Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli lepiej nic nie mowić. Niech myślą że jesteś głupcem niż się odezwać i rozwiać wątpliwości

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

W 2500 pierścień mocujący mechanizm ma napis "metal" Stąd moje przypuszczenia ze może mieć to związek z ekranowaniem mechanizmu. A w 8500 jest podobny patent tylko pierścień jest oksydowany

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 2500 pierścień mocujący mechanizm ma napis "metal" Stąd moje przypuszczenia ze może mieć to związek z ekranowaniem mechanizmu. A w 8500 jest podobny patent tylko pierścień jest oksydowany

Jeśli już to na pokrywach ekranujących spotyka się napis IRON.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Po prostu połączyłem (może błędnie) fakty z tych 2 artykułów i myślałem ze wewnętrzny pierścień np ten z PO na 2500 ma coś wspólnego w wkładkami z żelaza. Ale fakt powinno pisać raczej iron niż metal tak jak to jest opisane na przykrywce do mechanizmu tam właśnie pisze antimagnetic iron

 

http://www.watch-insider.com/reportages/omega-defeats-mechanical-watchs-enemy-no-1/

 

http://www.swisssportswatch.com/watchmaker-compares-omega-seamaster-timepieces-with-caliber-1120-2500-8500-movement/

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał.Przynajmniej pogłębiasz wiedzę zegarkową i kombinujesz.Więc szacun i wstydu nie ma.Ja też przyznaje tego nie wiedziałem.I pewnie wielu rzeczy jeszcze nie wiem.Jest na szczęście na forum kilku mędrcòw,ktòrzy wytłumaczą bez wyśmiewania.


️+Seiko bez x = spełniony dwuzegarkowiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Inaczej bym ja skompletował! :D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Bez R ? :D

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez R ? :D

Więcej Vintage!!! :D

Wszystko Vintage prawie! ;):D


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

Rafael, wiesz co się stało z Twoją starą PO ?

Ktoś ją kupił ? :D a tak na poważnie to nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ją kupił ? :D a tak na poważnie to nie wiem

to lepiej napisz numer seryjny, aby nikt sie nie nacial na nia :)


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby powinna zostać w SGP , ale Maxsem sprzedaje półroczną PO i tak mi się dziwnie skojarzyło

Edytowane przez mikolaj78

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość raphael1215

to lepiej napisz numer seryjny, aby nikt sie nie nacial na nia :)

A tak można nie jest to wbrew regulaminowi ?

 

A tak poza tym to wątpię żeby trafiła do sprzedaży bo to były by już jaja. Raczej mogła by służyć jako dawca części. Chociażby mechanizm

Edytowane przez raphael1215

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na rynek raczej nie trafi, ale może do któregoś z pracowników :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko nasze spekulacje. Może kogoś będzie cieszyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa strona z cenami za Omegę Speedmastera!!! :)

Można sobie dobrze wycenić Speediego ;) bo na forum nie można! :D

 

http://speedmaster101.com/price-chart-2/

 

Edt.

Vintage oczywiście!!! :)

Edytowane przez szwed

Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, Z pytaniem. Czy orientuje się może ktoś, na ile wycenia serwis Omegi w Warszawie odświeżenie bransolety (ewentualnie z kopertą)? W Wiedniu krzyknęli, że conajmniej 300-350EUR!? Drudzy powiedzieli, że najpierw trzeba wysłać do serwisu, poczekać i wtedy sie okaże. Może jednak warto zaryzykować i oddać do dobrego zegarmistrza?

 

Wysłane z mojego ASUS_Z010D przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sama bransoleta kilka miesięcy temu to koszt 150-180 zł (nie pamiętam już dokładnie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-24159-0-59467900-1475229364_thumb.jpg

 

 

Co do kosztów i jakości serwisu w Swatch Group Polska przy ul. Marynarskiej. / świeża sprawa /  

 

Moja żona nosi między innymi Omegami, Omegę Ladymatic. Stalowa koperta ze stalową bransoletką, kupiony w polskiej sieci dystrybucji w czasie kiedy nie było jeszcze butiku przy PL. Trzech Krzyży.  Jest to Jej ulubiony zegarek z którym praktycznie się nie rozstaje. Ale, po kilku latach noszenia / raczej intensywnej kobiecej eksploatacji / zaczął jednak wymagać serwisu. Zostawiłem go na Marynarskiej 28-07-2016r. z prośbą o przeprowadzenie kompleksowego przeglądu i serwisu. Po kilku dniach otrzymałem email z prośbą o akceptację zakresu prac i kosztów /wszystko było skrupulatnie opisane /, potwierdziłem i zaczął się okres oczekiwania. Dnia 27-09-2016r. otrzymałem SMS z informacją, że zegarek jest już po serwisie i  z prośbą o zgłoszenie się po jego  odbiór. Zegarek odebrałem dwa dni temu. Jest w pełni sprawny, nie porysowany i bez uszkodzeń koperty :) Wygląda raczej na nowy zegarek wyjęty prosto z pudełka niż na egzemplarz po kilkuletnim użytkowaniu. Jest jak nowy ! Przy odbiorze otrzymałem też wszystkie części, które zostały wymienione na nowe czyli wskazówki, uszczelki, tubus. Nowe wskazówki w ciemności pięknie świecą, na bransolecie ani w żadnym innym miejscu nie ma jakichkolwiek śladów pasty polerskiej. Nic nie trzeszczy. Wszystko jest czyste i lśni.

