Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Recommended Posts

nie podniecajcie się niezdrowo - wiadomo, że to tajemnica producenta,

da się to jednak w jakiś sposób wyliczyć po kosztach użytych materiałów

nakłady prac nad projektem podnoszą koszty, o których my się nie dowiemy podobnie jak nie dowiemy się,

jak optymalizacja produkcji obniża te koszty ...

Nie ma to jednak najmniejszego znaczenia w tym temacie...

Co do Rafała wydaje mi się, że powinieneś pominąć Polskę i zacząć komunikować się sam bezpośrednio ze Szwajcarią (posklejaj w całość wszystkie maile z PL, powpisuj nr seryjne poszczególnych zegarków czy co tam masz, dodaj kilka zdjęć i czekaj )

Jak sprawa nie rozwiąże się do końca Października, zakończona otrzymaniem nowego fabrycznego zegarka ze Szwajcarii w foliach jakich niedoróbek ten zegarek by nie miał - oczywiście fabrycznych co Omega niby zamyka w swoich normach (na to już nic nie poradzisz, że luma czy indeks jest krzywo - bez zbędnego czepialstwa się)

to nie pozostanie Ci nic innego jak wydać ~700zł na kancelarię prawną (w zależności czy pismo przedsądowe czy sprawa sądowa)

Panowie ceny czy koszty to są bardziej lub mniej trafne przypuszczenia. Ale można mniej więcej to obliczyć. Tak samo abstrakcyjnym rzeczami są normy jakości PR obsługa klienta techniczne parametry przedmiotu. Nikt nam technicznych rysunków nie udostępni. Ja ich nie mam. To skąd bije pianę o deklu i innych elementach ? Skąd mam informacje ze ten lub inny element nie odpowiada temu co być powinno ? Ano z znikąd to moje obserwacje i porównania. To dlaczego tak uparcie twierdze ze mam składaka . Na spotkaniu z B.M poświęciłem omówieniu moich zastrzeżeń trochę więcej czasu. Powiedziałem ze np dekiel jest niższy prawie o połowę a szczeliny na klucz już prawie znikły od szlifowania. Napisy zostały przebite. B.M. na to ze jestem w błędzie bo tak wygląda fabryczny dekiel. Ok otwieram google pokazuje zdjęcia pierwszej lepszej planety. B.M na to ze zdjęcia z neta są retuszowane. No fakt rysunków technicznych nie mamy. Ok otwieram maila z siedziby Omegi w których są załączniki z dokładnymi fotami i pytam się czy Pan X pracownik centrali tez mnie oszukuje i wysłał obrabiane zdjęcia. Mina BM bezcenna. Ale mówię że i ja i Pan X i Pan możemy się mylić. Proponuje podejście do AD i porównanie sztuka do sztuki. Powiedziałem tez ze podbicie do AD i porównanie 1:1 zegarków zamyka dla mnie temat. Jeśli dekiel czy inne elementy będą podobne to biorę zegar i kończymy temat rozkmin jakościowych. Przepraszam ze się upierałem nie mając do tego podstaw i wymysłem głupoty. B.M nie wyraża na to zgody.

Edited by raphael1215

przecież to jest jakaś parodia:

Gdybym ja był tym BM to bym przywiózł 3 sztuki wypożyczone z butiku czy magazynu i wybieraj Pan sobie co chcesz, oglądaj, porównuj ...

Nowy zegarek to nowy zegarek - bez znaczenia, które sztuki z powrotem wrócą do magazynu. Najwyżej ktoś będzie musiał zrobić jakieś przesunięcie w papierach.

Zrobiłbym zdjęcia, spisał protokół przekazania, że miałeś wybór i bujaj się gdzie chcesz i do kogo chcesz - najwyżej wyszłoby, że masz nierówno pod sufitem...

a tak naprawdę straszny dziwoląg z tego wszystkiego wyszedł

Edited by Burns

Napisz do kolegow z Chronos24, z pewnoscią mają szerokie kontakty w swiecie zegarkowym, byc może pomoga bezposrednio i szybko dotrzeć do 'centrali" i naswietlic Twoj problem....ja bym tak zrobił.

Pozdrawiam, Marek

Rafał, zacznij od tego, żeby Ci przedstawili dokumenty dostawy i przesłaną reklamację do Szwajcarii.

Na moje oko Twoje zegarki ani razu nie opuściły Polski i w Szwajcarii nic nie wiedzą o całej sprawie.

Jednak na zachodzie mają trochę inny sposób myślenia niż "polaczki" i raczej to by było potraktowane jako punkt honoru a nie takie pitolenie i mydlenie oczu.

Nie chcę mi się w to wierzyć że takie wałki kręcą bezpośrednio w siedzibie Omegi.

Albo olej SGP i pisz od razu do Omegi z prośbą o wyjaśnienie sprawy.

Uważam dokładnie tak samo. Według mnie Twój zegarek nie był w Szwajcarii.

