Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 16.01.2024 o 15:04, eye_lip napisał(-a):

radsOmega nie korzysta z ETY (chyb że im zostało 1 proc jakichś niszowych modeli które jakimś cudem się uchowały w katalogu).


Tak, zgadza się. Chodziło mi o dziedzictwo zegarmistrzowskie (mechanizmy na bazie 2892, Valjoux / Valgranges itd.)

 

Np. jeden z najpopularniejszych mechanizmów Omegi - cal. 9300, czyli pierwszy chronograf z wychwytem Co-Axial (2011) - został zaprojektowany i produkowany przez ETA na specjalnej linii produkcyjnej, na podstawie specyfikacji Omegi i na jej wyłączność. Mechanizmy Omegi są wyposażone seryjnie w system antywstrząsowy Nivachoc i krzemową sprężynę balansu Si14 produkowane przez inną firmę z Grupy Swatch: Nivarox-FAR. 

 

https://www.watchesandculture.org/forum/en/eta-rolls-out-the-red-carpet-for-omega/

 

https://calibercorner.com/omega-caliber-9300/

 

Tutaj świetnie zebrał to w jednym poście kolega z forum WatchYouSeek:

 

https://www.watchuseek.com/threads/are-movements-made-by-omega-or-eta-or-is-that-a-silly-question.5427603/

 

Screen ze strony ETA (stan na 18.01.2024, 13:11) 

 

ETA-W37-Omega.thumb.jpg.4e22b74da6d1c2db85920ea05ba95724.jpg

 

Nie podważam broń Boże, że Omega ma mechanizmy in-house. Ale bądźmy szczerzy, w pewnych kluczowych obszarach to mimo wszystko wysiłek zespołowy (podobnie jak w innych holdingach i grupach producentów, tak w przemyśle zegarkowym, jak i na całym świecie) ;)

 

W takiej "szerokiej" definicji" in-house", to Longines z podobną montażownią ETY jak Omega w swojej fabryce w Saint Imier i dedykowanymi mechanizmami na wyłączność (zwłaszcza tymi nowymi i mocno zaawansowanymi technologicznie, np. chrono flyback) również zmierza do tego poziomu. Oczywiście coraz bardziej będzie się to odzwierciedlało w cenach...

 

Edytowane przez rads

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam jak to wygląda w realu;)

Przychodzą klienci, szukają ładnego zegarka w takim klimacie, dobrej marki, mają budżet ok 20k. I już. Sprzedany.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach



Longines w ostatnich kilkunastu miesiącach wypuścił mnóstwo ciekawych modeli, tylko te ceny... coraz wyższe. Pomału wchodzą w ceny Omegi (De Ville, a nawet AT) sprzed ok. trzech lat...


Omega weszła w ceny Rolexa, zwolniło się miejsce po Omedze, to Longines je zajął


Pozdrawiam, Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, rads napisał(-a):

Ot, życie! Jakbyś nie był na zakręcie, to zdążyłbyś go wziąć i pewnie znalazłbyś się na zakręcie. Ja, też będąc na zakręcie, pewnie na chwilę przestałbym na nim być. Jednakowoż, będąc na zakręcie, nie zdążyłeś, dzięki czemu ja nadal jestem na zakręcie, ale przynajmniej z zajeb**tym zegarkiem na nadgarstku 😂

Poprawka: z zajeb**tymi! Liczba mnoga Radku, liczba mnoga. Masz czym na nadgarstku rotować i wszystkie świetne... A 1938 to już w ogóle...

53 minuty temu, rads napisał(-a):

(...) fajnie że mam  dziś w pudle kilka egzemplarzy za rozsądne pieniądze, a za 20k+ od sztuki to już tylko podziwiam sobie rendery i kibicuję Kolegom

Na Ciebie to czekają starsze wypusty... Np. taka jedna kieszonka... I tak wiem, LLD42 też dobrze leżał :).


Małżeństwo i zegarki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, rads napisał(-a):


Dla mnie te ceny są nie do zaakceptowania, nie w przypadku zegarków z mechanizmami klienckimi. Omega to mimo wszystko in-house, nawet jeśli w dużej mierze na bazie ETA.
 

Jestem fanem ETA i za opinią zegarmistrzów uważam, że są to doskonałe mechanizmy - ale po prostu nie za te pieniądze. Jak pisałem wcześniej, fajnie że mam  dziś w pudle kilka egzemplarzy za rozsądne pieniądze, a za 20k+ od sztuki to już tylko podziwiam sobie rendery i kibicuję Kolegom 😉

 

@just_nobody07 a co tam, wrzucę Ci jeszcze... 😝

 

1B4260B8-DB81-457D-A7DA-B2F6CED56DC6.thumb.jpeg.4e9ee9fabc376b1aae1055577bd07022.jpeg

Ech, kolega...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, eye_lip napisał(-a):

Powiem Wam jak to wygląda w realu;)

Przychodzą klienci, szukają ładnego zegarka w takim klimacie, dobrej marki, mają budżet ok 20k. I już. Sprzedany.

