Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Masz rację - źle sformułowane pytanie.

Chodziło mi o to czy globemaster nadal jest ciekawszy dla większości. Bo wydaje mi się, że jest popularniejszy i częściej doradzany na forum.

Malo tu się piszę o constellation w wydaniu ze zintegrowaną bransoletą - czy zmiana modelu to zmieni? 

 

Mi osobiście ten model leży designersko. Jest może trochę za bardzo biżuteryjny, ale design jest kultowy, jak dla mnie ma coś w sobie z projektów Genty. 

Edytowane przez StaryWilk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie, okiem laika, konstelacja piękna, ale dla kobiety w skrócie nie mój styl, mimo że na pewno model kultowy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Consti fajna, ale zbyt biżuteryjna. Raczej zdecydował bym się na globa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coni - Estetycznie fajny sportowy model ze zintegrowaną bransoletą. Ale jakoś tak kojarzy się bardziej z damskimi wyborami. Tak był też przez lata promowany. Co ciekawe DJ też ma modele w kilku rozmiarach i takich skojarzeń już nie budzi. Jednak marketing robi nam wodę z mózgu.

Edytowane przez desmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Constellation podobają mi się raczej vintage, nowsze mnie nie przekonują, faktycznie raczej damski design, bardzo biżuteryjne chociaż steel on steel jest całkiem ok. 

Globemaster jest super, nawiązuje do starych Const Pie Pan ale przez specyficzne uszy fatalnie się układa na moim nadgarstku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie powiem tak .. Globemaster jest bardzo charyzmatyczny , a Costellation bardzo przystojny.. mam nadzieję że pomogłem ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale żaden nie błyszczy w lustrze jak kryształowy żyrandol w kiblu ;-)

Jeszcze raz gratulujemy datejusta :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie omego maniacy!

 

Generalnie siedze w radzieckich, ale niedawno na ebaju przeykleilem genewke (1012). Dopiero jak zaplacilem to zauwazylem ze na kolach naciagu widac korozje, jak przyjechala, to sie okazalo ze tarcza tez swietej pamieci, a rudej jest wiecej niz na starym oplu. Oczywiscie werk nawet nie probowal ruszyc, a wachnik automatu ani drgnal.

 

Rozbebralem, mostek naciagu wrzucilem do coca coli (tak purysci sie wlasnie gotuja) po 24 godzinach usunalem resztki korozji, przemylem w benzynie podalem smar pod zebatki i troche oliwy na blokade powrotna.

 

sprezyna na szczescie nie zardzewiala,, jakies pojedyncze ogniska na rementuarze. Wszystko ladnie sie wyczyscilo, dostalo oliwke i werk ozyl. a zapomnialem dodac, ze musialem tez cwiertnik wymienic, ale to z wlasnej nieuwagi (kosztowalo 13 funtow).

 

Generalnie przyjemny werk do pracy, ale trzeba uwazac na ciekawe rozwiazania, np niebezposredni sekudnik z blaszka dociskajaca (jak w vostokach), plastikowy bolec stop sekundy, czy sprezynke pod ostatnim kolem naciagu i dluga mocno nietypowa srubke ktora tez tam siedzi i atakuje wspomniana sprezynke.

 

jest to prawie high beat 28800 ;) i ostatni werk omegi przed coaxialami.

 

teraz fotki przed, czyli co kupilem, latwo zobaczyc roznice fotek ebajowych do stanu faktycznego ;)

 

post-52629-0-63546000-1579643815_thumb.jpg

post-52629-0-17600500-1579643878_thumb.jpg

post-52629-0-87756400-1579643896_thumb.jpg

post-52629-0-97673300-1579643917_thumb.jpg

post-52629-0-57795400-1579643981_thumb.jpg

 

 

Werk w trakcie i po operacjach....

 

 

post-52629-0-59073100-1579643958_thumb.jpgpost-52629-0-47374900-1579644345_thumb.jpgpost-52629-0-93923300-1579644311_thumb.jpgpost-52629-0-94137500-1579644326_thumb.jpgpost-52629-0-66451400-1579644372_thumb.jpgpost-52629-0-17140800-1579644398_thumb.jpg

 

Koperta dostala lekka polerke i szczotkowanie, na tyle delikatnie, zeby nie wyoblic krawedzi.

