzi to jeszcze kilka lat temu bym się zgodził, dziś stanley to zwykła miękka chińszczyzna w wyższej cenie. Zbadane organoleptycznie. Potwierdzone prze zakład mechaniczny kolegi. Dziś marka stanley nijak ma się do dawnej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

@loco50  - o, flash ;) Jak raz zapodziałem gdzieś bugouta i starą miniPikę.

Do kiermana wskoczył mały flash - umordowany, ale 6ty rok razem nam mija, a kupiłem już styranego :)

ZG66kRj.jpg

 

Nieśmiało - "kilka" słów o małym i dużym ;)

https://forum.knives.pl/index.php?topic=54085.0


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od baaaardzo dawna chciałem nóż od Microtech do klikania, to sobie w końcu kupiłem ;) 

Taki DIRAC od wczoraj u mnie:

 

 

IMG_0035.jpg

IMG_0034.jpg


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, mariaczi napisał:

Tu chodzi o to aby być zadowolonym z przedmiotu który się używa. Wystarczy Ci taka stal, no i git, ja potrzebuję proszku bo jest po prostu lepszy. Używam ostrza na co dzień i nie chce mi się ostrzyć co 2-3 dni.

 

Co do narzędzi to jeszcze kilka lat temu bym się zgodził, dziś stanley to zwykła miękka chińszczyzna w wyższej cenie. Zbadane organoleptycznie. Potwierdzone prze zakład mechaniczny kolegi. Dziś marka stanley nijak ma się do dawnej jakości.

Ja potrzebuję noża raz na kilka dni. Do fachowych prac używam narzędzi mniej uniwersalnych. A nóż ze zdjęcia ma jakieś 4-5 lat. Wcale nie mówiłem, że jest naj , ale, że wart swojej ceny i przydatny jako podręczny. Nie każdy potrzebuje noża za kilka stówek czy tysiaków. Powiedziałbym wręcz iż mało kto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pisar napisał:

Od baaaardzo dawna chciałem nóż od Microtech do klikania, to sobie w końcu kupiłem ;) 

Taki DIRAC od wczoraj u mnie:

 

 

IMG_0035.jpg

IMG_0034.jpg

Świetny 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Takie coś sobie kupiłem SANRENMU 7010 CLASSIC. Mały poręczny, nie przeszkadza w kieszeni. 29fd2f1a69094af39585696b35b0f690.jpga0e364e5679cfc8c6987e1c202364098.jpg

Wysłane z mojego YAL-L21 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bazant
W dniu 29.12.2020 o 21:14, mariaczi napisał:

Co do narzędzi to jeszcze kilka lat temu bym się zgodził, dziś stanley to zwykła miękka chińszczyzna w wyższej cenie. Zbadane organoleptycznie. Potwierdzone prze zakład mechaniczny kolegi. Dziś marka stanley nijak ma się do dawnej jakości.

Dodałbym że są również bardzo ładne, na designie nie oszczędzają i człowiekowi niezorientowanemu w temacie może wydawać się że to produkt premium. Stanleya omijam szerokim łukiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kamień o gradacji 600 wystarcz zeby wyrownac uszczerbek KT? Czy szkoda mojego czasu i kupic grubszy??

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Kamień o gradacji 600 wystarcz zeby wyrownac uszczerbek KT? Czy szkoda mojego czasu i kupic grubszy??

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wstępnie szoruję 400,potem głaszczę 1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 600 i 1000 ale 600 malo stali zbiera, chyba szkoda czasu wlasnie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja 600 i 1000 ale 600 malo stali zbiera, chyba szkoda czasu wlasnie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja 600 i 1000 ale 600 malo stali zbiera, chyba szkoda czasu wlasnie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Ja 600 i 1000 ale 600 malo stali zbiera, chyba szkoda czasu wlasnie.

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ubytek, zobaczylem jak wzialem sie dzis za ostrzenie. Nie przeszkadza w niczym ale boli, stara pewnie rąbała uj wie co. ab240e1612c91540e1b580bf306691f6.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Taki ubytek, zobaczylem jak wzialem sie dzis za ostrzenie. Nie przeszkadza w niczym ale boli, stara pewnie rąbała uj wie co. ab240e1612c91540e1b580bf306691f6.jpg

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka


Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I weź tu sobie kup drogi nóż. Doświadczenie podpowiada mi, że miał spotkanie z drobiem. Przekazując noże w ręce kobiety należy zaznajomić ją z BHP, że nóż to narzędzie do krojenia, a do dziabania używa się innych narzędzi.

Ironia losu jest taka, że super noże z wyjebolitów są często bardzo twarde ale i dość kruche.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie musialo stac jak bylem w pracy, bo ma swoje noże i jak jestem na miejscu to nimi robi. Chyba zamowie kamulec 400, bo tym 600 to rzezba. Moze nawet grubszy, ktos wyprowadzał nową KT w domu?

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka




Only Fools Do Not Fear The Sea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej zakazałem dotykać moje Tojiro. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja swojej też zakazywałem...

Ze skutkiem wiadomym.  Każdy nowy nabytek musi we wrzątku rozhartować, żeby ku.wa sprawdzić czy kartofle doszły...

Od lat niereformowalna jest. Chyba pod kluczem będę trzymał, albo co... tylko nie wiem czy ją, czy noże :wacko: :rolleyes:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krótki kaszel

 

IMG_20210102_211305.jpg

Jakby mi zona ten nóż uszczerbiła to niech go bierze do torebki a mi nowy kupuje😀

Edytowane przez mirek 1969

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powitol

Małe szanse, żeby się nożowi coś stało przy mieszaniu we wrzątku. Chyba, że rękojeścią mieszane ;)

Szczerby? Cóż, pierwsza najbardziej boli :) No i sztuczkę ze struganiem papieru trudniej zrobić :D

 

Taki Chińczyk mi chodzi po głowie. Nie wiem tylko, czy niebieski czy ten bardziej fioletowy :)

H351f79f41d764871872456a6f26e5fb8m.jpg

 

H30bb7b938b0a483384431354a6864f33H.jpg

 

https://www.aliexpress.com/item/4000081295649.html

https://www.aliexpress.com/item/4000072633678.html 


porcelanowy: Nóż to Narzędzie => ntn.knives.pl

Z pamiętnika strapmakera amatora :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz fajniejsze te Chińczyki. Zrobili niesamowity postęp. Ich noże obecnie to nie jest już tanie badziewie (oczywiście tego też nie brakuje) ale naprawdę solidnie wykonane produkty. Jankesi tnąc koszty dużą część produkcji powierzyli Azjatom i okazało się, patrząc np. na takiego Kershawa, że nie bardzo mają czym zaimponować. No może customer service, ale to dobrze działa w USA, choć coraz częściej słychać psioczenie ludzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kuklik napisał:

Ja swojej też zakazywałem...

Ze skutkiem wiadomym.  Każdy nowy nabytek musi we wrzątku rozhartować, żeby ku.wa sprawdzić czy kartofle doszły...

Od lat niereformowalna jest. Chyba pod kluczem będę trzymał, albo co... tylko nie wiem czy ją, czy noże :wacko: :rolleyes:.

A to tak można? ;)


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.