Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
RUSKI

Oryginał vs Podróbka, Franken

Oryginał vs Podróbka, Franken  

153 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnie ?ożywienie? na forum skłoniło mnie do napisania tego postu. Chciałbym(z rozmów na PW nie tylko ja jeden), żeby na forum powstał odpowiedni dział gdzie można by było porównywać podróbki czy frankwatche z oryginalnymi produktami. Dobrze by było gdyby w takim dziale znalazły się też mechanizmy bo i takie podróbki się zdarzają. Myślę, że uchroniłoby to niejednego z Nas przed niefortunnym zakupem. Co sądzicie o powstaniu takiego działu?


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry temat, mozna sie wiele nauczyć o zegarkach przy takich porównaniach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

słusznie :lol: zawsze lepiej wiedzieć więcej ... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo słusznie ! Jestem w 100% za !


"Nikt nie wymaga od Was samych zwycięstw. Czasem i przegrać przychodzi. Ale każdy ma prawo żądać od Was ambitnej i nieustającej walki. Nie dopuśćcie do tego, aby ludzie uznali Was za niegodnych podania ręki" - Henryk Reyman.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Oczywiście jestem za. Temat potrzebny i nabrzmiały :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł, przy okazji można będzie się podszkolić w temacie :lol:


Wszystko z czasem się zmienia

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości, czy nie wywoła to szczególnie u "jednopostowców" reakcji na zasadzie "jeśli nie widać różnicy, to poco przepłacać".... Nie ma w Twojej ankiecie takiej opcji, ale się wstrzymuję :lol: od głosu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak , ale

- opatrzone wstępem ,że prezentacje mają charakter edukacji oraz ostrzeżenia przed zakupem ( nabraniem się itd) . Powinno z niego jednoznacznie wynikać ,że KMZiZ jest przeciwny podróbkom , misją klubu jest edukacja społeczeństwa, walka z podróbkami , pomoc w rozpoznawaniu ,sciganiu etc

- surowy regulamin , aby można było szybko i sprawnie tępić wszelkie próby zakamuflowanej sprzedaży czy propagowania podróbkarstwa

- stosowanie słownictwa adekwatnego ( a więc nie repliki , klony, przedmioty kolekcjonerskie , reprodukcje i tym podobne bzdury tylko PODRÓBKI )

- uświadamienie ,że to przestępstwo a posiadanie nawet jeśli nie ścigane prawem w Polsce , to po prostu z jednej strony kolokwialnie "obciach" a z drugiej nieetyczne działanie wspierające złodziejstwo

 

 

no i pytanie - jak nie dopuścić aby cel edukacyjny ( jak rozpoznać) nie został przesłonięty przez mniej lub bardziej zaowalowaną propagację tegoż procederu , przemysłu etc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Forma i treść jest do uzgodnienia. Co do problemu podróbek to nie ma co się chować za rogiem. Problem istnieje i to jak się okazuje na dużą skalę. Dlatego myślę, że warto na te tematy dyskutować, chociażby dlatego żeby uzmysłowić innym czym są podróbki i jakie zagrożenie przynoszą dla naszego hobby.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam wątpliwości, czy nie wywoła to szczególnie u "jednopostowców" reakcji na zasadzie "jeśli nie widać różnicy, to poco przepłacać"

 

Między innymi dlatego warto o tym rozmawiać by napiętnować ten problem.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość gosckmziz

Może w regulaminie zapisać "ostrzejsze" zasady moderowania tematu:

"Moderator może usunąć wypowiedzi, zdjęcia i wszelkie treści, które w sposób bezpośredni lub pośredni zachęcają, propagują bądź w inny sposób uznają za prawnie dopuszczalne wytwarzanie, wprowadzanie do obrotu oraz obrót produktami, które nie są oryginalne."

