Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

Dla mnie ekscelencja😄

Leszek

Time is on my side, yes it is. (Rolling Stones)

29 minut temu, memento mori napisał:

Słowa te mają tyle samo liter i sylab, są rzeczownikami kończącymi się na "k" i zazwyczaj są brązowe. Razem z mąką całkiem sporo je łączy 😛

Co do porównywania Omegi i Roleksa to nie ma to kompletnie sensu. Roleks jest marką droższą, bardziej rozpoznawalną i prestiżową (nie chcę tu rozbijać tego znaczenia na atomy), a odmrażanie sobie uszu przez klientów, którzy ostentacyjnie "nie kupią go i już" od wielu lat odbywa się głównie na forach i kompletnie nie szkodzi marce. Gdzie jest punkt przegięcia? Nie wiem, jego szukanie to wróżenie z fusów (mamy od tego speców w Klubie). Co do nowoczesnych werków Omegi to przypomina mi to trochę sytuacje na rynku motoryzacyjnym. W Rolexie przez ostatnie 30 lat były 31xx, teraz od kilku lat są 32xx. "Wielka" Omega latami używała ETY, a przez ostatnie 20 lat zrobiła 8 wersji mechanizmów co-axial (samych 2500 w czterech rewizjach: A, B, C, D, 8400, 8500, 8800, 8900), a ich końcowy produkt jest nadal mniej dokładny niż mechanizmy Roleksa. Czyli ten cały postęp technologiczny klientowi końcowemu nie daje nic. Podobnie z silnikami 1.5 turbobeznyna i 1.6 TDI-CR są bardziej elastyczne, kulturalne etc. ale gdyby tylko klient indywidualny (firmy nie interesuje eksploatacja dłuższa niż 3-5 lat) miał wybór w salonie to lidereami sprzedaży nadal byłoby 1.9 TDI-PD i wolnossące 1.6. 

Jeśli za 10-20 lat okaże się, że mechamizy Roleksa mają wadę fabryczną, są usterkowe etc. a ósme wcielenie co-axiala po kolejnych poprawkach (gdzie jak pokazuje czas główne testy były na klientach) w końcu można nazwać wołem roboczym to odszczekam to co napisałem 😉

Nie zmiena to faktu, że Omega zacną firmą jest i basta. Natomiast próby stawiana jej na równi z Roleksem to dorabianie ideologii i walka z... wiatrakami 🙂

Alleluja! :)

59 minut temu, memento mori napisał:

Słowa te mają tyle samo liter i sylab, są rzeczownikami kończącymi się na "k" i zazwyczaj są brązowe. Razem z mąką całkiem sporo je łączy 😛

Co do porównywania Omegi i Roleksa to nie ma to kompletnie sensu. Roleks jest marką droższą, bardziej rozpoznawalną i prestiżową (nie chcę tu rozbijać tego znaczenia na atomy), a odmrażanie sobie uszu przez klientów, którzy ostentacyjnie "nie kupią go i już" od wielu lat odbywa się głównie na forach i kompletnie nie szkodzi marce. Gdzie jest punkt przegięcia? Nie wiem, jego szukanie to wróżenie z fusów (mamy od tego speców w Klubie). Co do nowoczesnych werków Omegi to przypomina mi to trochę sytuacje na rynku motoryzacyjnym. W Rolexie przez ostatnie 30 lat były 31xx, teraz od kilku lat są 32xx. "Wielka" Omega latami używała ETY, a przez ostatnie 20 lat zrobiła 8 wersji mechanizmów co-axial (samych 2500 w czterech rewizjach: A, B, C, D, 8400, 8500, 8800, 8900), a ich końcowy produkt jest nadal mniej dokładny niż mechanizmy Roleksa. Czyli ten cały postęp technologiczny klientowi końcowemu nie daje nic. Podobnie z silnikami 1.5 turbobeznyna i 1.6 TDI-CR są bardziej elastyczne, kulturalne etc. ale gdyby tylko klient indywidualny (firmy nie interesuje eksploatacja dłuższa niż 3-5 lat) miał wybór w salonie to lidereami sprzedaży nadal byłoby 1.9 TDI-PD i wolnossące 1.6. Oni robią marketingowy szum wokół postępu technologicznego, a fani kochają tę markę za stare Lemanie czyli cal. 1861/1863, wskrzeszenie 321 czy werki z lat 50-60tych. Mowa o fanach, ponieważ reszta ceni ich za to, że nosi je Clooney, Bond, bardzo dużą rozpoznawalność i prestiż (czyli tak jak większość klienteli wszystkich, stosunkowo "drogich" zegarków).

