Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Ten czarny z biała lub lekka złamana luma byłby kapitalny. Może jeszcze bransoletę dałbym w pełni szczotkowana. Trzysetka to jeden z najładniejszych diverow obok starych subow i fifty fathoms z tamtej epoki. 

Ja pomimo tej wcześniejszej krytyki np. bardzo pozytywnie oceniam, że zapięcie w tej nowej serii ma płyną mikroregulacje.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

1 godzinę temu, dodge66 napisał(-a):

Biała albo delikatnie beżowa luma, koronka o normalnym kształcie i minus 2/3mm średnicy :)

90GeMhw.png

3Vxsstm.png

Luma mi nie przeszkadza ale ta koronka coraz bardziej :-(((

2 godziny temu, dodge66 napisał(-a):

Biała albo delikatnie beżowa luma, koronka o normalnym kształcie i minus 2/3mm średnicy :)

Lewy dolny zdecydowanie na plus moim zdaniem wobec lewego górnego 👍

Co chyba znaczy, że nie jestem typowy, ponieważ przypuszczam, że Omega zrobiła jakieś badania jak miałaby wyglądać nowa wersja.

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Posted (edited)

Może mieli taką ideę, że ten zegarek w tej konfiguracji kolorystycznej to i tak wyłącznie dla konsera-kolekcjonera-miłośnika marki (także biorąc pod uwagę cenę) i że „masowy” klient i tak wybierze coś innego. Szkoda po prostu, że nie zrobili jednego takiego vintage, a drugiego właśnie bardziej nowoczesnego (np niebieskiego ale z białym indeksami). Chodzi o to, że nie każdy chce sportowego divera jak 300M, ale też nie takiego „starucha” jak ta nowa 300. Niestety nie widzę też wyraźnego uzasadnienia dla tak wysokiej ceny, ale może ktoś tutaj mi pomoże lepiej to zrozumieć ;). Czasami mam wrażenie że oni wypuszczają właśnie tego typu modele jak te omawiane tylko po to żeby ktoś i tak kupił popularny i racjonalny „model środka” jak np Aqua Terra czy 300M.

Edited by Michal_Gdy

Seamaster 300 to zacna pozycja ale to tylko uzupełnienie katalogu Omegi bez ambicji i argumentów aby mieć pozycje jak diver300.

Choć wg mnie miałby papiery na podgryzanie suba gdyby dopracowali promocje, design oraz wymiary.

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.
  3. Mentor i coach.

2 godziny temu, tbn napisał(-a):

Ten czarny z biała lub lekka złamana luma byłby kapitalny. Może jeszcze bransoletę dałbym w pełni szczotkowana. Trzysetka to jeden z najładniejszych diverow obok starych subow i fifty fathoms z tamtej epoki. 

Trochę szczotkowania nie zaszkodziłoby też kopercie, szczególnie na uszach ;)

Godzinę temu, desmo napisał(-a):

Luma mi nie przeszkadza ale ta koronka coraz bardziej :-(((

Nie wiem skąd wzięli ten kształt :wacko: Szkoda, że nie wykorzystali koronki z limitki:

omega-seamaster-seamaster-300-2341039200

54 minuty temu, fanfar19 napisał(-a):

Lewy dolny zdecydowanie na plus moim zdaniem wobec lewego górnego 👍

Co chyba znaczy, że nie jestem typowy, ponieważ przypuszczam, że Omega zrobiła jakieś badania jak miałaby wyglądać nowa wersja.

Jesteśmy nietypowi... albo po prostu marudzimy :lol::D

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

@Maserati czy Ty coś dziś piłeś ? 🙄 już pierwszego zdania nie do końca rozumiem, ale drugie... dajesz niezłą pożywkę dla Twoich hejterów. 

gdyby dopracowali promocje, design oraz wymiary 

Czyli mniej więcej wszystko zmienili. 

11 minut temu, mroova napisał(-a):

@Maserati czy Ty coś dziś piłeś ? 🙄 już pierwszego zdania nie do końca rozumiem, ale drugie... dajesz niezłą pożywkę dla Twoich hejterów. 

gdyby dopracowali promocje, design oraz wymiary 

Czyli mniej więcej wszystko zmienili. 

seamaster 300 nie istnieje w powszechnej przestrzeni . Nikt tego modelu nie kojarzy poza entuzjastami. Mało tego nikt tego modelu nie zauważy rozwnież w gablocie. To było dookreślenie pierwszego zdania🙂

Omega nie wykorzystuje potencjału tego zegarka. 

Wymaga kilku poprawek i promocji.

Kosmetycznych ale o drobiazgi tu chodzi.

3. Mentor i coach.

10 godzin temu, Maserati napisał(-a):

🙂.

