Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków OMEGA

Rekomendowane odpowiedzi

Jak to sprawdzić? Napisać do Omegi?

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Jeżeli okaże się że jest to przed końcem gwarancji warto ją oddać do serwisu?

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że można spróbować.

Sprawdź na stronie Omegi (bo nie pamiętam) być może mają listę swoich AD.


Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale nie uważasz ze Pan Bartłomiej może nie mieć takich maszyn jak ma SGP? Np. Sprawdzanie wodoszczelności na poziomie 300 m. Jakiś komór ciśnieniowych?

To nie jest potrzebne aby w 100% sprawdzić zegar?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

Autoryzowany serwis też nie robi testu na 300m, przynajmniej moich dwóch zegarków które go odwiedziły 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Omegi sklep widnieje. Ciekawi mnie tylko jeżeli oddam na przeglàd przed koncem gwarancji stwierdzając np odchyłkę to czy zrobią pełny przegląd czy tylko usterkę.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka


"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na stronie Omegi sklep widnieje. Ciekawi mnie tylko jeżeli oddam na przeglàd przed koncem gwarancji stwierdzając np odchyłkę to czy zrobią pełny przegląd czy tylko usterkę.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Miałem taki przypadek. Zegarek w jednym położeniu przyśpieszał około 30 sekund na godzinie. W innych ułożeniach było super, na maszynie w autoryzowanym serwisie Omegi na Śląsku też nie było widać żadnego problemu. Dopiero przez mój upór i po zaleconym przeze mnie teście zegarmistrz uwierzył i odeslał zegarek do Warszawy. Tam usunęli usterkę i zrobili pełen serwis zegarka. Było to kilka miesięcy przed końcem gwarancji. U mnie był prawdziwy problem, nie wiem jak podejdą do tematu w przypadku jeśli nie do końca jest coś nie tak z odchyłka dobową ;)

 

Nie mniej jednak, powodzenia :)

Edytowane przez Bronn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracając jeszcze do tematu zakupu przeze mnie zegarka :)

Zaledwie dwa dni po zakupie znalazł się zainteresowany tym zegarkiem aby dokonać zakupu. Te zegarki chodzą od 10 do 13 tys.

Stan mojego jest tak idealny, ze jakby ktoś przez 8 lat trzymał go w kartonie.

 

Lubię zegarki bez chrono ale ten bardzo mi się spodobał jednak przed oddaniem na serwis zastanawiam się czy nie sprzedać go za 11 zyskać 3 tysiące i kupić identyczny ale tańszy bez chrono :)

Ale wiesz, że od tych 3k będziesz musiał zapłacić podatek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie się wydaje, że jednak sporo osób wie, że kupiłeś i sporo będzie wiedziało, jeśli sprzedasz, bo opowiadasz tu o wszystkim ze szczegółami...

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracając jeszcze do tematu zakupu przeze mnie zegarka :)

Zaledwie dwa dni po zakupie znalazł się zainteresowany tym zegarkiem aby dokonać zakupu. Te zegarki chodzą od 10 do 13 tys.

Stan mojego jest tak idealny, ze jakby ktoś przez 8 lat trzymał go w kartonie.

Lubię zegarki bez chrono ale ten bardzo mi się spodobał jednak przed oddaniem na serwis zastanawiam się czy nie sprzedać go za 11 zyskać 3 tysiące i kupić identyczny ale tańszy bez chrono :)

Ja tez wole bez chrono i według mnie to dobry pomysł zawsze to nowy zegarek no i serwis tańszy

Miałem taki przypadek. Zegarek w jednym położeniu przyśpieszał około 30 sekund na godzinie. W innych ułożeniach było super, na maszynie w autoryzowanym serwisie Omegi na Śląsku też nie było widać żadnego problemu. Dopiero przez mój upór i po zaleconym przeze mnie teście zegarmistrz uwierzył i odeslał zegarek do Warszawy. Tam usunęli usterkę i zrobili pełen serwis zegarka. Było to kilka miesięcy przed końcem gwarancji. U mnie był prawdziwy problem, nie wiem jak podejdą do tematu w przypadku jeśli nie do końca jest coś nie tak z odchyłka dobową ;)

Nie mniej jednak, powodzenia :)

Witam

Tez mam taka sytuacje koronka w dół przyspieszył 40sekund gdy leży normalnie robi do 10s czy to normalne czy dawać do serwisu ?

Edytowane przez rafio77

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ale nie złapałeś za rękę nie masz podstaw do twierdzenia, ze tak było.

Kupiłem tydzień temu maszynę do robienia pizzy za 56000 zł i wczoraj ja sprzedałem za 61 000. Czy jutro ktoś może przyjsc do mnie i poprosić o zwrot podatku? Super. Zapraszam.

 

Jak mi udowodni, ze miałem w ogóle ta maszynę? Bo tu pisałem?

Prosze Cię...

 

 

 

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mnie to za bardzo nie interesuje co kupiłeś i za ile później sprzedałeś ale pamiętaj, że w sieci nie jesteś anonimowy. Nie wiem po co się tym chwilić i tak cwaniakować. Myślę, że na nikim w wątku Omegi nie zrobiło to wrażenia ;)

 

Rafio77, jeśli sytuacja się powtarza, a zegarek jest na gwarancji to warto oddać. Zwłaszcza, że 40 sekund to nie jest odchyłka mieszcząca się w tolerancji podanej przez producenta. Pamiętam jednak, że pisałaś o tym, że zegarek długo leżał, a po kilku dniach wszystko wróciło do normy więc na początek cierpliwie sprawdziłbym niedokładności w każdym możliwym położeniu i wtedy zdecydował co dalej.

