Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Skądś mi znana bestia😁 Gratulacje!

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Teraz, ledr napisał:

Skądś mi znana bestia😁 Gratulacje!

Dziękuję!

dubel;-(

Edited by ledr

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

Białas Snoopy 2 w pełnym jesiennym słoneczku.

OMG jak niby głupi pasek może zmienić podejście do sikora. Do tej pory noszony okazjonalnie, mam wrażenie, że teraz zdominuje nadgarstek.

Omega rządzi  B) 

ST2? Gratulacje! Fajny zegar - ja żałuję, ze sprzedałem swojego.

I'm not myself, but not dead and not for sale...

Witam !

nie jestem znawcą tematu, ale posiadaczem zegarka tej marki. Pasek kończy żywot i poszukuję jego następcy. Pasek jest ząbkowany szer. 16 mm.

Może Ktoś posiada informacje , gdzie szukać , gdzie kupić ?

4 minuty temu, ryszard590 napisał:

Witam !

nie jestem znawcą tematu, ale posiadaczem zegarka tej marki. Pasek kończy żywot i poszukuję jego następcy. Pasek jest ząbkowany szer. 16 mm.

Może Ktoś posiada informacje , gdzie szukać , gdzie kupić ?

Co znaczy ząbkowany? 

Pokaż czego szukasz.

24 minuty temu, Majk2 napisał:

Real wygrywa El Clasico, ja mam nowy zegarek, chyba to dobry dzień :) 

Gratuluję ultramana.

Zwycięstwa RMC już nie 😜

"Białas Snoopy 2 w pełnym jesiennym słoneczku.

OMG jak niby głupi pasek może zmienić podejście do sikora. Do tej pory noszony okazjonalnie, mam wrażenie, że teraz zdominuje nadgarstek"

Fajnie że cieszy ale piszac obiektywnie jakoś gryzie mi się ten pasek do tego zegarka. Guma dużo lepiej pasuje,  ze względu dopasowania do uszu.

Edited by Muzzy

59 minut temu, Majk2 napisał:

Real wygrywa El Clasico, ja mam nowy zegarek, chyba to dobry dzień :) 

Gratuluję zakupu! W końcu jakaś odmiana bo tu na forum tylko wybory miedzy szafirową kanapką a hesalitem, innych edycji prawie nie widać.

8 godzin temu, Qsto napisał:

Taki "białasek" dołączył do mojego stadka Seamasterów!

Tu również pogratuluję. 

Niech się nosi. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

33 minuty temu, orlis napisał:

Gratuluję zakupu! W końcu jakaś odmiana bo tu na forum tylko wybory miedzy szafirową kanapką a hesalitem, innych edycji prawie nie widać.

Dzięki. Zastanawiałem się między Ultramanem a Alaska project. Bardziej podobała mi się Alaska ale wymagała serwisu, widoczne wgniecenie na bezelu i szkoło przez, które mało co było widać wiec jest Ultraman ale cieszy tak samo. Chyba ze wszystkich moich zegarków najmniej cieszyłem się na Hulka. Co prawda euforia była po telefonie ale już później tylko w dół. A dzisiaj radość jak dziecko w święta :)  

Alaska to mój graal...:) Marek (demollo) miał nówkę sztukę w stanie NOS zakupioną z butiku w 2017r...ale jednak trochę ponad mój budżet była. Z tego co wiek to już się sprzedała. 

1 godzinę temu, Muzzy napisał:
Fajnie że cieszy ale piszac obiektywnie jakoś gryzie mi się ten pasek do tego zegarka. Guma dużo lepiej pasuje,  ze względu dopasowania do uszu.

To jest akurat opinia SUBIEKTYWNA, do której masz pełne prawo. Nie ma tutaj zasad obiektywnych.

Co do gumy - mam, a od zakupu "Snoopyego" jest na sprzedaż. Szczerze - nic nigdy dotychczas w zegarkach (a przewinęło się ich przeze mnie sporo, w tym wiele omeg) nie wkurzało mnie tak jak to beznadziejne zapięcie, którymi "uszczęśliwiła" Omega użytkowników SMP. Na pohybel!

Edited by Butik

Omega rządzi  B) 

A co z tym zapięciem jest nie tak? Miałem i nie widziałem w nim nic irytującego 

11 godzin temu, orlis napisał:

A co z tym zapięciem jest nie tak? Miałem i nie widziałem w nim nic irytującego 

Podwójne wygięcie bolca powoduje, że trzeba wyczyniać ekwilibrystyczne sztuczki, żeby pasek zapiąć z dobrym dopasowaniem i nie mniej się namanipulować, żeby zegarek zdjąć z ręki. Ja wiem, że to teoretycznie ma zapobiec samodzielnemu otwarciu, ale zwykłe zapinki mi się jeszcze nie otworzyły, tej miałem kompletnie dość.

Ponadto ja jestem absolutnym wielbicielem zapięć klamrowych, które powodują, że samo zakładanie zegarka jest szybsze, powtarzalne i bezpieczniejsze (zdarzało mi się zegarek upuścić przy zakładaniu go na zwykły pasek).

Powyższe stwierdzenia absolutnie nie umniejszają na prawdę wysokiej jakości wykonania tego paska - tutaj nie mam mu nic do zarzucenia. Ale wq***ał mnie strasznie.

Jeśli jakiegoś właściciela SMP rozważającego zakup omegowej gumy powyższym wywodem dodatkowo namówiłem do zakupu 😈 to zaprasza ma priw, jest do wzięcia prawie nieużywany, oczywiście taniej niż w sklepie i z paragonem butikowym (tym z pl 3+, nie moim ;)).

IMG_0654 2.jpg

Edited by Butik

Omega rządzi  B) 

25 minut temu, vitriol napisał:

@Butik w paskach przeznaczonych do diverów takie zapięcie jest normą.

Wiem i o tym piszę, co nie zmienia faktu, że mnie to wpienia i nie chcę mieć z tym do czynienia :)

Omega rządzi  B) 

31 minut temu, vitriol napisał:

@Butik w paskach przeznaczonych do diverów takie zapięcie jest normą.

Ale tu chodzi o kąt położenia języczka, akurat w omedze to jest tak zrobione, w pionie, że naprawdę ciężko jest zdjąć pasek, tak samo w ceramicznym "moonwatchu" z ceramiczną klamrą. 

Miałem w ręku różne paski typu isofrane etc i tylko w omedze był aż taki problem. 

43 minuty temu, Butik napisał:

...

jest do wzięcia prawie nieużywany, oczywiście taniej niż w sklepie i z paragonem butikowym (tym z pl 3+, nie moim ;)).

Czy ta guma pasuje do PO 8500, 42mm  

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...