Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 21.02.2024 o 11:52, kz54 napisał(-a):

Mam pytanie czy serwis omegi planet ocean 8500 dać do swatch Group na marynarką czy do Zaleski na Anielewicza w warszawie

 

To pytanie z kategorii egzystencjalnych, z istotnym udziałem czynników losowych. Sam bym się wahał 🙊


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
On 2/21/2024 at 11:52 AM, kz54 said:

Mam pytanie czy serwis omegi planet ocean 8500 dać do swatch Group na marynarką czy do Zaleski na Anielewicza w warszawie

Zwykle korzystam z Marynarskiej i nie narzekam. Możesz też zanieść do Butiku Omegi i niech Oni się martwią. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Butik Omegi wyśle na Marynarską, ale może rzeczywiście wyłapią jakieś błędy serwisu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.02.2024 o 00:23, tts napisał(-a):

Zwykle korzystam z Marynarskiej i nie narzekam. Możesz też zanieść do Butiku Omegi i niech Oni się martwią. ;)

 

Też korzystałem, aż kiedyś po raz drugi odebrałem Speemastera 3520.50 po kompletnym serwisie i "regulacji" w Swatch Group, i znów się okazało, że gubi > 5 s na dobę. A to prosty werk oparty na Valjoux, nietrudny do precyzyjnego wyregulowania. Może testowali zegarek z wyłączoną funkcją chronografu, choroba ich wie. Nie dociekałem, trzeci raz już nie próbowałem. Z kolei w Seamasterze 300 niedawno założyli pasek odwrotnie, spodem do góry (w tym roku wspominałem gdzieś na forum o tym osiągnięciu). Ale najlepszy numer wykonała dziewczyna z "obsługi klienta" parę lat temu, podałem jej zegarek z komplikacją daty i zawołała: "o, wskazówka odpadła!". Była to wskazówka datownika w kształcie białej sylwetki samolotu (albo, jak niektórzy mówią, "promu kosmicznego") na czarnym tle. Oczywiście nic nigdzie nie odpadło, tylko widocznie dziewczyna po raz pierwszy w życiu widziała takie rozwiązanie, raczej mało wyszukane i nie tak rzadkie. Ta dziewczyna od dawna już tam nie pracuje, ale dbałość o szczegóły w tym serwisie nadal nie zachwyca. Niekiedy poziom obsługi klienta również nie. Jest tam taki chłopak, który nigdy się nie przedstawia ani nie podpisuje pod mailami (w przeciwieństwie do większości uprzejmych klientów). Może ma jakieś powody, żeby się bać albo wstydzić nazwiska, nie wiem. Nie robi to najlepszego wrażenia.

 

Zostawienie zegarka w butiku może wyeliminowałyby błędy związane z niechlujnym podejściem do regulacji albo montażu poserwisowego, ale z kolei zegarek musiałby w takich przypadkach pokonać kilka razy drogę butik-serwis i z powrotem. Pewnie przesyłki transportuje zwykły kurier, więc nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie. Nie chodzi mi o bezproduktywne zrzędzenie na jakość serwisu przy Marynarskiej ale myślę, że jeśli ktoś szuka wskazówek komu powierzyć swój zegarek, to będzie mógł wziąć powyższą opinię pod uwagę. Zwłaszcza w kontekście cen serwisu w Swatch Group. 

Dodam, że porównanie z serwisem Rolexa przy Pl. Konstytucji, który odwiedziłem w drugiej połowie ubiegłego roku, wypadło drugzocąco dla Swatch Group w dwóch aspektach, dokładności regulacji i komunikacji z klientem. 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
41 minutes ago, ireo said:

Zostawienie zegarka w butiku może wyeliminowałyby błędy związane z niechlujnym podejściem do regulacji albo montażu poserwisowego, ale z kolei zegarek musiałby w takich przypadkach pokonać kilka razy drogę butik-serwis i z powrotem. Pewnie przesyłki transportuje zwykły kurier, więc nie wiem czy to najlepsze rozwiązanie. Nie chodzi mi o bezproduktywne zrzędzenie na jakość serwisu przy Marynarskiej ale myślę, że jeśli ktoś szuka wskazówek komu powierzyć swój zegarek, to będzie mógł wziąć powyższą opinię pod uwagę. Zwłaszcza w kontekście cen serwisu w Swatch Group. 

Cenna opinia.

 

Dlatego sugeruję zawieźć do Butiku i niech sami sprawę ogarną. Z tego co kojarzę, mają dobrą kontrolę jakości. 

 

Mnie za jakiś czas kończy się gwarancja na PO 42 na 8500, a że natłukłem sobie do głowy głupot o mechanizmach pracujących na sucho ;), przed jej końcem zawiozę po prostu zegarek do Butiku, aby go jeszcze na gwarancji posprawdzali... 

Edytowane przez tts

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja oddawałem kiedyś moją 300M na serwis do Butiku to się modliłem jak będzie wyglądał po powrocie z Marynarskiej ;) Na szczęście wrócił naprawiony i nieporysowany. Ale jak widać to jest loteria. Za to obsługa w butiku bardzo dobra, zegarek obfotografowali z każdej strony, a przy odbiorze dostałem w prezencie ładne pudełko podróżne :) Tylko faktycznie czekałem sporo na powrót zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dostałem info, że Omega zaplanowała kolejną podwyżkę od marca. Idą ostro do przodu. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, na zagranicznych forach piszą, że AD w różnych częściach świata dostało info o podwyżce od 1.03. Ciekawe ile tym razem... 300M na metce już ponad 30k kosztuje O_O

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Tak, na zagranicznych forach piszą, że AD w różnych częściach świata dostało info o podwyżce od 1.03. Ciekawe ile tym razem... 300M na metce już ponad 30k kosztuje O_O

Jak byłem w Noble House to chyba Pani obsługująca mnie wspominała o podwyżkach w marcu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te ze złotem od 5 do 8%. Stalowe mniej. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, lysolek007 napisał(-a):

;] 

IMG_20240225_122610.jpg

IMG_20240225_122940-01-01.jpeg

 

Wiecie może jak działa zawór helowy w tej wersji? Kręci się nim, czy nie kręci i ma być tak jak jest? Nie chciałbym urwać.
W instrukcji niewiele jest o tym wspomniane. A w zasadzie nic.

 

 

omesia1.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest taki guzik w mankiecie od marynarki. Jest, bo jest. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, adventure napisał(-a):

 

Wiecie może jak działa zawór helowy w tej wersji? Kręci się nim, czy nie kręci i ma być tak jak jest? Nie chciałbym urwać.
W instrukcji niewiele jest o tym wspomniane. A w zasadzie nic.

 

 

 

Podejrzewam ze 99,9 % użytkowników nigdy nie użyję tej funkcji, ale oczywiście można nim kręcić, jest to w końcu swojego rodzaju wentyl, który ma umożliwić wydostanie się nagromadzonego helu z koperty zegarka.


"Jesteśmy architektami swojego przeznaczenia" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak zejdziesz z nim w dzwonie nurkowym głęboko pod powierzchnię wody, to ci się wtedy przyda. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.