Jeśli za 10-20 lat okaże się, że mechamizy Roleksa mają wadę fabryczną, są usterkowe etc. a ósme wcielenie co-axiala po kolejnych poprawkach (gdzie jak pokazuje czas główne testy były na klientach) w końcu można nazwać wołem roboczym to odszczekam to co napisałem 😉

Nie zmiena to faktu, że Omega zacną firmą jest i basta. Natomiast próby stawiana jej na równi z Roleksem to dorabianie ideologii i walka z... wiatrakami 🙂 Choć nie tak samo to lubię obie marki, chociaż Omegę głównie za Moonwatcha. Podobnie uwielbiam Panerai, cenię też TH, IWC, Nomosa, JLC, Longines, Seiko, AP. Tak jak Peugeot, Skoda i Opel 😛 mogłyby dla mnie nie istnieć VC, Zenith, Eterna, Hublot i wiele innych, ale rozumiem, że inni mogą mieć zupełnie odwrotnie. Świat pozycjonuje każdą z marek zegarkowych tak, a nie inaczej i tyle, nie ma co się obrażać tylko smakować wszystkiego po trochu 🙂

Przepraszam przeczytałem tylko kilka pierwszych linijek Twojego opowiadania. Porównywanie  Omegi do Rolexa będzie się odbywać  bo obie marki konkurują na tym samym rynku i są to najbardziej rozpoznawalne marki zegarkowe na świecie . Na przełomie ostatnich dekad każda z tych marek miała swoje momenty dominacji, warto o tym wiedzieć i pamiętać.

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.

8 godzin temu, omega seeker napisał:

Panowie,

szybkie pytanie - według Was lepiej do garnituru będzie pasował lewy, czy prawy model ?

Dwa łocze.jpg

De Ville.

4 godziny temu, warloard napisał:

Nowość w kolekcji:)

Wielkie gratki 😊

Rowniez sie do niego przymierzalem i na zywo na bransolecie wyglada super a i lezal swietnie. Jedyne, co mnie tylko powstrzymalo, to fakt, ze na tarczy duzo sie dzieje, choc bardzo ladnie 😎

Edited by artme

Wielkie gratki
Rowniez sie do niego przymierzalem i na zywo na bransolecie wyglada super a i lezal swietnie. Jedyne, co mnie tylko powstrzymalo, to fakt, ze na tarczy duzo sie dzieje, choc bardzo ladnie
Dla mnie niestety minus jest jeden mam szczupły nadgarstek i jest dla mnie za duży. Ale mimo wszystko i tak będę go nosił. Spróbuję przerzucić go na pasek może będzie lepiej:)Nie mniej jednak jak dla mnie jedna z ciekawszy propozycji Omegi w ostatnim czasie.

Wysłane z mojego SM-G781B przy użyciu Tapatalka

12 godzin temu, lukebor napisał:

W Butiku na Snoopiego nie zapisują bez odpowiedniej historii zakupów.
U innych AD zapisują, ale listy są na tyle długie, że pewnie zdąży wyjść kolejna wersja, zanim się doczeka na tę 😉

Kto się nie załapie na Snoopiego na Omedze, to może mieć na Undone.

https://www.montredo.com/undone-x-peanuts

Snoopy.jpg

Soda66

3 godziny temu, robol1 napisał:

przecież nowy Snoppy nie jest limitką to dlaczego mialby ktoś chętny sie nie załapać?

Bo jest limitowana produkcja i wypuszczają na rynek mniej zegarków niż jest chętnych. Stąd niestety zrobiły się listy, a listy są pozamykane, bo na razie butiki wiedzą, że ciężko będzie im zrealizować dostawy do zapisanych chętnych.

