Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Muzzy napisał(-a):

Taki wpadł wczoraj i data nic nie psuje.

 

 

2BE67170-3774-482C-B4DC-396AF95F2210.jpeg

Świetna jest. Tarcza jest czarna czy brązowa? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, logann napisał(-a):


Mnie z tych nowych podoba się z biała tarcza, na żywo data przeszkadza mniej niż na renderach. Z kolei czarna tarcza na renderach wypada fajnie, ale na żywo jest całkiem nieczytelna 

 

Na czarnej w niektórych kątach światła wskazówek nie widać w ogóle, nawet złotych - pokażę jutro na widele.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, logann napisał(-a):


Mnie z tych nowych podoba się z biała tarcza, na żywo data przeszkadza mniej niż na renderach. Z kolei czarna tarcza na renderach wypada fajnie, ale na żywo jest całkiem nieczytelna 

 

 

CB8E308E-0B6A-4617-84DB-8B3A0052853B.jpeg

Większość jest nieczytelna, dodatkowo w wersjach bez małej sekundy czy rezerwy , małe, marginalnie położone, mieszane indeksy zaburzają proporcje tarczy , robi się za dużo światła a przynajmniej jest wrażenie za małych indeksów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Panowie. Gdzie stosunkowo tanio i, przede wszystkim, solidnie przeserwisuję Omegę 4574.31.00 zmechanizmem Co-Axial? Na jakie koszty muszę się przygotować? Udało mi się dość tanio nabyć zegarek, ale obawiam się kosztów serwisu, bo słyszałem, że są horrendalne.

 

Szukam też ogniw bransolety, więc pomoc mike widziana :)

 

45743100.jpg

Edytowane przez Zaratsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciemnoniebieska 40mm ze wskazówkami w kolorze srebrnym:

 

 

Podobny model ze wskazówkami i indeksami złotymi, nie wiem czemu tutaj datę zrobili na białym tle:

 

 

Średnica trochę większa, tarcza błękitna, coś a'la szczotkowana (z akcentami szlifu słonecznego), piękna i wypukła, z małą sekundą i rezerwą chodu. Zaskakująco leciutki zegarek:

 

 

No i wersja 40mm z tarczą czarną i szlifem słonecznym - w paru miejscach widać wyraźnie jak nic nie widać ;)

 

 


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Muzzy napisał(-a):

Taki wpadł wczoraj i data nic nie psuje.

 

 

2BE67170-3774-482C-B4DC-396AF95F2210.jpeg

Widziałem ją na FB, gratulacje, fajna jest.

11 godzin temu, Zaratsu napisał(-a):

Cześć Panowie. Gdzie stosunkowo tanio i, przede wszystkim, solidnie przeserwisuję Omegę 4574.31.00 zmechanizmem Co-Axial? Na jakie koszty muszę się przygotować? Udało mi się dość tanio nabyć zegarek, ale obawiam się kosztów serwisu, bo słyszałem, że są horrendalne.

 

Szukam też ogniw bransolety, więc pomoc mike widziana :)

 

45743100.jpg

Ceny Co-axiali nie są niskie niestety. U dobrego zegarmistrza, to min. 1200 zł serwis.


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Zaratsu napisał(-a):

Cześć Panowie. Gdzie stosunkowo tanio i, przede wszystkim, solidnie przeserwisuję Omegę 4574.31.00 zmechanizmem Co-Axial? Na jakie koszty muszę się przygotować? Udało mi się dość tanio nabyć zegarek, ale obawiam się kosztów serwisu, bo słyszałem, że są horrendalne.

 

Szukam też ogniw bransolety, więc pomoc mike widziana :)

 

45743100.jpg

 

Serwis Omegi " Chronos" w Chorzowie ul. Powstańców 15 , napisz do nich, albo zadzwoń jaki serwis wchodzi w grę i dowiesz się koszty z pierwszej ręki. 

Bo z tego co Internety podają że częściowy serwis to około 200 Euro, pełen serwis około 400 EUR. W Omedze 550 Eur. 

@Przypomniało mi się

Nie tak dawno kolega @a_team miał  tu DeVilkę z Japonii, nie działało okno daty, był problem z uznaniem gwarancji z Japonii w Polsce. Zdaje się że ostatecznie zapłacił za pełen serwis 2 - albo nawet 3 k , to może się pochwali ile kosztowało, gdzie robił i poleci Ci zegarmistrza :) 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
Serwis Omegi " Chronos" w Chorzowie ul. Powstańców 15 , napisz do nich, albo zadzwoń jaki serwis wchodzi w grę i dowiesz się koszty z pierwszej ręki. 
Bo z tego co Internety podają że częściowy serwis to około 200 Euro, pełen serwis około 400 EUR. W Omedze 550 Eur. 
@Przypomniało mi się
Nie tak dawno kolega [mention=5942]a_team[/mention] miał  tu DeVilkę z Japonii, nie działało okno daty, był problem z uznaniem gwarancji z Japonii w Polsce. Zdaje się że ostatecznie zapłacił za pełen serwis 2 - albo nawet 3 k , to może się pochwali ile kosztowało, gdzie robił i poleci Ci zegarmistrza  
 

