Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Yargoth

Zegarki ze szklanego ekranu

Rekomendowane odpowiedzi

W latach 50-60 polski rynek zdominowany był przede wszystkim przez zegarki radzieckie i kosztowały one mniej więcej połowę miesięcznego wynagrodzenia zależnie od modelu. Nie mam pojęcia w jakich cenach chodziły szwajcary ale podejrzewam że kilkakrotnie więcej i wątpię że były dostępne w każdym przeciętnym domu handlowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wtedy zegarki kupowało się w "Jubilerze" lub za bony w "Pewexie" i szwajcarskie kosztowały z grubsza od 3 do 6 tysięcy, zależnie od modelu. Zarobki? Tysiąc z groszkiem i w górę zależnie od zawodu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo od marynarzy (kiedyś pisałem o nieoficjalnej nazwie dzielnicy Gdyni - Zegarkowo, która nieprzypadkowo tak została nazwana) :)

Najpopularniejsze były jednak polskie i radzieckie czasomierze. Pozwolę sobie zacytować ciekawą wypowiedź kol. LeM51 na temat zegarów Błonie

 

link do całego tematu

 

W dniu 19.01.2021 o 10:04, LeM51 napisał:

W 1965 roku byłem nastolatkiem.

Co do istoty: naówczas wybór zegarków był bardzo skromny, właściwie raczej tylko Błonie (nie Blonex) i Wostok za 600 - 650 zł. Ruhla za 250 zł była raczej spod lady i chyba zasłużenie miała opinię zegarka nietrwałego. Może był i Atlanic, ale ze względu na cenę raczej w ogóle nie patrzyło się na niego: byłby to masochizm.

Zegarek Błonie miał fabrycznie zadawalającą dokładność, ale jego piętą achillesową było szkiełko pleksiglasowe (tak się wtedy mówiło na szkło akrylowe): pęknięte szkiełko - o co było nietrudno przy pracy fizycznej, jaka była naówczas powszechnością - praktycznie nie dawało się wymienić, ze względu na brak części zamiennych. I Błonie i zegarki radzieckie miały opinię nieszczelnych, i chyba zasadnie. Także serwis - regularna konserwacja zegarka - był praktycznie niedostępny, gdyż ani nie było takiej praktyki, ani nie było dostatecznej liczby wykwalifikowanych zegarmistrzów.

W takich warunkach, po kilku latach eksploatacji, zegarek Błonie raczej był wyrzucany do śmieci, niż oddawany na części zamienne. 

Edytowane przez Walter_87

LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie macie jakieś pomysły co ma na ręku Clive Owen w filmie "Duplicity" ?? :) Słabe zdjęcie , ale może uda się coś wypatrzeć.

 

 

 

 

clive-owen-duplicity.jpg

Edytowane przez gambit17

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 28.01.2021 o 21:15, renqien napisał:

Wtedy zegarki kupowało się w "Jubilerze" lub za bony w "Pewexie" i szwajcarskie kosztowały z grubsza od 3 do 6 tysięcy, zależnie od modelu. Zarobki? Tysiąc z groszkiem i w górę zależnie od zawodu. 

Mój tata kupil około 1972 Longinesa Hydro Conquesta, zresztą ciekawy model nurkowy, za ponad 10 tys, przy zarobkach własnie około 1 tys. Wtedy to był gruby wyczyn, kilka lat potem utopiłem ten zegarek w kałuży...koronka sie nie chciałą wcisnąć :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie umieli go w Polsce wtedy naprawić, części szły ze Szwajcarii 2 miesiące, nie było gwarancji wodoszczelności i chód zaczął być nieregularny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ojciec go sprzedał komuś, nie był pełnowartościowym nurkiem już Conquest ref 1542

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, dziś można by go przywrócić do stanu pierwotnego :mellow:


LOGO12 (Kopiowanie).png  KMZiZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po horyzont (2020)

