Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

nicon - ja porównywałem kopertę SD do MM. Jeżeli chodzi o porównanie kopert obecnych modeli Rolexa vs Omega nie widzę różnic. Koperta Wojtka Omegi podoba mi się nawet bardziej od mojej (z wyjątkiem uszów) a to dzięki jej lekko wygiętemu profilowi czy satynowanych bokach. Na plus Rolexa przemawia mocowanie bransolety do koperty,patrząc od spodu ładnie się te elementy łączą. W Omedze wyglądało to gorzej choć oczywiście żadnego znaczenia z punktu użytkowego to nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, to są niuanse tak naprawdę i ciężko o jednoznaczny werdykt.

Bezel w Rolexie chodzi płynniej, milej dla ucha. W modelu Wojtka bransoleta od spodu nie zgrywała się mocowaniem z linią uszu, jest trochę powyżej. Cała reszta pełna zgoda.

Nic tylko się cieszyć, że takie fajne zegary mamy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W modelu Wojtka bransoleta od spodu nie zgrywała się mocowaniem z linią uszu, jest trochę powyżej. Cała reszta pełna zgoda.

Nic tylko się cieszyć, że takie fajne zegary mamy :)

Myślę, że warto doprecyzować, nie chodzi tu o słabe wykonanie, tylko po prostu taki sposób mocowania. Omega używa go od dawna w wielu modelach.

 

Omega-Semaster-300-Master-co-axial-8.jpg

 

Dla porównania SD i tutaj mocowanie licuje z linią uszu.

 

Rolex-Sea-Dweller-4000-116600-watch-21_z

Edytowane przez rip

wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że warto doprecyzować, nie chodzi tu o słabe wykonanie, tylko po prostu taki sposób mocowania. Omega używa go od dawna w wielu modelach.Omega-Semaster-300-Master-co-axial-8.jpg

Dla porównania SD i tutaj mocowanie licuje z linią uszu.Rolex-Sea-Dweller-4000-116600-watch-21_z

Werki Omegi są przepiękne.

Omega ma takie mocowanie we wszystkich bransoletach i to jest kwestia gustu.

Minusem tego rozwiązania jest to, że rysuje od spodu uszy, a plusem to, że przy ściąganiu bransolety nie poleci nam ona do góry i nie zarysuje przypadkowo ucha do zewnętrznej strony co moim zdaniem boli bardziej.

Rolex od spodu przy tej Omedze wygląda jak Fiat 126p przy Bentleyu ;)

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wolę Fiata :-)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Werki Omegi są przepiękne.

 

+1

 

Przyznam szczerze, że bardziej podoba mi się SD, ale nie żyje w idealnym świecie i muszę brać pod uwagę cenę i moim zdaniem Rolex kosztując dwa razy tyle co Omega nie jest dwa razy lepszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Jash

To ja wolę Fiata :-)

 

Ja też zdecydowanie wybieram tę surowość :) Tym bardziej, że werki Omegi wyjątkowo mi się nie podobają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jacek- Ty z założenia nie lubisz Omegi, więc Twoja opinia jest niewiele warta ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką luzną propozycję.....:-)

 

A mianowicie -moze połaczyć oba tematy (Omegi i Rolexa) ?

Zaoszczedzi to wielu kolegom czasu i pozwoli sie wymieniać uwagami w jednym miejscu..(tematy i tak się "przenikają" )

Co koledzy na taką propozycję....:-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja wolę Fiata :-)

Ja też zdecydowanie wybieram tę surowość :) Tym bardziej, że werki Omegi wyjątkowo mi się nie podobają.

Co kto lubi :)

Jak lubicie surowość to kupcie po Parnisie i będzie surowo :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian ,

Ty lubisz takie " ładne werki" w diverach a dogryzasz innym że lubią " mini"...jak chcesz być maczo to bądź konsekwentny ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek, to idiotyczny pomysł. Nie wiem czy wiesz jak wygląda łączenie tematów, ale wszystko wyświetlane jest według czasu danego wpisu.

Wyobrażasz sobie takie połączenie gdzie np. ktoś wkleił w temacie Rolexa zdjęcie SUBa z krzywym pierścieniem, a pod tym pojawią się posty z wątku Omegi "jaki to świetny zegarek", "piękne wykonanie", "codowny" ;):P:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem Krystian:-) :-)

A to mozna jakiś wiekszy balagan zrobic?:-) :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krystian ,

Ty lubisz takie " ładne werki" w diverach a dogryzasz innym że lubią " mini"...jak chcesz być maczo to bądź konsekwentny ;-)

Nie chcę być "maczo" przez zegarki jak niektórzy próbują sobie to rekompensować kupując Submarinera ;)

Szczerze mówiąc mam gdzieś maczo i inne idiotyczne skojarzenia z zegarkami w połączeniu z "męskością" ;)

Kupuję to co mi się podoba i wisi mi, czy ktoś inny uzna to za fajne :)

Tak jak w nowej 300 przeszkadza mi bransoleta z jej wybłyszczonymi ogniwami, tak widok 10x ciekawszego werku niż w Rolexie mi nie przeszkadza, a nawet mnie bardzo cieszy skoro nie ma to wpływu na funkcjonalność zegarka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co sądzisz o tym połączeniu?

 

O300-C-2_zpsc3ccff9f.jpg

Niby skórzany pasek do divera średnio pasuje, ale to zestawienie jest bardzo klimatyczne, podoba mi się

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być "maczo" przez zegarki jak niektórzy próbują sobie to rekompensować kupując Submarinera ;)

 

Oj Krystek, chyba w piątek będę Cię musiał wysadzić gdzieś w lesie koło Antonina. Przewietrzysz się parę kilometrów nocą do Krotoszyna to przestaniesz kolegów obrażać  ;)  :D

Latarkę Ci pożyczę, aż taki okrutny nie jestem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner? Nieee to zbyt oczywiste. Maczo kupują Reverso :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+1

 

Przyznam szczerze, że bardziej podoba mi się SD, ale nie żyje w idealnym świecie i muszę brać pod uwagę cenę i moim zdaniem Rolex kosztując dwa razy tyle co Omega nie jest dwa razy lepszy

Pełna zgoda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek, a gdzie to jest? :D

Tomuś Ty jesteś wyjątkiem :P

Tak na poważnie to proszę nie dorabiać ideologii, że każdy kupuje Submarinera, aby być bardziej męskim.

Bardziej śmieję się z opinii, że jakiś zegarek lub większy silnik w samochodzie stanowi o męskości ;)

a Bartusia i jego mini to ja kocham i mu tulipanki przywiozę w marcu ;):P:lol:

Edytowane przez Krystian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Submariner? Nieee to zbyt oczywiste. Maczo kupują Reverso :-)

Nie przesadzaj. :D


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Omega zdecydowanie ladniejsza od dolu. Rolex od dolu to niestety pokazanie jak mozna miec w nosie klienta i jego wydane pieniadze :)

Karol, ja bym tego mechanizmu nie chciał oglądać przez szafir z dwóch powodów: to już profi diver ale przede wszystkim ten werk nie grzeszy urodą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.