Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

planet ocean tą którą ja mam... numeru referencyjnego nie pamiętam. To gdzie kupisz taką nową ??

 

a ta Twoja to jest nowa, nigdy nie noszona? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nową. Noszona jest teraz przeze mnie. Nie kupuje już używanych zegarków, ponieważ dwa razy się naciąłem na nieuczciwych sprzedawców


Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem nową. Noszona jest teraz przeze mnie. Nie kupuje już używanych zegarków, ponieważ dwa razy się naciąłem na nieuczciwych sprzedawców

Czyli mimo, że kupiłeś nową, to już teraz nie jest nowa.

 

Kolega nie jest w stanie kupić nowej i ty też nie masz nowej.

 

Nikt nie ma nowej, to jaki był sens poprzednich wpisów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak. Nowa z wystawy macana przez setki osób jest mniej nowa niz dwudziestoletnia u jednego właściciela prosto z fabryki.

Dodatkowo biorac pod uwagę "recycling" w wykonaniu Omegi to "nowa" to tylko stan umysłu własciciela ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o pierwszym zakupie zegarka ze ide do sklepu i kupuje nowy a nie używany. Tak ciezko niektorym to zrozumiec o co chodzi. Nie mowie o zegarku który jest noszony i używany tylko ze jest nowy nie używany przy zakupie. Mam konkretny model i za pięć lub osiem lat tego konkretnego modelu nowego nie kupię w sklepie.

Edytowane przez Andrzej248

Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, ale wychodzisz z założenia, że nie sprzedasz zegarka, bo już go nie odkupisz za kilka lat "nowego". Tyle że ty nosząc go przez ileś tam lat masz go już w stanie używanym powiedzmy z jakimiś tam mikroryskami na kopercie bransolecie itd. Tak więc pozbywając się go, nie pozbywasz się nówki i nie musisz później odzyskiwać nówki, gdy coś ci się odwidzi - rozumiesz?

 

Załóżmy że ponosisz go cztery lata i znudzi ci się. Sprzedasz czteroletnią używkę w jakimś tam stanie. Za kolejne trzy lata jednak dojdziesz do wniosku "szkoda że sprzedałem". Myślisz, że nie dostaniesz nigdzie siedmioletniej używki którą jest w stanie takim jak czteroletni zegarek który nosiłeś? Pomijam, że do dzisiaj można kupić nieużywane leżaki szufladowe z np. lat 80tych, więc takie myślenie jest błędne.


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje nowy zegarek bo chcę mieć nowy zegarek. Tak samo jak ktoś kupuje nowy samochód. Czy to tak trudno zrozumieć, a to że jak go noszę, on się zużywa i robią się na nim mikrodyski, to jest chyba normalną rzeczą. Nie kupuje już używanych zegarków. Kupiłem już dwa razy używkę i się naciąłem. Tak samo jak ich już nie sprzedaję. Więc jak wydaje 27 tyś to chcę mieć nowy zegarek a nie używany. Proste... i chyba nie sądzisz ze za 4 lata sprzedam go za 15 tyś po to żeby za kolejnych kilka lat kupić ten sam model używany za 20 tyś. czy nawet za 12 tyś, obojętne za ile....

Edytowane przez Andrzej248

Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W tym rzecz, ze kupujac nowe (zegarki, auta,  inna dowolna rzecz) ma sie wiekszosc pewnosc, ze nie były  drutowane, przerabiane, otwierane,  wypadkowe itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnich postów na trzeźwo nie jestem w stanie przetrawić. A kupujcie sobie ludziska co chcecie. Kolega Andrzej248 oprócz wątku Breitlinga teraz zamęcza kolejne. A trzymaj sobie te zegarki do końca świat, kupuj tylko nowe. Przecież to legalne. Tylko nie dziw się, że inni kupują ten sam model i po 10 razy, a co gorsza - o zgrozo - używane zegarki. Aż mnie ciary przechodzą, jak wypowiadam te słowa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 W tym rzecz, ze kupujac nowe (zegarki, auta,  inna dowolna rzecz) ma sie wiekszosc pewnosc, ze nie były  drutowane, przerabiane, otwierane,  wypadkowe itd.

