Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Degustatorr Noir

Klub Miłośników Zegarków ETERNA

Rekomendowane odpowiedzi

Atrax gratuluje zegarka i opisu własnie takich emocji często tu brakuje w dodatku ta FH to dla mnie zdecydowanie najładniejsza wersja:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hej Tomasso oczywiście napiszę do Ciebie, ale będziesz musiał zadeklarować, że nie wzbogacisz swoich statystyk i po raz trzeci się z nią rozstaniesz :D

 

swoją drogą to może i wróciłbym do pomysłu rolexa. jedyne egzemplarze jakie do mnie trafiają to Milgauss.

wtedy czteroręka musiałaby ustąpić miejsca.

 

w Twoim innym wątku pojawiła się propozycja z niebieską tarczą. kusi....ale na razie Kontiki FH rulezz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, niebieski Milgauss jest teraz na szczycie mojej listy, jeśli chodzi o Rolexa.

Ale zadeklarować nic nie mogę :) Nie ma szans, żeby zegarek się u mnie utrzymał dłużej niż 2 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, ja zostałem miłośnikiem również, może niecałej marki ale Eterna Vaughan big date jest rewelacyjnym casualowym zegarkiem. Polecam ją przymiezyc każdemu kto poszukuje tej klasy zegarka.


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie  fociszon!!!


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys zalaczylem w " jaki zegarek masz dzis na reku " , . Mam ten zegarek jakies dwa tygodnie i coraz bardziej mi sie podoba , podobny w stylu do Glashutte senator sixties . Naprawde udany czasomierz, tylko oczywiscie moje zdjecie tego nie oddaje 

 

 

IMG_20140917_150340_zps51a4bf44.jpg


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście!

 

Pod mankiet idealny!

I nie za dużo "zaśmiecona" tarcza.

Gratulacje, bo wspaniały!


<p>Czasem lec-e w gruchy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no widzę Irek że zrealizowałeś plan z 2013 roku, bo wtedy o ten model pytałeś.

 

zarówno w tamtym wątku jak i w tym mogę wyrazić swój podziw dla tego modelu.

 

mi niezmiernie podoba się antracytowa tarcza, ale Twoja też jest piękna.

jak będziesz się pozbywał to daj znać :)

 

zestaw Kontiki four hands, vaughan big date...no może jeszcze Royal Kontiki i mogę powiedzieć I am all set :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało bo najpierw kupilem.zlota ale zaszła pomyłka i przyslali mi ją z inną tarcza niż chciałem, później nie mogłem dostać tej odpowiedniej, później o tym zegarku zapomniałem i jak.mi się już przypomniało to mam.świetny jest ten zegarek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam moje cudo, niedługo zabiorę się do odświeżenia tarczy:) Co powiecie o tym modelu?

post-70982-0-94643500-1412789040_thumb.jpg

post-70982-0-81767400-1412789041_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo podobną ma mój zegarmistrz, który gdy zobaczył, że wybrałem Eternę, natychmiast zabrał mnie do swojego sejfu, w którym kolekcjonuje właśnie zegarki tej firmy (+ parę Hamiltonów) :)

Podobają mi się tu indeksy. Groty strzał :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja Eterna przeleżała 50 lat w ziemi wraz z sześcioma innymi, lecz tylko ją udało się uratować. Niestety kowal, który ją otwierał załatwił dekiel na cacy :wacko: ...

 

post-27317-0-28401800-1412797700_thumb.jpg

 

post-27317-0-23658700-1412797724_thumb.jpg

 


Porządek na serwisie o niczym nie świadczy. Często najlepsze usługi świadczone są przez geniuszy w totalnym bałaganie…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kon-Tiki dostała na gwarancji nowe zapięcie , stare sie zje.... , znaczy zepsuło

 

Cjm5MZ.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakiś czas temu udało kupić mi się w bardzo dobry stanie Eterne. Zdjęcia poniżej oddają stan faktyczny, zegarmistrz ogólnie zachwalał stan zegarka i mechanizmu. Jednakże sam za wiele o nim nie umiał mi powiedzieć.
Zegarek jest u mnie niespełna 2 msc, jest to moja pierwsza Eterna, ale planuję już kolejną.
Szukam jakichkolwiek informacji potwierdzających jej rocznik i cokolwiek mówiących o tej serii.
Mechanizm w środku to 1414UD. Będę wdzięczny za dodatkowe informacje. 

Dodam, że wstępnie datuje zegarek na lata '70 natomiast jest to informacja bardzo ogólna, równie dobrze mogą być to późne '60. 

4lVE1Y.jpg
tuxrl4.jpg
oWyBzV.jpg

Edytowane przez reelax

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś w 3mieście lub bliskiej okolicy ma czarną kontiki 4 hands i użyczyłby na 3 minuty na przymiarkę? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jak tam byłem, na półce była biała 4 hands, xxl, i date w rożnych konfiguracjach - ale czarnej jak na złość nie :( muszę się tam przejechać, może coś się zmienilo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A kiedy byłeś. Bo te stare wersje powoli się chyba wyprzedają i wchodzą te nowe, wg mnie kiepskie w porównaniu do starych wersji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, he właśnie spojrzałem na zdjęcia w telefonie - robiłem nadgarstkową próbę z Kontiki Date - rok temu.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, kolejna prośba - czy moglibyście sprawdzić i podzielić się wiedzą ile mają lug-to-lug Wasze Eterny Kontiki? Chodzi mi o to by zobaczyć czy jest jakaś różnica pomiędzy Kontiki z wewnętrznym ringiem daty, a tym nowym wypustem Kontiki date.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 hands miałem, a date mierzyłem wielokrotnie w różnych konfiguracjach i tak "na oko" i czuja- to są te same koperty- w sensie mają te same rozmiary, kształt itp

Także jeśli chcesz zrobić test nadgarstkowy 4 hands, to wystarczy przymiarka date

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rysiu, nie masz racji.

Miałem Four Hands dwa razy, mierzyłem date też z dwa razy, raz mając na ręku FH.

Four Hands ma inaczej wyprofilowane uszy, są bardziej podgięte w dół i ta koperta lepiej leży na małych nadgarstkach.

Różnica lug-to-lug tak na moje oko wynosiła ok. 2 mm - w FH lug-to-lug jest mniejsza - niecałe 47 mm.

 

Pozdrawiam

Tomek

Edytowane przez Tommaso

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzisz- człowiek się całe życie uczy :ph34r: Ale fakt, że nigdy nie mierzyłem jednej, mając na ręce drugą.

Poza tym wszystkie Kontiki 42 mm wyglądały u mnie dość dyskretnie(ale w taki fajny sposób B) )- bardzo wygodnie się układały, a nie wyglądały na zbyt małe :)

Edytowane przez ricardo216

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.