Jeśli chodzi o ostatnie zdanie to mylisz się i to bardzo ;)

Edited by Jash

ORIS Divers 65 Movember Edition     ORIS Aquis Lake Baikal Limited Edition     DOXA Sub 300 Professional

Pisałem do Omegi. Nawet do samego Prezesa. Otrzymałem krótką odpowiedź, że rozwiążą sprawę i przyślą nowy zegar. Napisałem, ze zegarek został uszkodzony w kilku miejscach przez serwis. zdjęć nie moglem zamieścić bo są ograniczenia na ich skrzynkach pocztowych. Podejrzewam, że serwis poproszony o wyjaśnienie sprawy nie do końca przedstawił fakty i raczej ratowali swoje tylne części ciała. Prawdopodobnie powiedział, że nic się nie stało zrobiliśmy mikro ryskę zegarek dostaliśmy używany porysowany wcale nie nowy po 2 tyg od zakupu itp, załatwimy sprawę będzie ok. O ubiciu koperty szlifowaniach uszkodzeniach mechanizmu na pewno nic nie wspominali. Stąd myślę, że siedziba omegi ma trochę inny obraz niż faktyczny 

Co się dzieje z tym kosztem jednostkowym wytworzenia, gdy takich figurek chce się produkować milion rocznie czyli 3900 szt. dziennie? Ano koszt jednostkowy wytworzenia rośnie z sprawą kosztów pośrednich.

No nie jest tak do końca;)

https://en.wikipedia.org/wiki/Economies_of_scale

Na nadgarstku musi być ruch!

Oczywiście ze proponowałem odbiór u AD zamówienie przez AD wybranie sztuki od AD porownanie z zegarkuem u AD itp itd. Te sposoby proponowanych rozwiązań przeze mnie pozostały bez odpowiedzi.

SG nie jest tak łatwe do ominięcia jak Wam się wydaje , to oczywiste , że Szwajcaria mając tu swojego przedstawiciela , będzie spychała problem do lokalnej komórki . Po to ją ma.

e8Me4oa.jpg

I tu sprawa się rozbija o SGP właśnie. Ktoś coś kombinuje na linii klient-SGP-centrala. Tak jak mówię dla mnie nie stanowi problemu np wybranie zegara u AD wtedy była by to idealna sytuacja i podwójna weryfikacja tak naprawdę i nie było było miejsca ani na ściemy SGP ani na moje jakieś ściemy. Ja biorę zegar który sam wybieram SGP jest czyste. Idealna sytuacja pokazania ze każdy ma czyste sumienie nikt nic nie kombinuje i wszystko jest transparentne. Czemu od pół roku nie zaproponowali takiego rozwiązania. Czemu nie zgodzili się kiedy sam proponowałem np porównanie 2 zegarków u AD ?

A ja od siebie dodam tyle że zakup podobnej Omegi co raphael to był mój zegarkowy cel. Był, bo niestety po tym co tu czytam to magia tejże firmy ulatuje. Teraz trzeba sobie znaleźć nowy obiekt westchnień....

No mój problem polega na tym że to też jest mój obiekt westchnień. Substytu czy namiastki raczej nie znajdę w innym zegarku. PO to dla mnie taki must have. :(

A ja od siebie dodam tyle że zakup podobnej Omegi co raphael to był mój zegarkowy cel. Był, bo niestety po tym co tu czytam to magia tejże firmy ulatuje. Teraz trzeba sobie znaleźć nowy obiekt westchnień....

Dlaczego? Po prostu kup tam gdzie jest normalny sklep z odbiorem osobistym. Krętactwo lokalesów nie sprawia że PO jest gorszym zegarkiem. Zadowolych z serwisu SGP też trochę było więc nie można uogólniać.

Tutaj wygląda jakby ktoś na początku narozrabiał i próbował kombinować a potem już szedł w zaparte.

Nie mówie że PO jest gorszym zegarkiem, jedynie omega jako marka przestała kojarzyć mi się z luksusem. Po takie traktowanie mogę iść do pierwszego lepszego komisu samochodowego gdzie "niemiec płakał jak sprzedawał" "nie kręcony licznik" i "na pewno nie bity, a lampy chińskie zamienniki bo właściciel takie wolał" Jak widze jak oni to załatwiają to bałbym się teraz iść do salonu kupić zegarek bo tez musiałbym lupe brać aby sprawdzić czy czasem ten picowany od 5 miesięcy zegarek nie wrócił do któregoś salonu a coś mi podpowiada że jak już mu wymieniają to ów zegar trafi do sprzedaży i to bynajmniej nie na przecenie.