 

Ja to wszystko rozumiem, ale podejście, że jak kupię nówkę to już nigdy nie sprzedam (biorąc pod uwagę realia naszej pasji) jest jak deklarowanie dozgonnej miłości osobie która nam się podoba, ale nie zdążyliśmy jej jeszcze dobrze poznać. Coś jak ślub w Las Vegas przy obecności Elvisa. Po kilku tygodniach może okazać się, że nie była to najlepsza decyzja w życiu, to nie jest "ta jedyna", ale rozstanie będzie nas słono kosztować - więc już nie warto. Dzięki Bogu, nasze wyznanie przewiduje wielożeństwo i możemy zacząć się rozglądać za drugą żoną... tzn. kolejnym nowym zegarkiem do kolekcji - tyle że przez wzgląd na wyznawane zasady, musimy na niego zbierać od nowa, bo starego przecież nie sprzedamy.

 

Generalnie co kto lubi, ale obserwując innych kolegów, większość z nas jednak próbuje różne zegarki, kupuje i sprzedaje używki w stanie który nas zadowala i korzysta z tej samej puli pieniędzy, dopóki rzeczywiście jakiś model po iluś tam próbach nie zostanie "na stałe" bo jest dla nas optymalny.

 


ng6mnrm.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to Panie wieloryb jest jakiś limit wątków ??? bo nie rozumiem słowa zamęczania. Przeczytaj od początku to zrozumiesz o co chodzi...


Zaczęło się tylko od tego, że są pewne cenne modele, których już później nie kupimy z racji produkcji nowych modeli w których zawsze coś zmienią. To tyle, ale oczywiście znajdzie się tu tyle mądrusiów, którzy wszystko przeinaczą. 

Edytowane przez Andrzej248

Longines Hydroconquest, Longines Legend Diver, Omega Planet Ocean, Breitling Avenger II Seawolf, Breitling Navitimer, VOSTOK EUROPE LUNOKHOD 2,  Casio G-SHOCK G-520D, Casio G-SHOCK GS-1100, Casio G-SHOCK GW-9010 MUDMAN, Casio G-SHOCK GR-8900, Casio G-SHOCK G-9300 MUDMAN, Casio G-SHOCK DW-6900, Casio G-SHOCK GW-9400 RANGEMAN, Casio G-SHOCK GWG-1000 MUDMASTER, Casio G-SHOCK GPR-B1000 RANGEMAN, Rado Capitan Cook, Longines Heritage Military 1938 Limited Edition, PANERAI PAM00914, Casio G-SHOCK GWF-A1000, Casio G-SHOCK GMW-B5000D, Casio G-SHOCK MTG-B1000, DOXA-SUB 300T, TAG Heuer Day Date, Breitling Superocean Heritage II, Casio G-SHOCK MTG-B3000, Casio G-SHOCK GBD-H1000, Casio G-SHOCK GXW-56BB KING, TAG Heuer AUTAVIA, Casio G-SHOCK GWG-B1000 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki z tego morał?

 

Przepraszam, nie wytrzymałem.

 

A co do starszych modeli. W niejednej szafie, sejfie, szufladzie, leżą dziesiątki NOS-ów i czekają na swój dzień...  

Edytowane przez mario1971

To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jaki z tego morał?

 

 

A co do starszych modeli. W niejednej szafie, sejfie, szufladzie, leżą dziesiątki NOS-ów i czekają na swój dzień...

Możliwe, że leżą i czekają, ale w pewnych przypadkach tanio się skończyło i nie wróci więcej Edytowane przez Szyszkops

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kłócić się! ;)

 

Dla uspokojenia atmosfery pozwolę sobie wreszcie wrzucić moją skromną, wreszcie chyba skompletowaną kolekcję spod znaku ostatniej litery alfabetu greckiego.