Ja zdecydowałem się u mojego zegarmistrza zrobić, żeby przyciąć koszty. Aczkolwiek oryginalne części ściągał z serwisu Omegi ;) Mogę polecić Damian Roncoszek, Mysłowice. Jest nawet na forum ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Zaratsu napisał(-a):

Cześć Panowie. Gdzie stosunkowo tanio i, przede wszystkim, solidnie przeserwisuję Omegę 4574.31.00 zmechanizmem Co-Axial? Na jakie koszty muszę się przygotować? Udało mi się dość tanio nabyć zegarek, ale obawiam się kosztów serwisu, bo słyszałem, że są horrendalne.

 

Szukam też ogniw bransolety, więc pomoc mike widziana :)

 

45743100.jpg

Damian Pietrzyk serwisuje Omegę 

 

14 godzin temu, Zaratsu napisał(-a):

Cześć Panowie. Gdzie stosunkowo tanio i, przede wszystkim, solidnie przeserwisuję Omegę 4574.31.00 zmechanizmem Co-Axial? Na jakie koszty muszę się przygotować? Udało mi się dość tanio nabyć zegarek, ale obawiam się kosztów serwisu, bo słyszałem, że są horrendalne.

 

Szukam też ogniw bransolety, więc pomoc mike widziana :)

 

45743100.jpg

Damian Pietrzyk, oprócz tego

Że robi spa, serwisuje tez Omegę i na dostep do części :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, Butik said:

Ciemnoniebieska 40mm ze wskazówkami w kolorze srebrnym:

 

 

Podobny model ze wskazówkami i indeksami złotymi, nie wiem czemu tutaj datę zrobili na białym tle:

 

 

Średnica trochę większa, tarcza błękitna, coś a'la szczotkowana (z akcentami szlifu słonecznego), piękna i wypukła, z małą sekundą i rezerwą chodu. Zaskakująco leciutki zegarek:

 

 

No i wersja 40mm z tarczą czarną i szlifem słonecznym - w paru miejscach widać wyraźnie jak nic nie widać ;)

 

 

 

Kurcze, na tych video czarna tarcza najlepsza, ale totalnie niefunkcjonalna. Przecież to jakaś wielka pomyłka koncepcyjno-projektowa jest xD

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, swierszczu napisał(-a):

Takie nato do takiego łocza

 

Fajny zestaw 👍

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.04.2023 o 01:28, Augustynski napisał(-a):

Pierwsza mysl, ze moze byc to overkill. To osobny proces a detergenty sa znacznie mocniejsze od mydla w plynie.

Eliminujesz jednak proces 'pocierania' szczegolnie jesli dobrze zabezpieczysz przed praniem pasek w specjalny worek.

 

Mysle ze mycie w trakcie prysznica (przy okazji) jest optymalniejsze czasowo/naturalniejsze. Juz niedlugo bede mogl przeprowadzac testy.

 

Slyszalem o tasmie, jednak caly czas ten pomysl jakos odkladam i odkladam, bo tasma wydaje sie 'gruba' w porownaniu do wielkosci teleskopu, tzn. musialbym na tyle mocno scisnac ten teleskop zeby wyszedl NA tasme a nie przesunal ja do gory.

Przy zdejmowaniu teleskopu po NATO jest to prostsze bo martwisz sie jedna strona tylko palcami przytrzymujac teleskop. Przy zdejmowaniu teleskopu razem z bransoleta jest troche trudniej. Wymaga to treningu bo musisz trzymac napiecie na bransolecie zeby wyskoczyla od dolu jednoczesnie z obu stron (teleskop). Najpierw z jednej ale tylko zeby teleskop wyskoczyl z gniazda troche, potem przy drugiej juz mozna wiecej sily i wyskoczy bezpiecznie dolem calosc. Moze uda sie do tego procesu wrzucic tasme zobacze.

 

Martwilbym sie bardzo przy nowym zegarku, jesli juz jest porysowany naturalnie praktycznie wszedzie oprocz szkla szafirowego, to troche mniej sie martwie ale perfekcjonizm wymaga i tak treningu. Pozatym przyda sie ta umiejetnosc na cale zycie i przyszle zegarki.

 

Dobra taśma klejąca (bezbarwna) n.p. Scotch Super Hold załatwi sprawę  - wyskakujący teleskop jej nie zerwie ani nie przesunie jak przy taśmie malarskiej, sprawdziłem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy i koleżanki zgubiłem śrubkę łączącą zapięcie z bransoletą w 300MP, przy czyszczeniu musiałem za mocno pociągnąć bransoletę i mikroregulacja wyskoczyła z zapięcia, śrubki już nie znalazłem. Przy noszeniu zagrożenia raczej nie ma, ponieważ mikroregulacja jest dociśnięta i dodatkowo nadgarstek również dociska zapięcie, ale wiadomo, że tak zostać nie może.

