Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Ale Omega nic nie traci na obniżce ceny przez Kruka. To Kruk tnie swoją wielką marzę żeby uplynniać towar przy zamkniętych galeriach. I będzie to robić jak galerie nadal będą zamknięte. Bo lepiej zarobić mniej niż nie zarobić nic. No chyba, że zwinie żagle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo to AD się muszą teraz starać a nie kupujący .Również po epidemii.

Jeśli nasze AD będą przeliczać waluty czy podnosić ceny to cóż . Będą mieć więcej leżaków i tyle.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cóż jest to rodzaj „wyścigu” o ten skończony zapas magazynowy na przecenie . Można podjąć grę z AD i czekać aż bardziej zmięknie i przeceni także hity ale trzeba liczyć się z tym że ktoś inny kto ma luźną gotówkę bo jego branża nie ucerpiała właśnie dostał rabat którego w normalnych warunkach by nie dostał. A nowego magazynu na razie nie będzie bo producenci czekają. A jak będzie to po gorszym kursie.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest fajna AT na niebieskiej gumie w promocji na stronie kruka, przynajmniej była rano ;)

 

Tak jak pisałem wcześniej 20% było w marcu, mamy kwiecień i już jest 15%

 

W temacie przeliczania walut to AD nie będą miały innej opcji. Złotówka jest słaba jak nigdy, a producent oczekuje Franków 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie liczyłbym na duże rabaty hitów (Moon, SMP czy AT wszystkie na kajdanach) bo jednak jest dużo gotówki na rynku.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Primo, przewiduje zasadnicze zmiany w kanałach sprzedaży zegarków luksusowych- eCommerce.

Secondo, same butiki staną pod presją znacznego ograniczenia kosztów lub nawet zakończenia działaności.

Wietrzenia magazynów to wyścig butików z czasem, reanimacja bardziej, póki co dopiero zaczęli od leżaków i modeli mniej popularnych.

Do tej pory producenci oraz butiki niczym tluste koty doliczali niebotyczne marże,ale za jakiś czas butik może się stać problemem dla producentów.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

A jak w praktyce maja się te zegarki do siebie?

Chodzi mi o wygodę noszenia, wielkość. Wiem ze jeden jest 41 vs 42mm koperta ale w rzeczywistości jak z nimi jest z mniejszymi nadgarstkami?

 

0abfabb7da4ecee5a603debe568250df.jpg

 

20ba0ed5dc7949747e77925dffff0c00.jpg

 

 

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że 20% na popularne modele to jest dobra oferta, wszystko więcej czyli np powyżej VAT 23% to już jest super - przynajmniej jeśli chodzi o Omegę. Ja zamówiłem Seamastera w Jubitomie, dla mnie cena wyszła prawie taka jak na Chrono24, zegarek dojechał na drugi dzień. I tak miałem go upatrzonego ma urodziny pod koniec kwietnia, więc mimo pewnych obaw co do wydawania większych kwot postanowiłem zamówić póki jest dostępność.

 

Uważam, że oferta na niektóre zegarki już się nie powtórzy - to co jest w salonach się sprzeda i potem dealerzy będą ze Szwajcarii ściągać po wysokim kursie, który przerzucą na klienta. Teraz trochę na to za szybko, w czerwcu będzie już inaczej.

 

Jak ktoś szuka czegoś super to widziałem w Kruku Speedmastera z fazami księżyca ref: 304.33.44.52.03.001 - ten model któryś z kolegów pokazywał niedawno ma swojej ręce. Dla mnie ideał i gdyby nie to że mam świeżego Moon’a to bym miał mocny dylemat by nie zamówić.

 

A gdybym miał dawać komuś radę to byłaby taka - jeśli znasz zegarek i masz płynność to zamawiaj :). I lepiej nie analizować marży, którą mają firmy na zegarkach bo przy tych rabatach po 34% i tak są na plusie.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Michal_Gdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja promocyjny krukowy.dla zainteresowanych tarcza niebieskawa tylko w pelnym sloncu/oswietleniu.Na stronach internetowych tarcza jest jasno niebieska i w glowie mialem taki zegarek.Po otwarciu przesylki przez moment szok to chyba nie to.Ale to tak jest jak kupuje sie bez przymierzania.