Mydlić komuś oczy że nowy (!) zegar przechodzi dodatkowe testy po czym dostać ten stary odpicowany? Serio?  :wacko:

Edited by siruspan

No tak to właśnie wygląda. W moim przypadku ostatniego odbioru nie miałem lupy ani nie była ona w ogóle potrzebna. nNie szukałem w zegarku na siłę mikro różnic w gradacji satyny. Zobaczyłem gołym okiem zmiany/przeróbki konstrukcyjne np dekiel. Przecież kolega siruspan nie musi w ogóle znać na zegarkach. Nawet nie musi mieć ochoty czy czasu oglądać. Kolega chce mieć pewność, że kupując zegar czy odbierając go z serwisu będzie mógł iść spać spokojnie a nie uważać na każdym kroku i zbierać specjalistyczną wiedzę na temat produktu. Chociaż ja wcale nie musiałem się wykazywać specjalistyczną wiedzą . Pokazałem zdjęcia min poprzedniego zegara w stanie w jakim go wysłałem do serwisu i wykazałem duże rozbieżności miedzy konkretnymi częściami ( choćby dekiel). Nawet jeśli to ja był bym w błędzie to B.M powiedział by chociaż że się mylę są widoczne różnice bo np nastąpiła zmiana w produkcji lub zmiana matrycy proszę podbijemy do sklepu i Pan sam zobaczy jak teraz wygląda ta cześć/element czy nawet cały zegar. Z reszta z mojej strony padł ten pomysł

Masz racje kolego Burns szkoda się nakręcać. Poszedł mail do Szwajcarii

Edited by raphael1215

W Polsce nie, ale w Berlinie mają serwis.

Ale np. Astrona i Spring Drive zawszę wysyłają z PL do Japoni

Raphael1215-

Jak dla wielu jakimś ponurym żartem dla mnie jest że jest kolejny raz wciskają Ci bubla. Na co oni liczą że nie zauważysz? Znam osobiście wiele przypadków że coś było nie tak z zegarkiem, a nawet w dużo niższej półce cenowej klient miał do wyboru naprawę, lub wymianę na model wybrany przez siebie indywidualnie. 

Edited by kosows

Ale np. Astrona i Spring Drive zawszę wysyłają z PL do Japoni

Zgadza się, tylko mechaniczne robią w Berlinie. Ale nie wiem, czy hi-beaty też.

Zgadza się, tylko mechaniczne robią w Berlinie. Ale nie wiem, czy hi-beaty też.

Tego też nie wiem :) Czytałem na jakimś innym forum ze kwarce GS tez wysyłają do Japonii ale nie jest to zweryfikowane. Nie wiesz jak jest?

Sprawa Rafała moim zdaniem już dawno powinna trafić do sądu. Nie z gwarancji na lumę i niedokładność chodu, a o odszkodowanie za zniszczone mienie powierzone do naprawy. Pozywasz serwis w PL. Teraz niech zwrócą Twój zegarek, ten sam który powierzyłeś im do naprawy, a jak go nie mają to równowartość plus Twoje straty i koszty. Szkoda czasu na spotkania w kawiarniach. Materiał dowodowy z tego co wiemy masz, a i wytrwałości Ci nie brak. Nie odpuszczaj. Powodzenia.

Nie mówie że PO jest gorszym zegarkiem, jedynie omega jako marka przestała kojarzyć mi się z luksusem. Po takie traktowanie mogę iść do pierwszego lepszego komisu samochodowego gdzie "niemiec płakał jak sprzedawał" "nie kręcony licznik" i "na pewno nie bity, a lampy chińskie zamienniki bo właściciel takie wolał" Jak widze jak oni to załatwiają to bałbym się teraz iść do salonu kupić zegarek bo tez musiałbym lupe brać aby sprawdzić czy czasem ten picowany od 5 miesięcy zegarek nie wrócił do któregoś salonu a coś mi podpowiada że jak już mu wymieniają to ów zegar trafi do sprzedaży i to bynajmniej nie na przecenie.

Mydlić komuś oczy że nowy (!) zegar przechodzi dodatkowe testy po czym dostać ten stary odpicowany? Serio?  :wacko:

Niestety, mocno to śmierdzi tak zwaną "wiochą". Trudno się nie zgodzić. Gdybym, będąc prezesem firmy, jakimś cudem dowiedział się o takim incydencie, byłbym dla winnych, jak to ujął Roman Wilhelmi w serialu "Kariera Nikodema Dyzmy": "jak rrrrodzony ojcccciec!" ;) 

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Tego też nie wiem :) Czytałem na jakimś innym forum ze kwarce GS tez wysyłają do Japonii ale nie jest to zweryfikowane. Nie wiesz jak jest?

Nie wiem, pytałem 2 lata temu o SD i 9S65, pierwszy tylko Japonia, drugi w Berlinie.

To i ja sie pochwale moimi dwoma.Murzynka dostalem od szwagra,cytuje jego slowa,TO TY TAKIE KLAMOTY ZBIERASZ? WALA SIE U MNIE W SZUFLADZIE TAKI JEDEN,MIALEM WYRZUCIC.

post-40159-0-01090000-1472666497_thumb.jpg

post-40159-0-86105800-1472666511_thumb.jpg