Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Rekomendowane odpowiedzi

Megatanioszka, aż nieprzyzwoita od Kershawa. Fatback. Blaszka licha, ale wspomaganie otwarcia. Działa bardzo dobrze. Spodobał mi się ten military taktikal speszal forses i rendżers dizajn 😁. Rękojeść czarna, tylko na fotkach na szarą wyglada. 

 

 

 

 

 

 

DSC_0351.JPG

DSC_0352.JPG

DSC_0353.JPG

DSC_0354.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Launch 7

 

 

 

 

DSC_0355.JPG

DSC_0356.JPG

DSC_0357.JPG

DSC_0358.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Panowie , miał ktoś może kontakt z Autocratem od Benchmade? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany, ponawiam pytanie o Autocrata bo zastanawiam się czy nie odesłać. Nożyk podoba mi się bardzo, mechanika super ale ma dość duży BP, zarówno poprzeczny jak i osiowy. Czy to jest uroda Benchmade czy tylko u mnie egzemplarz lipa?Czy może jest to do skorygowania?Po Shootoucie a w zasadzie Shitoucie😁 wszystkiego można się spodziewać. 

 

 

 

DSC_0361.JPG

DSC_0362.JPG

DSC_0363.JPG

DSC_0364.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomacałem sobie ostatnio sporo noży dzięki uprzejmości różnych kolegów. Sporo takich "lepszych" z wyższej czy bardzo wysokiej półki i jestem zszokowany.

Zdjęcia wiadomo, że tego nie oddają ale to jak te noże są wykończone, spasowane, jak chodzi mechanika to jest inny świat. Budżetowce to jest nie inna liga a zarodek nożowy ;) Często mnie trochę to irytuje jak czytam o "genialnej" mechanice w nożu za 200-400 zł. Genialną mechanikę to miałem ostatnio przyjemność pierwszy raz pomacać i moje noże spadły w mojej wewnętrznej piramidzie zajebistości...niektóre spadki trochę zabolały ;) 

 

Tu przy tym temacie mam takie pytanie do wyjadaczy w temacie. Rozumiem, że o płynności działania / spasowaniu decydują już miejsca po przecinku w tolerancji spasowania elementów. Chyba, że się mylę? To się jakoś mierzy są na ten temat dane?

Zaintrygowało mnie to zagadnienie po kontakcie z wypasionymi nożami. Ciekawi mnie też to ile trzeba włożyć roboczogodzin w taki nożyk za przysłowiowe 200-400 zł a ile w taki za 5000-10000 zł?

 

 

 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pisar, lekko ale zaznaczam, że życzliwie się wyzłośliwię😁. Na podstawie jakiej obiektywnej skali jakiego uczonego oceniasz "genialność" mechaniki noża. No i jakiego czułego instrumentu używasz do jej oceny? Zakładam, że palca wskazującego pracującego na fliperze🤣

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 16.02.2023 o 23:06, mario1971 napisał(-a):

Czyli idealny dla Ciebie. 😁

 

Przy okazji wrzuć fotkę z nożem w łapie. 

Proszę 

 

 

DSC_0365.JPG

DSC_0366.JPG

DSC_0367.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Pisar, lekko ale zaznaczam, że życzliwie się wyzłośliwię😁. Na podstawie jakiej obiektywnej skali jakiego uczonego oceniasz "genialność" mechaniki noża. No i jakiego czułego instrumentu używasz do jej oceny? Zakładam, że palca wskazującego pracującego na fliperze🤣


Zwyczajnie znam noże z budżetowej półki (a nawet posiadałem czy posiadam) i się nimi niejednokrotnie bawiłem.

Jak one są genialne to jakiego słowa użyć to hi-endowych noży w takim razie? 
Chodziło mi głównie, że ludzie niestety przesadzają z tymi kwiecistymi opisami. 
 

Trochę jak z zegarkami…czesto czytam o genialnym wykonaniu jakiś podrób Rolexa tylu SanMartin czy temu podobne. Do genialności to im jednak sporo brakuje w wykonaniu 😉

 

Nie o to mi jednak chodziło a głownie interesuje mnie temat precyzji wykonywania noży


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako że nie jestem obeznany w nożach tak jak koledzy, powiedzcie mi proszę jakie noże to wyższa/górna półka? Jakie marki, modele?  


Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, dawid82 napisał(-a):

Jako że nie jestem obeznany w nożach tak jak koledzy, powiedzcie mi proszę jakie noże to wyższa/górna półka? Jakie marki, modele?  

Temat rzeka. Dużo by mówić 😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, loco50 napisał(-a):

Pany, ponawiam pytanie o Autocrata bo zastanawiam się czy nie odesłać. Nożyk podoba mi się bardzo, mechanika super ale ma dość duży BP, zarówno poprzeczny jak i osiowy. Czy to jest uroda Benchmade czy tylko u mnie egzemplarz lipa?Czy może jest to do skorygowania?Po Shootoucie a w zasadzie Shitoucie😁 wszystkiego można się spodziewać. 

 

 

 

DSC_0361.JPG

DSC_0362.JPG

DSC_0363.JPG

DSC_0364.JPG

Nie miałem go w łapach ale wnioskując po recenzjach na YT to ten model tak ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, mariaczi napisał(-a):

Nie miałem go w łapach ale wnioskując po recenzjach na YT to ten model tak ma.

Dziękuję. To chyba zostanie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Pamiko napisał(-a):

Spokojnego wieczoru.

33E9F7EB-73C0-45AB-9EA7-F447E20A3E32.jpeg

 

Dobry  nóż, dobra łycha, dobra metalowa kocha :) 


"Muzyka po milczeniu najlepiej wyraża to co niewyobrażalne" Aldous Huxley (1894 - 1963)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, loco50 napisał(-a):

Temat rzeka. Dużo by mówić 😁

Chris Reeve. Tak mi się pomyślało ze to już take lepsze noże.Jak sie myle to ja już nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strider Monkey Edge Silverback. 

56088E47-2769-4165-8AD0-9EDA26CC5509.jpeg

75830540-5E44-4A90-848A-68249547C834.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 19.02.2023 o 22:14, pisar napisał(-a):

Pomacałem sobie ostatnio sporo noży dzięki uprzejmości różnych kolegów. Sporo takich "lepszych" z wyższej czy bardzo wysokiej półki i jestem zszokowany.

Zdjęcia wiadomo, że tego nie oddają ale to jak te noże są wykończone, spasowane, jak chodzi mechanika to jest inny świat. Budżetowce to jest nie inna liga a zarodek nożowy ;) Często mnie trochę to irytuje jak czytam o "genialnej" mechanice w nożu za 200-400 zł. Genialną mechanikę to miałem ostatnio przyjemność pierwszy raz pomacać i moje noże spadły w mojej wewnętrznej piramidzie zajebistości...niektóre spadki trochę zabolały ;) 

 

Tu przy tym temacie mam takie pytanie do wyjadaczy w temacie. Rozumiem, że o płynności działania / spasowaniu decydują już miejsca po przecinku w tolerancji spasowania elementów. Chyba, że się mylę? To się jakoś mierzy są na ten temat dane?

Zaintrygowało mnie to zagadnienie po kontakcie z wypasionymi nożami. Ciekawi mnie też to ile trzeba włożyć roboczogodzin w taki nożyk za przysłowiowe 200-400 zł a ile w taki za 5000-10000 zł?

 

 

 

Dokładnie tyle samo RB. Oczywiście mam na myśli  te dobrej jakości i nie mówię o ręcznej produkcji lecz serii.

Edytowane przez goral_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.