Na przykład coś takiego. Moderatorom zaufać już można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy pod-forum dla podróbek. Proponuję zacząć od tego działu - np od podwieszonego tematu w którym będą tylko porównania do oryginału i porady. Nie wiem, czy warto robić następne pod-forum. Kiedyś walczyliśmy ze zbyt dużą strukturą forum. Temat jest ważny, ale nowy dział powinien powstać, jeśli jest dużo tematów i należy je wydzielać. Nie warto IMHO z góry tworzyć działów i czekać aż napełnią się treścią.

 

Ponadto takie forum wymaga moderatora i to ze sporą wiedzą w temacie - kto to będzie?

 

Nie jestem za tym, aby dokładać na siłę pracy obecnym moderatorom, których na marginesie, mamy za mało.

 

P.S. przenoszę temat do działu technicznego. Tam dyskutujemy ew zmiany struktury.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponadto takie forum wymaga moderatora i to ze sporą wiedzą w temacie - kto to będzie?

 

Wygląda na to że największą ma Sql,teoretyczną i praktyczną,może przejdzie na jasną stronę Mocy :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem "za". Uważam, że temat jest ważny, co widać po ożywionej dyskusji w innym wątku. Przy rosnacej jakości podrób bardzo ważne jest, żeby być wyedukowanym w temacie. Nie wszyscy kupują zegarki w autoryzowanych salonach. Kupujemy z obiegu wtórnego, w sklepach internetowych, na portalach aukcyjnych. Tylko rzetelna wiedza pozwala uchronić się przed nabyciem podróby.

Co do obaw przed kryptoreklamą podrób - takie niebezpieczeństwo oczywiście istnieje, ale ja bym go nie demonizował. Ci, co chcą kupować podróby mają dostatecznie dużo możliwości ich nabycia i raczej nie będą ich szukać w klubie.

 

EDIT: Maxwell - dobry pomysł :lol:

Edytowane przez chronofil

Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że największą ma Sql,teoretyczną i praktyczną,może przejdzie na jasną stronę Mocy :lol:

hehe, też o tym pomyślałem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomysł popieram.

Wg mnie również warto może przekonstruować obene subforum. Jeśli to miałby mieć formę edukacyjną i poradniczą to powinny się tam znaleść zdjęcia oryginału jak i falsyfikatu oraz wymienione szczegóły, którymi się odróżniają.

Dlaczego nie nazywać podróbek "falsyfikatami"? Wg mnie brzmi to znacznie lepiej niż podróbka i znaczenie jest chyba dla wszytskich oczywiste. Falsyfikat jest negatywnie kojarzony w branży bankowej, był kiedyś w filatelistycznej a i na codzień jest kojarzony z oszustwem.


"Miłownik dokładnego zegarka, to jest dobrego chronometru..."

pozdrowienia, Tomasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem za stworzeniem odrębnego działu. Wydaje mi się, że problem jest zbyt poważny, aby ograniczać go jedynie do podwieszonego tematu w dotychczasowym dziale dotyczącym podróbek.

 

I tak jak już było wspomniane większy akcent położyłbym na odpowiednie nazewnictwo. Podróba, falsyfikat - tak. Kopia, replika - nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobry pomysł,jestem jak najbardziej na TAK! W dobie wszechobecnego zalewu chińszczyzną rynków europejskich świetny materiał edukacyjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mieszane uczucia mam. Problem poważny. Podróbki i składaki "otaczają nas" :)

Jednak kto się tym zajmie? Można znaleźć ciekawe info w sieci. Mozna zamieścić - lae czy to nie umrze szybko - czy temat związany z cudakami SQL nie wyczerpał zapału. Żeby takie porównania robić trzeba mieć wiedzę i dostęp do takich podróbek. Chyba, że temat bedzie polegał na wstawianiu wyszukanych "ciekawostek z branży"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Jestem przeciw, to nie ma żadnego sensu.

 

Na RWG widać, że kazdy zegarek ma kilkanaście różniących się szczegółami podrób. Będziecie je tu wszystkie wklejać???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.