Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, robol1 napisał(-a):

widzialem EDwhite za 80 K

z czego wynika taka cena?

to przecież moon

 

No nie do końca. Jak by patrzeć na na to z punktu widzenia metodycznego, to masz: Moonwatcha (czyli coś co było pierwsze na księżycu), FOISa (czyli coś co poleciało pierwsze w kosmos) i EdWhite'e (czyli zegarek, w którym kosmonauta wylazł ze statku :) ).

Co do rożnic, to przede wszystkim masz tak:

- EdWhite - legendarny mechanizm 321 (z limitowaną produkcją), 40mm

- FOIS - mechanizm 1861, 40mm

- Moonwatch - mechanizm 1861 wcześniej, teraz 3861, 42mm

 

Moonwatch to commodity...każdy ma. FOIS, ma ten kto w odpowiednim momencie kupił...ale jest ich wciąż trochę (ceny idą do góry). Natomiast EdWhite to coś, czego nigdy nie masz na półce i AD oferuje tylko klientom, z historią zakupową. Kosztuje oczywiście znacznie więcej (około 2x) niż Moonwatch, ale masz coś niedostępnego na historycznym mechaniźmie. Czyli coś dla fanów.

Ja nie żałuję zakupu.

 

 

 

DB07217A-5D4E-44AE-8153-CDA3A0B3E54C.jpeg

IMG_2742.jpeg

IMG_2880.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pdb napisał(-a):

 

No nie do końca. Jak by patrzeć na na to z punktu widzenia metodycznego, to masz: Moonwatcha (czyli coś co było pierwsze na księżycu), FOISa (czyli coś co poleciało pierwsze w kosmos) i EdWhite'e (czyli zegarek, w którym kosmonauta wylazł ze statku :) ).

Co do rożnic, to przede wszystkim masz tak:

- EdWhite - legendarny mechanizm 321 (z limitowaną produkcją), 40mm

- FOIS - mechanizm 1861, 40mm

- Moonwatch - mechanizm 1861 wcześniej, teraz 3861, 42mm

 

Moonwatch to commodity...każdy ma. FOIS, ma ten kto w odpowiednim momencie kupił...ale jest ich wciąż trochę (ceny idą do góry). Natomiast EdWhite to coś, czego nigdy nie masz na półce i AD oferuje tylko klientom, z historią zakupową. Kosztuje oczywiście znacznie więcej (około 2x) niż Moonwatch, ale masz coś niedostępnego na historycznym mechaniźmie. Czyli coś dla fanów.

Ja nie żałuję zakupu.

 

 

 

DB07217A-5D4E-44AE-8153-CDA3A0B3E54C.jpeg

IMG_2742.jpeg

IMG_2880.jpeg

Ciężko powiedzieć, że posiadając współczesny FOIS i Eda ma się coś historycznego.

Raczej mowa o replikach, w dobrym tego słowa znaczeniu.

 

Do dziś sobie pluję, że w 2016 r. nie kupiłem z drugiej ręki foisa za 7k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, sanik napisał(-a):

Ciężko powiedzieć, że posiadając współczesny FOIS i Eda ma się coś historycznego.

Raczej mowa o replikach, w dobrym tego słowa znaczeniu.

 

Do dziś sobie pluję, że w 2016 r. nie kupiłem z drugiej ręki foisa za 7k.

 

Zgadzam się. Niemniej jednak EdWhite jest jednym z najlepszych ...hmmm zegarków heritage Omegi. A FOISa też żałuję - jak był na rynku pierwotnym to był traktowany jak gorszy Moonwatch. A teraz zaczyna się go doceniać 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, pdb napisał(-a):

 

Zgadzam się. Niemniej jednak EdWhite jest jednym z najlepszych ...hmmm zegarków heritage Omegi. A FOISa też żałuję - jak był na rynku pierwotnym to był traktowany jak gorszy Moonwatch. A teraz zaczyna się go doceniać 😉

Bo go nie ma w sprzedaży 😀

 

A tak serio, to dobry przykład zegarka, który choć jest mniejszy niż moonwatch, to na ręce nosi się jak większy 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu popełniłem porównanie ówczesnego Moonwatcha 1863 z FOIS. Moim zdaniem to mocno różne zegarki, o czym wspominam dość szczegółowo i w podsumowaniu w filmie.

 

 

 

Do tego mała anegdotka. Jak do swojego FOIS kupiłem bransoletę flatlink z Uncle Seiko i zegarek wyglądał tak:

 

 

Po wejściu do butiku Omegi Pan sprzedawca zachwycony złapał mnie za rękę chcąc obejrzeć Ed White (dopiero co wtedy ogłoszone przez Omegę, ale jeszcze żadna sztuka przez butik nie przeszła).