 

 

0e73bbdf4bf8ba63f9aea884c8fe5a3d.jpg

 

Wysłane z mojego Nokia 8 Sirocco przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"masz płynność to zamawiaj"

 

​A jutro jak płynność Ci się skończy to sprzedasz za 1/2 ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem z 20 % w Kruku i nie sądzę żeby był duzo wiekszy rabat online na Seamastera 300m. Frank drozeje , a Seamaster jest to porzadany model. Dla kolekcjonerów oraz tzw jednozegarowcow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

 

A jak w praktyce maja się te zegarki do siebie?

Chodzi mi o wygodę noszenia, wielkość. Wiem ze jeden jest 41 vs 42mm koperta ale w rzeczywistości jak z nimi jest z mniejszymi nadgarstkami?

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Miałem 300 i mierzyłem nowego 300M.

300 jest mniejsza i tak wyglada na nadgarstku, choć ma tak wyprofilowaną kopertę, że nie każdemu będzie pasować.

300M podoba mi się zdecydowanie w poprzedniej wersji, ale nie ma co dyskutować o gustach

Najlepiej oba przymierzyć - jeśli nie ma takiej możliwości, przynajmniej pooglądać filmiki z tymi modelami.


I'm not myself, but not dead and not for sale...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

300 chyba jest bardziej elegancka. Bransoleta jest w większej części na połysk co utrudni w zachowaniu braku rys w porównaniu do SMP. Fakt, ze jest mniejsza i to czuć jak i widać ale ta elegancja jest przednia :)

A słuchajcie czy możecie może poszukać w swoich pamięciach jak nakręcać co axial 2500 czyli SMP Diver po zatrzymaniu się?

 

Czy biorąc zegarek do ręki który od razu rusza lepiej zostawić już go na ręku i nie dokręcać? Czy lepiej delikatnie wziąć do ręki i w momencie gdy jeszcze nie chodzi nakręcić koronka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nakręcam normalnie koronką przy starcie - tak żeby ruszył plus jeszcze parę obrotów. Potem zakręcam i na łapę. Generalnie znam opinie, że nakręcanie automatów koronką jest morderczą zbrodnią, ale nie kupuję tego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja promocyjny krukowy.dla zainteresowanych tarcza niebieskawa tylko w pelnym sloncu/oswietleniu.Na stronach internetowych tarcza jest jasno niebieska i w glowie mialem taki zegarek.Po otwarciu przesylki przez moment szok to chyba nie to.

Bo kolory niebieskich tarcz Omegi w katalogu, czy w necie, a w rzeczywistości, to dwie różne sprawy.


"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy teraz czeka na mega okazje związane z pandemią, ale prawda jest taka, że jak będzie, nie wie nikt. Wszyscy gdybamy. Czas pokaże kto miał racje. Dla mnie rabat 30% u Kruka na Seamaster chrono to mega okazja. W normalnych warunkach nikt na ten model nie dałby mi rabatu prawie 10 tysięcy zł. Mój zegarek już przyszedł, a pozostałe już się wyprzedały. Na Chrono najtańszy nowy model jest o kilka tysięcy droższy od tego, który kupiłem w Kruku. Ja jestem zadowolony. Bardzo zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tbn

Swatch ma w portfelu różne marki. Im gorzej tym więcej z nich będzie przecenianych regularnie i pewnie większe rabaty. Z drugiej strony rządy pompują gotówkę i pojawiają się doniesienia od firm biotechnologicznych, że druga faza testów obejmująca już szczepienia masowe ludzi to kwestia 2-3 miesięcy. Więc z jednej strony niektórzy wieszczą sytuację jak z wielkiej depresji, a inni, że za pół roku gospodarka będzie w fazie wzrostu. Każdy musi sam ocenić ryzyko, czy jest gotowy na czarny scenariusz i zdecydować czy kupuje lub sprzedaje. Ale to trochę jak rzucanie kośćmi.  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę znaczący spadek sprzedaży to oczywiste że będzie konkurencja.