 

Po trochu na każdą okazję i w różnych kolorach:

- biały diver prawie na każdą okazję

- czarne chrono prawie na każdą okazję (jest też bransoleta, na które mun był oryginalnie kupiony, ale akurat teraz ma takie ubranko jak na zdjęciu)

- srebrna woda-ziemia prawie na każdą okazję

- niebieski dewil z małym twistem głównie na oficjalne okazje

 

Trwało to trochę, po drodze kilka bardziej lub mniej udanych doświadczeń, ale teraz mam raczej wszystko co chciałem.

 

Wiem, teoretycznie brakuje GMT, ale tę rolę pełni coś zupełnie innego - tytanowy Breitling Aerospace Evo, który jest na prawdę najlepszym i najpraktyczniejszym czasomierzem do rzeczywistych podróży między strefami czasowymi.

 

Krytyka mile widziana :)

post-98815-0-28137000-1579115951_thumb.jpg


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie 300m GMT wiec może się pospieszyłeś z tą białą?:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie 300m GMT wiec może się pospieszyłeś z tą białą? :)

 

Powaga? Skąd takie info... Cóż - wtedy będzie jeszcze jedna podmianka, chyba że ten GMT będzie grubości PO, wtedy spasuję.

 

Tak na prawdę jeśli chodzi o białasa, to marzyłby mi się w tej kopercie co teraz (pod względem średnicy i grubości), w tytanie i z GMT - wtedy będzie bazarek + nowy zakup :D


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak plotki głoszą z dobrych źródeł ;) No ja tez mam nadzieje ze będzie w 42 a nie np 43.5 No i trochę obawiam się jak się będzie komponować dodatkowa wskazówka na już dosyć „busy” tarczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratki Butik zegarów, oglądałem ostatnio białą 300-tkę i bardzo mi się podobała (wypada dużo lepiej niż na zdjęciach).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłbym białasa na gumę a chrono na kajdan.


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W temacie omegi masz już komplet. Pilotów coś nie chcą nowych wypuszczać. Trochę czarne te paski, moona bym na nato jakieś wrzucił, ale to dlatego że nie cierpię czarnych pasków...

Miłego noszenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamieniłbym białasa na gumę a chrono na kajdan.

 

No ale pisałem, że mun jest na kajdanie, tylko akurat teraz ma racinga założonego ;). Jeśli chodzi o białasa, to gumę niedługo kupię, też żeby od czasu do czasu zamieniać.

 

W temacie omegi masz już komplet. Pilotów coś nie chcą nowych wypuszczać. Trochę czarne te paski, moona bym na nato jakieś wrzucił, ale to dlatego że nie cierpię czarnych pasków...

 

Mam jeszcze brązowy aligator od Globemastera, ktróry pasuje zarówno do muna jak i dewila, swoją drogą planuję jeszcze przymierzyć do divera.

 

Tak więc z dodatkowymi paskami, wszystkimi na 20mm (i wszystkie zegarki na 20mm) kombinacji jest dużo.

 

Jedyne czego nie mam to kajdana do AT, ale tam jest tak dużo srebrnego, że ten zegarek podoba mi się tylko na tej oryginalnej niebieskiej gumie (przymierzałem brązowy aligator, ale bleee).

 

Nato mam ze 4 różne sztuki, ale niestety ten typ paska kompletnie mi nie leży, najbardziej przeszkadza mi dodatkowe pogrubienie zegarka o 3-4mm.

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny pakiet choć bardziej lewa strona mi leży.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mi z kolei prawa odpowiadałaby. Szczególnie ten pierwszy z prawej mi leży. Z kolei drugi z prawej to moim zdaniem najfajniejsza AT.

Gratulacje.

Edytowane przez fanfar19

"Nikt nic nie czyta, a jeśli czyta, to nic nie rozumie, a jeśli nawet rozumie, to nic nie pamięta." - Stanisław Lem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.