Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
carlito1

Klub Miłośników Zegarków Longines

Recommended Posts

Posted (edited)
2 minuty temu, cordi7 napisał(-a):

41?

Tak. Normalnie mój ulubiony rozmiar to tak 43-44, ale Hydroconquest w tym rozmiarze to straszna patelnia. Nie wiem jaką trzeba mieć do tego łapę.

Edited by Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł niesioną prądem Wszechświata.

Świetny zegar, gratuluję gorąco. Wrzuć nadgarstkowe jak możesz :)

Posted (edited)
40 minut temu, cordi7 napisał(-a):

Świetny zegar, gratuluję gorąco. Wrzuć nadgarstkowe jak możesz :)

Dzięki. :)

Zazwyczaj średnio mi nadgarstkowe zdjęcia wychodzą, ale na poniższych wielkość zegarka w stosunku do nadgarstka (dzisiaj ~19 cm) jest niemal taka, jak na żywo.

Photo_1620480487379_compress94.jpg

Photo_1620480518045_compress80.jpg

Edited by Jogi

Żyć to znaczy ryzykować. W przeciwnym razie, jesteś wyłącznie bierną bryłą przypadkowo zebranych molekuł niesioną prądem Wszechświata.

W dniu 15.04.2021 o 09:49, KapoPi napisał(-a):

Witam w tym klubie.. nie sądziłem ze kiedyś do niego zawitam, ale los płata różne figle ;) 

Fajna "kostka". 

Niech się nosi. 

W dniu 22.12.2014 o 11:43, Cezar. napisał:

... mądrzy zrozumieją, a reszcie nie wytłumaczysz...

7 godzin temu, Jogi napisał(-a):

Drugie podejście do Longinesa. Tym razem udane. :D

484.JPG

Gratuluję 😊 

Bez bransy? 

Posted (edited)
4 godziny temu, tomaliusz napisał(-a):

Gratuluję 😊 

Bez bransy? 

Dzięki :)

Generalnie nie lubię bransolet. :P

Z kilkuset zegarków, które przerobiłem, akceptowalne dla mnie bransolety policzyłbym na palcach jednej ręki.

A tak przy okazji, to przez Ciebie i @rads'a, miałem nie lada zagwozdkę, wybierając między starym, a nowym HC. :P

Edited by Jogi

Jak nie lubisz bransolet to zapewne wybór był trudniejszy, w starym jest słaba i na pewno nie przekonałaby Cię w tej kwestii 😊 

Wkładka ceramiczna w nowej wersji na plus ale generalnie to niewiele zmienia bo przy tak częstej rotacji na nadgarstku ciężko nazwać coś jako EDC 🤭 

Mnie wizualnie bardziej podoba się stary ale nowszą wersją też bym nie wzgardził ... jak żyć? 😛 

7 godzin temu, Jogi napisał(-a):

...    A tak przy okazji, to przez Ciebie i @rads'a, miałem nie lada zagwozdkę, wybierając między starym, a nowym HC. :P

Dobrze wybrałeś. 

A jesli byłby to szary, to wybór byłby bardzo dobry.  :)

Sam osobiście lubię kajdany, jednak nowy HC na gumie wygląda rewelacyjnie. Idealnie mieć oba. 

Z tych nowych HC dla mnie: szary, czarny i granatowy ex aequo i zielony na szarym końcu (osobiście strasznie mi się ta zieleń nie podoba...).

Godzinę temu, cordi7 napisał(-a):

Z tych nowych HC dla mnie: szary, czarny i granatowy ex aequo i zielony na szarym końcu (osobiście strasznie mi się ta zieleń nie podoba...).

Dla mnie na pierwszym miejscu jest szary. Drugie miejsce niebieski. Reszta może nie istnieć. 

Szary koniecznie na gumie a kajdan jako uzupełnienie. Niebieski na odwrót. 

Posted (edited)
13 godzin temu, tomaliusz napisał(-a):

Jak nie lubisz bransolet to zapewne wybór był trudniejszy, w starym jest słaba i na pewno nie przekonałaby Cię w tej kwestii 😊 

Wkładka ceramiczna w nowej wersji na plus ale generalnie to niewiele zmienia bo przy tak częstej rotacji na nadgarstku ciężko nazwać coś jako EDC 🤭 

Mnie wizualnie bardziej podoba się stary ale nowszą wersją też bym nie wzgardził ... jak żyć? 😛

Początkowo bardziej podobała mi się starsza wersja, którą skreśliłem, bo myślałem, że montują tam tylko starą 2824. Jak mnie uświadomiłeś, że nie tylko, to wrócił na listę.

Jednak po przymierzeniu prawie wszystkich HC (nie udało mi się znaleźć zielonego) i przeanalizowaniu swoich preferencji padło na nowego. Chociaż gdybym szukał niebieskiego HC, to chyba jednak wybrałbym starszą wersję z nowym mechanizmem.

11 godzin temu, Dorian06 napisał(-a):

Dobrze wybrałeś. 

A jesli byłby to szary, to wybór byłby bardzo dobry.  :)

Sam osobiście lubię kajdany, jednak nowy HC na gumie wygląda rewelacyjnie. Idealnie mieć oba. 

Na początku chciałem kupić właśnie szarego na gumie, jednak na żywo trochę mnie rozczarowała tarcza w tym kolorze. Pozostał więc tylko czarny i nie żałuję. :)

Edited by Jogi
Literówki

Posted (edited)
24 minuty temu, Jogi napisał(-a):

Początkowo bardziej podobała mi się starsza wersja, którą na skreśliłem, bo myślałem, że montują tam tylko starą 2824. Jak mnie uświadomiłeś, że nie tylko, to wrócił na listę.

Jednak po przymierzeniu prawie wszystkich HC (nie udało mi się znaleźć zielonego) i przeanalizowaniu swoich preferencji padło na nowego. Chociaż gdybym szukał niebieskiego HC, to chyba jednak wybrałbym starszą wersję z nowym mechanizmem.

Na początku chciałem kupić właśnie szarego na gumie, jednak na żywo trochę mnie rozczarowała tarcza w tym kolorze. Pozostał więc tylko czarny i nie żałuję. :)

No i tu się uwidacznia kolejna przewaga szarego. Jak dowalisz filtrów, to zrobisz z niego czarny - a z czarnego szarego już nie zrobisz tak przekonująco. Mówię Ci to szczerze i w całkowitej dyskrecji, bo (jak już wiesz z jednej z naszych rozmów w innym wątku) ja również jestem Jogi. ;) :lol:

Edited by Lincoln Six Echo

WARTO POMAGAĆhttps://www.siepomaga.pl

Ten by spokojnie mógł obok mojej piegowatej, beżowej tarczy spoczywać 🤙