Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

16 godzin temu, rads napisał(-a):

 

Bez obaw. Wytrzeźwiałem, oprzytomniałem i znów jestem sobą 😉

 

Straszyłem Cię tylko, żeby obudzić Twój zdrowy rozsądek, chwilowo zagłuszony pogonią za kolejnymi zegarkami. Cieszę się, że zadziałało. 


- ireo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ireo napisał(-a):

Straszyłem Cię tylko, żeby obudzić Twój zdrowy rozsądek, chwilowo zagłuszony pogonią za kolejnymi zegarkami. Cieszę się, że zadziałało.


Zadziałało jak magia! Wrócił rozsądek, a potrzeba nowych zegarków zmalała niemal do zera...

 

E4347716-100A-4039-B3E6-6D766A377F9B.jpeg.94b2c19642212fbf8982849f222936d1.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do szanownych, a bardziej doświadczonych w tych sprawach forumowiczów.
Od około 2 lat jestem posiadaczem Spirita (w swoim czasie chwaliłem się nim na forum). Firma Jubitom dała na niego 2-letnią gwarancję, jednakże mam pismo od Longines, że oni dają na ten model zegarków gwarancję 5-letnią. Model ten ma status chronometru, potwierdzony przez C.O.S.C., a zatem według ich standardów jego maksymalna odchyłka dobowa powinna mieścić się w przedziale -4/+6 sekundy. Mój egzemplarz początkowo „robił” +1 sekundę/2 doby, ale obecnie jego dobowa odchyłka (średnia z 30 dni) wynosi -12  sekund na dobę. Czy Waszym zdaniem jest to wystarczający powód, aby domagać się od Jubitomu wysłania tego zegarka do regulacji i jak oceniacie szanse na pozytywne załatwienie tej sprawy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, cyryl99 napisał(-a):

Mam pytanie do szanownych, a bardziej doświadczonych w tych sprawach forumowiczów.
Od około 2 lat jestem posiadaczem Spirita (w swoim czasie chwaliłem się nim na forum). Firma Jubitom dała na niego 2-letnią gwarancję, jednakże mam pismo od Longines, że oni dają na ten model zegarków gwarancję 5-letnią. Model ten ma status chronometru, potwierdzony przez C.O.S.C., a zatem według ich standardów jego maksymalna odchyłka dobowa powinna mieścić się w przedziale -4/+6 sekundy. Mój egzemplarz początkowo „robił” +1 sekundę/2 doby, ale obecnie jego dobowa odchyłka (średnia z 30 dni) wynosi -12  sekund na dobę. Czy Waszym zdaniem jest to wystarczający powód, aby domagać się od Jubitomu wysłania tego zegarka do regulacji i jak oceniacie szanse na pozytywne załatwienie tej sprawy?

 

Gwarancję na dany produkt daje producent, i to od niego zależy, czy ten okres to "standardowe" 2 lata, 5 lat, czy 100. To producent również określa jej warunki. Natomiast do sklepu możesz mieć roszczenia z tytułu rękojmi - ta jest regulowana prawem i na ewentualne zgłoszenie niezgodności towaru z umową masz 2 lata.


Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł, niesioną prądem Wszechświata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro zegarek nagle zaczal sie mocno poznic to albo spadl albo sie namagnesowal - od tego bym zaczal.

Demagnetyzacje moze przeprowadzic kazdy ogarniety zegarmistrz, nie otwiera zegarka wiec nie tracisz gwarancji.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@cyryl99

Jest kilka kwestii. 

1. Zakres gwarancji AD a zakres gwarancji producenta nie zawsze się pokrywa. COSC to też jest zewnętrzny certyfikat - potwierdzający dokładność chodu.

2. Jeżeli po kontakcie z Longines masz odpowiedź  ze 5 lat na gwarancji to najprościej byłoby do nich wysłać za pośrednictwem AD lub samemu.

3. Upewniłbym się, że regulacja i zakres zgłoszenia jest w zakresie gwarancji. 

4. Kolejna sprawa - może zegarek się namagnesował ? 

5. W Chorzowie mamy autoryzowany serwis Longinesa, Omegi i TAG - Chronos. , może skontaktuj się z nimi, niedawno sam korzystałem. Coś CI doradzą.  :) Zanim wyślesz do manufaktury. 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

Skoro zegarek nagle zaczal sie mocno poznic to albo spadl albo sie namagnesowal - od tego bym zaczal.

Demagnetyzacje moze przeprowadzic kazdy ogarniety zegarmistrz, nie otwiera zegarka wiec nie tracisz gwarancji.

 

Ten zegarek na pewno mi nie spadł i posiada antymagnetyczny krzemowy wychwyt balansu, więc namagnesowanie raczej nie wchodzi w rachubę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, cyryl99 napisał(-a):

Ten zegarek na pewno mi nie spadł i posiada antymagnetyczny krzemowy wychwyt balansu, więc namagnesowanie raczej nie wchodzi w rachubę.


Balans i wychwyt to nie są jedyne elementy mechanizmu, które mogą zostać namagnesowane. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Longines twierdzi, że zegarek jest na gwarancji, oddać do autoryzowanego serwisu lub bezpośrednio do SG i po problemie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, peri napisał(-a):

Skoro Longines twierdzi, że zegarek jest na gwarancji, oddać do autoryzowanego serwisu lub bezpośrednio do SG i po problemie. 

Dziękuję, tak zrobię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Picy napisał(-a):

To ja trochę młodszą reedycję. 
LLD39 musiał w końcu zejść. Kurde to

naprawdę fajny zegareczek.  

IMG_0225.jpeg

 

Piękny design. Był na mojej shortliście, zanim nie zdecydowałem się jednak na bardziej chamskiego Spirita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ta bransoleta akurat średnio mu pasuje. Ale co kto lubi ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, peri napisał(-a):
Moim zdaniem ta bransoleta akurat średnio mu pasuje. Ale co kto lubi


Jasne, każdy ma prawo do swojej opinii. A zegarek to w końcu mi ma się podobać 🙂. Z rzeczy, które na nim przetestowałem chyba najprzyjemniej leżał na nato khaki od haveston.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Edytowane przez michszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.