Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Zamiłowanie do datowników przechodzi z wiekiem.

Mój znajomy był zagorzałym zwolennikiem datowników do momentu gdy zaczęło go wkurzać że musi zakładać okulary za każdym razem gdy chce sprawdzić datę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Michal93 napisał:

Dodatkowy plus, jak poleży na półce, to potem nie trzeba zmieniać daty na właściwą :D

 

 

To na prawdę duża zaleta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Zastanawiam się nad nabyciem Omegi Speedmaster Reduced. Ponieważ ma to być mój pierwszy egzemplarz tej marki to chciałbym szanownych kolegów i koleżanki uprzejmie poprosić o poradę w zakupie.

Mam na oku pewien egzemplarz: poniżej zamieszczam zdjęcie mechanizmu + krótki film video ukazujący zegarek z zewnątrz.

Od sprzedającego uzyskałem informację, że zegarek pochodzi z ostatnich lat produkcji (podobno wynika to z nr seryjnego zaczynającego się od 903... - nie wiem na ile to prawda?) 

Padła też informacja, że zegarek był polerowany, jednak nie mam doświadczenia w tym temacie i nie potrafię na podstawie posiadanych materiałów (foto+film) określić na ile mocno...

Niestety, w komplecie nie ma dokumentów i papierów, pytanie na ile obniża to wartość tego zegarka?

Zapewne zegarek wymagałby serwisu po tym, jak do mnie trafi - jaki to z Waszego doświadczenia koszt? 

 

1985998007_Zdjciemechanizm_OmegaSpeedyReduced.thumb.jpeg.bdd75aa3d2f88c2d44e8d741f39d0487.jpeg

 

 

Z góry dziękuję wszystkim za uwagi i komentarze w tej sprawie :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ceny Reduced w ostatnich latach poszły w górę o kilka tysięcy. Ja w 2016  r. kupiłem bez papierów za 5,4k.

Cena serwisu zależy gdzie będziesz robił, ale mechanizm z dodanym chrono do tanich nie należy i nie każdy umie go robić. Koszt może być powyżej tysiaka. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To prawda, Reduced to koło 7-8k realnie teraz. Serwis w dobrym zakładzie to okolice 1200-1400 zł. Sam poluję na dobrą sztukę, najchętniej już po serwisie :)

 

bat73, mam 26 lat, więc myślę temat wzroku jeszcze przez kilka lat nie da o sobie znać :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nato można już zamówić prosto do PL. Fajne etui na paski + teleskopy - free. Zupełnie inne niż to czerwone na zegarki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki ulep. Nic do siebie w nim nie pasuje :wacko: 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Mario. 


W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny. Jak koperta złapie trochę patyny będzie wyglądał jeszcze lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Rohi napisał:

Zapewne zegarek wymagałby serwisu po tym, jak do mnie trafi - jaki to z Waszego doświadczenia koszt? 

 

Według tego, co w internetach piszą, koszt serwisu nie będzie niższy niż w przypadku Pro.

https://omegaforums.net/threads/what-are-your-thoughts-on-the-speedmaster-reduced-worth-it.104307/page-2#post-1365936

 

Wydaje mi się, że możesz mieć problem ze znalezieniem kogoś, kto zrobi porządnie i za nieduże pieniądze. Też obstawiałbym 1k+ i nie wiem czy zaufałbym komuś, kto zawołałby taniej. :)

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Rohi napisał:

Cześć,

 

Zastanawiam się nad nabyciem Omegi Speedmaster Reduced. Ponieważ ma to być mój pierwszy egzemplarz tej marki to chciałbym szanownych kolegów i koleżanki uprzejmie poprosić o poradę w zakupie.

Mam na oku pewien egzemplarz: poniżej zamieszczam zdjęcie mechanizmu + krótki film video ukazujący zegarek z zewnątrz.

Od sprzedającego uzyskałem informację, że zegarek pochodzi z ostatnich lat produkcji (podobno wynika to z nr seryjnego zaczynającego się od 903... - nie wiem na ile to prawda?) 

Padła też informacja, że zegarek był polerowany, jednak nie mam doświadczenia w tym temacie i nie potrafię na podstawie posiadanych materiałów (foto+film) określić na ile mocno...

Niestety, w komplecie nie ma dokumentów i papierów, pytanie na ile obniża to wartość tego zegarka?

Zapewne zegarek wymagałby serwisu po tym, jak do mnie trafi - jaki to z Waszego doświadczenia koszt? 

 

Z góry dziękuję wszystkim za uwagi i komentarze w tej sprawie :)

 

Wideo___Omega_Speedy_Reduced.MOV

Może warto dozbierać i kupić FOIS? 


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ntcm napisał:

 

Wydaje mi się, że możesz mieć problem ze znalezieniem kogoś, kto zrobi porządnie i za nieduże pieniądze. Też obstawiałbym 1k+ i nie wiem czy zaufałbym komuś, kto zawołałby taniej. :)

 

Są spece, którzy serwisują moduły DD, w końcu trochę marek miało je w ofercie.

Teraz, jacus napisał:

Może warto dozbierać i kupić FOIS? 

Warto zdecydowanie, lub Pro.

Reduced to krótkoterminowy król nadgarstka, a ceny już nie robią takiej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wyszedłem od poszukiwania Reduced - jednak tak jak koledzy wspomnieli ceny tak poszybowały do góry, że zbliżają się powoli do FOIS i własnie na FOIS stanęło. Co do załączonego filmu z Reduced to szlify nie wyglądają źle (na tyle na ile można ocenić zegarek w ruchu), mnie bardziej zastanawia umiejscowienie głównej wskazówki stopera. Została zatrzymana ok. 20 sek, warto sprawdzić czy po wyzerowaniu ładnie centruje. 

Edytowane przez wojtek91

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za odpowiedzi - FOIS brzmi ciekawie, choć nie ukrywam, że co do Reduced przekonuje mnie fakt bycia automatem oraz bransoleta.

Jeżeli mówimy o FOIS, to jakie polecacie miejsce poszukiwań? Chrono24?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 21.06.2020 o 21:46, memento mori napisał:

 

Autoryzowanym serwisem Omegi jest zakład zegarmistrzowski Jubikom w Gdyni przy ul. Wójta Radtkego.

Bardzo dziękuję za odpowiedź

W dniu 22.06.2020 o 11:32, jacus napisał:

Baum & Baum w Gdańsku też dadzą radę

Bardzo dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

W dniu 13.06.2020 o 08:50, sanik napisał:

Gdzie serwisowałeś i co było robione?

 

Wymiana uszkodzonej dźwigni sterującej i pełen serwis - sam robiłem 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem wreszcie dziś endlinki do zapięcia z mikroregulacją. Polecam każdemu

d9ac9f26987fb1aedf7f474acdc86c63.jpg

879b6ef9821b07613dfc0c73afeb64f9.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 24.06.2020 o 14:38, Plumber napisał:

Nato można już zamówić prosto do PL. Fajne etui na paski + teleskopy - free. Zupełnie inne niż to czerwone na zegarki. 


 

39802B96-840B-40A6-8CD0-30A2A06A9A16.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś strzeliłem kilka fot bonda kumplowi:OI000484z.jpgOI000473z.jpgOI000491z.jpgOI00049z9.jpg


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.