Na ręku Alexandra Dreymon zegarek victorinox maverick black kwarcowy

received_171506714447949.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich. Od kilku dni oglądam na Netflixie serial ,,Shtisel''. Zaciekawił mnie zegarek noszony prze ojca głównego bohatera ale zupełnie nie wiem co to może być. Żeby było jeszcze trudniej, to jako osobnik mało biegły w komputeryzacji nie potrafię wstawić tu fotki. Ale gdyby ktoś chciałby się pofatygować to podpowiem, że zegarek jest świetnie widoczny na początku 2 odcinku serialu( czas 41:43). Widać na zegarku dwie małe tarcze(na godzinach 9 i 12 oraz być może 6 ale tu nie jestem pewien). Ktoś coś może wie?

Edytowane przez darogdansk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaką wersję Shtisela oglądasz, ale w moim Netflixie w 41:43 2 odcinka to już są napisy końcowe 😃. Sprawdź raz jeszcze kiedy się ten zegarek pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest początek odc. 2( słychać piosenkę i jeszcze ,,lecą'' napisy) z tym, że podałem czas jaki wyświetla się u mnie, tj. maleje im bliżej końca odcinka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, znalazłem. Niestety, nie wiem co to za zegarek; wstawiam zdjęcie może ktoś z kolegów rozpozna.

 

 

6EE61D3E-5BE4-4005-9FB0-9C16AB3D65D5.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, beniowski napisał(-a):

Ok, znalazłem. Niestety, nie wiem co to za zegarek; wstawiam zdjęcie może ktoś z kolegów rozpozna.

 

 

6EE61D3E-5BE4-4005-9FB0-9C16AB3D65D5.jpeg

A nie jest to jakaś Festina? Oni robią takie tankopodobne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Budzik Sława Sputnik w filmie "Przyjęcie na dziesięć osób plus trzy" 1973r. Pojawia się kilkukrotnie w końcowych scenach, nawet kilka razy dzwoni. Olgierd Łukaszewicz w tym filmie ma na nadgarstku Poljota de Luxe.

Screenshot_20210304-104503_YouTube.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.02.2017 o 18:01, nicon napisał(-a):

Ryan Gosling w La La Land.

 

komobv09kgey.png

Czy to Constellation? 

Zainspirowany filmem, kupiłem zegarek i byłem pewien że to ten Goslingowski 😀

5AC2B4C7-771D-4930-AE57-AB634BC5254B.jpeg

560C70DC-267D-4BAD-9C2E-418D6DA5C0D3.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, marcinw7982 napisał(-a):

Czy to Constellation? 

Zainspirowany filmem, kupiłem zegarek i byłem pewien że to ten Goslingowski 😀

 

 

Nie. To nie ten. Inne wskazówki, inne indeksy godzinowe, indeksy minutowe są zlokalizowane na zupełnie innym miejscu na tarczy.

 

Tutaj masz ten Gosslingowski:

 

https://omegaforums.net/threads/vintage-omega-in-la-la-land.51031/page-5

 

obraz.png.9351f9febcbbd80c5c4d4bdfdbe1a3b7.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się robi tak:

- namierzamy, jaki to film (w tym wypadku to "Dwaj panowie M")

- wchodzimy na http://fototeka.fn.org.pl/ i wyszukujemy fotosy z tego filmu, na których widać aktora z zegarkiem na ręku

- otrzymujemy całkiem porządne zdjęcia zegarka:

1-F-2700-157-1500x.thumb.jpg.2fa5cff68a00845b23c3c5cf91c050c7.jpg1-F-2700-203-1500x.thumb.jpg.ea68ce7da7ddf323531fc8101fd29c3b.jpg1-F-2700-175-1500x.thumb.jpg.55a9b5ae2307300d773967d0a15b5f55.jpg1-F-2700-224-1500x.thumb.jpg.0ecb6b3ecfb5c77d85f2633eaca4bb64.jpg

Na moje to jakiś Atlantic, ale mogę się mylić. Są znawcy na forum, którzy zapewne określą dokładniej model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.