Omega nie wykorzystuje potencjału tego zegarka. 

Wymaga kilku poprawek i promocji.

Kosmetycznych ale o drobiazgi tu chodzi.

To co byś poprawił?

17 minut temu, sanik napisał(-a):

To co byś poprawił?

Drobiazgi:

- wskazówka sekundowa nie współgra estetycznie z pozostałymi , jest wysoko osadzona 

- tarcza pomimo że jest dwuwymiarowa, nie ma nic nakładanego , jest „prosta” w odbiorze. Nie daje poczucia za co płacimy w tym zegarku

- aby grać w LM , luma i czytelność godzinowa musi być top. Tu mam delikatne zastrzeżenia.

- ze względu na endlinki i ucha zegarek niezgrabnie leży na nadgarstku , zbyt wysoko, oraz estetycznie jest nieco rozlazły w odbiorze 

W tych 4 obszarach szukałbym usprawnień i też te 4 punkty to dla mnie NO GO dla tego zegarka. Nie za te pieniążki.

Nie czepiam się PCL oraz jakości bransy(nie jest to Rolex ale jest wystarczająco ok)

Powyższe dotyczy schodzącej referencji a nie nowości 2021.

3. Mentor i coach.

14 godzin temu, Michal_Gdy napisał(-a):

Ja pomimo tej wcześniejszej krytyki np. bardzo pozytywnie oceniam, że zapięcie w tej nowej serii ma płyną mikroregulacje.

W starszej wersji była już mikroregulacja.

instagram.com/average_watch_enjoyer

Pomimo pochmurnego dnia zegarek zauważalnie się ożywił 🙂

spacer.png

W starszej wersji była już mikroregulacja.

OK, dzięki za sprostowanie. Byłem przekonany, że nie.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

A jak jesteśmy jeszcze w temacie nowości to dziś zauważyłem, że w Jubitomie pojawiły się m. in. nowe Moonwatch'e.

REthtHy.jpg

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Nie da się nie zauważyć, że strasznie duża się ta wejściówka wydaje, ale jak Tobie to nie przeszkadza to nic tylko się nią cieszyć :) Gratulacje,  fajna 300ka 👍

2 minuty temu, Deathcoil napisał(-a):

Dla mnie pasuje, bez mierzenia bym nie brał :) Dzięki!

Bezel urąbany jakbyś naleśniki właśnie smażył :lol:

Godzinę temu, Deathcoil napisał(-a):

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień, mam moją długo oczekiwaną wejściówkę do klubu! :)

Gratulacje!

Co do rozmiaru to fotki z tak małej odległości często przekłamują, na pewno rozmiar jest ok 😉

Już przestańcie z tym rozmiarem zegarków. Jeden chodzi w za dużych inny w za małych. Ważne aby ten co nosi był zadowolony. I tyle. 

O i T 

Z nadgarstkiem 6,5 cala lub 16,5cm wiedziałem, że nie poszaleję i na początku w ogóle nie brałem tych Omeg pod uwagę z powodu wymiarów na papierze. Po pierwszej przymiarce jednak wszystko się zmieniło i zegarek siedział mi w głowie aż do dzisiaj.

1 godzinę temu, Deathcoil napisał(-a):

Dzisiaj jest wyjątkowy dzień, mam moją długo oczekiwaną wejściówkę do klubu! :)

Świetne wejście, gratulacje. Wielkością się nie przejmuj - ważne, żeby Tobie było dobrze. Poza tym zdjęcia są robione z różnych odległości, różnymi ogniskowymi, pod różnym kątem - ocenianie zawielkości lub zamałości z jednej fotki jest bez sensu.

Niech się nosi!

OMEGA rządzi

Z ciekawostek (nie wiem czy było, może tak) ale dziś dowiedziałem się, że certyfikat METAS wcale nie oznacza dokładności 0/+5s na dzień. Otóż dokładność zależy od wielkości kalibru, a ponieważ kaliber 8800 (z Seamastera 300m) plasuje się w kategorii 1b (fitting diameter D pomiędzy 20 < D ≤ 26 mm), to jego dokładność zawiera się w zakresie 0/+6s. Tutaj specyfikacja METAS: https://www.metas.ch/metas/en/home/dok/rechtliches/Zertifizierung_Uhren.html

Jeśli powtarzam coś oczywistego to sorry, dla mnie to nowość :) Zwłaszcza, że na stronie Omegi o tym nic nie ma, a podstrona dla SMP 300m mówi o dokładności 0/+5s na dzień https://www.omegawatches.com/watch-omega-seamaster-diver-300m-co-axial-master-chronometer-42-mm-21032422004001