Edytowane przez dawca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że to już koniec o tej omedze.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie zawracam sobie głowy, chodzi działa większej odchyłki nie widzę. Fakt muszę zmierzyć czy wszystko jest ok. Z tego co pamiętam omega daje trzy lata gwarancji więc jest trochę czasu, a może się i znudzi.

 

Wysłane z mojego HTC 10 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Mistrz17

"Jeśli bałagan na biurku świadczy o bałaganie w głowie, o czym świadczy puste biurko?" Albert Einstein

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na niepasujacym pasku364cf811454c951eb1e2ea4b6b9d759b.jpg

 

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


"Zdziwiło was, panowie, żeście usłyszeli z moich ust słowo "Bóg", lecz zapewniam was, że pojęcie Boga i cześć jaką mam dla niego opieram na podstawach tak pewnych jak prawdy z dziedziny fizyki." - Michael Faraday

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powracając jeszcze do tematu zakupu przeze mnie zegarka :)

Zaledwie dwa dni po zakupie znalazł się zainteresowany tym zegarkiem aby dokonać zakupu. Te zegarki chodzą od 10 do 13 tys.

Stan mojego jest tak idealny, ze jakby ktoś przez 8 lat trzymał go w kartonie.

 

Lubię zegarki bez chrono ale ten bardzo mi się spodobał jednak przed oddaniem na serwis zastanawiam się czy nie sprzedać go za 11 zyskać 3 tysiące i kupić identyczny ale tańszy bez chrono :)

Te forum nie służy spekulacji.

Rób jak uważasz i więcej d...y nie zawracaj, nie po to były nasze rady :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te forum nie służy spekulacji.

Rób jak uważasz i więcej d...y nie zawracaj, nie po to były nasze rady :(

tu i tak poszło gładko, w klubie TAGa to się dopiero działo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok ale nie uważasz ze Pan Bartłomiej może nie mieć takich maszyn jak ma SGP? Np. Sprawdzanie wodoszczelności na poziomie 300 m. Jakiś komór ciśnieniowych?

To nie jest potrzebne aby w 100% sprawdzić zegar?

 

 

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

 

w Gdyni jest Krajowy Ośrodek Medycyny Hiperbarycznej i mają tam dużo komór, zawsze możesz podjechać i w 100 % sprawdzić zegar ;)

post-81121-0-52107800-1526830176_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Gdyni jest Krajowy Ośrodek Medycyny Hiperbarycznej i mają tam dużo komór, zawsze możesz podjechać i w 100 % sprawdzić zegar

ale trzeba wejść z zegarkiem na łapie... ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do kolegów. Czy ktoś z Was może był bądź słyszał jak wyglada sprawa odwiedzenia muzeum Omegi w Biel? Chciałbym tam się wybrać i może ktoś z Was ma cos ciekawego do powiedzenia w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Moje pytania: Jak dużo czasu trzeba sobie zarezerwować zeby na spokojnie wszystko zobaczyć? Czy można tam robić zdjęcia? Ladujac w Genewie można do Biel dostać się w jakiś sensowny sposób? Dzięki z góry za odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz. Moje pytania: Jak dużo czasu trzeba sobie zarezerwować zeby na spokojnie wszystko zobaczyć? Czy można tam robić zdjęcia? Ladujac w Genewie można do Biel dostać się w jakiś sensowny sposób? Dzięki z góry za odpowiedzi.

 

W kwestii dotarcia z lotniska w Genewie niestety nie pomogę, ponieważ byłem w Szwajcarii samochodem i do Biel jechałem z innej strony. Jeśli chodzi o czas przeznaczony na zwiedzanie to jest to bardzo indywidualna sprawa. Eksponatów jest mnóstwo i wszystko zależy od tego, ile czasu chcesz poświęcić na dany dział/zegarek. Przy wejściu dostajesz audio przewodnik, który kieruje Cię do kolejnych działów. Ja spędziłem około 1,5h ale nie wysłuchałem wszystkich rozdziałów przewodnika. W muzeum można robić zdjęcia, wstęp jest bezpłatny. Podczas mojej wizyty (styczeń 2018) muzeum było jeszcze zlokalizowane w starym budynku firmowym ale mieli przenosić się do nowego, nie pytałem na kiedy planują przeprowadzkę. Dlatego sugeruję, żebyś skontaktował się z nimi przed przyjazdem i sprawdził, czy muzeum będzie otwarte. Według mnie, dla miłośnika Omegi muzeum to pozycja obowiązkowa. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania, wal śmiało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wiesz, że od tych 3k będziesz musiał zapłacić podatek?

Nie tylko od tych trzech. W przypadku kupna towaru o wartości powyżej (jak się nie mylę 2000 PLN) płaci się podatek od czynności cywilnoprawnej. Tak samo jak w przypadku zakupu samochodu. Wtedy wszyscy płacą ten podatek bo inaczej nie zarejestrują auta :) Edytowane przez Jędrula.wawa

"Nigdy nie rezygnuj z celu tylko dlatego, że osiągnięcie go wymaga czasu. Czas i tak upłynie."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PCC od 1 tysiąca. Ale płaci kupujący i tylko wtedy, jeśli kupuje od os. fizycznej nieprowadzącej działaności gospodarczej. A od tych 3 to po prostu podatek dochodowy (przedmiot w posiadaniu <6m-cy. )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@RysiekOchodzki. Dzięki za obszerna odpowiedz. Jak się tam w końcu kiedyś wybiorę to zdam obszerna relacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś było taniej! :D

 

post-22413-0-58539600-1526919273_thumb.jpeg


Zegarkow!!! Ile by nie bylo to i tak jest za malo!!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.