 

post-52629-0-70070500-1579644687_thumb.jpgpost-52629-0-46486900-1579645020_thumb.jpg

 

W sumie jak robic to do konca, wiec za 40 ojro nabylem tarcze w portugali.

 

post-52629-0-57337900-1579644930_thumb.jpg

 

 

No i wreszcie poskladane i na raczce ;)

 

post-52629-0-98679400-1579645243_thumb.jpgpost-52629-0-28404000-1579645255_thumb.jpgpost-52629-0-21692600-1579645266_thumb.jpg

 

W sumie prawie tydzien zabawy ;) a teraz gapie sie w niemal plynacy sekundnik.

Edytowane przez antyp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Consti fajna, ale zbyt biżuteryjna.

Myślę, że teraz wygląda trochę mniej biżuteryjne :)

 

5SidRsW.jpg

 

 

Super, ładnie go ożywiłeś :)

Edytowane przez dodge66

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

antyp i pięknie ożywiłeś "trupka".

 

Myślę, że teraz wygląda trochę mniej biżuteryjne :)

Ta super.

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy bylo dyskutowane - nie widziałem.

Jak wam się podoba odświeżony klasyk:

Dla mnie bomba.


Trzyzegarkowiec. No niestety już jednak ośmio-...

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota!!!

Forumowicze, gdzie oprócz chrono24 można zamieścić ogłoszenie o chęci sprzedaży zegarka - Omega (niestety na forum się nie łapie - za mało postów); jeśli są warte uwagi portale - proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota!!!

Forumowicze, gdzie oprócz chrono24 można zamieścić ogłoszenie o chęci sprzedaży zegarka - Omega (niestety na forum się nie łapie - za mało postów); jeśli są warte uwagi portale - proszę o radę.

omegaforums, ebay i inne portale sprzedażowe, grupy zegarkowe na FB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mamy na forum bazarek gdzie sporo kolegów wystawia zegarki. Na bazarku masz też dział - oferty sprzedawców profesjonalnych. Jak szukasz czegoś konkretnego możesz się do nich odezwać.

 

Możesz też napisać tutaj, a nuż ktoś będzie miał czego szukasz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra robota!!!Forumowicze, gdzie oprócz chrono24 można zamieścić ogłoszenie o chęci sprzedaży zegarka - Omega (niestety na forum się nie łapie - za mało postów); jeśli są warte uwagi portale - proszę o radę.

Pogratuluj kolegom z forum nowych zegarków ( zachowanie akceptowalne i w dobrym tonie) i nastukasz wymagany limit do aktywności na bazarku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za szybką odpowiedź. Niestety Bazarek z naszego forum nie jest dostępny (jak pisałem za mała aktywność).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś niechcący trafiłem do warszawskiego GalMoku, więc zajrzałem do Jubitoma, gdzie mają na stanie to X-33 niebiesko-zielony na NATO (limitka) z jakimś niskim numerem:

 

https://www.omegawatches.com/watch-omega-speedmaster-skywalker-x-33-chronograph-45-mm-31892457903001

 

Zegarek dość rzadki, choć na prawdę ładny, leciutki. Dziś pierwszy raz mierzyłem i gdyby nie NATO leżałby idealnie.

post-98815-0-40335300-1579700867_thumb.png

Edytowane przez Butik

Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całą moją miłością do Omegi i świadomością co reprezentuje akurat ten model, to myśląc o ana-digi, raczej bym poszedł w jakiegoś Brajtka aerospace. Jak pisze przedmówca, Omega wygląda trochę jak Swatch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia wygląda jak Swatch.

Przynależność zobowiązuje. ;)


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie za szybką odpowiedź. Niestety Bazarek z naszego forum nie jest dostępny (jak pisałem za mała aktywność).

 

Za to widzę już tę aktywność wszędzie nadrabiasz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia wygląda jak Swatch.

 

Szczerze powiem na zdjęciach też tak mi się wydawało, ale na żywo jest o wiele lepiej. Jednak jako posiadacz Brajtka Aerospace Evo, a jednocześnie fanboj Omegi muszę przyznać, że Brajtek wygrywa u mnie z dużą przewagą... A myślałem kiedyś o podmiance, teraz już jestem wyleczony.


Kto rano wstaje ten leje jak z cebra...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.