Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

18 minut temu, Burns napisał(-a):

U mnie też przyziemne, czyli zamiana kling.

 

 

P_20220303_230055_1.jpg


Nie będzie otwierany jedną ręką? Nie chciałeś otworu na kołek?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Louis Cypher napisał(-a):


Nie będzie otwierany jedną ręką? Nie chciałeś otworu na kołek?

 

aaa, zapomniałem napisać, że przerobiłem go na automat 🤣😂

Będziesz kiedyś miał Benchmade to zrozumiesz działanie blokady i zrozumiesz, że kołek nie jest potrzebny, żeby go otworzyć, również jedną ręką.

Celowo nie chciałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSC_1045.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Burns napisał(-a):

zapomniałem napisać, że przerobiłem go na automat

No, widzę w końcu, że obrałeś jedyny słuszny kierunek.. 

Automat, to jednak automat..

jednak ten benchmed,  to taki automat jak ze starego Ikarusa autokar wycieczkowy..

8 godzin temu, Burns napisał(-a):

żeby go otworzyć, również jedną ręką.

spróbuj go otworzyć używając tylko jednego palca a nie dwóch knykci po różnej stronie rękojeści 😁 

Niemniej można powiedzieć, że jest lepiej niż z kołkiem i ostrze też z łatwością pracuje w  rękojeści w obie strony.

Może w końcu dojdziesz do etapu prawdziwego noża automatycznego takiego, wiesz... żadne otf'y ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zatęsknię za kołkiem to założę ponownie oryginalną klingę.

Do BM 15080 croced river, którą kupiłem wcześniej i już tu pokazywałem wziąłem z kołkiem - uznałem, że niepotrzebnie, stąd zmiana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, loco50 napisał(-a):

DSC_1045.JPG

To dziwne jak mi się pająki z noży,  które mi się wizualnie w ogóle nie podobały stały się nagle jednymi z ulubionych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kupiłeś już jakiegoś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Socom wygląda rewelacyjnie. A jak fabryczna ostrość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chiński Socom Bravo obstawiam ,że wykonany jest lepiej niż amerykański...Potwierdzasz Pamiko ?

Edit.dobra przypomniało mi się ,że to Twój pierwszy Socom...

Edytowane przez Genovese_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostrość najlepsza ze wszystkich fabrycznych Microtechow które miałem , jakość hmm chciałbym aby wszystkie zrobione w USA były tak wykonane. Nie to nie jest mój pierwszy Socom😊

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok no właśnie tak myślałem.Ja czekam na jakiś auto Socom CF by Rike knives.I pewnie też kupię bo cenowo i jakościowo to się broni...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pamiko jak to zrobiłeś, że tak ostatnio trafiasz w mój gust ? Patrzysz mnie wkurzyć ;) czy kupujesz, żeby za kwartał odsprzedać mi za połowę. 🤣

Świetne są. 😎

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czysty przypadek ,pewnie następnego nawet nie skomentujesz😏

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, vpyr napisał(-a):

Pamiko, dzięki za fajne zestawienie stali, od siebie dodam, że z 3v to akurat nieprawda jeśli chodzi o twardość, gdyż mam BM Leuku, który ma 62 HRC. Ale ja nie o tym:). Nie cenię folderów ( CS Ultimate Hunter z XHP jest dla mnie top 1, koniec i kropka), wolę fixy i w związku z nimi pytanie do wszystkich (jestem też na knives, lecz poziom dyskusji nieraz powoduje, że nie chce mi się kruszyć kopii z autochtonami-monarchami ;)): chcę zrobić nóż u knifemakera z nierdzewki. W rachubę wchodzi M390 i Elmax (Niolox niby też..) . Kryteriami są :łatwość ostrzenia i trzymanie ostrości-kompromis między tymi dwoma. Chciałbym mieć coś lepszego od 440C i 8Cr13MoV. Typowa użytkowość. Węglówki rządzą, ale czasem trzeba coś przyrządzić na ząb:)   Czy moglibyście polecić jedną z tych stali na fixeda, mając konkretne doświadczenia? Dzięki!

Jednak sugeruję pytać na najfsach🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, Pamiko napisał(-a):

Czysty przypadek ,pewnie następnego nawet nie skomentujesz😏

Jak się nie wpasujesz w gust to polecą słowa krytyki, obiecuję 😂🤣😂

Koledzy pytali o jakość, to już ustaliliśmy, a jest jakaś różnica w działaniu łożysk i blokady ? Chociaż może być ciężko ocenić bo to świeży wypust no i tytan zamiast aluminium to pogłos będzie wydawał pewnie inny.

Edytowane przez Burns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Eee tam...tu lans, tam znawcy, którzy aby odpowiedzieć, muszą sponiewierać i ustawić w kolejce. Na swój sposób i tu i tam muskuły muszą być naprężone :)

Pisałem o Elmax, M390, ale czarnym koniem jest Vanadis4Extra! Objawienie normalnie! Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kto i czym wg Ciebie kolego się tu lansuje. Widziałeś jaki jest nagłówek tematu NÓŻ .Wg Ciebie mamy pokazywać co? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat: "nóż" no właśnie. Myślałem, że skoro siedzicie w topowych stalach, to coś więcej o nich wiecie. Myliłem się. Zero merytoryczności, ale muskuły już się prężą, jak pisałem wcześniej:) Na knives jest podobnie. Dzięki Pamiko za "pomoc", nie zamierzam wgłębiać się w nic nie znaczącą "dyskusję", gumkę w majtkach mam luźną🤣.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem.  Za dużo się naczytałeś. Pokazał byś lepiej coś ale tak bez lansu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Burns napisał(-a):

pewnie pisiory 🤣

To pokaż swojego jako pierwszy i napisz recenzję, jak się sprawuje...chyba, że tylko do oglądania i klikania jest🤣!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skąd Ci przyszło do głowy ze Ci pomogę ? Albo skąd wiesz czy znam odpowiedz na Twoje pytanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.