Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w 2011 kupilem submarinera za 22500!!! 😳, to w dziale Omegi mnie niszczono 🤣 Tyle kasy za "zwyklego" suba??? Przeciez za polowe kasy mozna miec bonda, albo moona nic nie ustepujacych temu nudnemu rolkowi... a teraz? - ciekaw jestem jak sobie ludziska tlumacza wydanie 40-50k zl na Omege 🤔😜

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze tego Suba? 🤔


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, artme napisał(-a):

Jak w 2011 kupilem submarinera za 22500!!! 😳, to w dziale Omegi mnie niszczono 🤣 Tyle kasy za "zwyklego" suba??? Przeciez za polowe kasy mozna miec bonda, albo moona nic nie ustepujacych temu nudnemu rolkowi... a teraz? - ciekaw jestem jak sobie ludziska tlumacza wydanie 40-50k zl na Omege 🤔😜

No i mieli rację w sumie, teraz muszą wydać prawie tyle samo za podobnie wykonany zegarek, z tą różnicą że Omegę da się kupić bez żadnych cyrków, a to już wiele.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gdzieś widziałem informację, że sprzedali już milion MoonXSwatchy. 
 
Tak w ramach archeologii, wczoraj znalazłem cenę AT 41 z 2018, a dzisiaj PO 43.5mm
2018
AT 41 - 5500 CHF
PO 43,5 - 6200 CHF
2023
AT 41 - 5900 CHF
PO 43.5 - 6700 CHF
 
Trochę to wygląda jak ceny iPhonów, w USD nowy iPhone tyle samo kosztuje co poprzedni model, a w Europie ciągłe wzrosty 

To jeszcze w ramach archeologii, ceny z 2014 roku, foty z butiku na pl3 Krzyży z eventu u Omegi.
Fakt, modele już nieprodukowane, ale mimo wszystko, porównując do obecnych cen, to prawie jak za darmo się wydają.
2f47bef895566718daee52cbf9fe33e8.jpg
31d753128bd01710d0ada7c3182bd5d5.jpg
e95150a76976c8f925680164f48310a0.jpg
2de3f0f3e9242b72855ab3c7b5f95c55.jpg


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, nicon napisał(-a):

No i mieli rację w sumie, teraz muszą wydać prawie tyle samo za podobnie wykonany zegarek, z tą różnicą że Omegę da się kupić bez żadnych cyrków, a to już wiele.

Czy uwazasz, ze pomimo calej "otoczki", wizerunku marki i "przebitki" cenowej na rynku wtornym zainwestowanie 40-50k zl w produkt, ktory na "dzien dobry" traci na swojej wartosci - warto nadal wydac na cos, co przynienie strate, bo to "fajna" marka?

 

ps

i nie chodzi mi o spekulowanie - bawimy sie zegarkami i tylko chcielibysmy, aby nasze inwestycje pozwolily nam realizowac nasze przyszle marzenia.

Edytowane przez artme

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek cenowych. Cennik Mercedesa E w 2012 roku zaczynał się od 170k, dzisiaj 220k. A to produkt w którym realny koszt produkcji ma istotny procent w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dzikipl napisał(-a):

Z ciekawostek cenowych. Cennik Mercedesa E w 2012 roku zaczynał się od 170k, dzisiaj 220k. A to produkt w którym realny koszt produkcji ma istotny procent w cenie.

Samochody to inna bajka. Po pierwsze - za dzis podstawowy model otrzymamy wiele wiecej niz kiedys a po drugie - samochody, to TYLKO STRATA wlozonej gotowki - nie ma co porownywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, artme napisał(-a):

Samochody to inna bajka. Po pierwsze - za dzis podstawowy model otrzymamy wiele wiecej niz kiedys a po drugie - samochody, to TYLKO STRATA wlozonej gotowki - nie ma co porownywac.

 

Mało jest produktów o tak iluzorycznej wartości jak rolexy omegi itd. Samochody ostatnio zdrożały, np samochody dostawcze bardzo wyraźnie. Kilka miesięcy temu na fiacie ducato była lepsze przebitka niż na subie. W dodatku realna. Ludzie po prostu potrzebowali tych samochodów, nowych nie było, czas dostawy ponad rok. Jak ktoś odbierał zamówiony samochód to płacił cenę z zamówienia, przy ducato dealer chciał podpisywać lojalki o "zakazie handlu" czy coś podobnego. Bo płaciło się cenę z zamówienia a cennik w ciągu roku podskoczył o 40k.
Samochody mają też wartość użytkową, kupiłem mercedesa bo jest wygodniejszy i bezpieczniejszy od mondeo. Rolex jest dużo mniej wygodny od casio, casio przebija go pod każdym względem. Trzeba pamiętać że drogie zegarki to hobby dość ograniczone, wiele osób kompletnie tego nie rozumie i to jest normalne. Ja jestem świadom to że to najgorzej wydane pieniądze.

