Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.11.2023 o 18:33, SPS napisał(-a):

Co za życie, jak już jest fajna Omega AT z naciągiem manualnym to w rozmiarze XXL - 49 mm 😁

 

DSC03431.thumb.jpg.61f35d78d2a26e2962e0267e38cc7ace.jpg

 

DSC03435.thumb.jpg.ef22825288e165f9f68c44fafa1a0278.jpg

 

DSC03437.thumb.jpg.f425e8ac4bf3b4b4eff58246d8db141a.jpg

 

 

 

Jak dla mnie jest w sam raz 😉

IMG_20201214_134512.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, memento mori napisał(-a):

Nie mój, ale właściciel dziś od rana zachwala funkcję countdown. 🤪

 

408949696_7347020948695949_8307681620726347731_n.jpg.41b6db905f146105e5d475f4b1d40089.jpg

 

Trochę a'propos, ale postaram się niepolitycznie i w temacie zegarkowym, bo nie wiem, a tutaj się znacie.

Czy Wy też widzicie tutaj nawiązanie do "aventurine dial"?

 

IMG_8108.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Butik napisał(-a):

 

Trochę a'propos, ale postaram się niepolitycznie i w temacie zegarkowym, bo nie wiem, a tutaj się znacie.

Czy Wy też widzicie tutaj nawiązanie do "aventurine dial"?

 

IMG_8108.jpg

 

🤣🤣🤣 ojjesssuuu masz rację :P haha 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest. Nietuzinkowy, ale mimo wszystko klasyczny Speedmaster.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, mario1971 napisał(-a):

Całe 2,5mm. 😛

 

@mario1971 Dobrze pamiętam, że też ją testowałeś? 

 

1 godzinę temu, pgajlewicz napisał(-a):

 

Chyba "orżnąłeś" gościa przy tej cenie😍

Swoją drogą dobrze Ci wychodzą te zdjęcia - to tel czy aparat?

 

20231212_210812.jpg

 

@pgajlewicz  Dzięki! To akurat telefonem, natomiast dość sprawnie posługuję się Lightroom'em - na telefonie lub PC. W wątku Cartiera wrzucałem ostatnio taki krótki tutorial do robienia lepszych zdjęć telefonem. Obiecuję, że za jakiś czas zrobię bardziej obszerną, szczegółową wersję (łącznie z zabawą w Lightroom), może niektórym pomoże. Poniżej ta z wątku Cartiera, zacytuję sam siebie. ;) Dotyczy telefonów od Apple jeśli chodzi o konkretne ustawienia, ale generalnie to samo osiągniemy na Androidzie.

 

Cytat

To zwykły iPhone 13, ale są tu dwa "ale"! Pierwsze ale - robię kilka sztuczek, takich jak odwracanie telefonu do góry nogami przy robieniu zdjęcia (tak, aby obiektywy były "na dole"). Troszkę trudniej się "klika", ale zdjęcia są po prostu ładniejsze, obiektyw zupełnie inaczej łapie ostrość i obiekty, które fotografujemy. Aby uzyskać pożądany efekt w ustawieniach włączyłem też opcję "siatki" (ekran jest podzielony wtedy na 9 prostokątów) i zegarek/obiekt powinien zawsze być w tym środkowym. Poza tym zawsze wyłączone tryby: flesza, trybu nocnego i live photo (da się to przestawić w Ustawieniach, aby nie zmieniać tego za każdym razem) + zawsze włączona "ekspozycja" na górze ekranu, to również da się zrobić w Ustawieniach. Robię to po to, aby mieć do niej bardzo szybki dostęp, bo czasami zdjęcie musimy zrobić natychmiast. Ekspozycja zazwyczaj jest u mnie na minusowej wartości, ale to zależy od oświetlenia - nigdy na plusie. Należy też pamiętać o dotknięciu ekranu, tuż przed wykonaniem zdjęcia, w miejscu gdzie chcemy złapać focus/ostrość. No i drugie "ale", już dużo trudniejsze - zdjęcia edytuję w Adobe Lightroom (na komputerze/laptopie, jest też wersja na mobilki) i mam kilka swoich własnych, stworzonych presetów (czyli zapisanych ustawień, do których szybko mogę wrócić przy nowych zdjęciach) - w zależności od zegarka/różnego światła/scenerii, inne efekty będą pożądane, także wskazane jest dostosowanie presetów do konkretnej sytuacji. Ale jeśli pominiecie ten "Lightroom'owy" krok, a zastosujecie się do poprzednich rad, to zdjęcia będą o niebo lepsze, tak czy inaczej.

 

 


instagram.com/crownandlume 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Nomateus napisał(-a):

#szybkiwtorek 

 

Kupiłem wczoraj nową, nieużywaną bransoletę z szybką regulacją za… 1800 PLN. 😆 Właściciel tamtego Speedmastera nosi go tylko na paskach, a bransoleta mu zalegała. Wykorzystałem okazję! Ale ta szybka regulacja, w porównaniu do regulacji w Submarinerze, to jakiś żart.. 😅

P.S. Tak, sierść na bluzie - takie życie z kotkami! 

 

 

To jak tak samo jak z funkcją szybkiej zmiany daty w Omedze, a w Rolexie ;) 


Pozdrawiam,

Janek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 
To jak tak samo jak z funkcją szybkiej zmiany daty w Omedze, a w Rolexie  

Zależy od modelu - w Rolexach GMT jest tak samo jak w Omegach ( niezależna wskazówka godzinowa ).
Tak samo regulacja - porównujmy diver z diverem, EasyLink już nie jest taki lepszy od tego co w Moonie. Co ma Daytona?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
33 minuty temu, Bugs napisał(-a):


Zależy od modelu - w Rolexach GMT jest tak samo jak w Omegach ( niezależna wskazówka godzinowa ).
Tak samo regulacja - porównujmy diver z diverem, EasyLink już nie jest taki lepszy od tego co w Moonie. Co ma Daytona?

Daytona ma 5mm Easylink - jest zatem raz lepszy/dłuższy od regulacji w Moonie. 😉


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.