Całkowity koszt generalnego serwisu to 1.610,00 zł i czas oczekiwania dwa miesiące. Koszt jest porównywalny z tym za granicą. Czas trwania serwisu jest identyczny jak np. we Francji czy Italii.  W butiku w Cannes otrzymałem informację, że serwis takiego zegarka to co najmniej 6 do 8 tygodni. Czyli to samo co u nas. We Włoszech  około 8 tygodni. 

Ten mój kontakt z serwisem Swatch przy Marynarskiej jest już którymś kolejnym. Wymiana pasków, baterii, odnowianie koperty, generalny serwis mojego Speedmastera. Nigdy nie miałem żadnej przykrej przygody w tym miejscu, wręcz przeciwnie, zawsze obsługa była na najwyższym poziomie. Nigdy też nie miałem zastrzeżeń co do jakości wykonanej pracy przez ten serwis. 

Jak pamiętacie, kilka lat temu miała miejsce wizyta połączona ze zwiedzaniem serwisu Swatch Group Polska. Nie sądzę żeby jakikolwiek zakład zegarmistrzowski miał takie zaplecze sprzętowo narzędziowe jakim dysponuje ten serwis. Może nie mam racji i jestem ślepo wierzący we wszystko co oficjalne i autoryzowane, ale nigdy bym nie oddał zegarka wartego dziesiątki tysięcy zł do zegarmistrza, który nie dysponuje oryginalnymi częściami zamiennymi, nie ma dedykowanych oryginalnych narzędzi i nie ma czym sprawdzić np. szczelności. Dlatego nie podzielam krytycznych opinii na temat serwisu Swatch w Polsce, które czasami pojawiają się na naszym forum.

 

Mam nadzieję, że w przyszłości uda się zorganizować w ramach warsztatów wyprawę do serwisu Swatch. Jest tam co oglądać i chętni mogliby na własne oczy, na żywo zobaczyć jak przebiega proces  serwisowania zegarka. Myślę, że i serwis i klubowicze bardzo by na tym zyskali :)

post-24159-0-63432900-1475229436_thumb.jpg

Edytowane przez Eugeniusz Szwed

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny pomysł z tą wizytą w serwisie Swatcha.


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze dziekuję za odpowiedź. Rozumiem, że te 850PLN to pewnie z kopertą. Jak pisałem, w jednym salonie w Centrum nie chcieli udzielić odpowiedzi albo jej nie znali (większośc obsługi to Chinczycy :blink: ), a w drugim najpierw powiedzieli ponad 200EUR aż nagle wyskoczył facet twierdząc stanowczo, że ok 300-350EUR. Z drugiej strony ten gość nie jest zbyt rozgarnięty. Kiedyś prosiłem go o skrócenie bransolety i tego nawet nie potrafił zrobić wygadując przy okazji jakies bzdety. W wolnym czasie spróbuję przedzwonić do Warszawy i potwierdzić ceny.

Pytałem tez dzisiaj o cenę odświeżenia bransolety miejscowego (dość znanego w Wiedniu) zegarmistrza i wycenił usługę na 80EUR dla bransolety. Zastanawiam sie tylko czy w przypadku polerki i szczotkowania warto udawać się do autoryzowanego punktu Omegi. Przy jakieś naprawie lub gruntownym serwisie to jest dla mnie jasne ale nie wiem czy dobry zegarmistrz może coś sknocić przy bransolecie. Czy potrzebuje specjalistycznego sprzetu aby wyszczotkować bransolete jak oryginał?

Co do cen usług w Austrii, o tu się cenią! Niestety często nie idzie to w parze z jakością. Ponieważ to dział Omegi to nie będę sie rozpisywał tylko przedstawię fakty. Miałem kiedyś Pontosa, którego chciałem oddać do serwisu i musiałem w nim wymienić wskazówki. Nie autoryzowany punkt w Wiedniu: serwis 250-300EUR+ 50 uszczelka, wskazówki 80EUR, przedplata 50EUR na wszelki wypadek jakbym zrezygnował, o atmosferze nie wspomnę. Autoryzowany serwis ML na Ursynowie: serwis chyba ok 500-600PLN (nie pamiętam dokładnie, tylko tyle , że mniej niz połowa), wskazówki 27EUR.

Jeszcze raz wielkie dzieki za podpowiedzi. Albo zrobbę bransoletę w Wiedniu u zegarmistrza albo musi ona poczekać do wizyty w kraju. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.