Na samochodach które mam, to straciłem wyłącznie na jednym. Kupowałem R5 gtt bo je lubię, kurzą się trzy sztuki w garażach. Kupowałem po 1-2kPLN teraz to 24kE. Nawet głupi Żuk którego kupiłem dla jaj zdrożał.

Dostawczak zdrożał, VW Caravelle który kupiłem jako samochód z użytkiem firma/prywatnie też zdrożał. W 2019 zapłaciłem 200k, teraz to 340k. Szalony wzrost ceny. Swoją używkę mogę sprzedać za >200k. A zrobił dużo dobrego. On ma duuużo większą wartość realną niż wszystkie zegarki które mam. Patrzę na całość szerzej niż ludzie z tego forum.

Jak masz samochód za 200k i będziesz go chciał sprzedać za 50k zaczepiając ludzi na ulicy to sprzedasz go w minutę. A myślisz że tak łatwo byś sprzedał daytonę za 50k na ulicy? Dla >90% osób to będzie chora cena za zegarek, 5k by nie dali bo nie widzą sensu. I słusznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, nicon napisał(-a):

Jasne, dla każdego coś dobrego, ogólnie uważam że zmiany stylistyczne są wszystkie na plus, trochę nie ufam tym nowym mechanizmom, ale to pewnie niesłuszne obawy. Gwarancja jest długa, a oficjalny serwis czy 1861 czy 3861 to ta sama kasa więc w sumie who cares. BTW, Explorera już nie masz?

 

Mam Exa, ale głównie w pudle siedzi, czasem wyjmę, żeby się mechanizm rozruszał. Słyszałem, że Rolksy to inwestycja to niech leży. 

Godzinę temu, artme napisał(-a):

Jak w 2011 kupilem submarinera za 22500!!! 😳, to w dziale Omegi mnie niszczono 🤣 Tyle kasy za "zwyklego" suba??? Przeciez za polowe kasy mozna miec bonda, albo moona nic nie ustepujacych temu nudnemu rolkowi... a teraz? - ciekaw jestem jak sobie ludziska tlumacza wydanie 40-50k zl na Omege 🤔😜

 

30-50k raczej, ale zgoda ogólnie, Można sobie tłumaczyć, że Rolex i tak dużo droższy i kupić się nie da. ;) Na 20k wskoczył Tudor, którego cieżko porównać do Omegi, czy Breitling po tyle ceni sporo swoich zegarków. Z drugiej strony klasyczny Navi to chyba też okolice 40k. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponując na ulicy samochód wart 200k za 50k, każdy zdrowo myślący pomyśli, że auto jest kradzione . Nie sprzedasz go w minutę. Podobnie będzie z Daytoną. 


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, artme napisał(-a):

Czy uwazasz, ze pomimo calej "otoczki", wizerunku marki i "przebitki" cenowej na rynku wtornym zainwestowanie 40-50k zl w produkt, ktory na "dzien dobry" traci na swojej wartosci - warto nadal wydac na cos, co przynienie strate, bo to "fajna" marka?

 

ps

i nie chodzi mi o spekulowanie - bawimy sie zegarkami i tylko chcielibysmy, aby nasze inwestycje pozwolily nam realizowac nasze przyszle marzenia.

Przez 12 lat odkąd interesuję się zegarkami zawsze kupno nowego egzemplarza oznaczało stratę na "dzień dobry" i jakoś ludzie nawet tutaj kupowali nowe zegarki. Sytuacja się zmieniła od 4 lat tylko w przypadku niektórych modeli jednej marki, nie licząc AP i PP które posiada 2,5 aktywnych użytkowników. Nawet w przypadku R ta sytuacja powoli wraca do normy. Patrzenie jedynie na modele "inwestycyjne" które zyskują po wyjściu ze sklepu, to ograniczanie się dosłownie do 8 zegarków, jest to sprowadzenie tego hobby to jakiejś karykaturalnej formy. Zawsze można coś kupić z drugiej ręki i jeżeli faktycznie wartość tak spada to unika się tego strzału.

 

9 minut temu, tbn napisał(-a):

Mam Exa, ale głównie w pudle siedzi, czasem wyjmę, żeby się mechanizm rozruszał. Słyszałem, że Rolksy to inwestycja to niech leży. 

Wiadomo, do tego nieprodukowany model, stonks 😎.


1dFQTya.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, mario1971 napisał(-a):

Proponując na ulicy samochód wart 200k za 50k, każdy zdrowo myślący pomyśli, że auto jest kradzione . Nie sprzedasz go w minutę. Podobnie będzie z Daytoną. 

 

To już fikołek logiczny. Samochód łatwo sprawdzić. Jestem pewien że ciężko będzie na ulicy znaleźć szybko osobę która by wiedziała co to jest daytona i byłaby chętna wydać 50k a może i 5k.

Dla większości osób na ulicy wydawanie 5k na zegarek to idiotyzm, rozumiem ich.