 

Racja. Tacy to kupią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, DawidM86 napisał(-a):

Po Longines Tuxedo, do kolekcji trafil Silver Arrow.


Gratulacje Dawid, świetna para zegarków i doskonałe zdjęcia Strzały 👌🏻

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minutes ago, rads said:


Gratulacje Dawid, świetna para zegarków i doskonałe zdjęcia Strzały 👌🏻


Dzieki! Teraz czas na Marine Nationale lub Military. Mam nadzieje ze pod koniec roku uda mi sie kupic ktorys z tych zegarkow i miec mala kolekcje heritage od Longines. 
 

Dzieki Twoim publikacja dowiedzialem sie wiele na temat marki, wiec to ja dziekuje. 

3 minutes ago, Sierżant Julian said:

Klasa.

Dzieki, staram sie ja trzymac w zyciu. 

Edytowane przez DawidM86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, SPS napisał(-a):

Jedzie do nowego domku :D  

 

409971336_2066025073764155_522239463220671575_n.thumb.jpg.b4b62fce46c89de0feab078b351fa64e.jpg

Ale jedzie, czy ma jechać? W sensie czy ten domek już wybrany?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@facecik 

 

Już jedzie,  nowy właściciel czeka :) To taka ostatnia fotka na do widzenia :) 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SPS napisał(-a):

@facecik 

 

Już jedzie, to taka ostatnia fotka na do widzenia :) 

No że chciało Ci się...😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@facecik 

Bardzo rzadko go nosiłem a szkoda żeby leżał.

Już i tak zamieniłem Chronomata na Moona. :) Mam El Pimero więc tak trochę w ramach racjonalnego posiadania. 

Bardzo lubię Longinesa, nie wykluczam innego modelu w przyszłości. 

 

Edytowane przez SPS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zacząłem się interesować ostatnio. Kiedyś były dla mnie za drogie, marzyłem o HydroConquest. Potem skierowałem się gdzie indziej. Ostatnio fajne modele wypuszczają, np. HC GMT. No przemawiają do mnie te ostatnie wypusty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SPS szkoda jednak trochę, tak jak Tudora 🧐 ale fakt, rzadko był noszony 😅

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@facecik 

Bardzo fajne są HC GMT .

Ja z ulubionych gmt mam Ball`a  i Explorera II :P i faktycznie ich używam :D 

 

Dla siebie myślałem nad czymś z tych linii;

W takim stylu trochę vintygowym trochę klasycznym  Conquest Heritage lub Hydrocoquest właśnie lub Flagship Heritage - coś mniejszego, niższe koperty.

Ale to na spokojnie muszę iść pooglądać pomierzyć. 

:D 

 

2.png.714eb157efc44798a914b2d0466991ce.png

 

3.png.d1aaa5fb0570116319ef496177301b18.png

 

1.png.f41191dff3174b2b0e9c572056413038.png

 

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, DawidM86 napisał(-a):

Tutaj kilka slow ode mnie na temat Silver Arrow:

 

O ile osobiście preferuję francuskojęzyczną wymowę nazwy Lążin, o tyle trzeba przyznać, że ogląda się to bardzo przyjemnie.

 

Super, że pokazałeś go na nadgarstku z normalnej perspektywy użytkownika (w sensie odległości od twarzy). Jesteśmy przyzwyczajeni do dużych zbliżeń, a zegarek z tej perspektywy potrafi wyglądać zupełnie inaczej - delikatniej i zgrabniej. Ja nabrałem sie w ten sposób na mityczną wielkość LLD42 (o czym pisałem parę stron wcześniej). Po przymiarce okazał się całkiem zwyczajny w kwestii rozmiaru, a na przybliżonych zdjęciach i renderach, których naoglądałem się wcześniej, wyglądało to tak, jakby uszy miały przebić mankiet po obu stronach nadgarstka ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, Silver Arrow był na mojej shortliście i mimo że w końcu wybrałem Spirita 37mm jako bardziej sportowy projekt (akurat jest zdjęcie dwa komenty wyżej), to sympatia dla tego zegarka pozostała. Piękna maszyna. EDIT: ten na foci renderze powyżej to na moje oko Spirit 40mm, ale poza fakturą tarczy jest z wyglądu w zasadzie identyczny z 37mm.

Edytowane przez Sierżant Julian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też bardzo przypadł do gustu ten model (Silver Arrow) i znajduje się na mojej liście życzeń (na razie w dalszej perspektywie). 

 

Film jak najbardziej ok. Podobnie jak nasz forumowicz @rads preferuję wymowę nazwy marki bazującą na języku francuskim 🙂

Edytowane przez piku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.