Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Wskazówki są niebieskie i można dokupić gumę.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Gratuluję!

 

Czy można do niego dokupić oryginalną granatową/niebieską gumę? 

Wczoraj dzwoniłem do Butiku by zapytać o gumę czarną z deployment clasp do swojego białasa  i maja również w kolorze niebieskim.

Cena za komplet 2.100 zł / guma 1.050 + zapięcie 1.050.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, eisbar03 napisał(-a):

Wczoraj dzwoniłem do Butiku by zapytać o gumę czarną z deployment clasp do swojego białasa  i maja również w kolorze niebieskim.

Cena za komplet 2.100 zł / guma 1.050 + zapięcie 1.050.

A co to za zapięcie, że aż tyle kosztuje? 

3 minuty temu, lukebor napisał(-a):

Wskazówki są niebieskie i można dokupić gumę.

Zapodasz jakiś link, chciałbym podejrzeć ten kolor.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, mario1971 napisał(-a):

A co to za zapięcie, że aż tyle kosztuje? 

dokładnie takie jak na filmie

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, eisbar03 napisał(-a):

dokładnie takie jak na filmie

 

 

Dzięki!


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zapodasz jakiś link, chciałbym podejrzeć ten kolor.

To - zdaje się - „standardowy” pasek dla 300, ten sam, który jest na wersji z paskiem.
Linka nie mam, ale mam dane paska:
b7938963d54388ead8026c9c8f9b1cd2.jpg&key=cdf364f13585643efa9666b9fa7fc51387eb82396d21cfbe6e62d9375022e425

Co ważne - do tego modelu raczej nie podejdzie motylek. Tu tylko klamra.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie, 

 

to moja….5 300m, mam nadzieję że zagości na dłużej :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, lukebor napisał(-a):


To - zdaje się - „standardowy” pasek dla 300, ten sam, który jest na wersji z paskiem.
Linka nie mam, ale mam dane paska:
b7938963d54388ead8026c9c8f9b1cd2.jpg&key=cdf364f13585643efa9666b9fa7fc51387eb82396d21cfbe6e62d9375022e425

Co ważne - do tego modelu raczej nie podejdzie motylek. Tu tylko klamra.

Nie lubię zapięć motylkowych w Omegach - są grubsze i dziwnie odstają, podobnie jak w Zenithach. Wolę zwykłe klamry.


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie lubię zapięć motylkowych w Omegach - są grubsze i dziwnie odstają, podobnie jak w Zenithach. Wolę zwykłe klamry.

To chyba ten z filmu:



Ja motylki Omegi lubię (mam przy Moonie i AT), ale akurat przy 300 zostanę przy klamrze (na pasek czekam).

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, eisbar03 napisał(-a):

Wczoraj dzwoniłem do Butiku by zapytać o gumę czarną z deployment clasp do swojego białasa  i maja również w kolorze niebieskim.

Cena za komplet 2.100 zł / guma 1.050 + zapięcie 1.050.


Jeśli mogę zgłosić małą uwagę, to „deployANT” - końcówka „ment” jest tość powszechnie ostatnio powielanym błędem.

 

7 godzin temu, lukebor napisał(-a):


To - zdaje się - „standardowy” pasek dla 300, ten sam, który jest na wersji z paskiem.
Linka nie mam, ale mam dane paska:
b7938963d54388ead8026c9c8f9b1cd2.jpg&key=cdf364f13585643efa9666b9fa7fc51387eb82396d21cfbe6e62d9375022e425

Co ważne - do tego modelu raczej nie podejdzie motylek. Tu tylko klamra.


Nie raczej a na pewno nie podejdzie ;). Do motyla lewa część ma mniejsze i okrągłe dziury a prawa górne zakończenie płaskie oraz brak szulwek.

 

7 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Nie lubię zapięć motylkowych w Omegach - są grubsze i dziwnie odstają, podobnie jak w Zenithach. Wolę zwykłe klamry.


No widzisz jak ludzie się różnią ;). Ja jestem wrogiem zwykłych zapięć, szczególnie przy zegarkach za duże €€€ i sportowych. Uwielbiam łatwość i bezpieczeństwo zakładania i zdejmowania zegarków szybkim ruchem i bez dodatkowej ekwilibrystyki.

 

Klamerki akceptuję jedynie przy garniturowcach z krokodylem, które zakładam od wielkiego dzwonu.

 

Na szczęście w Omedze znowu jest wybór :)

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach


Jeśli mogę zgłosić małą uwagę, to „deployANT” - końcówka „ment” jest tość powszechnie ostatnio powielanym błędem.



Ciekawa kwestia.

https://forum.wordreference.com/threads/deployant-vs-deployment-watches.1183645/



https://www.wordsense.eu/déployant/


https://www.wordsense.eu/deployant/IMG_3186.pngIMG_3187.pngIMG_3188.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą dyskusję z moimi znajomymi „od zegarków” anglojęzycznymi i doszli do tych samych wniosków co przytoczył kolega powyżej. 
 