Daytona to taki mit, którego nie wolno dotykać. Jak kupowałem moony po 20-25k to nawet gdyby była obok daytona na półce za 10k to bym jej nie kupił. Po prostu mi nie leży.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, dzikipl napisał(-a):

 

To już fikołek logiczny. Samochód łatwo sprawdzić. Jestem pewien że ciężko będzie na ulicy znaleźć szybko osobę która by wiedziała co to jest daytona i byłaby chętna wydać 50k a może i 5k.

Dla większości osób na ulicy wydawanie 5k na zegarek to idiotyzm, rozumiem ich.

Daytona to taki mit, którego nie wolno dotykać. Jak kupowałem moony po 20-25k to nawet gdyby była obok daytona na półce za 10k to bym jej nie kupił. Po prostu mi nie leży.

 

 

 

Ja nie rozumiem, niech każdy wydaje swoje pieniądze na co ma ochotę. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, dzikipl napisał(-a):

 

To już fikołek logiczny. Samochód łatwo sprawdzić. Jestem pewien że ciężko będzie na ulicy znaleźć szybko osobę która by wiedziała co to jest daytona i byłaby chętna wydać 50k a może i 5k.

Dla większości osób na ulicy wydawanie 5k na zegarek to idiotyzm, rozumiem ich.

Daytona to taki mit, którego nie wolno dotykać. Jak kupowałem moony po 20-25k to nawet gdyby była obok daytona na półce za 10k to bym jej nie kupił. Po prostu mi nie leży.

 

 

No ja bym nie kupił auta wartego 200k za 50k na ulicy, właśnie z powodów o których wspomniał Mario. Trochę lecisz po bandzie argumentami. Zresztą, czemu nie bierzesz tych superklonów Rolexów o których tak się rozpisywałeś ostatnio? Będą to na pewno „rozsądnie” wydane pieniądze. I tak nikt nie pozna że to fejk, a zaoszczędzone pieniądze wydasz na genialne „inwestycje” typu VW Caravelle, w którego fantastycznie rosnącej cenie jakoś dziwnie nie uwzględniłeś kosztów ubezpieczenia, części zamiennych czy serwisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, beniowski napisał(-a):

No ja bym nie kupił auta wartego 200k za 50k na ulicy, właśnie z powodów o których wspomniał Mario. Trochę lecisz po bandzie argumentami. Zresztą, czemu nie bierzesz tych superklonów Rolexów o których tak się rozpisywałeś ostatnio? Będą to na pewno „rozsądnie” wydane pieniądze. I tak nikt nie pozna że to fejk, a zaoszczędzone pieniądze wydasz na genialne „inwestycje” typu VW Caravelle, w którego fantastycznie rosnącej cenie jakoś dziwnie nie uwzględniłeś kosztów ubezpieczenia, części zamiennych czy serwisu. 

Bo:

 

47 minut temu, dzikipl napisał(-a):

 

... Patrzę na całość szerzej niż ludzie z tego forum...

 

 


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra wiadomość jest taka, że Bond 60 zachował „starą” cenę 😁

 

Ciekawe czy za 3 - 5 lat wrócimy do tego wątku z komentarzami 😉😃

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, tommly napisał(-a):

Bo:

 

 

Być jak Rockefeller. 🤪


To jest moje zdanie i ja je całkowicie popieram.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, mario1971 napisał(-a):

Być jak Rockefeller. 🤪

Może marzyć, kto to wie…😉

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, tbn napisał(-a):

Pięciocyfrowe Rolki też odleciały wiadomo. Ex II czy sub do 30k to był świetny edc, po 50k to już tylko dla kolekcjonerów do sejfu raczej, okazjonalnie do kościoła. :D Chociaż 16610 jeszcze widuje na nadgarstkach. 


 

Nawet często można go widywać 

44FF0D01-BED1-4B13-8323-FD556A10B0A9.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Smycel napisał(-a):


 

Nawet często można go widywać 

44FF0D01-BED1-4B13-8323-FD556A10B0A9.jpeg

Dzięki Kolegom od Rolexa, może wątek nie upadnie przez podwyżki😉

Edytowane przez Kurzy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, artme napisał(-a):

Samochody to inna bajka. Po pierwsze - za dzis podstawowy model otrzymamy wiele wiecej niz kiedys a po drugie - samochody, to TYLKO STRATA wlozonej gotowki - nie ma co porownywac.

A zegarki to inwestycja przynoszaca zyski?  Chyba dla nielicznych majacych bliskie kontakty i uklady z AD. 


O i T 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, tbn napisał(-a):

Pięciocyfrowe Rolki też odleciały wiadomo. Ex II czy sub do 30k to był świetny edc, po 50k to już tylko dla kolekcjonerów do sejfu raczej, okazjonalnie do kościoła. :D Chociaż 16610 jeszcze widuje na nadgarstkach. 

Sugerujesz ze na codzień nie rozważnym jest nosić coś droższego nic Casio?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.