OMEGA rządzi

Ed White slyszalem, ze jest i będzie limitowany, ale o Snoopim nie wiedziałem, ze tak samo 🤭

Wszedłem właśnie na stronkę Omegi i chyba nie jest jak mówisz, bo napisali:

"The non-limited watch is driven by the OMEGA Co-Axial Master Chronometer Calibre 3861, and comes in a special presentation box."

Edited by artme

Normalnie Omega nazwałaby to limitowaną dystrybucją ale ten termin po wyczynach Rolexa źle wypadł w badaniach fokusowych więc padło na limitowaną produkcję. To z punktu widzenia firmy ideał do zarządzenia całym procesem. Najpierw zbiera się listę chętnych , później ustawia produkcję na poziomie (100-x  )% zapotrzebowania, czeka na wystrzał na rynku wtórnym i spokojnie rok po roku podnosząc ceny realizuje się „ambitne plany”. A kolejka rośnie zamiast topnieć - rośnie bo nie może być tak, że „tylko ministrowie i celebryci się zaszczepili” 😉 A cały blask ( wg tych z końca kolejki raczej  smród) spływa na markę i już można snuć wizje o podboju kolejnych pięter piramidy ...

Wystarczy spojrzeć po ile chodzi ten nowy Snoopy na chrono . Niby nie limitowany a ceny w okolicach 100k 😀 Dlaczego? Ano właśnie dlatego, ze nie pójdziesz do butiku i go nie kupisz. 

Czyli witamy Omege w swiecie, ktory stworzyl Rolex. Na szczescie jeszcze jest duzo innych modeli, ktore bez wiekszego problemu mozna kupic, ale spokojnie... kwestia czasu 😒

:ph34r:

bJFkEKG.jpg

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

2 godziny temu, artme napisał:

Czyli witamy Omege w swiecie, ktory stworzyl Rolex. Na szczescie jeszcze jest duzo innych modeli, ktore bez wiekszego problemu mozna kupic, ale spokojnie... kwestia czasu 😒

Bardzo wątpię aby tak się stało.

Primo, Omega idzie swoją drogą wypuszczając flagowce. Mało tego sprytnie wykorzystuje obecną sytuacje którą wytworzył Rolex, podnosząc ceny produktów ale również odnawiając flotę.

Secondo, butiki Omeg są wypełnione po sufit, nikt nie musi lizać niczyich tyłków czy kupować zegarka którego nie chce ale jest akurat dostępny.

I na koniec , Rolex nie da rady na dłuższą metę kręcić w dostawach , teraz produkcja jest niższa ze względu na COViD co dodatkowo wzmacnia pustynie w salonach , ale to tylko przejściowe.

Edited by Maserati

1. Niezależny, legendarny i ceniony ekspert.
  2. Promotor merytorycznej dyskusji.

Guest vitriol
3 hours ago, dodge66 said:

:ph34r:

Przeszła Ci SMPc?

2 godziny temu, vitriol napisał:

Przeszła Ci SMPc?

Absolutnie nie! :D Do tego doszły plany z Moonwatchem ;)

Zegarki to emocje i nawet najbogatsza historia oraz najlepsze parametry na papierze nie wygrają z głosem serca - Passero

W dniu 19.01.2021 o 17:35, swierszczu napisał:

Tak na szybko szara prawie eminencja 😁3DC9DD58-ED8B-44C9-8E41-EE926FADCB9C.thumb.jpeg.5008f9b1c13dc75bef14ef0ac06a16d3.jpeg

Ładna, gratulacje.

Guest

Do 3 grudnia 2020 r. nie miałem nigdy żadnej Omegi, a teraz, błąd naprawiony, gdyż taka urocza LGBT parka mi się w domu zagnieździła. Wczoraj dotarł Moon, naprawdę duża radość 🙂

EBE7FE48-9CF8-4B47-85E0-8A9CB4DA2581.jpeg

E5C23135-0758-412B-8AB8-6FE7FF6C744C.jpeg

Edited by Guest