To był co prawda nowy sprzedawca i niedoświadczony (bo jednak różnic sporo) ale jednak takie coś śmiesznego mi się przydarzyło :)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mario1971 paczę zdjęcia i tarcza biała. To tylko tak na zdjęciu wyszło czy zmienili coś. U mnie srebrna jak nic.

Edytowane przez marr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, marr napisał(-a):

mario1971 paczę zdjęcia i tarcza biała. To tylko tak na zdjęciu wyszło czy zmienili coś. U mnie srebrna jak nic.

To zależy jak odbije się światło od tarczy - pod jakim kątem zrobisz zdjęcie. Tu masz takie porównanie dwóch fotek zrobionych po sobie z lekkim przesunięciem aparatu - przechylenia nadgarstka. Na jednym tarcza wpada w biel, na drugim jest bardziej srebrna. 

20230302_133457-COLLAGE.jpg


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 hours ago, mario1971 said:

Dobry!

Z takim kompanem na nadgarstku nie może być inaczej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Dobry!

29b0d439e4e4f463507471f16b21c13f.jpg

Piękny, tylko bransoleta!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozczarowałem się. Miał być pasek à la Butik, a wstawiłeś coś ładnego. Świat się kończy😂.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyznaj się, oryginalny zamysł był inny ale JFS odmówił ze względu na klauzulę sumienia ;).


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minutes ago, Butik said:

Pasek wrócił od @eye_lip i mimo że przeróbka jest moim pomysłem ;) uważam, że gra i buczy!

Niestety nie mam ani dobrego światła, ani nie ma słońca, więc kolor jest lekko przekłamany (zrobiłem zdjęcie na zewnętrznej szarówce bez lampy i z lampą), przy czym zapewniam, że pomarańcz nitek jest identyczna z pomarańczą napisów i końcówek wskazówek.

 

IMG_0871.jpg

IMG_0872.jpg

 

Fajny zestaw :) Tylko bezel coś nie centruje ;)

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
49 minut temu, beniowski napisał(-a):

Rozczarowałem się. Miał być pasek à la Butik, a wstawiłeś coś ładnego. Świat się kończy😂.

 

No to specjalnie dla Ciebie -> jak pasek od PO poleciał do Filipa na przeróbki, to założyłem też coś filipowego, ale robionego kiedyś do czego innego, przy czym szerokość w uchach się zgadzała ;)

Cóż, nawet dla mnie zestaw mocno kontrowersyjny, więc po oblanym tęście zegarek jednak czekał cierpliwie goły w szufladzie na ubranko, ale może po zobaczeniu tego zdjęcia ktoś opluje kawą monitor to będę miał satysfakcję 😈

 

IMG_0715.thumb.jpg.6a924fdd209c087a00a81a4337ad73cd.jpg

46 minut temu, nicon napisał(-a):

Przyznaj się, oryginalny zamysł był inny ale JFS odmówił ze względu na klauzulę sumienia ;).

 

Słowo daję - my idea. @eye_lip pomóż!! ;)

 

 

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Butik napisał(-a):

 

No to specjalnie dla Ciebie -> jak pasek od PO poleciał do Filipa na przeróbki, to założyłem też coś filipowego, ale robionego kiedyś do czego innego, przy czym szerokość w uchach się zgadzała ;)

Cóż, nawet dla mnie zestaw mocno kontrowersyjny, więc po oblanym tęście zegarek jednak czekał cierpliwie goły w szufladzie na ubranko, ale może po zobaczeniu tego zdjęcia ktoś opluje kawą monitor to będę miał satysfakcję 😈


 

Słowo daję - my idea. @eye_lip pomóż!! ;)

 

No to jest klasa - przebiłeś sam siebie 😆😂.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, beniowski napisał(-a):

No to jest klasa - przebiłeś sam siebie 😆😂.

 

No ale przynajmniej daj mi 100 punktów do skilla za powstrzymanie się od brnięcia w temat ;)


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Butik napisał(-a):

 

No ale przynajmniej daj mi 100 punktów do skilla za powstrzymanie się od brnięcia w temat ;)

Ale jak się powstrzymasz, to co my tu będziemy podziwiać? Ładny pasek każdy może założyć. A założyć pasek (nawet ładny) jak ty to robisz - to jest umięjetność! 
 

W innym dziale jeden z kolegów tak dobrze zapowiadającą się historię UAZa już zakończył. Musimy mieć jakąś perwersyjną przyjemność z tego forum także.

Edytowane przez beniowski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.