Ciekawsze dla mnie było to że oni lubią na bransoletę mówić „strap” a nie „bracelet” co zawsze mnie myliło i byłem przekonany ze mówią o pasku skórzanym lub materiałowym. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Szyszkops napisał(-a):

 

Owszem, bardzo ciekawa :) To taki niuansik jest, sami angole mocno się sprzeczają na ten temat i dziś już tak na prawdę wszystko się zaciera i deployment pewnie pozostanie...

 

To tak jak u nas np z ilością i liczbą - dziś błędne używanie słowa "ilość" do rzeczy policzalnych jest tak powszechne, że boję się, iż niedługo zostanie zatwierdzone przez radę językową. Mnie póki co boli mocno...

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Butik napisał(-a):
 
Owszem, bardzo ciekawa  To taki niuansik jest, sami angole mocno się sprzeczają na ten temat i dziś już tak na prawdę wszystko się zaciera i deployment pewnie pozostanie...
 
To tak jak u nas np z ilością i liczbą - dziś błędne używanie słowa "ilość" do rzeczy policzalnych jest tak powszechne, że boję się, iż niedługo zostanie zatwierdzone przez radę językową. Mnie póki co boli mocno...

 


Z ilością i liczbą to powszechny i istotny błąd, ale z deployantem zdaje mi się, że jednak można pokusić się o stosowanie zamienne...

 

 

 

 

4 godziny temu, wieloryb napisał(-a):

Stanowczo za dużo gadacie ... 
 


Ja nie gadam wcale, bo mam pełne usta roboty IMG_3194.jpg

 

Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, ze zdania ekspertów są podzielone, ja jednak dyskusje na ten temat pozostawiłbym Anglikom, niech oni się męczą z własnym językiem :)

Nie byłoby problemu gdyby kolega użył określenia zapięcie motylkowe. Szkoda, ze na to nikt nie zwrócił uwagi :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Anglikom i Francuzom zapięcie motylkowe nie brzmi tak specjalistycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to był chyba polski salon, bo pytanie było o czarna gumę, ale zapięcie to już deployment clasp do niej miało być. Dobrze, ze sprzedawca nie odpowiedział, ze maja tylko z zapięciem motylkowym, bo mogliby się nie dogadać :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Systematyzując dyskusje natury językowej, w komunikacji najważniejsza zasada to taka aby strony się rozumiały . W obiegu są 2 wersje i wszyscy wiedzą o co chodzi.

Poprzeczkę tutaj powiesiłbym wyżej dla użytkowników dla których pierwszym językiem jest angielski i od nich oczekiwałbym używania poprawnej wersji.

Dla purystów - informuję, że deployant jest poprawną wersją.


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za podsumowanie. Czy wg najważniejszej zasady możemy przyjąć że BMW ma TYLNI napęd, a pokrętło służy do nakręcania zegarka w którego obudowie jest schowane m.in tło (tarcza), a mechanizm jest w automacie i działa na wahadło 🧐... Dodam że niektóre zegarki mają metalowy pasek (np. Smp 300 na bransolecie). Żeby nie ominąć kluczowego języka angielskiego, możemy uznać, transformując na ojczysty, iż te najbardziej skondensowane w kontekście mnogości funkcji zegarki, zawierają.. kompilacje. 

Edytowane przez eye_lip

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie możemy przyjąć. Poprawna komunikacja nie może być wrogiem skutecznej komunikacji.

 

Sam z pietyzmem podchodzę do komunikacji ,ale jako pragmatyk , ważne jest dla mnie aby ludzie się „dogadywali”  nawet jeśli używają niepoprawnych form niż używając poprawne formy mieli problemy komunikacyjne.

 

 

 


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak rodzi się nowe znaczenie słów „ ekspert” i „merytoryczny”. Teraz lokują się gdzieś między insurekcją i rezurekcją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, 70' napisał(-a):

Widzę, ze zdania ekspertów są podzielone, ja jednak dyskusje na ten temat pozostawiłbym Anglikom, niech oni się męczą z własnym językiem :)

Nie byłoby problemu gdyby kolega użył określenia zapięcie motylkowe. Szkoda, ze na to nikt nie zwrócił uwagi :)


pełna zgoda, w punkt.👍


  1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karbon od Chinczyka.
Na razie bardzo sztywny, zobaczymy za 3 dni.85fa30b8a2694d9dbc33d1c63f67f933.jpg&key=f7117aabc218862612f67ba6587e15107d432be30535b3498070f4a8a3d1c6a2


Jednak powrót na branse po 30 minutach.

Wysłane z mojego Pixel 5 przy użyciu Tapatalka





Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.