 

Próbowałem przełożyć śrubkę z ogniwa, które posiadam po skróceniu bransolety, ale niestety nie pasuje, bolec jest za krótki i śrubka się przekręca. Czy zegarmistrz będzie takową posiadał, czy muszę uderzać do salonu Omegi? A może jest możliwość kupna przez internet? Na szczęście mam odpowiedni wkrętak więc mógłbym sobie to sam ogarnąć.

IMG_0686.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, proki1971 napisał(-a):

Damian Pietrzyk serwisuje Omegę 

 

Damian Pietrzyk, oprócz tego

Że robi spa, serwisuje tez Omegę i na dostep do części :)

Robi to dobrze i w rozsądnej cenie - moja SMPc po zgonie jest lepsza niż za nowości. Polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 hour ago, dewey said:

Koledzy i koleżanki zgubiłem śrubkę łączącą zapięcie z bransoletą w 300MP, przy czyszczeniu musiałem za mocno pociągnąć bransoletę i mikroregulacja wyskoczyła z zapięcia, śrubki już nie znalazłem. Przy noszeniu zagrożenia raczej nie ma, ponieważ mikroregulacja jest dociśnięta i dodatkowo nadgarstek również dociska zapięcie, ale wiadomo, że tak zostać nie może.

 

Próbowałem przełożyć śrubkę z ogniwa, które posiadam po skróceniu bransolety, ale niestety nie pasuje, bolec jest za krótki i śrubka się przekręca. Czy zegarmistrz będzie takową posiadał, czy muszę uderzać do salonu Omegi? A może jest możliwość kupna przez internet? Na szczęście mam odpowiedni wkrętak więc mógłbym sobie to sam ogarnąć.

 

Napisz lub zadzwoń do serwisu SG na Marynarską.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, tts napisał(-a):

Napisz lub zadzwoń do serwisu SG na Marynarską.

 

No właśnie miły Pan od Śliwinśkiego, gdzie ją kupowałem, to mi doradził, tak też zrobię. A ewentualnie do boutique Omegi na Trzech Króli też można uderzyć? Tak z Twojego i Waszego doświadczenia, to dadzą śrubkę od ręki, lub sami ją wkręcą, czy trzeba będzie zostawić zegarek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, dewey napisał(-a):

 

No właśnie miły Pan od Śliwinśkiego, gdzie ją kupowałem, to mi doradził, tak też zrobię. A ewentualnie do boutique Omegi na Trzech Króli też można uderzyć? Tak z Twojego i Waszego doświadczenia, to dadzą śrubkę od ręki, lub sami ją wkręcą, czy trzeba będzie zostawić zegarek?

 

Ja podejdziesz z zegarkiem do Butiku to ci wkręcą od ręki. 

Edytowane przez tbn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, tbn napisał(-a):

 

Ja podejdziesz z zegarkiem do Butiku to ci wkręcą od ręki. 

thx, może podejdą i tu i tu, przy okazji popatrzę na jakieś okazy i zdam relację z naprawy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, dewey napisał(-a):

Koledzy i koleżanki zgubiłem śrubkę łączącą zapięcie z bransoletą w 300MP, przy czyszczeniu musiałem za mocno pociągnąć bransoletę i mikroregulacja wyskoczyła z zapięcia, śrubki już nie znalazłem. Przy noszeniu zagrożenia raczej nie ma, ponieważ mikroregulacja jest dociśnięta i dodatkowo nadgarstek również dociska zapięcie, ale wiadomo, że tak zostać nie może.

 

Próbowałem przełożyć śrubkę z ogniwa, które posiadam po skróceniu bransolety, ale niestety nie pasuje, bolec jest za krótki i śrubka się przekręca. Czy zegarmistrz będzie takową posiadał, czy muszę uderzać do salonu Omegi? A może jest możliwość kupna przez internet? Na szczęście mam odpowiedni wkrętak więc mógłbym sobie to sam ogarnąć.

IMG_0686.jpeg

Miałem ten sam problem. Chronos Gruszczyński mi pomógł i wysłał pocztą, 2 dni i śrubkę miałem, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 hours ago, dewey said:

 

No właśnie miły Pan od Śliwinśkiego, gdzie ją kupowałem, to mi doradził, tak też zrobię. A ewentualnie do boutique Omegi na Trzech Króli też można uderzyć? Tak z Twojego i Waszego doświadczenia, to dadzą śrubkę od ręki, lub sami ją wkręcą, czy trzeba będzie zostawić zegarek?

Myślę, że od ręki załatwią sprawę w Butiku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Adamator napisał(-a):

Miałem ten sam problem. Chronos Gruszczyński mi pomógł i wysłał pocztą, 2 dni i śrubkę miałem, 

Kolego dziękuję za podpowiedź, skontaktowałem się z Panem Edmundem z firmy Chronos i otrzymałem krótką odpowiedź, że temat załatwiony i prośbę o podanie numeru z zamka bransolety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.