 

Poza tym o jakich podwyżkach my tu piszemy? Właśnie mamy do czynienia z wyprzedażą marki.

Skoro rynek miałby is w górę to co AD nie może poczekać 2 miesięcy i zarobić jeszcze więcej? A przecież to pare modeli na krzyż de facto, żaden duży stock


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaż połączona z ponadnormatywną przeceną łącznie może parudziesięciu sztuk to jeszcze nie wyprzedaż marki  ;)


Ale opinie ekspertów trzeba mieć zawsze z tyłu głowy  :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nakręcam normalnie koronką przy starcie - tak żeby ruszył plus jeszcze parę obrotów. Potem zakręcam i na łapę. Generalnie znam opinie, że nakręcanie automatów koronką jest morderczą zbrodnią, ale nie kupuję tego...

A nie masz tak ze jak tylko weźmiesz go do łapy mocnym ruchem to on odrazu rusza?

A co do tych promocji to nie jest tak, ze zegarki omegi zakupione przez AD przed Grudniem 2019 były poprostu przed Ogolna podwyżka cen przez omegę i jeśli leżą na półkach do dnia dzisiejszego to z reguły dystrybutorzy mogą sobie pozwolić na to aby zejść do rabatu ceny jeszcze z przed podwyżki omegi?

 

Jeśli SMP diver na cal 2500 kosztował 12000 zł w Listooadzie gdzie zakup jego przez AD był na poziomie 8000 to jeśli teraz cena po podwyżce wzrosła do 15000 to śmiało mogą go oddać za 10000?

 

Nie ma już tego modelu ale nowszy na 8900 był jeszcze produkowany przed podwyżka. W magazynach może leżą i dystrybutorzy mogą sobie pozwolić na taki rabat.

 

Z nowymi które AD biorą na sklep po podwyżce Omegi które kupują już po nowej cenie nie będzie tak łatwo i może dla nich upustu nie ma?

 

To tylko takie przemyślenia, nie znam się ale może tak być?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dyskusje expertow:

1.Jak jest przecenione coś co kręci to kupować.

2. Wielu o tym pisało , mogę tylko zalecić jeszcze raz -nie kupować tylko dlatego ze jest przecena.

3.Nie poddawać się głosom o podwyżkach, kursach etc. Lepiej mądrze postać niż teraz głupio biegać.

4.Za rok ekonomiści będą pisać o nowym typie recesji który doświadczymy teraz. My w tej chwili nie zdajemy sobie sprawy o tym ile będzie bankructw, jak wzrośnie bezrobocie oraz jaki to będzie miało wpływ na rynek dóbr luksusowych.

5. Tylko Patek i sportowe Rolexy są bezpieczene pod względem trzymania wartości. Nie mylić z tym czy są najlepsze.


Niezależny i ceniony EXPERT.

Kreator trendów. WIZJONER.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując dyskusje expertow:

 

Dobre  :lol:  :lol:  :lol:

 

 

 

Lotus, cenię Twój zegarkowy gust *, bo masz niezgorszy ;) , ale te Twoje eksperckie opinie są zupełnie z czapy, niczym tych dwóch panów "doktorów"  :)

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja promocyjny krukowy.dla zainteresowanych tarcza niebieskawa tylko w pelnym sloncu/oswietleniu.Na stronach internetowych tarcza jest jasno niebieska i w glowie mialem taki zegarek.Po otwarciu przesylki przez moment szok to chyba nie to.Ale to tak jest jak kupuje sie bez przymierzania.

 

.

 

 

Gratulacje. Super praktyczny i uniwersalny model. Granatowa i czarna tarcza zawsze się sprawdzą, bez względu na okazję.

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez Michal_Gdy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.