Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
cudny

RENOWACJA ELEMENTÓW ZEGARA

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie , w zasadzie to tak jest. Ta czarna bejca ma nazwę :huh: ... zapomniałem... :blink:  -_-  :(

Może Sadza Angielska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pohybel!!!

Stare, ale jakże polskie.

Edytowane przez zasadas

"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BINGO !!!


Czasem lepiej powiedzieć coś, nie mówiąc NIC!  🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wcześniej wspominał, że jest metoda na demontaż bębna sprężyny z mechanizmu bez jego całkowitego rozbierania. Podpowie ktoś gdzie szukać opisu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko w mechanizmach które są do tego przystosowane ;)najczęściej trzeba rozsypać cały mechanizm,ale przy okazji porządnie można umyć i nasmarować :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to szkoda..wielka szkoda.. Takiego kwadransiaka to raczej "rozłożę" ale złożyć to ja rączki do modlitwy raczej :-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko by zdjęcia oglądał, ale nareszcie ktoś się na forumie pojawił... :ph34r:


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niektóre ktosie nie mają czasu żeby się oderwać "od ściany " ;-)

 

Takie zdjęcia na szybko. Identyczny jest w pudle więc chyba "mające" tak samo...tu sekcja chodu sprawna ale będzie na zapas części bo mu kotwicę "spsuło"

post-104610-0-47743800-1528117694_thumb.jpg

post-104610-0-00380500-1528117713_thumb.jpg

post-104610-0-65784900-1528117725_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zluzuj sprężyny , odkręć półmostki i mostek kół zapadkowych , zdejmij te koła z kwadratów. Potem spróbuj delikatnie wybić osie bębnów od strony wahadła.

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zluzuj sprężyny , odkręć półmostki i mostek kół zapadkowych , zdejmij te koła z kwadratów. Potem spróbuj delikatnie wybić osie bębnów od strony wahadła.

Albo ja coś nie kumam, albo Ty coś żle napisałeś.  :)

IMO. Nie da się wyjąć bębnów w tym mechanizmie bez demontażu płyt. 

Wałek bębna jest w środku bębna grubszy. 

Edytowane przez dziadek

Każdy stary człowiek ma swoją historię i powód, dlaczego jest taki, a nie inny. Pomyśl o tym, zanim mnie osądzisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marian, nie chce mi się teraz przykładowego zegara rozmontowywać, ale oś bębna bywa wewnątrz drążona... Wyjmujesz oś z kwadratem i wysuwasz bęben na bok...

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Mamma Mia!!

Poszło jak po maśle.

Nie wiem czy typ miało znaczenie bo ta akurat sprężyna albo "spadnięta" albo zerwana..

post-104610-0-98987800-1528122656_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe...jeszcze jestem potrzebny  :P

Edytowane przez kiniol

Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takiego JUFa "napoleon hat" i stojaka też. Pięknie wypadają bębny bez rozkręcania w pył wszystkiego. Tylko sprężyny muszą być zluzowane!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe..noooo.

Nawet bardzo! Dziękuję

Teraz będę dumać jak rozbroić bęben, rozłożyć i poprawnie założyć i zamknąć bęben.

Właśnie trzęsącymi się rencyma luzowałam sprężynę grajki - tej która już mnie strzeliła w palce

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe...jeszcze jestem potrzebny  :P

Chapeau bas


"You may delay but time will not" Benjamin Franklin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I wiem, że nie wiem. Jak otworzyć bęben sprężyny? Na siłę dekielek podważyć przez ten otworek? No jakoś mi nie pasuje..hmm?

Czy zębatkę się ściąga z drugiej strony?

Edytowane przez Yodek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Czasem gorzej jest z "wpuknięciem" go na miejsce ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka barbarzyńska metoda, chwytasz bęben pomiędzy palec wskazujący i środkowy i sru osią w deseczkę np. do krojenia...

Dekiel odskakuje... przeważnie. Potem jest jeszcze gorzej  ;)


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, schody się zaczną po otwarciu bębna. Chyba się dobrze przygotuj do ew. wyjęcia sprężyny ( a może masz wszystko obcykane, to sorry). Bez zwijarki to jest czasem dosyć trudne zajęcie. I oznacz jak ten dekielek był ułożony, niekiedy bardzo się trzeba napocić, żeby go namówić do powrotu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest taka barbarzyńska metoda, chwytasz bęben pomiędzy palec wskazujący i środkowy i sru osią w deseczkę np. do krojenia...

Dekiel odskakuje... przeważnie. Potem jest jeszcze gorzej  ;)

 

Zapomniałem napisać wcześniej. Nie mając specjalnych przyrządów zwykle wbijam dekielki używając dwóch deseczek do krojenia (z otworkami do wieszania koniecznie). Niemniej nienawidzę sprężyn i unikam sprężyniaków jak się da ;)


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A.. No to pozamiatane.

Nie dam rady tego złożyć potem - nie okiełznam sprężyny "gołymi" rękami :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko otwórz bębny i zobacz czy sprężyny "mają mokro", najwyżej zapodaj im oliwy tak od góry i zamknij bębny...


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.